Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Jash

Zakup komputera stacjonarnego.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od lipca 2012 tylko SSD - zero problemów. Nie słyszałem by komuś ze znajomych padł dysk ssd - jeśli już to talerzowiec. NA dziś nawet sekundy bym nie rozważał jako dysku systemowego innego niż SSD.

 

Daypak - wprowadźcie odsprzedaż - będą traktowali jak swoje. W każdej firmie w jakiej pracowałem była odsprzedaż. Oczywiście bardzo korzystna dla pracownika. Np IBM x31 kupiony za 9000 zł po 3 latach był mój za 300 albo 400zł. Działał i wyglądał jak nowy. Posłużył mojej córce jeszcze kilka lat i odsprzedałem za ponad 1000 na allegro. 

W zasadzie w każdej dużej firmie z jaką ja, żona  czy znajomi mieliśmy zawodowy kontakt odsprzedaje sprzęt typu komputer, drukarka, auto - więc użytkownicy dbają jak o swoje bo maja prawo pierwokupu za genialna cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od lipca 2012 tylko SSD - zero problemów. Nie słyszałem by komuś ze znajomych padł dysk ssd - jeśli już to talerzowiec. NA dziś nawet sekundy bym nie rozważał jako dysku systemowego innego niż SSD.

 

Daypak - wprowadźcie odsprzedaż - będą traktowali jak swoje. W każdej firmie w jakiej pracowałem była odsprzedaż. Oczywiście bardzo korzystna dla pracownika. Np IBM x31 kupiony za 9000 zł po 3 latach był mój za 300 albo 400zł. Działał i wyglądał jak nowy. Posłużył mojej córce jeszcze kilka lat i odsprzedałem za ponad 1000 na allegro. 

W zasadzie w każdej dużej firmie z jaką ja, żona  czy znajomi mieliśmy zawodowy kontakt odsprzedaje sprzęt typu komputer, drukarka, auto - więc użytkownicy dbają jak o swoje bo maja prawo pierwokupu za genialna cenę. 

 

To jedyne racjonalne wyjście, zgadzam się. Problem, że pracuje w patologiczno-dadaistyczno-irracjonalnej firmie sfery budżetowej... Tu rządzi magia, której nie pojmuję. Ja jestem z tych co wierzą w "szkiełko i oko", a dookoła tylko "duby smalone"... Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choćby ograniczona liczba zapisów jest parametrem dysku SSD. Zmniejsza się z każdą operacją - ulega degradacji.

 

 

W laptopach przegrzewa się wszystko po jakimś czasie ze względu na ich budowę i sposób użytkowania.

 

Ale ten limit zapisów SSD jest tak duży ze starczy na dekadę spokojnie.

 

ja mam to SSD w  T500 Lenovo, a jak wiadomo stare Thinkpady to dobrze przemyślane i pancerne grzmoty, choć ich mobilność jest mocno zależna od kondycji właściciela ;-)

 

 

Gx

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko SSD i polecam serwer synology albo Qnap na dane. Automatyczna synhronizacja danych z dowolnego miejsca i dodatkowo tysiace dodatkowym opcji a najwazniejsza z nich to bezpieczenstwo - RAID. Ostatnio skradziono mi laptopa. Nastepnego dnia kupilem nowego i wszystko automatycznie zsynhronizowane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od lipca 2012 tylko SSD - zero problemów. Nie słyszałem by komuś ze znajomych padł dysk ssd - jeśli już to talerzowiec. NA dziś nawet sekundy bym nie rozważał jako dysku systemowego innego niż SSD.

 

Daypak - wprowadźcie odsprzedaż - będą traktowali jak swoje. W każdej firmie w jakiej pracowałem była odsprzedaż. Oczywiście bardzo korzystna dla pracownika. Np IBM x31 kupiony za 9000 zł po 3 latach był mój za 300 albo 400zł. Działał i wyglądał jak nowy. Posłużył mojej córce jeszcze kilka lat i odsprzedałem za ponad 1000 na allegro. 

W zasadzie w każdej dużej firmie z jaką ja, żona  czy znajomi mieliśmy zawodowy kontakt odsprzedaje sprzęt typu komputer, drukarka, auto - więc użytkownicy dbają jak o swoje bo maja prawo pierwokupu za genialna cenę. 

mi padl SSD po 3 latach, wiec reguly nie ma. Wszystko zalezy od ilosci operacji zapis/odczyt i jakosci producenta.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek, kupiłeś już?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeszcze nie. Cały czas liczę na jakieś promocje, ale chyba nic z tego. W tym tygodniu kupuje, jeden z tej dwójki:

http://www.x-kom.pl/p/267348-notebook-laptop-173-lenovo-z70-80-i7-5500u-8gb-240-dvd-rw-win10-gf840m.html?partnerid=100448925&sm12=NDU=&ts=1451507823&token=8d573cb34943b0c5cf4047f206481e88

lub ten:

http://www.x-kom.pl/p/267349-notebook-laptop-173-lenovo-z70-80-i7-5500u-16gb-240-dvd-rw-win10-gf840m.html?partnerid=100448925&sm12=Mzk=&ts=1451243940&token=9f885a2bb16ca12f6fb5edee4504c397

ale chyba zdecyduje się na ten pierwszy, bo nie sądzę, aby 16GB ramu kiedyś mi się przydało.

Przed zakupem chcę jednak podjechać gdzieś do elektromarketów i pooglądać na żywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę zapytać, czemu odpuściłeś koncepcje stacjonarnego? W obliczu posiadania czegoś mobilnego w domu jestem całym sercem za desktopem.

 

Monitor do stacjonarnego masz? Jaki?

