Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
abaper

ETA 2824-2 lepsza i gorsza?

Recommended Posts

Wg mnie jak najbardziej :!:

Proponuję zachowanie spokoju i regularne /w miarę możliwości/ noszenie zegarka, po pewnym okresie, wszystko na pewno będzie działać jak należy :)

Marcin

w takim razie następny test wykonam za pare miesięcy :lol:

dzięki

Powinno wystarczyć jeszcze 2 tygodnie.

bl.jpgeclog.jpg

.................................................................
Emile Chouriet, Epos, Schaumburg Watch, NauticFish, Davosa, Jowissa,

"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau

podłącze się do tematu, ktoś wie jakie są wersje 2892 :?:

czy mógłbyś wstawić jakieś fotki i trochę bardziej szczegółowo wytłumaczyć, dużo szukałem ale nie wiem gdzie patrzeć żeby zobaczyć tą różnicę

to już się dowiedziałem sam.

ETA 2892 występuje tylko w jednej wersji (najwyższej).

Opcjonalnie COSC

A Elabore? Na stronie ETY taka występuje.

bl.jpgeclog.jpg

"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau

https://secure.eta.ch/CSP/DesktopDefault.as...=3&tabid=28

Dokumentacja w pdf.

W rubrykę należy wpisać 2892A2 bez spacji lub wybrać z listy.

bl.jpgeclog.jpg

The 2892 is an automatic winding, twenty-one (21) jewel movement, available in three executions or grades: Elaborated, Top and Chronometer.

http://en.wikipedia.org/wiki/ETA_SA

źródło informacji to ponoć sam producent

a to oznacza że są wersje dwie tak jak podał TikTak.

Chronometer to to samo co Top tylko z COSC

wg. pdf-a ETA Chronometr różni się od Top także numerem na mostku, którego Top nie posiada :( poza tym tylko różnica w dokładności. prawie to samo :D

Guest GK

Bardzo ciekawy temat, ale jak szukam to nigdzie nie można doczytać w opisach zegarków, której konkretnie ETY używają. Jest na to jakaś metoda? Czy jedyby sposób to kupno i otwarcie zegarka żeby spradzić co w nim tyka?

Bardzo ciekawy temat, ale jak szukam to nigdzie nie można doczytać w opisach zegarków, której konkretnie ETY używają. Jest na to jakaś metoda? Czy jedyby sposób to kupno i otwarcie zegarka żeby spradzić co w nim tyka?

Niezłą metodą jest bezpośredni kontakt z producentem i zapytanie jaka jest wersja ETY w konkretnym modelu.

pozdrawiam

Odnośnie ETY, czy "rasowanie" werku przez producenta to jedynie zabieg kosmetyczny.

Odnośnie ETY, czy "rasowanie" werku przez producenta to jedynie zabieg kosmetyczny.

Jest to mozliwe, pozwala sprzedac ten sam mechanizm za lepsza cene

W którym modelu EPOSa jest standard grade?

Ref. 3253

Moj 3253 robi +12sec na 10 dni.

nie spiesz się ....

Guest lukiber

z mechanizmem ETA 2824-2 uważacie że to dobry zegarek

Zzainteresowanie przeczytalem ten temat , bowiem jestem posiadaczem zegrka Adriatica z mechanizmem ETA 2824-2 I tolerancja chodu mojego zegarka po wyregulowaniu i 9 miesiecznym użytkowaniu wynosi + 3 sek/dobe. Naprawdę. Ale wymagało to z mojej strony cierpliwosci.

JTW

Guest Razir

Mam zegarek STOWA Marine Auromatic (ETA 2824-2). Ramiona balansu nie są łukowate do wewnątrz więc wnioskuję, że wersja tańsza. Zegarek robi +3sec na dobę. Mam go od 7 miesięcy. Nic nie było regulowane, niestety nie zrobiłem pomiaru jak był jeszcze niedotarty. Byłem za to ostatnio u zegarmistrza który zrobił mi EKG zegarka (takie urządzonko które wsłuchuje się w prace zegarka i rysuje na papierze linie. Jak linia jest w jodełkę to oznacza to że zegarek ma odchyłki. jak jest na druku prosta to OK). No i z mojego zegarka jest prosta jak drut i Zegarmistrz mi powiedział ze ostatnio testował ten sam mechanizm w tissot le locle no i mój biega dokładniej/zdrowiej :grin: tyle że może mu się szybciej pogorszyć bo jak czytam w definicji: http://en.wikipedia.org/wiki/ETA_SA

Ten mój obecnie pracuje z dokładnością plasującą się w trzecim przedziale:

1) the Standard grade is adjusted in two positions with an average rate of +/-12 seconds/day, with a maximum daily variation of +/-30 seconds/day;

2) the Elaborated grade is adjusted in three positions with an average rate of +/-7 seconds/day, with a maximum daily variation of +/-30 seconds/day;

3) while the Top grade is adjusted in five positions with an average rate of +/-4 seconds/day, with a maximum daily variation of +/-10 seconds/day.

Tyle, że jeśli to jest standard to rozumiem, że z czasem z powodu "gorszego shock protection system" będzie chodził coraz mniej dokładnie.

A tak z ciekawości ktoś wgłębiał sie bardziej np czym sie od siebie różnia te two positions in standard grade :mrgreen:

Podłącze się do tematu i zapytam czy ETA 2428-2 nakręca się w obie strony, czy tak jak ETA 7750 tylko w jedną?

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday