Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kchrapek

DYSKUSJE O WSZYSTKIM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Yakovlev

Jacku - szkoda nerwów. Naprawdę.

Druga sprawa jest taka że sprzedający może mówić prawdę. Tarcza wygląda na pękniętą co w przypadku tych Rakiet nie jest rzadkością a skoro tak to mogła się po prostu wysypać.

Kupiłem kiedyś kwadratową kamienną z pękniętą tarczą, trzyma się ale nawet nakręcają coś c,asami mam świadomość że może się wysypać.

Roman - wiem o wszystkim, ale...

Ostatecznie skomentuję kiedy zakończę korespondencję z Panem Stefanem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

mkoch - ale ja nigdzie nie napisałem, że podejrzewam kogoś z forum.

Przecież te wątki może przeczytać ktokolwiek bez logowania.

Tak potencjalny "podkupiciel" jak i "oświecony" sprzedawca.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post @mkoch ukryty. 

Sorki - ale używanie aż tak obraźliwych słów to gruba przesada.

Przykro mi Jacek, że sytuacja z ta Rakietą tak się ułożyła, mam nadzieje że wyjaśnisz wszystko ze sprzedającym i poinformujesz nas jak sprawy wygladają.

Natomiast nie ma zgody na tym forum na obrażanie publiczne nikogo - pisanie w domyśle że mógł to byc forumowicz to jak oskarżenie wszystkich nas tutaj. 

 

Niektórym późna pora nie służy chyba. temat zamykam.

 

 

Edycja

 

Mam nadzieję, że emocje nieco opadły i możemy wrócić do normalnych dyskusji.

 

Edycja 2

 

Mam jeszcze prośbę do wszystkich aby wszystkie slowa w których pojawily sie **** poprawili na normalne. Ja rozumiem emocje ale trzymajmy tu pewien poziom. 

Dziękuję  :)

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie bardzo rozumiem, po co w okazjach dawać zegarki licytacyjne. Wyjątek uczyniłbym tylko dla wyjątkowo rzadkich egzemplarzy, zresztą dzięki temu wątkowi praktycznie cała kolekcja k43 pmwasa została na forum. Opcja, by ograniczyć wątek tylko do kup teraz plus ewentualnie białych kruków, brzmi najbardziej rozsądnie


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami warto przeczytać pierwszy post w danym wątku żeby wiedzieć jakie były pierwotne założenia.

 

post-47356-0-52250600-1487854529_thumb.png

 

 

Oczywiście temat przez te osiem lat ewaluował - czy w dobrym kierunku to już oceńcie sami. Jedno jest pewne - 

 - to MY użytkownicy tego forum decydujemy o tym jak wygląda ten temat. To MY niejako "kreujemy" kryteria tych okazji.

Dzis dajemy linki do zwykłych zegarków z licytacją od 1 zł i robimy to hurtem. W jakim celu?

Czy ograniczenie się do okazji "kup teraz" coś zmieni? Czy w takim razie nikt nie wrzuci srebrnego carskiego Bure, Pięknej Striely 3017, Kosmosa, itd.  bo bedzie na normalnej licytacji?

No chyba nie tędy droga.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman polemizowałbym. Przytoczyłeś powody dla których wątek został założony uwaga w 2009 roku. Wtedy a teraz to przepaść w kolekcjonowaniu i popularności radzieckich zegarków. Gdyby wtedy były takie realia jak teraz to wątpię by wytrawny kolekcjoner zakładał ten wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zgadzam się i napisałem przecież że wątek od tego czasu ewaluowal itd.

Natomiast musisz się zgodzić Grzegorz że to my - forumowicze mamy ogromny wpływ na to jak ten temat wygląda.

Przejrzyj ostatnie strony i powiedz co tak naprawdę było okazją?

Druga sprawa to jakie są oczekiwania, propozycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no nie przesadzajmy że tu okazji nie ma, nie będę przypominał szturmanskiego za 100 :)

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak Ty pytasz Suwerena co on chce to zaraz będzie koncert życzeń :D

Ale jeżeli chcemy zmian to musimy wiedzieć jakich a do tego potrzebny koncert życzeń :)

 

Ej no nie przesadzajmy że tu okazji nie ma, nie będę przypominał szturmanskiego za 100 :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Przypomnij - ja nie widziałem.