 

Lenovo Z70 fajny ale zdaje się, że wykastrowany z jednej nieocenionej opcji którą ma np. Z710 - podświetlanej klawiatury. Świetna rzecz w wielu sytuacjach po ciemku, w łóżku czy w zaciemnionym pokoju np. przy telewizorze, etc, etc.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Stacjonarny idzie dla córki (ma monitor LG 17 cali). Drugi pecet odpada z uwagi na przemeblowanie salonu i pomniejszenie biurka pod komputer.

Podświetlana klawa nie jest mi niezbędna. W kompie nigdy takiej nie miałem i jakoś nie było mi z tym źle :)

W tym temacie myślałem też o Y700, ale stwierdziłem, że już ponad 4kpln za notebooka to mi szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem sobie stacjonarny z bardzo cichym zasilaczem Be Quiet o sprawności 80+ gold, pasywnymi chłodzeniami na procesorze i grafice. Pierwotnie miał HDD w skrzynce bitumicznej zawieszonej na gumie od gaci, potem zamieniłem to na SSD. Komputer relatywnie wydajny, praktycznie bezszelestny, niewiarygodnie oszczędny i w sumie niedrogi. Potrzebował jedynie odrobiny wiedzy mojego kolegi ze sklepem komputerowym. Nie do uzyskania w przypadku "gotowca".

 

Jest jeszcze jedna opcja- monitor, np z tunerem tv 24 cale, do tego powieszony nań złożony komputer w maleńkiej obudowie. Do tego bezprzewodowa mysz i klawiatura. W praktyce- wygodny jak stacjonarny- duży monitor, wygodna klawiatura i myszka. Mobilność- wyciągasz dwie wtyczki z gniazdek, bierzesz pod pachę i idziesz do kuchni, innego pokoju, do wanny stawiając obok niej, do ogrodu z przedłużaczem.

 

Co Ty na to?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Zostanę jednak przy notebooku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A mi oba notebooki, które wybrałem wykupili :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się trochę pod temat, żeby nie zakładać nowego, mam nadzieje, że Jash się nie obrazisz. W temacie komputerów jestem zielony, a chciałbym kupić jakiegoś laptopa do ok.1700zł. Używać będę go tylko do przeglądania internetu, office itp. czasem jakiś film. Możecie coś polecić? 

 

Wielkie dzięki i pozdrawiam!

Kuba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większošć w tej.cenie.to.jeden poziom, a do tego co napisałeś każdy się nada. Dla komfortu szukaj z matową matrycą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. A proponowałem wcześniej;) Kupilem niższy model dla rodziców. Może jutro znajdę czas żeby go odpalić. Dam znać jakie wrażenia. Aio generalnie sa fajne i gdybym nie był zapalonym graczem to sam bym sobie takiego sprawil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

A tak zupełnie z innej beczki. Zarówno notebook, jak i komputer AiO które wybrałem mają procesory niskonapięciowe (literka U przy symbolu). Jak to w praktyce wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przy wyborze notebooka, zwłaszcza mocnego=drogiego, warto sprawdzić ewentualne koszty serwisu. Miałem taką nieprzyjemność kilka lat temu - w Sony Vaio (Saturn, 5 tys.) użytkowanym przez Córkę w warunkach domowych, dokładnie po 2 latach, po gwarancji, uszkodziła się karta grafiki (zintegrowana). Koszt naprawy to połowa wartości komputera. Walczyłem z Sony o jakąś rekompensatę, bezskutecznie. Komputer poszedł na śmietnik. Z desktopem, takich problemów nie będzie. Przy notebooku warto przedłużyć maksymalnie gwarancję. BTW, ktoś wspomniał o Acer, że to słabe notebooki. Mam 3, w tym jeden, "archiwalny" z 1999r. ! - wszystkie działają bez problemu.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między normalnym, niskonapięciowym procesorem jest duża pod względem wydajności. Dla przykładu sprawdziłem dla najtańszych i3 z obu rodzin z generacji Haswell (i3-4005U i i3-4000M) i różnica wynosi według testów ponad 30%. Do domu na pewno brałbym normalny procek, a do mobilnego laptopa niskonapięciowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Ja też gdzieś wyczytałem, że dla przykładu niskonapięciowy i7 ma taką wydajność jak normalny i5 i tak samo niskonapięciowy i5 jak normalny i3.

Nie wiem ile w tym prawdy.

Spróbuję jeszcze przeforsować dziś to w domu :D

http://www.x-kom.pl/p/276931-all-in-one-lenovo-700-24ish-i5-6400-8gb-1000-dvd-rw-win10.html

Pytanie, czy 1920x1080 na ekranie 23,8 cala jest OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Taka maszyna ma też trochę właściwości notebooka > brak możliwości rozbudowy.Ewentualny serwis może być kosztowny. Poza tym dysk tylko 1 TB, napęd DVD.

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Więcej niż 1TB nie będzie mi potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek

 

A mi oba notebooki, które wybrałem wykupili :(

 

No widzisz, los tak chciał. Teraz wg. mnie idziesz dobrą ścieżką ale zrób jeszcze jeden krok do przodu - zleć złożenie zestawu z dobrych podzespołów - będzie lepiej, taniej i z możliwościami modyfikacji na przyszłość.

 

Praszszsz:

 

http://www.mini-itx.com.pl/

 

Taka piękna obudówka, powiesisz se na monitorze który sam sobie wybierzesz, np. jakimś wypasie z matrycą IPS i tunerem tv, z bajecznymi kolorami i kątami widzenia, w porównaniu do gotowych kondonexów.

 

http://www.mini-itx.com.pl/p/10/313/obudowa-antec-isk110-vesa-90w-mini-itx-obudowy-itx.html

 

Obstawiam, że za 3000 zł zbudujesz rakietę kosmiczną w porównaniu do przykładów AIO z linków.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.