Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość McIntosh

Klub Miłośników Zegarków Vacheron Constantin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość McIntosh

Sztuka rowniez moze byc ladna i brzydka - ta dla mnie jest brzydka.

Mariusz,

Chyba nie piszemy o tym samym, ale czytałem tu już gorsze rzeczy. Na przykład Patek Philippe Aquanaut TT Advanced Research ktoś porównał do choroby wenerycznej.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Vacheron Constantin na swojej stronie promuje platynowy Traditionnelle Grandes Complications. Nie jest to nowość, ale warto zwrócić uwagę na rzeczony zegarek, bo reprezentuje kawał porządnego zegarmistrzostwa.

vc_80172_000p-9505.jpg 
 
Kaliber 2755QP zawiera 602 części składające się między innymi na takie komplikacje, jak tourbillon, wieczny kalendarz oraz repetycję minutową. Szkoda, że producent nie pokusił się o nową wersję zegarka z obiegowym urządzeniem wychwytu wyposażonym w śrubowy włos beczkowy. Podobne rozwiązanie zastosowano w modelu Reference 57260, choć w tym przypadku konstrukcja tourbillona to zupełnie inna historia, bo "trójosiowa".
 
https://www.horologium.pl/vacheron-constantin-reference-57260
 
Nie zmienia to faktu, iż Traditionnelle Grandes Complications Ref. 80172/000P-9505 to zegarmistrzostwo przez wielkie Z opakowane w atrakcyjny design.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie jest Twoje zdanie na temat modelu Traditionnelle Twin Beat ale dla mnie technologicznie Vacheron pokazał mistrzostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Nie wiem jakie jest Twoje zdanie na temat modelu Traditionnelle Twin Beat ale dla mnie technologicznie Vacheron pokazał mistrzostwo.

 

Uważam, że niezwykle ciekawa jest idea zastosowania w zegarku dwóch oscylatorów balansowych drgających z różną częstotliwością (oczywiście nie jednocześnie). Takie rozwiązanie pociąga za sobą wiele innych istotnych kwestii do rozstrzygnięcia związanych na przykład z przełączaniem oscylacji balansów w trakcie działania zegarka i wpływu takiej czynności na precyzję pomiaru czasu. Zegarmistrzowie Vacheron Constantin musieli też dobrze przemyśleć konstrukcję napędu zwłaszcza, że zastosowano tylko jeden bęben. Już sama konstrukcja bębna jest dość ciekawa, ponieważ ten zawiera dwie współosiowo umieszczone sprężyny oraz wewnętrzny mechanizm różnicowy przenoszący działanie siły sprężyn na bęben. Użyto także dodatkowe zewnętrzne mechanizmy różnicowe z których jeden reguluje siłę napędową sprężyn w kontekście różnych częstotliwości drgań regulatorów chodu (tu przede wszystkim rzecz się rozbija o częstotliwość 1,2Hz), a drugi współpracuje z zębnikiem minutowym, który, jak wiadomo, od strony tarczy przechodzi w oś minutową, gdzie dalej mamy przekładnię wskazań. No i warto też pamiętać o komplikacji konstrukcji wiecznego kalendarza, w którym zmiana wszystkich wskazań następuje jednocześnie i błyskawicznie, a odbywa się to bez istotnego wpływu na amplitudę balansu nawet wówczas, gdy ten drga z częstotliwością 1,2Hz. W tym przypadku dokonano istotnych zmian w konstrukcji krzywek wykorzystując między innymi spiralną sprężynę. Całość opakowano w atrakcyjny design i rozsądne wymiary koperty gwarantujące komfort w użytkowaniu zegarka. Ogólnie Twin Beat to świetny zegarek będący jednym z kilku bardzo udanych dzieł Vacheron Constantin w ciągu kilku ostatnich lat.

 

https://www.horologium.pl/vacheron-constantin-twin-beat/

 

Poniżej przykłady tych pozostałych.

