Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Casio do kwadratu

Rekomendowane odpowiedzi

Mięciutki pasek dedykowany do GW-5000 jest gorszy niż twardy stosowany do tańszych modeli.

"Open your eyes, open your mind (...)
beat the machine, that works in your head" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy ma swoje zdanie, i niektórzy wolą twardsze paski, gdyż wówczas zegarek trochę zachowuje się na nich jak na bransolecie. Może to nieporadnie brzmi, ale lepiej tego nie ujmę. Osobiście jednak, posiadając GW-5000, zarówno na oryginalnym mięciutkim pasku, jak również testując go na pasku od dw-5600 i właśnie gw-m5610, na pewno nie zamienił bym go na powyższe dwa. Mimo wszystko wygoda, elastyczność oryginału jest dla mnie nie do przecenia. Inna sprawa, że po kupnie bransolety (ogólnie preferuję bransolety), żaden z powyższych pasków nie ma szans (DLA MNIE) z takim zestawem. I noszę go tak już ponad 5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mięciutki pasek dedykowany do GW-5000 jest gorszy niż twardy stosowany do tańszych modeli.

"Open your eyes, open your mind (...)
beat the machine, that works in your head" default_smile.png
Dokładnie tak.
A już totalnie nie akceptuję bransy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak.
A już totalnie nie akceptuję bransy.


Ile osób tyle gustów.
Imperator na bransie pozdrawia twarde paski.
17e9772d27a74249ef1bd084df8d0945.jpg&key=5c2eef4d8104480e84c23a9a75919867177817e0cbaec9017f372aef8d52c67d
f0530c4f45a69939d74fa001c7c1c970.jpg&key=52c205e16e89b33388e42a1eae14f36e649f1a86dda5e94589b5c4decc78117e
3608f6e517210d73b822f40289f03941.jpg
A! Jak już tak lubicie, żeby było sztywno, to polecam żółte ciuchy DW-5600P. Tam pasek jest jak z plastyku, a nie z gumy. 🤣
19821c40b74650eb5145dbd276dffa84.jpg&key=69990569f1abdf458bd776ec08d8b99e0356593e62382f21d8ef2fa6487f9ba9
22acb6abf656c56670699c5c420f5947.jpg&key=0a6b37bd519d7a77589dee76676344a7f37e933d80ebab2be98ac78f30e44706

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzechu87
8 godzin temu, Barry Bede napisał(-a):

Mięciutki pasek dedykowany do GW-5000 jest gorszy niż twardy stosowany do tańszych modeli.

"Open your eyes, open your mind (...)
beat the machine, that works in your head" :)

 

2 godziny temu, lucyfer napisał(-a):

Dokładnie tak.
A już totalnie nie akceptuję bransy.

 

 

Uja się znacie i tyle w temacie 🤣 

Albo ori 5k albo kajdan. 

 

118363113_20220118_123304_HDR3.thumb.jpg.408648ae9056ac20b28aceb9c169ea46.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakrętki są cięższe i miękki pasek, jeżeli zostawię za dużo luzu, powoduje, że zegarek się przekręca.

Zwykła kostka siedzi bez ruchu,

Kwestia przyzwyczajenia i gustu.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może moje 5 groszy w temacie ori paska do GW-5k. Wydaje mi się, że jeżeli ktoś lubi ciasno zapinać pasek, to wygodniejszy będzie pasek oryginalny, bardziej miękki. Jeżeli natomiast woli luźniej zapięte paski, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie pasek sztywniejszy - głównie dlatego, że:

 

2 godziny temu, Sol napisał(-a):

Zakrętki są cięższe i miękki pasek, jeżeli zostawię za dużo luzu, powoduje, że zegarek się przekręca.

