Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
hezio

Automat od CITIZEN - Grand Touring - warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaczęły do mnie gadać dwa modele od CITIZEN:

GRAND TOURING MODEL: NB0070-57E

http://www.citizenwatch.com/en-us/watches/watch-detail/?model=NB0070-57E

bardziej oficjalny, ale spore możliwości paskowe ;)

 

oraz 

GRAND TOURING SPORT MODEL: NB1031-53L

http://www.citizenwatch.com/en-us/watches/watch-detail/?model=NB1031-53L

https://azfinetime.wordpress.com/tag/nb1036-50e/

raczej diver, ale świetnie wygląda na zdjęciach...

 

Pytanie - kto ma i może coś powiedzieć na temat tych zegarków i mechanizmów z doświadczenia - czy warto kupić te zegarki za ~ 800$ ?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy brzydki.  Diver świetny sam bym go kupił. Dwa są na forum te Citki. Koledzy pewnie się wypowiedzą ale myślę, że do 3-5 k nie ma konkurencji. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sport zdecydowanie wygrywa. A co do mechanizmu to cal. 9010 jest świetnym mechanizmem, warto poczytać opinie o nim.

 

Wysłane z mojego ST26i

Edytowane przez Deco79

Seiko: 6105-8110, SBDX001, 7549-7000

Citizen: 62-6198, SATELLITE WAVE AIR  CC1054 56E,  Signature Collection Grand Classic NB0046-51L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sport to nie raczej diver tylko rasowy diver 300 m :)

Z zaprezentowanych rownież sklanialbym sie ku temu modelowi. Opinie w sieci jak najbardziej pozytywne .

Konkurencja mógłby być Orient 300 m i Seiko MM ( chociaż tutaj juz inny poziom cenowy nas czeka )

Cała kolekcja http://www.citizen-signature.comjest bardzo ciekawa .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto dać ~800 $ ? ;)

 

Opinie, które znajduję faktycznie pozytywne. Kilka zegarków z serii signature oglądałem “na żywo"... Świetnie są wykonane. Szacunek dla Japończyków, że płacisz za jakość, a nie ma marży za markę.

Złego słowa nie powiem na zegarki Citizen, które posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będą dobrze wydane pieniądze . Bedzie bardzo dobry produkt a inny niż większość wokoło .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym to ja miał kupić zegarek za zbliżoną kwotę i o podobnym przeznaczeniu to byłby to Orient Saturation Diver.

126853496_wreexnn.jpg

 

Do kupienia na bransolecie nowy w sklepie za 900 euro bez dodatkowych opłat, bo w UE. Przy szalejących cenach dolara i ewentualnym vacie różnica ceny w stosunku do Citizena może być na poziomie 200 złotych.

 

Z tych, które pokazałeś -  zdecydowanie niebieski nurek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko Citizen wydaje się na pierwszy rzut oka nowocześniejszych projektem niz Saturation.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen dla mnie osobiście prezentuje się lepiej...

 

ba... nawet tu lepiej wygląda w porównaniu ;)

945683d1413040469-citizen-signature-gran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje radę nawet w tym porównaniu powyżej :)

Jedynym problemem w codziennym użytkowaniu może być wg. mnie wystające mocno koronka z jej ochroną.

Zegarek jest juz i tak dość spory i osłona koronki moze uwierac w nadgarstek . Trzeba porozmawiać z użytkownikami.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem "na żywo", ale kierując się zdjęciami i opiniami w sieci zdecydowanie diver. Jedyny zegarek od dłuższego czasu, który spowodował u mnie szybsze bicie serca ;) oraz wywołał pomysł zostania "jednozegarkowcem" i wyprzedanie kolekcji, bo cena niestety dla mnie zaporowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem "na żywo", ale kierując się zdjęciami i opiniami w sieci zdecydowanie diver. Jedyny zegarek od dłuższego czasu, który spowodował u mnie szybsze bicie serca ;) oraz wywołał pomysł zostania "jednozegarkowcem" i wyprzedanie kolekcji, bo cena niestety dla mnie zaporowa.

 

szybsze bicie serca na pewno :)

cena na poziomie ~ 800$ wydaje mi się bardzo akceptowalna :)

 

ttiiD1.jpg

wC2mZW.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisano w tej cenie nie ma konkurencji, wykonanie szlify na kopercie, świetny AR, nakładane indeksy na tarczy, mechanizm miyota 9012 mój robi 1 s na dobę, co myślę jest wynikiem rewelacyjnym. Ja jak zobaczyłem go pierwszy raz wiedziałem co chce kupić, mimo jak dla niektórych kontrowersyjnej osłony koronki.

 

1601773_DSC02799.JPG

1601776_DSC02802.JPG

 

1601778_DSC02774.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PAMach nie przeszkadza to i tu raczej nie powinna  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu, ja nie odczuwam żadnego dyskonfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W PAMach nie przeszkadza to i tu raczej nie powinna  :)

Nie mam PAM-a :)


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek robi wrażenie, ale  obawiam się faktycznie czy koronka przynajmniej u osób noszących zegarek nisko na nadgarstku (Ja) nie będzie drażnić..


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model tylko wersja bez SPORT na pasku. Od lutego zaczynam zbierać na niego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen dla mnie osobiście prezentuje się lepiej...

https://www.youtube.com/watch?v=v2RDEmdM1R8

 

ba... nawet tu lepiej wygląda w porównaniu ;)

945683d1413040469-citizen-signature-gran

Witam serdecznie , piekny zegarek ! W tej chwili moj Cel nr 1 ! Dla zainteresowanch . Zdjecie pochodzi z niemieckiego forum . Uzytkownik ma 18.5 cm w nadgarstku . Pozdrawawiam i Zbigniew Edytowane przez Krokop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś szczęśliwy dzień :) Grand Turing jest od dziś na moim ręku. Jestem bardzo zadowolony a byłem pełen obaw czy na żywo będzie tak atrakcyjny jak na zdjęciach. Ale jest dużo dużo lepiej. Kupił mi go kolega w USA i przywiózł osobiście . 1/3 ceny została w kieszeni :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmij najszczersze wyrazy zazdrości i wrzuć parę zdjęć dla podgrzania atmosfery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to czekamy na fotki :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.