Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arros

Zegarek "smart casual" na co dzień do 3000~4500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przymierzam się do zakupu. Zegarek powinien być uzupełnieniem ubioru, gdyż występuję publicznie. Oczywiście koszula, spodnie materiałowe (często kolor), jakiś cardigan/marynarka; czyli łączę klasykę z trochę luźniejszym stylem (elementy preepy, dodatek koloru (koszula, spodnie lub swieter). Nie szukam zatem jakiegoś wybitnie eleganckiego zegarka na czarnym skórzanym pasku, nie chcę też specjalnie przesadzić z ekstrawagancją. Trochę misz masz. :)

 

Z tego co przejrzałem podobają mi się:

 

http://www.glycine.pl/combat-szczegoly-64.html

http://www.glycine.pl/combat-sub-automatic-szczegoly-64.html

https://dolinski.pl/zegarki-oris/aviation-collection/oris-bc3/oris-bc3-advanced-day-date-01-735-7641-4164-07-5-22-55.html

 

Jestem otwarty na propozycje.

 

Podobają mi się też większe tarcze (45mm od Glycine, ale taki rozmiar jest chyba zbyt duży i nie wiem czy będzie mi pasował; nadgarstek 17 cm).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glycine to dobry wybór.  Do tego na forum masz dystrybutora więc zawsze można liczyć na jakiś rabacik  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za sugestię i rady. Wolałbym półkę wyżej niż Certina.

 

mirek 1969 - jaki model Eterny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Panowie, dzięki za sugestię i rady. Wolałbym półkę wyżej niż Certina.

 

mirek 1969 - jaki model Eterny?

 

kontiki do wyboru i koloru.Jest tego mnóstwo .Ja ostatnio kupiłem i sobie chwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli w grę wchodzą używki to w kwocie ok, 5k  zapolowałbym na Breitlinga, było kilka na naszym bazarku 

ewentulanie Tag Heuer aquaracer 500m który jest do kupienia, tylko że to już bardziej sportowy zegarek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam jeden sklep w Wawie który przeważnie na początku roku robi wyprzedaż -30%,na te egzemplarze Eterny które ma na stanie.

Przyjrzyj się także ofercie Frederique Constant oraz Alpina.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam jeden sklep w Wawie który przeważnie na początku roku robi wyprzedaż -30%,na te egzemplarze Eterny które ma na stanie.

Przyjrzyj się także ofercie Frederique Constant oraz Alpina.

 Frederique Constant oraz Alpina są to zegarki robione przez tą samą firmę a dwie różne nazwy to tylko chwyty marketingowe. Dla mnie nie są warte tego ile kosztują bo są zwykłą ściemą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Frederique Constant oraz Alpina są to zegarki robione przez tą samą firmę a dwie różne nazwy to tylko chwyty marketingowe. Dla mnie nie są warte tego ile kosztują bo są zwykłą ściemą.

Jakie to ma znaczenie,że obie marki mają tego samego właściciela ?

Alpina i FC różnią się stylistycznie.

A co powiesz o Swatch Group ?

W obecnych czasach jest to powszechne w wielu dziedzinach np. Amica i Whirlpool produkowane są w tej samej fabryce.

Zobacz ile jest kooperacji w motoryzacji i to od dawna.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie,że obie marki mają tego samego właściciela ?

Alpina i FC różnią się stylistycznie.

A co powiesz o Swatch Group ?

W obecnych czasach jest to powszechne w wielu dziedzinach np. Amica i Whirlpool produkowane są w tej samej fabryce.

Zobacz ile jest kooperacji w motoryzacji i to od da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją eternę kupiłem u strojnego.Eterna kontiki date orange i dość się utargowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie to ma znaczenie,że obie marki mają tego samego właściciela ?

Alpina i FC różnią się stylistycznie.

A co powiesz o Swatch Group ?

W obecnych czasach jest to powszechne w wielu dziedzinach np. Amica i Whirlpool produkowane są w tej samej fabryce.

Zobacz ile jest kooperacji w motoryzacji i to od dawna.

Dla mnie ma to znaczenie. Ponieważ z dawnej marki został tylko napis na tarczy. Bardzo mi się podobały zegarki alpiny ale po dokładniejszym zainteresowaniu się marką wyszło na to że oni montują do tych zegarków mechanizmy sallita a zegarki kosztują ładnych parę tyś zł. Za te pieniądze myślę że można już wymagać jakiegoś prestiżu i przynajmniej zmodyfikowana eta tam powinna siedzieć.

Co do Swatch Group to mam troszkę inne podejście i bardzo lubię te zegarki. Oni się z tym nie ukrywają. Potępiam tylko modowe zegarki CK z grupy Swatch Group jako że są sygnowane nazwiskiem projektanta mody który jest pederastą. 

