Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sokolow

Kradzież zegarka "w drodze" do Polski

Rekomendowane odpowiedzi

U nas ida paczki ebayowe z USA. Kazda ma na zewnatrz list przewozowy z dokladnym opisem co w niej i za ile sie znajduje. To po pierwsze. Po drugie, ciezar paczki opisany na naklejce czesto ma sie nijak do rzeczywistej wagi wiec na to bym nie zwracal uwagi. Jesli paczka byla otwierana na ktoryms z etapow, beda slady. Podwojna tasma, slad po rozcieciu oryginalnej tasmy itp. Po trzecie. Paczki sa tak pakowane niekiedy, ze w czasie transportu sie rozleci i zawartosc zostanie, a paczka poleci dalej. Myslisz, ze pracownikom chce sie szukac po hali, gdzie jest zawartosc paczki? Okleja sie ja, skanuje jako oklejona i puszcza dalej. W Twoim interesie jest sprawdzenie zawartosci i nie odbieranie paczki w razie jakich kolwiek watpliwosci oraz poproszenie sprzedajacego o porzadne oklejenie przesylki.


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co udało się zdziałać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

walczę ;)

próbuję dwoma drogami - kurier (DHL) umywa ręce, twierdząc że skargę ma złożyć nadawca jako płatnik za przesyłkę. reklamację oczywiście chcieliby przyjąć w języku polskim, że nie wspomnę o tym, że nadawca nie ma protokołu odbioru...

 

paypal dziś zażądał ode mnie "Pisemny raport o przyjęciu zgłoszenia na policję".

powinien zawierać:

· Dane kontaktowe posterunku policji (najlepiej na oficjalnym papierze).
· Datę wystawienia raportu.
· Szczegółowy opis problemu z transakcją.
· Pieczęć komisariatu i podpis funkcjonariusza, który sporządził raport.

 

wszystko mam poza ... pieczęcią komisariatu. oni nie przybijają pieczęci i już :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra, myślałem że takie rzeczy się nie zdarzają... :o

Mimo wszystko trzymam kciuka z pozytywne rozpatrzenie sprawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdobyłem jakiś kwit z policji z pieczęcią. ile było zachodu to szkoda słów. generalnie paypal mi dał 3 dni na dostarczenie. teraz mają 30 dni na "dalsze rozstrzygnięcie sprawy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ale jednak sprzedawcy szkoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, a z drugiej strony mnie firma kurierska "zlała totalnie", bo nie jestem wg nich uprawniony do jakichkolwiek roszczeń, bo "nie zapłaciłem za przesyłkę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń na WER i poproś o zwrot VAT. Dokumenty z policji masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem kiedyś taka sytuację i paypal zadziałał tak jak powyżej...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otrzymałem zwrot całości wydanych pieniędzy - "zarobiłem" jeszcze 50zł na kursie dolara ;)N

No to super, że się sprawa rozwiązała. Akurat masz 50zł na leczenie stresu :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę wydałem jeszcze na jeżdżenie do naszej kochanej policji - 3 czy 4 wizyty ;)

grunt, że odzyskałem gotówkę.

DHL totalnie olał sprawę, twierdząc że nie mam fv za zakupioną u nich usługę to mogę spadać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego masz pretensje do firmy wysyłkowej... Nie Ty byłeś nadawcą w związku z czym nie masz prawa rościć sobie pretensji. To firma która nadała paczkę składa reklamację za niewykonaną usługę i ona będzie domagać się zwrotu wartości podanej na deklaracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdybyś został okradziony przez pracownika firmy wysyłkowej nie miałbyś do niej pretensji?

sprzedawca od początku napisał, że jest mu przykro i muszę się zająć reklamacją. gdyby nie to, że płaciłem paypalem nie miałbym nic, bo nadawca nie czuł się w obowiązku dochodzić reklamacji od firmy kurierskiej. z drugiej strony nawet gdyby ją otrzymał to nie wiem czy by mi wysłał ten zwrot. on nie miał żadnego interesu w dochodzeniu czegokolwiek od kuriera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ma. taka jest kolej rzeczy. Ty jesteś klientem ebay/paypala i płacisz im za ochronę. Złożyłeś reklamację, dostałeś kasę. Tą kasę zabiorą Sprzedawcy i na pewno będzie on próbował ją odzyskać... właśnie od firmy kurierskiej, której jest klientem. Wszystko jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d*pa truchleje jak się takie rzeczy czyta ...Całe szczęscie że dobrze się dla Ciebie skończyło, ale nerwów nie zazdroszczę


życie jest za krótkie żyby mieć tylko jeden zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.