Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

lauda86

Zegarek World Time/Dual Time

Recommended Posts

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów.

 

Temat o zegarkach "world time" znalazłem na forum, jednak mi w tym temacie chodzi o coś innego. Poszukuję zegarka "budżetowego", "world time" w kwocie do 2tyś. Za dużo ich nie znalazłem stąd ten temat do bardziej zagłębionych w temacie Kolegów. W moich poszukiwaniach wchodzą w rachubę również wchodzą zegarki używane. Najbardziej by mnie cieszył oczywiście automat, ale nie odrzucam z góry również kwarców.

 

W oko wpadł mi Vostok Europe GAZ-14 Limousine World Timer. Obecnie dostępny jest w dówch umaszczeniach:

 

8939-thickbox_default.jpg8938-thickbox_default.jpg

Znalazłem również ciekawe używki. W oko wpadły mi:

 

Orient crystal worldtimer 469ba21-8a ca

179292d1290717523-orient-crystal-world-t

 

Seiko World Time 6117-6010

5791625811d449fdf0da8fdbc8254453b83990b7

 

Ricoh World Timer Automatic

$_1.JPG?set_id=880000500F

 

Clinton

$_57.JPG

 

Z góry dziękuje za podpowiedzi opinię i liki.

 

Pozdrawiam Mikołaj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Similar Content

  • By Krokodyl Tik-Tak
   Szanowni Koledzy!

   Nazywam się Łukasz Radziszewski. Jestem artystą i od kilku lat aktywnym uczestnikiem Forum. Przygotowuję właśnie projekt „Słońca”.  Polega on na budowie zupełnie nowego, niespotykanego, czasomierza. Dzięki temu w trakcie trwającej dwadzieścia cztery godziny wystawy, uda się zatrzymać upływ czasu. Jestem zaszczycony, że Klub Miłośników Zegarów i Zegarków zechciał zostać Oficjalnym Partnerem wydarzenia. 

   Punktem odniesienia jest tu tytułowe słońce. Wytyczyliśmy globalny szlak, wzdłuż wszystkich stref czasowych dookoła Ziemi. To sieć miejsc, na kilku kontynentach, z których jednego dnia, 23 września nagrane zostaną wschód i zachód Słońca.

   Płynne przeskakiwanie do następnych stref i połączenie ze sobą wszystkich filmów "na żywo", umożliwi stworzenie ciągłej projekcji. Słońce dosłownie zatrzyma się nad horyzontem. W jednym miejscu, na dwóch dużych ekranach, pokazane zostaną bliźniacze filmy, ukazujące oddzielnie o wschód i zachód. 
   Więcej informacji w dokumencie pdf. (...)

   Projekt wszedł teraz w ostatnią fazę działań. To odpowiedni moment, bo każdy z nas może już przewidzieć co będzie robił za trzy tygodnie, 23 września. Wspólnie z KMZiZ szukamy osób, które zechciałyby nagrać krótki, 20 minutowy film wschodu i zachodu Słońca. Może być słabej jakości, wręcz takiej oczekujemy. Wystarczy telefon czy tablet, dostęp do Internetu (i jakaś podpórka). Dzięki temu można transmitować słońca w miejscu, w którym się aktualnie znajdujecie. Prosta rzecz, a kluczowa dla projektu. 
   Wiadomo, że nagranie na żywo może się nie udać. Dlatego chcemy zabezpieczyć siebie i Was w zapasową kopię, którą ewentualnie będzie można odtworzyć. Prosilibyśmy Was o nagranie filmów parę dni wcześniej i przesłanie materiału do nas.

   Więcej informacji już wkrótce. Obserwujcie temat i pomyślcie czy nie macie kogoś np. w Rosji, Kazachstanie, Chinach, Australii, Alasce albo nawet gdzieś w Europie. Im bardziej egzotyczne miejsca, dziwne wyspy, tym lepiej! 

   Łukasz & KMZiZ

   Słońca, PL, Łukasz Radziszewski.pdf
  • By Gregorian
   Pośród wielu zegarków, którymi się pasjonuję szczególne miejsce zajmują worldtimery. Dla mnie są to niezwykłe zegarki, które łączą pasję do zegarków z swoistym zainteresowaniem geografią i podróżami. Osobną ciekawostką są też zmiany miast na przestrzeni lat.
    
   Zapraszam zatem do pokazywania w tym wątku rozmaitych worldtimerów i to zarówno tych, które są w naszym posiadaniu jak i tych, które po prostu chcielibyśmy tu pokazać czy zwrócić na nie uwagę. Ideą wątku jest zgromadzenie w nim jak największej ilości worldtimerów, zarówno współczesnych jak i vintage’owych.
    
   Dla celów porządkowych proszę jednak o wstawianie tylko „klasycznych” worldtimerów – obowiązkowo zawierających na tarczach czy kopertach NAZWY MIAST CZY REGIONÓW (mogą być także oczywiście nazwy skrócone).
    
   Nie umieszczamy tu zegarków tylko z funkcją GMT czy elektronicznych mających nazwy schowane gdzieś w dalszych „podekranach” wyświetlacza.
    
    
   Tak więc, ode mnie na początek mała podróż po świecie worldtimerów.
    
   Worldtimery są fascynujące i niezwykle barwne. Są wśród nich modele produkowane przez najbardziej prestiżowe marki świata

   jak i te średnie

   a nawet te nie mające takiego dużego prestiżu

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.