Co do sprzętów gospodarstwa domowego to mam to gdzieś bo się tym nie pasjonuje. Natomiast jeśli chodzi o motoryzacje to tak samo mnie to denerwuje. 

Kiedyś, kilkadziesiąt lat temu można było kupić za wypłatę porządny zegarek z "własnym werkiem" Teraz za zegarek z "własnym mechanizmem" trzeba dać kilkadziesiąt tyś zł. Przykra sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja- calkiem przyjemne i nie często spotykane; kosztowo się mieścisz i na pasek zostanie ;)

 

post-31778-1420977715,7591_thumb.jpg

 

post-31778-1420977738,6729_thumb.jpg

 

post-31778-1420977754,4229_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ma to znaczenie. Ponieważ z dawnej marki został tylko napis na tarczy. Bardzo mi się podobały zegarki alpiny ale po dokładniejszym zainteresowaniu się marką wyszło na to że oni montują do tych zegarków mechanizmy sallita a zegarki kosztują ładnych parę tyś zł. Za te pieniądze myślę że można już wymagać jakiegoś prestiżu i przynajmniej zmodyfikowana eta tam powinna siedzieć.

Co do Swatch Group to mam troszkę inne podejście i bardzo lubię te zegarki. Oni się z tym nie ukrywają. Potępiam tylko modowe zegarki CK z grupy Swatch Group jako że są sygnowane nazwiskiem projektanta mody który jest pederastą. 

Co do sprzętów gospodarstwa domowego to mam to gdzieś bo się tym nie pasjonuje. Natomiast jeśli chodzi o motoryzacje to tak samo mnie to denerwuje. 

Kiedyś, kilkadziesiąt lat temu można było kupić za wypłatę porządny zegarek z "własnym werkiem" Teraz za zegarek z "własnym mechanizmem" trzeba dać kilkadziesiąt tyś zł. Przykra sprawa.

Wymagasz prestiżu od zegarka za 4 tyś. np. takiego http://lux.zegarki.pl/produkty/11504/alpina-525lb4v26.html ?

Zegarek fajny przynajmniej dla mnie,ale prestiżu w tej kat. cenowej nie uświadczysz.

 

Wcale nie trzeba wywalić kilkudziesięciu tysi na manufakturę i w FC oraz Alpinie za podobne pieniądze kupisz zegarek

z mechanizmem własnym:

http://lux.zegarki.pl/produkty/11837/frdrique-constant-710mc4h6.html

http://lux.zegarki.pl/produkty/11835/alpina-710g4s6.html

 

A czy właściciel FC/Alpina kryje się,że obie marki należą do niego ? W salonie sprzedawca sam o tym wspomina.

Do SG nic nie masz bo jak przyszłoby Ci się na nich "obrazić" to bardzo zawęziłby Ci się wybór "słisów".

 

Rozumiem,że możesz nie lubić obu tych marek,ale Twoje argumenty do mnie nie trafiają.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ma to znaczenie. Ponieważ z dawnej marki został tylko napis na tarczy. Bardzo mi się podobały zegarki alpiny ale po dokładniejszym zainteresowaniu się marką wyszło na to że oni montują do tych zegarków mechanizmy sallita a zegarki kosztują ładnych parę tyś zł. Za te pieniądze myślę że można już wymagać jakiegoś prestiżu i przynajmniej zmodyfikowana eta tam powinna siedzieć.

Co do Swatch Group to mam troszkę inne podejście i bardzo lubię te zegarki. Oni się z tym nie ukrywają. Potępiam tylko modowe zegarki CK z grupy Swatch Group jako że są sygnowane nazwiskiem projektanta mody który jest pederastą. 

Co do sprzętów gospodarstwa domowego to mam to gdzieś bo się tym nie pasjonuje. Natomiast jeśli chodzi o motoryzacje to tak samo mnie to denerwuje. 

Kiedyś, kilkadziesiąt lat temu można było kupić za wypłatę porządny zegarek z "własnym werkiem" Teraz za zegarek z "własnym mechanizmem" trzeba dać kilkadziesiąt tyś zł. Przykra sprawa.

Montują Sellite dlatego że dostępność do Ety została ograniczona przez Swatch Group i FC nie ma innego wyjścia .

Oczywiscie mogą robić własne mechanizmy do wszystkich swoich zegarkow ale to nie jest takie proste , dodatkowo wiąże sie z dużo wyższymi cenami.

Mozesz kupić porządny japoński zegarek z własnym mechanizmem za duzo mniej niz kilkadziesiąt tys. pln.


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.