Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
hezio

Automat od CITIZEN - Grand Touring - warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież w bransolecie GTS są dwa mniejsze/krótsze ogniwa. Odpowiednio zamieniając je z tymi normalnej wielkości mamy coś w rodzaju mikroregulacji...czy może raczej jej odpowiednik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... są dwa mniejsze/krótsze ogniwa. ...

Jedno takie mniejsze ogniwo jest wielkości kilku dziurek w mikroregulacji  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w bransolecie GTS są dwa mniejsze/krótsze ogniwa. Odpowiednio zamieniając je z tymi normalnej wielkości mamy coś w rodzaju mikroregulacji...czy może raczej jej odpowiednik.

Jedno takie mniejsze ogniwo jest wielkości kilku dziurek w mikroregulacji ;)

Duze ogniwo ma ok. 9,5mm (od osi do osi pinu, więc o tyle przedłuża - skraca bransoletę), małe ok 7,5mm. Zastępując jedno duże ogniwo malym mamy -2mm w stosunku do samych pełnych ogniw, dwa małe ogniwa zamiast 2 dużych to -4mm. Do pełni szczęścia brakuje trzeciego i czwartego małego ogniwa (chyba że ktoś ma 2 bransolety ;) ) które da -6mm (3 małe) i -8mm (4małe), a dalej odjęcie całego dużego ogniwa -9,5mm - więc teoretycznie można tą bransoletę wyregulować lepiej niż w zapięciu nurkowym które ma zazwyczaj około 2,5-3mm między dziurami.

Problem jest w czym innym - żeby móc zmienić rozmiar trzeba nosić ze sobą wkrętak i zestaw ogniw. Nie zawsze można sobie pozwolić, żeby się rozłożyć z majdanem i bawić w regulację, a regulacja w standardowym zapięciu trwa 3 sekundy i można jej dokonać spinaczem biurowym.

 

Przez to, że GTS jest cięższy porównując do GT, bardziej się odczuwa niedopasowanie bransolety do ręki. Z tego powodu GTSa ostatnio noszę na nato :)

 

Wysłane z mojego Z2 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie.

Mam GT w wersji na pasku. Czy bransoleta z wersji z bransoletą pasuje do mojego model ? Miałem sytuacje że chciałem kupić kajdan ale chyba był od GTSa i dziurki na teleskopy nie pasowały .232b5722f64baabf6a14e7413507e5dd.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz GTSa, GT na bransolecie i GT na pasku czuję się wywołany do tablicy ;).

Jedną rysę więcej (bransoleta w GT/GTS jest strasznie upierdliwa w zakładaniu) i pół godziny później:

- GT na bransolecie i na pasku mają otwory w różnych miejscach - nie uwierzyłbym gdybym nie zobaczył tego na własne oczy. Wydawało mi się nieprawdopodobne żeby tę samą kopertę robić z otworami w różnych miejscach :) (jeżeli teleskop wychodził w dziwnym miejscu w wersji na pasek, łatwiejsze wydałoby się zrobienie paska z przesunięciem osi otworu teleskopu w którąś stronę)

 

5800f857e2aa8e95b105a308883b7f20.jpg

 

- bransolety od moich GT i GTS mają inne ogniwa końcowe. Pomimo tego, że ogniwo wygląda jakby miało pasować do obu tych kopert (charakterystyczne wcięcie od spodu ogniwa końcowego), to tak nie jest. Być może na etapie projektu miało tak być, ale finalnie są różne. Nie jestem w stanie zmierzyć różnic, dlatego zrobiłem zdjęcia. Bransoletę od GTS da się założyć do GT, który oryginalnie był na bransolecie, ale ogniwo końcowe wystaje poza obrys ucha (oryginał jest mniej więcej na równo).

 

034b4f48934c9375392b03d58337d82d.jpg

 

6721bf8ab96df6caf8cf75302b15c2f5.jpg

 

7d07724ade7bd1297e399c32788a2cc8.jpg

 

Oryginał:

1ca3b66248520809bb4d894586dc66c4.jpg

 

Bransoleta od GTS w GT:

2499cfb9ddf116df3e915d7a05606046.jpg

Edytowane przez M.Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zaoszczędziłeś mi pół godziny roboty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.Mike dzięki za wyjaśnienie. Czyli zegarmistrz miał rację . Twierdził że to dość częsta praktyka stosowana przez firmy zaliczane do tzw. wyższych sfer dlatego był zdziwiony że Citizen też taki numer wyciął .