 

Oczywiście powyższe może niekoniecznie być zależne od indywidualnych preferencji użytkownika, a po prostu wymuszone rozmiarem nadgarstka i rozstawem dziurek - czasem po prostu nie jesteśmy w stanie dokładnie trafić w "sweet spot", więc skazani jesteśmy na "sweat spot"*, albo pasek musi być zapięty po prostu luźniej niż powinien. Wówczas albo bransa, albo sztywniejszy pasek :)

 

* - sweat spot - czyli za ciasny pasek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, clusca napisał(-a):

To ja może moje 5 groszy w temacie ori paska do GW-5k. Wydaje mi się, że jeżeli ktoś lubi ciasno zapinać pasek, to wygodniejszy będzie pasek oryginalny, bardziej miękki. Jeżeli natomiast woli luźniej zapięte paski, to zdecydowanie lepszym wyborem będzie pasek sztywniejszy - głównie dlatego, że:

 

 

Oczywiście powyższe może niekoniecznie być zależne od indywidualnych preferencji użytkownika, a po prostu wymuszone rozmiarem nadgarstka i rozstawem dziurek - czasem po prostu nie jesteśmy w stanie dokładnie trafić w "sweet spot", więc skazani jesteśmy na "sweat spot"*, albo pasek musi być zapięty po prostu luźniej niż powinien. Wówczas albo bransa, albo sztywniejszy pasek :)

 

* - sweat spot - czyli za ciasny pasek ;)

.. dobry miętki pasek nie jest zły !!! :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, p.r.p. napisał(-a):

Oczywiście każdy ma swoje zdanie, i niektórzy wolą twardsze paski, gdyż wówczas zegarek trochę zachowuje się na nich jak na bransolecie. Może to nieporadnie brzmi, ale lepiej tego nie ujmę. Osobiście jednak, posiadając GW-5000, zarówno na oryginalnym mięciutkim pasku, jak również testując go na pasku od dw-5600 i właśnie gw-m5610, na pewno nie zamienił bym go na powyższe dwa. Mimo wszystko wygoda, elastyczność oryginału jest dla mnie nie do przecenia. Inna sprawa, że po kupnie bransolety (ogólnie preferuję bransolety), żaden z powyższych pasków nie ma szans (DLA MNIE) z takim zestawem. I noszę go tak już ponad 5 lat. emoji41.png

 

W związku z tym, że masz 3 różne paski pasujące do GW-M5610 (jeśli dobrze rozumiem) chcę Cię zapytać czy wszystkie one mają tak samo rozstawione otwory do zapięcia? Noszę od kilku dni GW-M5610 i niewygodnie mi leży na nadgarstku, albo za ciasno albo zbyt luźno...pomijając jego plasticzaność. Mógłbyś porównać je wszystkie pod tym kątem? Będę wdzięczny🤗

 

IMG_20220122_185819.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
miękki pasek, jeżeli zostawię za dużo luzu, powoduje, że zegarek się przekręca.


jeżeli ktoś lubi ciasno zapinać pasek, to wygodniejszy będzie pasek oryginalny, bardziej miękki


Egzakli panowie - mięciutki trzeba ciaśniej dopinać, a to już nie ten sznyt i nie ta wygoda.

I nie, żebym nie doceniał bransolety kompozytowej - od kilku lat noszę, i pewnie też wróci do 5000tki. Natomiast pasek to fajna odmiana (no i tribute dla OG) niedoceniana częściowo pewnie przez nienajlepszą robotę jaką robi original.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Egzakli panowie - mięciutki trzeba ciaśniej dopinać, a to już nie ten sznyt i nie ta wygoda.

I nie, żebym nie doceniał bransolety kompozytowej - od kilku lat noszę, i pewnie też wróci do 5000tki. Natomiast pasek to fajna odmiana (no i tribute dla OG) niedoceniana częściowo pewnie przez nienajlepszą robotę jaką robi original.

