Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

puki

Timex expedition

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od pewnego czasu przymierzam kupic sobie swoj pierwszy zegarek tak do 300 zl i znalazlem na allegro promocje na timexa http://timex.strefamarek.allegro.pl/timex-expedition-field-chronograph-t49905.html mozecie mi forumowicze powiedziec czy jest wart swojej ceny czy lepiej poszukac cos innego

Dzieki i pozdrawiam Puki

 

Wysłane z mojego GT-I9305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, że się nie poleca. Jeśli Ci się podoba to nie ma się czego bać. Mam Timexa Ironman od 3 lat i wytrzymał  każde warunki, od mrozu na lodowcu do skwaru na plaży. 

Casio , Lorus, Orient, Seiko owszem sa pozycjonowane wyżej ( tez mam przedstawicieli tych firm i tez sprawują sie bez zastrzeżeń).

199 za Timexa chrono  można zaryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mógłbym coś dodać od siebie, to napisze że mało pochlebne opinie o Timexie na tym forum, to nie dzieło przypadku czy złośliwości użytkowników. Zegarki tej firmy cenowo równają do Orienta czy Lorusa, jednak ich wykonanie jest najzwyczajniej gorsze, są bardziej awaryjne itd. Lecz zdarzają się wyjątki, tak jak napisał kolega wyżej.

 

Osobiście nie polecam, ale jeśli bardzo się podoba, to bierz i niech się długo nosi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jakaś zaporowa kwota, żebyś potem miał żałować. Jak się podoba to bierz, bo przecież chodzi przede wszystkim o radość z noszenia. Jak się nie nastawisz że to zegarek na dłuuuugie lata to będziesz zadowolony. Niech się nosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem dwie stówy za fajne stylistycznie chrono Timexa to nie jest zła cena. Czytając już prawie od roku to forum też zauważyłem, że miłośników Timexa tutaj za wielu nie ma. Sam mam dwa w tym jeden chrono T49626 i nic się nigdy z nimi nie działo. T49626 mi z wysokości około 1 piętra upadł na beton :ph34r:  i się tylko koronka urwała. W serwisie koszt 20 PLN. Także jak Ci się podoba to bierz, gwarancja na co najmniej dwa lata jest.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze to fajny zegarek i wielu konkurentów nie będzie. Ja bym się zdecydował, będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Timexa od pięciu lat raz wymieniłem baterię i bardzo polecam :)

post-41915-0-49636800-1415908092.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do Kolegów powyżej - jeśli Ci się podoba to nie módł się nad nim, tylko zamawiaj i ciesz się jego użytkowaniem :-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda fajnie, ludzie polecajo, można brać :) 

Z ciekawości co siedzi w tych timexach, jakieś miyoty czy coś chińsko-filipińskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc zegarkowicze ;) jak tylko zegarek przyjdzie napisze jak sie nosi i dodam pare fotek :).

 

Wysłane z mojego GT-I9305

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość Timex-ów ma własne mechanizmy robione chyba na Filipinach. Czasem stosowali mechanizmy Miyota w damskich zegarkach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przyszedł w końcu do mnie mój zegareczek. Nosi się go wygonie pasek nie gryzie nie uwiera. Jestem zadowolony z tego zakupu mam 3 lata gwarancji. Jest to mój pierwszy zegarek i nie wiem co jeszcze mogę napisać. Jak będzię się coś z nim działo na pewno napisze w tym wątku.

Dzięki zegarkowicze za rady 

Pozdrawiam Puki!

 

 

 

 

67eeec5662827ffcmed.jpg

 

7c6176745f10e8f7med.jpg

 

4f3df78d523de511med.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Ładny jest.

Noś zdrowo- jak mawia moja starsza znajoma, gdy ktoś kupi sobie nowego.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna takiego zegarka ;)

Jak u Ciebie wygląda sprawa po takim czasie użytkowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też swojego czasu zastanawiałem się nad Timexem ale z głębokościomierzem. Czy jest coś takiego, ewentualnie innej firmy w przyzwoitej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam timexa T41101 i tylkko jedno zastrzeżenie - koperta mosiężna, ktora po dwóch latach codziennego noszenia, dorobiła sie mikrowżerów i zegarek trafił do pudełka (właśnie ostatnio zastanawiam się, jakby ją zabezpieczyć chemicznie).

 

Opinie są podzielone, o moim timexie mogę powiedzieć tylko, że indiglo działa, mechanizm działa i lubię ten zegarek :) aczkolwiek rzeczywiście, jakością nieco odstaje od choćby lorusa (drobne detale) czy casio.

 

Jesli mogę doradzić, to jeśli ktoś ma potliwy nadgarstek, powinien zwrócić uwage na materiał koperty - stainless steel case lub all stainless steel oznacza, że koperta jest cała ze stali, natomiast stainless steel case back, że stalowy jest tylko dekiel. Tańsze timexy mają w opisach, że koperta jest z metalu, co oznacza, że koperta jest prawdopodobnie mosiężna (w zasadzie stop mosiądzu i bodajże cyny, taki marteriał nazywany jest w j. ang.  brass), z czasem mogą pojawić się wżery. Warto poszukać timexa z aluminiową kopertą. Ostatecznie można nosić model z kopertą z metalu (nie stali) na pasku z podkładką.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brass to ogólnie mosiądz, czyli stop miedzi z cynkiem. :)

 

Edyta: Ale właśnie doczytałem, że są też mosiądze specjalne z dodatkiem cyny.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sprostowanie :) rzeczywiście, brass = mosiądz

 

W każdym razie najlepiej, gdy cała koperta jest ze stali nierdzewnej (stainless steel case, bez wyrazu "back", przy czym spotkałem również oznaczenie "st. steel" bez odniesienia do koperty i tak oznaczona koperta jest stalowa), a już najlepiej, gdy ze stali chirurgicznej (316L).

 

Tak czy inaczej, pomijając kwestie materiałowe, timexy mają swój niepowtarzalny styl, szczególnie modele wielofunkcyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek spisuje sie bardzo dobrze nie ma zadnej rysy pasek trzyma sie dobrze, na poczatku byl twardy ale teraz juz sie wyrobil i nie gryzie w reke :)

Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.