 

 

Może mod przeniesie do dyskusji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o rozumienie okazji, jest jak napisał Voli, "zegarki unikatowe lub rzadkie". Unikatem może być 3017 - bo nie są częste, a może być czerwona Dwunastka w stanie nos, lub zbliżonym - bo częste są Dwunastki w słabym stanie.

Jeśli jestem kolekcjonerem, a z jakiegoś powodu nie chcę lub nie mogę kupić tego unikatu, to zamieszczamy link - może jakiś inny kolekcjoner nie zauważył tej okazji a chętnie z niej skorzysta.

 

Zamieszczanie linków do zegarków z powodu tego, że są tańsze o 25 zł. jest żenujące.

 

Szanujmy się nawzajem i swój czas.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli chcemy zmian to musimy wiedzieć jakich a do tego potrzebny koncert życzeń :)

 

 

Przypomnij - ja nie widziałem.

 

 

Może mod przeniesie do dyskusji?

To ja kupiłem tego "wtypmancke" za 100zł w lombardzie na allegro, aukcja już zniknęła, o takiego:

037f835629317a961f018ad5f546ca60.jpg

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enkil No ja Cię przepraszam. 25 zet na zegarku to 1,5 flaszki w Biedronce !!! To jest różnica !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Enkil No ja Cię przepraszam. 25 zet na zegarku to 1,5 flaszki w Biedronce !!! To jest różnica !

:P:D :D :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:P:D :D :P

Zaoszczędzone 40%

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem nic się nie zmieniło, jeśli chodzi o rozumienie okazji, jest jak napisał Voli, "zegarki unikatowe lub rzadkie". Unikatem może być 3017 - bo nie są częste, a może być czerwona Dwunastka w stanie nos, lub zbliżonym - bo częste są Dwunastki w słabym stanie.

Jeśli jestem kolekcjonerem, a z jakiegoś powodu nie chcę lub nie mogę kupić tego unikatu, to zamieszczamy link - może jakiś inny kolekcjoner nie zauważył tej okazji a chętnie z niej skorzysta.

 

Zamieszczanie linków do zegarków z powodu tego, że są tańsze o 25 zł. jest żenujące.

 

Szanujmy się nawzajem i swój czas.

Pozdrawiam :)

Przemek  -generalnie nie używam ale  masz plusika ponieważ zgadzam się z Tobą w 99%  :)

Niestety zapewne padną argumenty że dla jednego unikatem jest K-43 na Urofa 59, dla innego Molnia 3017, a jeszcze dla kogos innego unikatem jest Pobieda de lux.

I to wszystko jest prawda więc jak zmieniać temat "rukie okazje na aukcjach" to jak?

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem nowym użytkownikiem forum ale moim zdaniem chyba należałoby na chwilę odpocząć od tematu. Sytuacja niepotrzebnie jest rozdmuchiwana.

 

To co się przydarzyło koledze Yakovlevovi (z Rakietą) jest moim zdaniem co najmniej dziwne, niestety z takimi przypadkami spotykamy się w różnych sytuacjach (nie tylko z zegarkami).

 

Jak słusznie sami zauważyliście forum jest tworzone "przez nas" i "dla nas", warto aby dzielić się wiedzą nawet na temat okazji. Sam niejednokrotnie spoglądałem na linki które wrzucaliście, nawet jak nic nie kupiłem to po pierwsze wiedziałem że jest to "pewny" towar a po drugie było fajnie jak ktoś z Was za chwilę pochwalił się nabytkiem :)

 

Ja osobiście nie chcę aby ten wątek został zmieniony, oczywiście decyzja należy "do nas".

Edytowane przez 7ara7ony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątek okazje traktowałem osobiście jako poligon dla rozwoju swojej wiedzy, zalicytowałem kilka razy, ale najczęściej porównywałem to co sam znalazłem z tym co bardziej doświadczeni chcieli pokazać. Wolałbym aby wątek pozostał bez zmian, ale co ten mój głos znaczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roman, właśnie mówię, że nie trzeba zmieniać tematu, ja apeluję do kolegów, aby nie dawali linków do wszystkiego co tylko zobaczą na alle i się im spodoba, a jedynie do okazji prawdziwie kolekcjonerskich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

... ja apeluję do kolegów, aby nie dawali linków do wszystkiego co tylko zobaczą na alle i się im spodoba, a jedynie do okazji prawdziwie kolekcjonerskich :)

Nie czarujmy się. Te "prawdziwie kolekcjonerskie" tu się nie pojawiają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ale to nie musi tak być.