 

https://www.horologium.pl/vacheron-constantin-les-cabinotiers-symphonia/

https://www.horologium.pl/vacheron-constantin-les-cabinotiers-celestia/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opis. Rozdzielenie częstotliwości pracy celem uzyskania rezerwy chodu aż tak dużej przy zachowaniu poprawnego działania wiecznego kalendarza i zmiana częstotliwości w sumie w trybie natychmiastowym to coś fenomenalnego. Na prawdę filmy, które pokazałeś powodują zachwyt i pełen podziw.

Od jakiegoś czasu zerkam na ofertę VC i powiem że z wielkiej trójki najbardziej do moich gustów przemawia właśnie Vacheron. Uważam że jest w ich ofercie więcej modeli mógłbym wybrać niż np u AP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dziękuję za opis. Rozdzielenie częstotliwości pracy celem uzyskania rezerwy chodu aż tak dużej przy zachowaniu poprawnego działania wiecznego kalendarza i zmiana częstotliwości w sumie w trybie natychmiastowym to coś fenomenalnego. Na prawdę filmy, które pokazałeś powodują zachwyt i pełen podziw.

Od jakiegoś czasu zerkam na ofertę VC i powiem że z wielkiej trójki najbardziej do moich gustów przemawia właśnie Vacheron. Uważam że jest w ich ofercie więcej modeli mógłbym wybrać niż np u AP.

 

Nie ma sprawy. Co do Vacheron Constantin, to niemalże od początku, gdy poważnie zainteresowałem się zegarkami, genewska firma należy do grona moich ulubionych. Od 2007 roku brałem udział w forum dyskusyjnym Vacherona, które niestety jakiś czas temu przeistoczyło się w konto na Instagramie.  Lubię i cenię też Audemars Piguet, Patek Philippe, F.P. Journe oraz Breguet, a od około pół roku najbardziej koncertuję swoją uwagę na dziełach A. Lange & Söhne. Tak więc zmienia się to moje zamiłowanie do poszczególnych firm zegarkowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 

 

Posiadam takie cudo  :) lecz nie wiem czy to jest ref.6487 czy coś innego czy z tych fotek można to stwierdzić.

Boję się grzebać przy dekielku.

Dzięki za jakąś podpowiedź.post-112243-0-42001500-1584460760_thumb.jpgpost-112243-0-65809300-1584460764_thumb.jpgpost-112243-0-80828000-1584460768_thumb.jpgpost-112243-0-26012100-1584460770_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze kiedyś zegarmistrz zapisał na karteczce werk. 5439xx i koperta 3813xx.

Sorki nie wiem czy można podawać dokładne numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Fantastyczne jest to "opakowanie". ;)

 

Z netu.

Świetny, choć wersja w platynie bardziej spektakularna.  :)

 

Dodam jeszcze kiedyś zegarmistrz zapisał na karteczce werk. 5439xx i koperta 3813xx.

Sorki nie wiem czy można podawać dokładne numery.

Numer koperty wskazuje na lata 70. XX wieku, a kaliber to 1002 z Pieczęcią Genewską. Na podstawie załączonych zdjęć trudno napisać coś bardziej konkretnego oprócz tego, że sekundnik nie wygląda na oryginalny. Co do referencji to w oparciu o design tarczy oraz kształt uszu myślę, że to 6353.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mclntosh

 

Poszperałem w internecie i znalazłem podobne koperty i zapięcia.

Sekundnik niestety mam bardziej oryginalny , kształt i wymiary są OK kolor tylko taki nie złoty.

Mnie się podoba nawet bardziej no cóż wmówię sobie ,że mam wersję "limitowaną"  :rolleyes:

Mam jeszcze jedno pytanko , czy napinać się na renowację tarczy? 

 

Jeszcze raz dzięki :)

 

Na tej karteczce mam pod nr werku i koperty numer 6553 ale taka ref.  chyba nie istnieje. Dlatego wcześniej gubiłem się w googlach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Dzięki Mclntosh

 

Poszperałem w internecie i znalazłem podobne koperty i zapięcia.

