Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Igor

Powiadamianie osób na allegro, że kupują podró

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

czasami przeglądam oferty zegarków na allegro i jestem przerażony ilością podróbek... Wiadomo, że część licytujących wie, iż nabywa nieoryginalny zegarek, lecz moim zdaniem zdarzają się sytuacje takich nieświadomych zakupów

 

(patrz:

 

http://www.allegro.pl/item163291603_omega_...zwajcarji_.html ) --> nie sądzę, by ktoś zapłacił świadomie 1000zł za coś, co jest warte 5zł i się nadaje pod walec...

 

Tym samym proponuję, by wysyłać prywatne wiadomości do osób, które takiego fake'a licytują, lub kupiły, mówiącego o pochodzeniu i wartości "zegarka"... Żeby nie było niemiłych sytuacji, w których ktoś niesłusznie uzna oryginał za podróbkę, proponuję w razie wątpliwości poradzić się forumowiczów… Czasu za dużo to nie zajmie, a wielu osobom pomorze…

 

Jest to tylko moja propozycja, lecz moim zdaniem ma ona uzasadniony cel... Kilka osób mniej zostanie oszukanych, a rynek sprzedawanych podróbek przejdzie swoistą zmianę...

 

Pozdrawiam, Pan Igor

:wink: :wink: :wink:


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

kiedys tego próbowałem

(chodziło o G/shocki)

ze skutkiem różnym:

jedna osoba zapisała się do naszego klubu

(zapomniałem nicka)

i skutki uboczne:

-pare bluzg

i pare osób dodało mnie do czarnej listy

:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tego sa administratorzy allegro

jak nie masz co robic to czemu nie, moim zdaniem to strata czasu;)

poza tym niewiedza kosztuje;)

 

gdyby licytujacy byli choc troche zainteresowani tym czy kupuja badziew czy nie, nie bylo by problemu... jak widac nie sa... ich sprawa


Pozdrawiam, Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh.... :cry: :cry: :cry:


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yankee

cel szczytny, pomysł dobry... problem w tym że wielu z pośród kupujących może nie uwierzyć w Twoje szczere chęci... Znam o z autopsji... interesuję się zabytkową bronią białą często kupuąc coś na allegro dostaję informację od innych allegrowiczów, że licytowany przeze mnie przedmiot jest falsyfikatm. Tylko po to by pozbyć się konkurenta w licytacji...

 

Co innego gdyby taki kupujący otrzymał np. link do naszego forum na temat przedmiotu swojej fascynacji... Co o tym sądzicie?

 

Wtacając do linku, który zamieściłeś to tylko czubek góry lodowej:

 

http://www.zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?t=11694

 

Dalej nie komenuję, szkoda słów i tych wszystkich którzy dali się naciągnąć :( Jak dla mnie to ten sprzedawca kwalifikuje się pod artkuł kk i prokuratorskie dochodzenie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podforum nazywa się:

 

"ALLEGRO I NETOWE OFERTY. DZIAŁ WCZESNEGO OSTRZEGANIA PRZED ZAKUPEM BADZIEWIA"

 

Czemu tylko mamy ostrzegać forumowiczów? Jeśli wyślesz dwie takie wiadomości na tydzień, to może te dwie osoby zamiast chamskich podrób kupią oryginalny, dołączą do klubu, zainteresują się tematyką...

 

Z takim podejściem, to (...) :oops: :oops: :oops:

 

Jak widać administratorzy allegro nie zawsze działają na czas... A sami pewnie też klikacie, by ich o zaistaniałym fakcie powiadomić...

 

Wydaje mi się, że walka z falsyfikatami nie polega tylko na przejechaniu walcem kilku modeli, ale warto się bardziej postarać!

 

Tyle ode mnie, nie chcesz - nie rób, ale czy nie głupio Ci będzie się pytać samemu na forum, "czy z tym zegarkiem wszystko ok?"


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tyle ode mnie, nie chcesz - nie rób, ale czy nie głupio Ci będzie się pytać samemu na forum, "czy z tym zegarkiem wszystko ok?"

 

nie, nie bedzie, bo ja podejmuje "wielki wysilek" dowiedzenia sie czy nie kupuje bubla, wysilek ktorego to bezmyslnym kupujacym nie chce sie podjac...


Pozdrawiam, Daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yankee

wysłałem do zwycięscy aukcji link do naszego forum... ciekawe czy zrobi z niego dobry użytek 8) to w końcu jego kasa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wysłałem do zwycięscy aukcji link do naszego forum... ciekawe czy zrobi z niego dobry użytek 8) to w końcu jego kasa...

