Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EnamelDial

Regulateur Penta - zegarek pięciu.

Rekomendowane odpowiedzi

2. Niebieska tarcza + srebrne kręgi i wskazówki

yeOG3fTl.png

fcHxgull.png

QcwY8Zcl.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. Srebrna tarcza + srebrne tarczki + niebieskie wskazówki

 

jx6ev6Gl.png

fJS4QhEl.png

BW7YbYKl.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Srebrna tarcza + ciemniejsze (oksydowane) tarczki i wskazówki:

 

RHppeYal.png

i2T155cl.png

xvMyN5ll.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej fajne i ładnie widać wzór. Co do koloru to mam prośbę do Leszka żeby zabarwił tak jak każdy będzie chciał: Może być niebieska, brązowa itd do wyboru do koloru, każdy wybierze co mu się będzie podobać... A że np.: żółta będzie tańsza nić niebieska ...trudno się mówi - wymagasz to płać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczki i blaszka na logo widziałbym na jakieś bolce, śruby, kołki...raczej nie klejone.

 

Na pewno nie takie grube jak u Leszka...takie żeby to były cienkie blaszki...

 

Tak jak doczytałem, to indeksy na blaszkach drukowane...na tarczy minutowej też może być nadrukowane...

 

Nie wiem, czy dobry pomysł barwić jak kto chce...a w sumie może to i lepiej...pomyślimy...

 

Leszku, jakbyś miał czas, to byś zobaczył jak ten wzór wygląda na tarczy...sam jestem ciekaw, a wiadomo, że na kompie to...papier wszystko zniesie :)

 

Koperta - ja się wypowiedziałem. Ta z nr 9 lub ta co ja podałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nr 3 poproszę :) Bardzo fajnie to wygląda i wcale tan układ osiek z mołni nie przeszkadza.

O kopercie już się wypowiadałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz dla kogoś kto nigdy tapodruku nie robił to wydaje się to trudne... Tu bardziej martwi mnie koszt bo i farbę na metal trzeba by kupić , nie wspomnę o czasie na drukowaniu tych wszystkich krążków. Też potrzebowałbym ten sam szablon żeby to zrobić idealnie zgrane z resztą ... a samo drukowanie to przyjemność :).

 

To zróbmy bez drukowania, można pomalować te dziury lub rysy

 

 

 Co do koloru to mam prośbę do Leszka żeby zabarwił tak jak każdy będzie chciał:

 

Barwienie giloszu to tylko emalia a to nie wchodzi w grę w tym projekcie bo jest za drogo.

 

 

 

Leszku, jakbyś miał czas, to byś zobaczył jak ten wzór wygląda na tarczy...sam jestem ciekaw, a wiadomo, że na kompie to...papier wszystko zniesie :)

 

 

Tak zrobię. Adam daj mi zdjęcie tylko linie zrób co trzecią bym wiedział w których punktach to się zaczyna a w których kończy.

 

 

 

Zestaw nr 3 poproszę :) Bardzo fajnie to wygląda i wcale tan układ osiek z mołni nie przeszkadza.

O kopercie już się wypowiadałem.

 

Układ Mołni jest ok. Na żywo nie jest taki zły.

 

eac5750400bd47215fbf7326ee380252.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 po 3 krążki dla każdego = 15szt krążków do montażu.

 

Po co robić 3 krążki ? Ring zewnętrzny będzie w płycie tarczy.

 

Zastanawiam się czy tych mniejszych nie powiększyć by razem się dotknęły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek, mówisz i masz...

 

post-87540-0-14193100-1458855480_thumb.png

 

Co do powiększania pierścieni, tak aby się dotykały, to jestem raczej na nie...Patrzyłem i nie mogę sobie za bardzo tego wyobrazić...

 

ps. a ile Leszku kosztuje takie barwienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Adam jutro postaram się spróbować.

 

Cos już takiego kiedyś kroiłem :

 

490691e3f0ed0299b4619dc4a67ae962.jpg

 

417f4f13aef1049a090fb721e07f063c.jpg

 

4d101d558cbfc6ef9fe1b408df8ae06a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Cos już takiego kiedyś kroiłem :

 

No to widzę podobne...a dałoby radę drobniej? :)

 

Na razie zobaczymy co wyjdzie z tego wzoru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy tych mniejszych nie powiększyć by razem się dotknęły ?

Też tego nie widzę.

O ile barwienie tarczy podbije koszty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam się ale...Lekko chciałbym sprawę podsumować:

Mechanizm mamy (możecie się rozglądać lub podesłać link jeśli ktoś sprzedaje w większych ilościach)

 

 

Wacor pisałeś n3 z tych moich (ale ją trzeba kupować razem z mechem) i 9 z ruskiej strony (te znowu są cienkie i nie wiem czy wejdzie nam nasza tarcza w postaci prezentowanej kanapki)

 

Ja jestem za tą tarczą ale to kwestia kompromisu nie jakiegoś wielkiego zauroczenia:

post-27986-0-66281200-1458856155.jpg

 

 

 

Leszku napisz czy w razie czego zrobisz każdemu w takim kolorze jak chce (mówię tu o kolorze gilszowanej części)

Stylistycznie i technicznie każdy dostałby taki sam zegarek z różnicami w kolorystyce.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co robić 3 krążki ? Ring zewnętrzny będzie w płycie tarczy.

 

Zastanawiam się czy tych mniejszych nie powiększyć by razem się dotknęły ?

Czy masz świadomość że tam musi być 2mm i szybko zejść do 0,8mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek, mówisz i masz...

 

 

ps. a ile Leszku kosztuje takie barwienie?

 

Adam barwienie czego ?

 

 

 

No to widzę podobne...a dałoby radę drobniej? :)

 

Na razie zobaczymy co wyjdzie z tego wzoru...

 

Dam radę drobniej to kwestia diamentu jaki użyję

 

 

 

Też tego nie widzę.

O ile barwienie tarczy podbije koszty?

 

Też nie widzę zdjęcia. Adam wstawiłeś ?

 

Co wy chcecie barwić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Leszku napisz czy w razie czego zrobisz każdemu w takim kolorze jak chce (mówię tu o kolorze gilszowanej części)

Stylistycznie i technicznie każdy dostałby taki sam zegarek z różnicami w kolorystyce.

 

Nie. Gilosz będzie na mosiądzu.

Emalia to co najmniej .........zł do gilosza wtedy srebro i inaczej pierścienie bo nie wyobrażam sobie kołkowania w porcelanie.

 

Chyba że chcemy takie kolorowe tarcze jak np chronosart t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy masz świadomość że tam musi być 2mm i szybko zejść do 0,8mm?

 

Nie rozumiem Ty chcesz tarczę 2 mm czy pierścień ma wystawać do góry 1,2 mm. ?

Nie bardzo łapię może narysujesz nawet odręcznie boczny rzut ?

Ja się nie znam na mechanizmach robię tarcze a od pasowania i rysowania są projektanci jak Jimmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach wyjaśnienia: chodzi nam wszystkim (tak myślę) o  barwienie gilszowanej części/tarczy. O ile powiększymy koszt zegarka barwiąc tarczę?

 

sanik nie widzi tak jak ja tych nachodzących tarczek/podziałek, no tych okręgów sekundowych i godzinowych...

 

Mam nadzieję, że rozwiałem nieco wątpliwości...

 

ps. Jeśli barwienie kosztuje ok. 300zł to ja bym się zastanowił (w sensie na tak)

ps2. Jeśli kołkowanie nie wchodzi w grę przy takiej tarczy, to jak umocujemy tarczki?

 

blase, tarcza, którą pokazujesz (nr 10) jak dla mnie jest ok. Jakbyś dał jakąś fotę z boku i od tyłu to by było git. Chyba że już dawałeś, to przeszukam wątek.  Jak z jej jakością? Jest solidna i w miarę masywna? Z wyglądu zdaje się ok i jeżeli nie ma żadnych wad ukrytych (jak trójkąt w kopercie Leszka) to jestem za!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem ty chcesz tarczę 2 mm czy pieścień ma wystawać do góry 1,2 mm. ?

Nie bardzo łapię może narysujesz nawet odręcznie boczny rzut ?

Ja się nie znam na mechanizmach robię tarcze od pasowania i rysowania są projektanci jak Jimmy

Zanim cokolwiek narysuję to na 100% musi być koperta wybrana- wtedy dokładnie mogę podać wymiary.

Ta mołnia jest cienka więc jak ją obniżysz,  zostanie mega przestrzeń. W dajmy na to w kopercie, którą masz i pokazujesz na zdjęciach byłoby to około 2mm przestrzeni do zagospodarowania. Jeśli osie wystające na sekundnik, ćwiernik i godzinowa byłyby 2-2,5mm to mógłbyś zrobić nawet tarczę 2mm grubości niestety są krótsze i nikt ich nie przedłuży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach wyjaśnienia: chodzi nam wszystkim (tak myślę) o  barwienie gilszowanej części/tarczy. O ile powiększymy koszt zegarka barwiąc tarczę?

 

sanik nie widzi tak jak ja tych nachodzących tarczek/podziałek, no tych okręgów sekundowych i godzinowych...

 

Mam nadzieję, że rozwiałem nieco wątpliwości...

 

ps. Jeśli barwienie kosztuje ok. 300zł to ja bym się zastanowił (w sensie na tak)

ps2. Jeśli kołkowanie nie wchodzi w grę przy takiej tarczy, to jak umocujemy tarczki?

 

blase, tarcza, którą pokazujesz (nr 10) jak dla mnie jest ok. Jakbyś dał jakąś fotę z boku i od tyłu to by było git. Chyba że już dawałeś, to przeszukam wątek.  Jak z jej jakością? Jest solidna i w miarę masywna? Z wyglądu zdaje się ok i jeżeli nie ma żadnych wad ukrytych (jak trójkąt w kopercie Leszka) to jestem za!

 

Adam jak  zabarwię galwanicznie lub oksydą to nie będzie świeciła. Można tak zrobić ale to będzie wyglądało jak tarcze chronosart.

 

Pierścienie osadzę w emalii na gorąco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blase, tarcza, którą pokazujesz (nr 10) jak dla mnie jest ok. Jakbyś dał jakąś fotę z boku i od tyłu to by było git. Chyba że już dawałeś, to przeszukam wątek.  Jak z jej jakością? Jest solidna i w miarę masywna? Z wyglądu zdaje się ok i jeżeli nie ma żadnych wad ukrytych (jak trójkąt w kopercie Leszka) to jestem za!

Poniżej więcej zdjęć tej koperty, jakość dobra i jest goła z dużą powierzchnią boczną do zagrawerowania nawet:

http://www.ebay.com/itm/P111-Parnis-watch-style44mm-case-Retro-PILOT-steel-fit-Unitas-6497-6498-movement-/181454277897?hash=item2a3f848d09:g:7coAAOSwg3FUiQHw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blase, wcześniej pisałeś o tej kopercie:

post-27986-0-66281200-1458856155.jpg

coś takiego:

"Ta poniższa koperta odpada bo Mołnia wsadzona bez tarczy jest praktycznie w otworach a z bibuły tarczy robić nie będziemy. W mojej głowie zaświtał pomysł  żeby przerobić sam bezel (pogłębić) ale szkło jest płaskie i  moglibyśmy się nie zmieścić...czyli definitywnie odpada. Nie wiem tylko jeszcze czy ta co Leszek wszem i wobec pokazuje, z tymi wkręcanymi teleskopami jest identyczna pod względem wymiarów wewnętrznych? Jeśli tak to do Mołni też się nie przyda."

 

Także...da się czy nie?

Jak tak to ja jestem za.

 

 

Leszku a za ile by było barwienie na taki piękny brązowy lub niebieski. Całej tarczy, tzn. tak jak na moich rysunkach. Jak nie chcesz odpowiadać tutaj, wal na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.