Etam.. Nigdy nie musiałem ciaśniej dopinać. Na mój nadgarstek było perfekcyjnie. Nie pamiętam jednak jak było z paskiem od dw-5600 I gw-m5610, ale ten najbardziej miękki, tj ori od GW-5000 z czasem trochę się wydłużył, że tak to ujmę.. Rozciągnął bardziej niż pierwotnie? No i wówczas faktycznie trochę latał. Bo nadgarstek mi nie schudł niestety. 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze zadam pytanie do wszystkich. Czy któryś z pasków od innej kostki pasujący do GW-M5610 będzie miał inaczej rozstawione dziurki tak żeby zapinał się w innej konfiguracji niż oryginał? Tak na długości pomiędzy dziurkami względem oryginału

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie oryginalnych pasków kompatybilnych z GW-M5610 są dwa rodzaje: taki jak w oryginale (z przetłoczeniem) oraz cały gładki. Czy mają nieco inny rozstaw otworów, tego nie wiem, ale może warto spróbować. Oczywiście oba rodzaje występują w różnych kolorach, ale nie we wszystkich, więc jeśli masz jakieś konkretne preferencje, co do koloru, to musisz sprawdzić, czy dany rodzaj paska występuje w tym kolorze.

 

Genuine Casio Black Resin Watch Strap for GW-B5600-2 DW-5600TB-1 DW-5

 

ORYGINALNY PASEK CASIO DW-5600 DW-5600M-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że, przynajmniej w ramach wzoru, rozstaw jest ten sam. Natomiast faktycznie rozciągają się w użytkowaniu - np. porównałem używany oryginał od gw5k z nieużywanym oryginalnym zapasowym i jest o pół centymetra dłuższy, a prawie taki sam jak nieużywany zamiennik do 5600c. Ewentualne porównania musiałbyś robić tylko na nowych egzemplarzach.

I jeszcze jeden aspekt kwestii paskowej, niby drobiazg, ale ... - twardsze paski zaokrąglają się w użytkowaniu, tworząc wraz zegarem kształt "C", który fajnie leży i wygląda na płaskim, odłożony po zdjęciu z ręki. Mięciutkie pozostają rozcapierzone jak kąt rozwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.. Natomiast faktycznie rozciągają się w użytkowaniu - np. porównałem używany oryginał od gw5k z nieużywanym oryginalnym zapasowym i jest o pół centymetra dłuższy, a prawie taki sam jak nieużywany zamiennik do 5600c..

Czyli jednak dobrze pamiętałem. 🤔

I jeszcze jeden aspekt kwestii paskowej, niby drobiazg, ale ... - twardsze paski zaokrąglają się w użytkowaniu, tworząc wraz zegarem kształt "C", który fajnie leży i wygląda na płaskim, odłożony po zdjęciu z ręki. Mięciutkie pozostają rozcapierzone jak kąt rozwarty.

I właśnie przez tę "literę C" zachowują się trochę jak na bransie. Także wcale nie taki drobiazg jak piszesz. Ogólnie dla każdego znajdzie się coś miłego w tym temacie. Albo mięciutki, przylegajacy pasek, albo bransa, albo twardszy pasek, nazwijmy to "imitujący bransę", gdy ktoś takowej nie lubi. Tak to widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[mention=97432]clusca[/mention] [mention=94509]Barry Bede[/mention] dziękuję za odpowiedzi. Po jakiej ref szukać tego paska z drugiego zdjęcia? Może być od np. DW-5600?

Tu masz taki czarny.
https://allegro.pl/oferta/oryginalny-pasek-casio-dw-5600-dw-5700-gw-m5600-g-9470835795

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, murcins napisał(-a):

UY3LEga.jpg

Marcin.. weź ić, bo... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, p.r.p. napisał(-a):

Marcin.. weź ić, bo... ;)

😅 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.01.2022 o 11:54, Sol napisał(-a):

Zakrętki są cięższe i miękki pasek, jeżeli zostawię za dużo luzu, powoduje, że zegarek się przekręca.

Zwykła kostka siedzi bez ruchu,

Kwestia przyzwyczajenia i gustu.


Zdecydowanie tak. Mam jedną zakrętkę na miękkim pasku. Luz na pasku - na palec wskazujący. Jest stabilnie i bardzo wygodnie.

(Nie wiem,  czy można tę hybrydę wrzucać do kostek 😎)

 

 

 

359E0095-9D5C-44A1-B3E3-014A71DE18D5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.