 

I o to chodzi:)

 

Ps. Ja też mu wysłałem :(


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie,

 

czasami przeglądam oferty zegarków na allegro i jestem przerażony ilością podróbek... Wiadomo, że część licytujących wie, iż nabywa nieoryginalny zegarek, lecz moim zdaniem zdarzają się sytuacje takich nieświadomych zakupów...

 

 

Przywracasz mi wiare w ludzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yankee

Korespondencja odniosła skutek... Kupujący po naszych mailach zechciał odebrać zegarek osobiście w salonie zegarmistrzowskim na co sprzedający oświadczyć że zegarek wpadł do wody i się zalał... :( co wymaga naprawy i nie może go teraz sprzedać.

 

Cieszę się że udało się popsuć plany choć jednemu naciągaczowi :twisted: oby tak dalej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy się WARTO!!!


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seth11

Czy ja dobrze rozumiem??????

Zegarek dla nurka wpadł i się zalał???????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość shakal
Czy ja dobrze rozumiem??????

Zegarek dla nurka wpadł i się zalał???????????

 

cytat z aukcji:"(..) zegarek wodoszczelny na 300m z zaworem helowym (..).

 

No...wpadł na 500m ewidentnie...ledwo go wyciagli :mrgreen:

 

pozdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość seth11

Śtucne oddychanie mu ;):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yankee

Kupujący zgodził się na umieszczenie w formum frakmentu naszej korespondencji. Oto wymówka sprzedającego:

 

"WITAM PONOWNIE. B. DZIĘKUJE ZA POMOC. JUŻ SPRAWA SIĘ WYJAŚNIA, FACET TWIERDZI ŻE WŁOŻYŁ ZEGAREK DO WODY (DZISAIJ) I NO...."SIĘ ROZCZELNIŁ...". KRÓTKO MÓWIĄC TOTALNE OSZUSTWO, NIE PRZEWIDZIAŁ TEGO ŻE KTOŚ ZECHCE TO ODEBRAĆ OSOBIŚCIE. MA NIBY BYĆ ZROBIONY JUTRO I PODOBNO MAM MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZENIA TEGO W FACHOWYM ZAKŁADZIE (SAM PRZYJEDZIE TAM GDZIE POPROSZE), ALE JUŻ Z DZISIEJSZEJ ROZMOWY TEL, WYNIKA ŻE TAN FACET TO ZWYKŁY OSZUST I DO NICZEGO NIE DOJDZIE. JESZCZE RAZ DZIĘKUJE, POZDRAWIAM, MICHAŁ"

 

;)

 

Warto więc próbować może dzięki takim działaniom utrudnimy działalność oszustów i w efekcie będzie ich mniej na Allegro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość takomikee

Mniej nie będzie, oszuści zawsze znajdą sposób odpowiedni dla siebie.

 

Naprawde szacun za korespondencję z tym kupującym! Dobrze, ze jeszcze niektórym chce sie takie rzeczy robic. Zreszta... sporo winni sa tez kupujacy, bo kto pomysli, ze kupuje oryg. Omege (nówkę) za 1000pln ? Albo:

+ ktos musi nie miec pojecia o cenach,

+ spodziewa się, że przedmiot pochodzi z kradzieży (tym gorzej, paserstwo)

i pare innych.

 

W kazdym razie pamietajcie, ze Policja raz na jakis czas czysci allegro. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość4

Jestem tu "przelotem", napiszę skróconą historię....

Jakieś 9 miesięcy temu kupilem casio frogmana za 255 zl , cieszylem sie że fajny zegarek i że tanio, (nie mialem zamiaru jak piszą niektórzy kupić kradzionego, ani świadomości że ktoś podrabia zegarki które byly produkowane z 4, 5 lat temu. Wtedy poszukiwalem mocnego zegarka i nie przeszkadzalo mi że jest "z zapasów magazynowych" etc.

Dostalem maila z opisem że "czy wie Pan że kupil Pan tanią podróbkę..."

Szkoda że mail ten nie przyszedl zanim zaplacilem za towar.....

Zresztą prawdopodobnie sprzedający sam kopił zegarek od oszusta i sprzedał go dalej ( nie widziałem wcześniej ani później u niego więcej zegarków), mi takie rozwiązanie wydało sie nie w porządku i jakiś czas nosiłem "prawie casio" (do przedwczoraj) - troszkę się zużył ....

Może jestem sam sobie winien jak piszą niektórzy... ale naprawdę nie każdy jest tak jak WY znawcą zegarków (ja kupuję jeden na 7-8 lat, może) i może to dziwne że chciałem kupić okazyjnie?

Nie szukałem specjalnie zegarka na allegro - to był raczej przypadek...

Myślę że powiadamianie i informacja o WASZYM forum jest potrzebna...

Dwa dni przed zarejestrowaniem sie tutaj na allegro zobaczyłem frogmany za 100, ktoś sprzedaje ich 10, - teraz wiem ze to dziwne...

Byl jeden kupujący - powiadomiłem go grzecznie że to może być podróbka, dalem link do was... podziekowal....- mam nadzieję że nie kupi..

Ja mimo wszystko jestem zadowolony iż ktoś powiadomil mnie że kupilem G......, trochę żal że tak późno....

DZIĘKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość4

I się oplacilo, kupujący się wycofal, a nowego potencjalnego nabywcę ostrzeglem...

na allegro aby obejrzeć aukcję trzeba wpisać casio 8200 - w wyszukiwarce...

Panowie powodzenia........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gazownik

Dwa słowa do starej dyskusji: Powiadamiać - jak najbardziej! Zarzut - "jak nie myśli, to niech za karę ma byle co!" - niegodny. Nie każdy jest "myślący", czasem emocje biorą górę, ale czy to znaczy, że mam nie działać przeciw złu? Oberwie mi się - trudno, ale mam satysfakcję, że nie przeszedłem obojętnie wobec oczywistej krzywdy i szkody. Trochę bezinteresownej rycerskości panowie - coraz już mniej jej na świecie. Howgh!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za powiadamianiem! Dzięki jednemu z Kolegów forumowiczów udało mi się wycofać z kanciarskiej aukcji i odzyskać pieniądze. Kropla drąży skałę, trzeba tępić oszustów przy każdej okazji, mimo świadomości, że do końca ich się nie wytępi. Brak reakcji jest równoważny ze współudziałem w przestępstwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za powiadamianiem. Jeśli widzę, że jakiś ..... wystawia podróbę, to piszę mu na ogół żeby to usunął i powiadamiam Allegro. Dwukrotnie otrzymałem bardzo obraźliwe w traści odpowiedzi od oszustów, ale w sumie mnie to ubawiło. Dwie osoby udało mi się uchronić przed "okazyjnym zakupem". Może więcej, ale dwie mi podziękowały.

Podróbek i oszustów nie wyeliminujemy całkowicie, ale zastanówmy się:

Jest nas w klubie ponad 6000. Z tego przynajmniej ze 4000 przegląda aukcje z zegarkami. Jeśli każdy wchodzi np na Allegro tylko raz w tygodniu, to codziennie aukcje przegląda circa 500-600 klubowiczów. To sporo :-)

Gdyby każdy zgłaszał podróby, to oszuści są bez szans - w końcu znudziłoby im się wystawiać aukcje z góry skazane na zagładę.

Ponieważ w cuda i pełną solidarność nie wierzę, więc niechby tylko 20% zgłaszało - to też poważna siła.

Nie oglądajmy się na innych. Zgłaszajmy, ostrzegajmy. To się opłaca, bo może i nas ktoś ostrzeże - w końcu nawet znawcy klubowi mogą czegoś nie zauważyć, coś pomylić...

Myślę, że warto


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam że spotkałem już całkiem rzetelnych sprzedawców którzy faktycznie się nie znali i po wyjaśnieniu kulturalnie co i dlaczego jest nie tak szybko usuwali aukcję i jeszcze podziękowali za info - i tak to powinno wyglądać - miło i kulturalnie i wszystkie strony są zadowolone...

 

Ale zdarzyło mi się jak innym trafić na krętaczy którzy za wszelką cenę chcieli coś opchnąć... była nawet kobieta która mnie rozbawiła do łez bo zaczynała się odgrażać że będzie też reagować i co ja od niej chcę - po wylewnym wyjaśnieniu zamknęła się i już więcej nie odpisała może zrozumiawszy swoją głupotę i chamstwo - takie życie - ale ja podróbki zgłaszam lub piszę do sprzedawcy zawsze jak tylko widzę + dodaję do obserwowanych aby móc reagować dalej jak coś :)

 

a chronofil ma w pełni rację - jak każdy coś tam zgłosi że jest nie tak to oszuści będą mieli dużo ciężej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze jeden uratowany, właśnie otrzymałem meila z podziękowaniami.

Facet dawał 2800 za OMEGĘ PO kwarc co-axial.

 

cytat z meila "Dzieki takie wtracenia sa potrzebne jeszcze raz dzieki. K." koniec cytatu.

 

link do aukcji - dopóki jest :grin:

http://www.allegro.pl/item415625382_nowosc...hronograph.html


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.