 

Ja rozumiem że, jak pisze kolega Yakovlev, linki do prawdziwych perełek raczej tutaj się nie pojawiają. To zrozumiałe, każdy z Was chce mieć "ten skarb" dla siebie  ;)   i takie podejście jest normalne, ludzkie.

 

Mi (i widzę że nie tylko) zależałoby tylko abyście nie zmieniali wątku, jak się pojawią linki to będzie fajnie, ja się nie pojawią to też nic się nie stanie. Jestem przekonany że jeżeli tak do tego podejdziemy to sytuacja sama się wyklaruje po czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się "okazje" podobają , kupiłem dzięki temu kilka zegarków , a ze względu na skromne fundusze interesują mnie przede wszystkim okazje cenowe , dlatego wolałbym ,żeby wszystko zostało bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że wrzucanie linków do licytacji jest bezsensowne i sprzeczne z założeniem. Taka aukcja z zasady przestaje być okazją bo realnie ceny finalne są wywindowane ponad przeciętną i okazja przestaje być okazją. Okazją mogą być wszystkie "kup teraz" gdzie kto pierwszy ten lepszy i można wtedy skorzystać na takim wskazaniu kolegów jeśli tylko zdążymy. Niezależnie od tego czy będzie to rzadki 3017 ( to nie dla każdego okazja ze względu na cenę nawet okazyjną) czy w niskiej cenie Pobieda na którą wszystkich stać i też będzie super trafem.

Wszystkie linki do portali zagranicznych też są ok bo niektórzy mogą spróbować pozyskać coś na co nigdy sami by nie trafili w natłoku ofert i braku czasu na przetrząsanie wszystkich.

Podobnie olx, tam też nikomu ceny nie podbijemy bo znów działa zasada kto pierwszy ten lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Ja uważam że wrzucanie linków do licytacji jest bezsensowne i sprzeczne z założeniem. Taka aukcja z zasady przestaje być okazją bo realnie ceny finalne są wywindowane ponad przeciętną i okazja przestaje być okazją. Okazją mogą być wszystkie "kup teraz" gdzie kto pierwszy ten lepszy i można wtedy skorzystać na takim wskazaniu kolegów jeśli tylko zdążymy. Niezależnie od tego czy będzie to rzadki 3017 ( to nie dla każdego okazja ze względu na cenę nawet okazyjną) czy w niskiej cenie Pobieda na którą wszystkich stać i też będzie super trafem.

Wszystkie linki do portali zagranicznych też są ok bo niektórzy mogą spróbować pozyskać coś na co nigdy sami by nie trafili w natłoku ofert i braku czasu na przetrząsanie wszystkich.

Podobnie olx, tam też nikomu ceny nie podbijemy bo znów działa zasada kto pierwszy ten lepszy.

A wg mnie założenia tego tematu w ogóle straciły na aktualności.

To że komuś przypadkiem trafił się 3133 za stówke, bo ktoś inny nie miał pewności co do poprawności zestawienia, właśnie o tym świadczy.

Drugi taki na pewno się nie trafi, a jeśli trafi to po cichu, bez ogłaszania wszem i wobec i wklejania linków do okazji.

 

Chcę tylko zwrócić uwagę na to, że bardziej obeznani koledzy wrzucają linki do okazji dla nich nieatrakcyjnych, bo już taki mają ale w lepszym stanie.

Gdyby ten z aukcji był w lepszym na pewno nie było by o nim informacji ;)

 

Inna kwestia jest przedział cenowy. Dla jednych przedział 2-cyfrowy dla jakiegokolwiek zegarka to okazja, dla innych 3-cyfrowy, a to już robi kolosalna różnicę.

 

Tym tematem sami sobie szkodzimy, bo nawet wrzucanie wyłącznie okazji "Kup teraz" spowoduje wzrost cen.

Sprzedawcy nie są głupi. Też analizują rynek. Jeśli dzisiaj dany zegarek poszedł za 100 zł, to jutro pójdzie za 110, a pojutrze za 150, itd, itp.

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.