Sekundnik niestety mam bardziej oryginalny , kształt i wymiary są OK kolor tylko taki nie złoty.

Mnie się podoba nawet bardziej no cóż wmówię sobie ,że mam wersję "limitowaną"  :rolleyes:

Tu nie chodzi tylko o kolor, ale w ogóle o długość wskazówki wraz z przeciwwagą. Wygląda to tak, jakby sekundnik pochodził od innego zegarka. W tym przekonaniu utwierdza mnie fakt, iż centralny sekundnik jest krótszy od wskazówki minutowej, co oznacza źle dobrane proporcje, a to niepodobne do Vacheron Constantin.

 

Mam jeszcze jedno pytanko , czy napinać się na renowację tarczy?

Miłośnicy zegarków preferują różne podejścia. Jedni chcą mieć po serwisie zegarek, który wygląda jak nowy, a drudzy wolą zachować oryginalną postać pomimo uszkodzeń powierzchni. Tarcza jest bardzo ważna, bo najczęściej cieszy nasze oczy więc taką decyzję trzeba by dobrze przemyśleć. Jeżeli zegarek ma dla Ciebie dużą wartość sentymentalną, to najlepiej byłoby go wysłać do Vacheron Constantin tylko wówczas trzeba mieć świadomość, że cena serwisu może przekroczyć 50% wartości zegarka.

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację nie kolor a proporcje

z kolorem znalazłem i jak widać ten ma proporcje OK.

post-112243-0-11748800-1584533879_thumb.jpg

Odnośnie renowacji tarczy - znaczy w kraju ryzykowne

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Cisza w temacie nie przystoi zwłaszcza po ostatnich wyczynach firmy Vacheron Constantin, która przywaliła w bezpośrednią konkurencję niczym Deontay Wilder w przeciwników ze swoich najlepszych zwycięskich walk. ? W kolekcji Traditionnelle pojawił się nowy zegarek zawierający tourbillon oraz stoper obsługiwany za pomocą przycisku umieszczonego w koronce, natomiast Overseas wzbogacono o nowe modele z wiecznym kalendarzem.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Faktyczną różnicę zrobiły jednak dzieła "Les Cabinotiers".

 

Astronomical

Kaliber 1731 M820, 600 części, między innymi repetycja minutowa, wieczny kalendarz, fazy księżyca, równanie czasu, wskazanie dnia i nocy oraz wschodów i zachodów słońca. W sumie 19 komplikacji.

 

spacer.png

 

 

Les Cabinotiers split-seconds chronograph "Tempo"

Kaliber 2756, 1163 części, między innymi minutowy repetier, wieczny kalendarz, stoper z doganiającą wskazówką, którego działanie koordynują dwa koła kolumnowe. Do tego tourbillon, fazy księżyca, równanie czasu, wskazanie dnia i nocy oraz wschodów i zachodów słońca, co w sumie daje aż 24 komplikacje. To czyni rzeczone dzieło trzecim najbardziej skomplikowanym zegarkiem naręcznym w historii zegarmistrzostwa! Pierwsze miejsce dzierży Franck Muller Aeternitas Mega zawierający 1483 części i 36 komplikacji, a drugie Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie zawierający 26 komplikacji.

 

spacer.png

 

W uzupełnieniu podaję jeszcze odnośnik do wideoprezentacji wszystkich tegorocznych nowości Vacheron Constantin.

 

https://www.horologium.pl/vacheron-constantin-anno-2020/

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Poniżej tabelka zapożyczona z Monochrome Watches, gdzie jest porównanie komplikacji Patek Philippe Grandmaster Chime z Vacheron Constantin Les Cabinotiers split-seconds chronograph "Tempo".

 

spacer.png

 

Przy okazji warto zaznaczyć, że najbardziej skomplikowane zegarmistrzowskie dzieło także należy do Vacheron Constantin. Rzecz dotyczy referencji 57260 zawierającej 57 komplikacji, choć spotkałem się z opiniami zegarmistrzów twierdzących, iż faktycznie jest ich 60. I kto powiedział, że Patek Philippe jest najlepszy? ?

