Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mike_the lawyer

Kupiłem dziś Seiko i mega żałuję...:(

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to normalne ze Seiko automat SRP680k1 przy poruszani nim żeby nakręcić wahadło potrafi przyśpieszyć o 5 sekund w ciągu 30 sekund takich ruchów...?

Jeśli mam go na nadgarstku i wykonam kilka gwałtownych ruchów potrafi przyśpieszyć od razu o 1 sekundę !!!  Miałem wcześniej IWC Aquatimer 2000 i mogłem wykonywać wszelkie ruchy dynamiczne a także brać w dłonie kręcić i ruszac na boki i nic...To normalne w Seiko? Zegarek jest nowy może musi się dotrzeć po prostu???? Proszę o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw go po kilkunastu minutach od założenia, jeśli był zakładany po zatrzymaniu. I sprawdź odchyłki po 12 godzinach noszenia. Ustaw ponownie i zobaczysz po 24 godzinach jakie są odchyłki. To co opisałeś raczej nie oznacza niczego niepokojącego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość German76

4R36 tak ma, z czasem objawy powinny ustępować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mkuka

Nakręć sprężynę  koronką, ok 20 obrotów i noś. Może nie jest nakręcony i ledwo "dyszy" - w taki stanie wahania prędkości chodu mogą być duże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba się dociera...:). Na razie minęło 16 godzin od ustawienia i jest +6 sekund...Z czasem różnica będzie się niwelować czy różnie to bywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie się niwelować, zegarek musi się ułożyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie się niwelować. Układanie się zegarka to mit, a jeśli mówimy o "docieraniu" się elementów, to zgodnie z fizyką, zegarek powinien przyspieszyć, a więc w tym przypadku różnica na plus byłaby jeszcze większa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby zegarek powinien chodzić ok od samego początku ale np sumo gdy go kupiłem robił grubo ponad minutę na 24h do przodu, ciężko mi nawet opisać co wtedy myślałem o tej sprawie  :lol:  ostatnio jak go nosiłem to robił kilka s do przodu na 24h czyli wszystko tak jak być powinno. Od czego to zależy - nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od piątku Seiko z 4R36 i jak na razie robi mi -5s na dobę... nie mogę znaleźć pozycji żeby przyspieszył. Odchyłka jak najbardziej zadowalająca ale mam  Vostoka z NH35A to bliźniak 4R36 i ten chodzi rewelacyjnie od dwóch miesięcy nic przy nim nie ruszam a chodzi w 5s w porównaniu z Casio z radyjkiem. Zegarek w dzień zwolni w nocy jak leży na deklu - przyspieszy i nie potrzeba go w cale przestawiać. Odchyłki dobowe są minimalne a odpowiednim odkładaniem na noc można je zniwelować. Szukam teraz pozycji w Seiko ale on w uparte idzie -5s... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam Monstera 4R36 gdzieś od tygodnia i codziennie jest -5s/dobę. Noszę na zmianę z innym zegarkiem. Jak dla mnie 5 sekund jak najbardziej akceptowalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też złego powiedzieć nie mogę bo -5s/24h to rewelacja... ale nie lubię ustawiać co troszkę a po 10 dniach już koło minuty się zakręci... :( może znajdę pozycje w której przyspieszy i wtedy będzie gitara .. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi z zegarków (IWC) na początku chodziło +6 sekund z czasem zrobiło się tylko +1. Jeden z kolegów ma rację niby teoretycznie, że z czasem powinien w sumie jeszcze bardziej przyśpieszyć, jednakże może dlatego, że automaty nazwane są zegarkami z "duszą" coś w tym jest, że z czasem się "układają"...Ciężko to wytłumaczyć racjonalnie ale tak bywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sądzicie czy regulacja +/- pod deklem dużo daje? Może zniwelować 10 sekundową różnicę dobową czy to za dużo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość German76

Bawiłem się w taką regulację, wymaga to dużo cierpliwości i wielu prób, ale da się ustawić do kilku sekund, abo nawet na 0 z wykorzystaniem odpowiedniej pozycji odkładczej. Zawsze możesz isć do zegarmistrza, choć wielu będzie kreciło nosem, Seiko nie ma możliwości tak precyzyjnej regulacji jak szwajcary (śrubka, którą można precyzyjnie dokręcać) i wielu zegarmistrzów uważa (może i słusznie) że 10 sekund to i tak świetny wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens już teraz poddawać go regulacji czy poczekać z miesiąc, aż trochę się dotrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy pierwsze odpowiedzi udzielone w tym temacie w zasadzie go wyczerpują :)

 

Poddawanie zegarka regulacji wcześniej, niż po upływie miesiąca od kupienia jest dla mnie przesadą. Powyżej będziesz już wiedział na czym stoisz (statystycznie). Porównanie kultury pracy Seiko SRP680k1 do IWC Aquatimera - tego nawet nie skomentuję :D

 

Nie panikuj, poczekaj trochę. No i radzę się zadowolić wynikiem w granicach tych 10 sekund.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i zmień tytuł w temacie, bo chyba nie ma czego żałować ;)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.