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdził że to dość częsta praktyka stosowana przez firmy zaliczane do tzw. wyższych sfer 

 

A jaki w tym jest sens?  :huh:

 

 

Zaoszczędziłeś mi pół godziny roboty :)

 

I kilka rys zapewne  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jaki w tym jest sens? :huh:

 

 

 

I kilka rys zapewne :lol:

Jak znam życie to pewnie tak :) Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki w tym jest sens? :huh:

 

Też jest mi trudno to zrozumieć . Powiedział że ostatnio z Panerai miał taki sam problem ale tam przesunięcie było minimalne i był w stanie po obróbce bransolety i zastosowaniu innych teleskopów spasować bransoletę do zegarka. W GT tylko 1/5 dziurki się pokrywała wiec nic nie był w stanie zrobić .

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada kupuj zegarek zawsze na bransie mimo iż wolisz paski nabiera większego znaczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada kupuj zegarek zawsze na bransie mimo iż wolisz paski nabiera większego znaczenia ;)

Tomasz niekoniecznie, bo już np. w takiej Bulovie Moonwatch do wersji z bransą nie założysz grubszego paska niż nato :)

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz niekoniecznie, bo już np. w takiej Bulovie Moonwatch do wersji z bransą nie założysz grubszego paska niż nato :)

Można :

- pokombinować z paskiem, tj. zamówić taki, żeby otwór na teleskop był przesunięty w którąś stronę.

- jeżeli nam zależy na tym konkretnym zegarku i posiadaniu konkretnego, grubego paska - dowiercić otwory w dogodnym miejscu na uszach u kogoś kto zajmuje się obróbką precyzyjną,

- kupić coś co ma 2 pary otworów w uszach (np. KonTiki).

 

Przy Moonwatchu Bulova wolałbym męczyć się z wyciskaniem paska do wersji bransoletowej i mieć odrobinę wystający pasek ponad uszy niż oglądać swoją rękę przez dziursko między kopertą a paskiem. W wersji paskowej wygląda jak KonTiki na pasku z teleskopem założonym przez pomyłkę na dziurki bransoletowe.

 

Przy okazji - czarny GT na nowym nato :)08abd13eff860b49feab09307c894aff.jpg

Edytowane przez M.Mike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość k-kapusta

GT zawsze warto-wykonanie mega,a już wogóle w niebieskim kolorze tarczy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem pasek, szkoda żeby taki fajny się marnował :)

30c838abde203ec672204a74a11044a8.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i świetnie. Ja go też na brązie noszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i świetnie. Ja go też na brązie noszę.

Szkoda tylko, że to 22mm i jednak teleskopy widać, a niby 1mm różnicy.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja upycham 24. Nie jest idealnie, ale prawie nie widać. No tak, ale jak masz pasek 22 to niestety nie poszerzysz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety rozmiar 23 mm jest tak rzadki, że ciężko coś sensownego kupić  :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Natchnąłeś mnie na eksperymentowanie z rana. Wizualnie nawet nieźle, ale jednak na tym pasku widać, że upchany za bardzo:

Natchnąłeś mnie na eksperymentowanie z rana. Wizualnie nawet nieźle, ale jednak na tym pasku widać, że upchany za bardzo:

 

Na tym drugim mniej, ale masz rację, jakaś typowa dwudziestkatrójka by się przydała.

post-98957-0-95314100-1515319098_thumb.jpeg

post-98957-0-86376800-1515319246_thumb.jpeg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jego brata i owszem;)

Jak masz na bransolecie to nawet data świruje, bez sensu :)

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś przy 21, 23 mm zawsze upychałem szersze paski :). Ostatnio daje mniejsze i nie razi mnie delikatny prześwit po jednej stronie. W przypadku nato 23mm nie ma żadnego wyboru, z 22mm jest ogromny, no i dla mnie 22 jest wygodniejsze niż pełne 24mm.fd1085de29c35f8382ca762d52dec7a2.jpge5ad532feb11388799ace01a9f500c45.jpg

 

Wysłane z mojego Z2 Pro przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za noszenie GTS-a na szmacie powinieneś dostać kolegium  :P

Edytowane przez tomaliusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.