 

 

 

 

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, McIntosh napisał:

 

Przy okazji warto zaznaczyć, że najbardziej skomplikowane zegarmistrzowskie dzieło także należy do Vacheron Constantin. Rzecz dotyczy referencji 57260 zawierającej 57 komplikacji. I kto powiedział, że Patek Philippe jest najlepszy? ?

 

 

 

 

Ty? ?


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
3 minuty temu, mario1971 napisał:

Ty? ?

 

To bardziej ogólna opinia niż moja. Holy Trinity = Patek Philippe, Vacheron Constantin, Audemars Piguet.

 

Kolejność nieprzypadkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od pewnego czasu bacznie przyglądam się temu modelowi.

 

2923c2526cd7e96d4a664be4f7865165.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
2 minuty temu, mario1971 napisał:

Ja od pewnego czasu bacznie przyglądam się temu modelowi.

 

A co to za model? Obrazek nie wyświetla się, dostaję komunikat że plik jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McIntosh napisał:

 

A co to za model? Obrazek nie wyświetla się, dostaję komunikat że plik jest uszkodzony.

Podmieniłem obrazek. Model 82172/000R-9382.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
1 minutę temu, mario1971 napisał:

Podmieniłem obrazek. Model 82172/000R-9382.

 

Traditionnelle na werku 4400AS. Pamiętam, że kiedyś Kari Voutilainen bardzo pozytywnie ocenił mechanizm 4400, więc jeżeli odpowiada Ci wzornictwo zegarka, to będzie to dobry wybór. Ocena Voutilainena była dostępna na forum VC The Hour Lounge, ale producent postanowił wszystko pozamiatać i przenieść na Instagram. Jednakże kiedyś na Vacheron Clubie przytaczałem tekst fińskiego zegarmistrza, więc przeszukam swoje archiwa i tu wrzucę o ile oczywiście znajdę, bo to materiał sprzed kilkunastu lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, McIntosh napisał:

 

Traditionnelle na werku 4400AS. Pamiętam, że kiedyś Kari Voutilainen bardzo pozytywnie ocenił mechanizm 4400, więc jeżeli odpowiada Ci wzornictwo zegarka, to będzie to dobry wybór. Ocena Voutilainena była dostępna na forum VC The Hour Lounge, ale producent postanowił wszystko pozamiatać i przenieść na Instagram. Jednakże kiedyś na Vacheron Clubie przytaczałem tekst fińskiego zegarmistrza, więc przeszukam swoje archiwa i tu wrzucę o ile oczywiście znajdę, bo to materiał sprzed kilkunastu lat.

Będę wdzięczny, jak coś znajdziesz i tu wkleisz.

 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Napisano (edytowane)
W dniu 30.04.2020 o 01:17, mario1971 napisał:

Będę wdzięczny, jak coś znajdziesz i tu wkleisz.

 

 

Łatwo nie było, ale po godzinie szukania znalazłem tę recenzję. Materiał wrzuciłem na swojego bloga. Zapraszam.

 

https://www.horologium.pl/vacheron-constantin-kaliber-4400-as-okiem-zegarmistrza/

Edytowane przez McIntosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, McIntosh napisał:

 

Łatwo nie było, ale po godzinie szukania znalazłem tę recenzję. Materiał wrzuciłem na swojego bloga. Zapraszam.

 

https://www.horologium.pl/vacheron-constantin-kaliber-4400-as-okiem-zegarmistrza/

Dzięki Mariusz! :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
2 godziny temu, mario1971 napisał:

Dzięki Mariusz! :)

 

Nie ma sprawy. ? Przy okazji, Vacheron Constantin mógł postarać się o ładne zdjęcia skoro wprowadza do oferty jedne z najbardziej skomplikowanych zegarków naręcznych w historii zegarmistrzostwa. Trudno, wrzucę to, co jest dostępne.

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.