Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adri

Japonia zegarki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

za kilka miesięcy będę leciał do Tokio i tak się zastanawiam czy warto kupić jakieś zegarki tam.

 

Chodzi głównie o to, czy japońskie marki zegarków są tam tańsze i czy są to duże różnice? Albo czy są tam dostępne modele których np. nie można dostać w europie?

 

Orientuje się ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

To co dostępne jest u nas nie wyjdzie Cię jakoś dramatycznie taniej (no i jeszcze jest ryzyko że będziesz musiał cło zapłacić i VAT, więc kryterium cenowe nie jest mocne).

 

Ale na pewno warto się zaintersować modelami na rynek lokalny (czyli modele tzw. JDM - Japan Domestic Market), czy też rynki inne niż polski czy nawet europejski.

Znajdziesz tam pełną ofertę z serii takich jak Oceanus od Casio, Attesa od citizena, Brightz od Seiko i wiele innych. Zegarki wielokrotnie bardzo ciekawe, o nietuzinkowym designie. Modele z synchronizacją radiową mogą (i raczej tak będzie) nie działać w europie, ale mimo tego moim zdaniem warto się na niektóre skusić ;)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O cło i vat bym się nie martwił ;). Założę na rękę i tyle (że niby to już z tym przyleciałem). Wielokrotnie tak robiłem z róznymi rzeczami (po prostu bez opakowań przewoziłem, np. słuchawki na uszach i tyle).

 

Właśnie o to mi chodziło, czyli mówisz, że są tam inne modele ciekawe. To już mi się podoba  :D . Ciekawe rzeczywiście jak z tą synchronizacją radiową będzie. Może być słabo, bo nasze komórki u nich też nie działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

O cło i vat bym się nie martwił ;). Założę na rękę i tyle (że niby to już z tym przyleciałem). Wielokrotnie tak robiłem z róznymi rzeczami (po prostu bez opakowań przewoziłem, np. słuchawki na uszach i tyle).

 

Właśnie o to mi chodziło, czyli mówisz, że są tam inne modele ciekawe. To już mi się podoba  :D . Ciekawe rzeczywiście jak z tą synchronizacją radiową będzie. Może być słabo, bo nasze komórki u nich też nie działają.

 

Nie bedzie działać. Może się trafią jakieś wyjątki (może z oferty Casio?)... ale generalnie nie liczyłbym na to. Jeśli model jest JDM, to w Europie  radyjka niet - sprawdzone, bo kilku kolegów ma/mialo modele JDM i może potwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dziwne, bo wpisałem na ebayu kolekcje tych zegarków które wymieniłeś i przejrzałem kilka (wszędzie w oposie aukcji było, że radio-control działa w Europie też). 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Citizen-Attesa-AT8040-57E-Eco-Drive-NEW-100-/321315711896?pt=Wristwatches&hash=item4acfe8ab98

 

http://www.ebay.co.uk/itm/BRAND-NEW-Oceanus-OCW-S2400-1AJF-Titanium-Carbide-/221375300517?pt=Wristwatches&hash=item338aff03a5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

To dziwne, bo wpisałem na ebayu kolekcje tych zegarków które wymieniłeś i przejrzałem kilka (wszędzie w oposie aukcji było, że radio-control działa w Europie też). 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Citizen-Attesa-AT8040-57E-Eco-Drive-NEW-100-/321315711896?pt=Wristwatches&hash=item4acfe8ab98

 

http://www.ebay.co.uk/itm/BRAND-NEW-Oceanus-OCW-S2400-1AJF-Titanium-Carbide-/221375300517?pt=Wristwatches&hash=item338aff03a5

 

Bo nie wszystkie modele z tych kolekcji są JDM ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. To teraz rozumiem ;). Swoją drogą te zegarki wcale nie takie tanie - Casio za 5 tyś złoty. Ciekawe o ile taniej będzie je można dostać na miejscu. 20% mniej już by było dobrze.

 

//Dobrze strzeliłem - http://luxtime.pl/casio-oceanus

 

Ten model np. na stronie japońskiej casio jest dostępny za 5047zł. Czyli 1300zł mniej.

 

Ten mi się bardzo spodobał - http://product-search.casio.jp/wat/oceanus/watch_detail.php?m=OCW-G1000B-1A2JF&n=6289&_ga=1.94495508.962208421.1421840191

 

Ale on kosztuje 7300zł - to pewnie jakby był dostępny w PL, to za około 9 tysięcy.

 

On my synchronizacje czasu też po gps, więc nawet jakby radiowa nie działała, to wtedy gps jest.

 

Radiowa też działa, mimo tego, że to jdm - 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedzie działać. Może się trafią jakieś wyjątki (może z oferty Casio?)... ale generalnie nie liczyłbym na to. Jeśli model jest JDM, to w Europie  radyjka niet - sprawdzone, bo kilku kolegów ma/mialo modele JDM i może potwierdzić.

Mylisz się, wiele JDM ma synchronizację z Europą :)

Trzeba poczytać, ewentualnie spytać...

Mam teraz dwa JDM i obydwa działają w kraju.

Najnowsze na rynek japoński mogą mieć z tym problem, ale nie generalizujmy ;)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Mylisz się, wiele JDM ma synchronizację z Europą :)

Trzeba poczytać, ewentualnie spytać...

Mam teraz dwa JDM i obydwa działają w kraju.

Najnowsze na rynek japoński mogą mieć z tym problem, ale nie generalizujmy ;)

 

Cezar, ale jeden JDM to Oceanus (co wspomniałem, że najprawdopodobniej jest wyjatkiem). A drugi?

dowiedziałem, się, że niektóre Citki działają, ale na pewno nie wszystkie. Seiko Brightz też w wielu przypadkach nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JDM odnosi sie raczej do miejsca dystrybucji. Wspomniane zegarki są w oficjalnej dystrybucji jedynie na Japonię , co wiąże się miedzy innymi z tym że gwarancja jest ważna tylko w Japonii.

