Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

walerian

Domowy wibrograf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chcac dokonac pomiaru chodu, po przetrząśnięciu całego intermetu mam gotowe rozwiązanie:

1. laptop (wbudowany mikrofon)- laptop kładziemy na pokrywie, aby ekren był skierowany ku górze, następnie kładziemy zegarek nad otworem mikrofonu (przeważnie w górnej ramce, obok kamerki). zegarek przykrywamy poduszka itp (namiastka izolacji od otoczenia)

2. sciągamy program AUDACITY (freeware)- dokonujemy nagrania np 1 minuta. potem. klikamy PLIK- eksportuj jako wave

3. sciągamy http://www.timemachinerepair.com/delph-electronics-etimer---watch-escapement-analyzer.html

4. file- choose waveform file- wybiramy nasz plik *.wav

5. dobrze było by znac czestowtliwość chodu zegarka (liczba  vph), mozna sprobnowac kliknac Train, aby samo wykryło,  av time ustawiam na 1 min, 

 

instrukcja bardzo skrótowa, ale nie mam talentu do takich rzeczy, pomogę gdyby ktos miał problemy

zegarmistrz na profesjonalnym wibrografie ustawił -10s/24h, mój pomiar wyszedł miedzy -7 do -12, tak że jak na zerowe koszta wynik wiarygodny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ticoprint dla androida jest ok 


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, tez działa- niestety mam zbyt "cichy" mikrofon w moim ZTE i pomiar był problematyczny (wrazliwy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ticoprint dla androida jest ok 

 

Również polecam. Telefon razem z pacjentem chowamy pod szklanym pojemnikiem i znika problem słabych mikrofonów :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z powodzenie używam aplikacji WildSpectra Mobile Lite - lepsza czułość niż na ticoprint.


Cyk...cyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat stary ale odkopię  ^_^

 

Z powodzenie używam aplikacji WildSpectra Mobile Lite - lepsza czułość niż na ticoprint.

Ja za cholerę nie mogę sobie z tą apką poradzić  :(

Nie wiem czy mikrofon za słaby ( próbowałem na tablecie i srajfonie ) a może nie potrafię  -_-

Może za słaby dźwięk, ciche tykanie?

Trzeba zdjąć dekiel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś takiego. Na kieszonkach i ACzSach działa, na zegarkach   - zaleznie od grubości koperty.

post-6402-0-60639000-1491335130_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za namiar, programik już widziałem, właśnie takie zegarki jak np.nurki to ciężko odsłuchać, jak są szczelnie zamknięte na 200-1000WR  ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Świątecznie.

 Mam pytanie a propos Clock Tunera  mam w tablecie  (android), w sklepie play tę aplikacje, ale  jest tak napisane: zainstaluj, zakupy w aplikacji. Czy ta aplikacja jest bezpłatna, czy gdzieś jest haczyk , że jak zainstaluje to okaże się że trzeba za coś zapłacić. Szukałem w necie o co to chodzi z tymi zakupami w aplikacji, ale nie do końca jestem pewien.

Jak widzicie nie jestem zbyt dobry w sprawach komputerowych i dlatego proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja jest bezplatna w podstawowej wersji. Po zaplaceniu chyba 30 zł. odblokuja sie wszystkie opcje.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tarant

 

Właśnie testuje tę aplikacje.

Chyba trzeba kupić Premium, bez tego to strasznie ubogo.

A najlepiej chronokomparator z prawdziwego zdarzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę stary ale może kogoś jeszcze zainteresuje.

Mogę dostarczyć dokumentacje do domowego projektu wibrografu - pickup gitary akustycznej + wzmacniacz + laptop + python. Całość raczej dla minimalnie zaawansowanych w informatyce, programowaniu i elektronice (chodzi to na Linux, do tego wiele parametrów trzeba dobrać). Zabawki tej używam od pewnego czasu stroiłem wszystko od zegarków ręcznych po duże zegary wahadłowe, działa OK, dokładność duża, można robić długie wielogodzinne rejestracje. Generalnie okazało się to niezwykle przydatne przy uruchamianiu zegarków po kompletnym czyszczeniu/naprawach zamiast kilku dni do wstępnego zestrojenia wystarczy kilka minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat trochę stary ale może kogoś jeszcze zainteresuje.