Odnośnie synchronizacji to wszystkie obecnie wypuszczane oceanusy  łapią Europe, w przypadku citizena attesa /promaster różnie z tym bywa ( najlepiej sprawdzić w instrukcji) chociaż droższe modele ( powyżej 1000$) raczej mają mechanizm z synchro na wszystkie strefy. Seiko brightz ( oznaczenie SAGA) - wszystkie obecne modele nie maja synchronizacji na Europę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon, nie mam już ocka :)

Jeden to seiko saga011, brightz, a drugi to attesa AT 8040-57L.

Jak wspominał Radek nowe brightz`y już nie mają radia na Europę, ale te lepsze starsze modele mają :)

Nie wątpię, że będąc na miejscu , w Japonii jest możliwość i większy wybór, oraz korzystniejsza cena.

Także nie generalizujmy :)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia nie opłaca sie kupować tam zegarków.

Dotyczy to zarówno tanich (Orient, Casio) jak i tych droższych (GS, Atessa etc). Chyba że szukasz specyficznego modelu na rynek azjatycki to na Akihabarze kupisz wszystko.

Nawet przy słabszym ostatnio jenie ciągle przepaść jest duża.

Próbowałem jak pracowałem tam przez kilka lat i nic nigdy nie kupiłem.

Zresztą zobacz jak Japończycy kupują Rolexy na Schipolu.

Jak porównasz ceny szwajcarskich zegarków w Japoni to zrozumiesz. Dodatkowo podniesiono im podatek od sprzedaży od stycznia (z 6 do 12%??? Piszę z głowy mogę się nieznacznie mylić) co czyni zakup jeszcze mniej oplacalanym


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, generalnie zakupy za granicą stają się coraz mniej opłacalne :(

 

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze chyba nie, że w PL się opłaca kupować :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto jest rozważyć zakup zegarka , będąc w Japonii. Ceny modeli JDM są na pewno atrakcyjniejsze od tych co oferują Seiya i Higuchi (bo bez kosztów wysyłki). Nie porównywałem cen modeli międzynarodowych lub marek szwajcarskich. Ale ogólnie ruch na stoiskach z zegarkami jest spory. Warto zajrzeć do któregoś giganta sprzedaży elektroniki typu BicCamera lub Yodobashi mają ceny atrakcyjniejsze niż sklepy w Ginzie jak np Wako. Bardzo często mają rożne promocje , np -5% przy płatności kartą Visa. Ogólnie ceny elektroniki w Japonii są porównywalne raczej z USA niż z Europą. Należy tylko pamiętać, aby na zakupy zabrać ze sobą paszport. Wtedy nie zostanie naliczony lokalny podatek. Nie wiem czy małe sklepiki mogą tak sprzedawać , bez naliczania podatku. W BicCamera bez problemu dostajesz towar od razu bez podatku. Rachunek ze sklepu zostanie podpięty do czegoś w rodzaju wizy w paszporcie i przy wyjeździe trzeba zameldować się z tym u celnika przed kontrola paszportową. Teoretycznie maja oni prawo do wglądu czy rzecz z rachunku jest rzeczywiście wywożona ,dlatego lepiej jest to mieć ze sobą w bagażu podręcznym. ja nie musiałem niczego pokazywać. W europie nikt nie zważa na wwożone pojedyncze sztuki zegarków lub innej elektroniki tak więc obawa o naliczenie cła i VAT raczej nie istnieje.

Ogólnie wrażenia z wizyty w sklepie z zegarkami w Japonii - bezcenne. Pelen wybór GS, Credorów, Orientów czy najnowszych Astronów itp. . Można sobie poprzymierzać i pomarzyć. Lepiej sobie jest ustalić limit na karcie bo chwila zauroczenia, impuls i może być boleśnie  dla portfela, choć radośnie w sercu <_< .

Kupiłem żonie niedrogie seiko Lukia i funkcja synchronizacji radiowej działa. Przecież Japończycy podróżują i muszą mieć dokladny czas gdziekolwiek są.

Łatwo można sprawdzić cenę zegarka wpisując w Google np: BicCamera  i symbol zegarka, np ten , który ci sie podoba : http://www.biccamera.com/bicbic/jsp/w/catalog/detail.jsp?JAN_CODE=4971850084112&I_SESSION_ID=&SVID=

 

Powodzenia na zakupach :) . BTW Komórki w Japonii działają bez problemu. Kolega nawet kupował sobie I-Phona 6  (ponoć bardzo korzystnie) i mu działa bez problemu w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marinemaster sbdx001 tylko 175 tys :)


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż chciałoby się tam być zupełnie przypadkiem. Jest ktoś, kto może coś przywieźć - jeżeli tak poproszę oferty na PW. Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Sumo i Shogun też w świetnych cenach. Nic tylko kupować. ;)

 

Jeśli już poruszyliście tę kwestię - jak wygląda synchronizacja w przypadku modelu SBDM013? Złapie w Europie? Po obejrzeniu video od Tanaki stał się moim chrono-gralem. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie złapie, W środku kaliber 8B82 który nie obsługuje EU. Teraz seiko wypuściło nowy kaliber 8B92 z synchro na EU, może z czasem seiko wypuści cos nowego z serii SBDM na tym kalibrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, lepiej późno niż wcale, dzięki. ;) Taki z niego chrono-gral, że zapomniałem o jego istnieniu. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.