Mogę dostarczyć dokumentacje do domowego projektu wibrografu - pickup gitary akustycznej + wzmacniacz + laptop + python. Całość raczej dla minimalnie zaawansowanych w informatyce, programowaniu i elektronice (chodzi to na Linux, do tego wiele parametrów trzeba dobrać). Zabawki tej używam od pewnego czasu stroiłem wszystko od zegarków ręcznych po duże zegary wahadłowe, działa OK, dokładność duża, można robić długie wielogodzinne rejestracje. Generalnie okazało się to niezwykle przydatne przy uruchamianiu zegarków po kompletnym czyszczeniu/naprawach zamiast kilku dni do wstępnego zestrojenia wystarczy kilka minut.

Michale ja poproszę o tą dokumentację. Zawsze to ciekawy projekt, a przynajmniej baza pod niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki że tak późno.

Załączam schematy i program w python. Gdyby były potrzebne "źródła" do płytki i schematu to mogę dosłać. Całość była zrobiona w gEDA (taki otwarty CAD elektroniczny). Na ew. pytania postaram się odpowiedzieć. Dodaję też 2 wykresy z ustawiania zegara wahadłowego (72 "tyki" na min): error - błąd, balance - ustawianie balansu, widać zmiany w cyklu minutowym, pewnie jakieś niewycentrowanie koła albo coś. Zegar został puszczony w momencie rozpoczęcia pomiaru, dlatego błąd się zmienia.

 

Prośba do wszystkich: Jeżeli jakkolwiek to udoskonalicie to proszę przysłać mi zmiany.

chronometer.tar.gz

post-78135-0-96118800-1500196016_thumb.jpg

post-78135-0-81990300-1500196030_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  

 

Proszę o dokumentacje paczkę .deb i  co  trzeba komplikowac  w  plikach (jak  to  bezstresowo  zainstalowac) Dobra    juz   wiem   o co  chodzi.Szkda   ze to  plytke   trzeba  zbudowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Daj mi kilka dni wprowadziłem ostatnio poprawki do programu, podeślę nową wersje. Postaram się też dodać jakiś opis.

Sam po update mam kłopoty z pakietem pyaudio, muszę to jeszcze sprawdzić.

Michał W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Wystarczy winda, dobry mikrofon i program watch-o-scope. Rasowy wybrograf, beat error, amplituda, wsio jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki   wzmacniacz  kupić do mikrofonu (kit do niesamodzielnego  montażu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeje kotlet :)

Pytanie to właściwie skierowane jest do Kolegów użytkujących dłuższy czas aplikację Clock Tuner.

Otóż po teście wersji podstawowej (nie płatnej) doszedłem do wniosku, że kupię  ten program, (to był kwiecień ub. roku).

No i wszystko ładnie, pięknie,ale... po  ok.9 miesiącach od zakupu znika  pełna wersja programu, pokazuje się podstawowa i proponuje ponowny zakup pełnej wersji :blink:

Spotkał się ktoś z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jarozlaw

Skontaktuj się z autorem programu, opisz rzetelnie problem i poproś o rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, już robiłem takie podchody,autor za granicami polski, cała korespondencja wyjaśniania, czas itp przy tej kwocie(25pln)

nie warto. Chodzło mi raczej czy jest to jednostkowy wypadek czy norma,(co ok.9 m-cy nowa opłata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem, już robiłem takie podchody,autor za granicami polski, cała korespondencja wyjaśniania, czas itp przy tej kwocie(25pln)

nie warto. Chodzło mi raczej czy jest to jednostkowy wypadek czy norma,(co ok.9 m-cy nowa opłata.

Kupiłem bo nie zauważyłem tego postu, aplikacja działa jest  wykres, częstotliwość, bph ale brak wyniku chodu, spóźnia się czy spieszy nic się nie pokazuje.  Napisałem do gościa na podawany mail, zobaczymy na chwilę obecną cisza.


KazioR

https://www.kazior5.pl/zegary     Zegarmistrzostwo zawód trudny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.