Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest McIntosh

Klub Miłośników Zegarków Vacheron Constantin

Recommended Posts

Zwróciłem uwagę na zdjęcie Christiana Selmoniego z VC, z Chronomètre Royal na nadgarstku. "Batmanowe" uszy są dalekie od typowego garniturowca, ale i tak zegarek moim zdaniem świetnie się komponuje z garniturem:

christianselmoni.jpg.03c753d0e9539e04832c6a555bdc0d4c.jpg

https://www.hodinkee.com/articles/christian-selmoni-to-lecture-at-the-horological-society-of-new-york

Edited by Edmund Exley

W dniu 8.01.2021 o 19:55, Lincoln Six Echo napisał:

Lubię takie fotki.  :)

Czad! 😎

Ale ten pasek wywalilbym na wstepie 🤨

W dniu 17.01.2021 o 09:20, eye_lip napisał:

Toledo, zwany w nawiązaniu do oryginału z lat 50 - Ciccolatone. 

Koperta, faktura tarczy, indeksy - są fantastyczne. 

Filip, pokaż profil koperty tego kawałka czekoladki🙂

W dniu 28.01.2021 o 18:19, beniowski napisał:

Ktoś rozpozna co to za model i referencja?

66F11D17-967A-484F-9619-D7C14404ACB6.jpeg

E17FCA41-E79C-4F67-918C-E56DD66649A2.jpeg

946C4230-FA6A-4695-9911-E2E8F88894B7.jpeg

Wg mnie 6352

Edited by Christo

8 godzin temu, Christo napisał:

Wg mnie 6352

Dzięki. Jest jeden taki na CH24 I wygląda na to że to ta referencja. Muszę tylko sprawdzić czy ten którego pokazałem ma 33 mm średnicy.

8 godzin temu, Christo napisał:

Wg mnie 6352

Dzięki. Jest jeden taki na CH24 I wygląda na to że to ta referencja. Muszę tylko sprawdzić czy ten którego pokazałem ma 33 mm średnicy.

Ciekawostka: na anglojęzycznych forach twierdzą, że seria Overseas wkrótce ma być dostępna wyłącznie w butikach Vacherona, a produkcja modelu podstawowego (z datą) zostanie znacząco ograniczona. W wielu miejscach ponoć przestali już przyjmować na nie zamówienia.

Overseas piękna kolekcja ale dlaczego tak pomijana? W internecie piszą i mówią o świetnym wykonaniu ale też o wadach. Najczęściej powtarzaną wadą jest głośne tykanie, i że daleko mu do Rolexa pod względem dokładności chodu. Ktoś ma albo miał ten zegarek? Jakieś opinie, spostrzeżenia?

Dzisiaj doszła nowa recenzja wersji ze srebrną tarczą - chyba rzeczywiście nieco lepiej się prezentuje:

Na youtube widziałem już wszystkie filmiki z Overseas ;) i oglądam na bieżąco bo mogę coś niebieskiego z linii Overseas zamówić, jednak trochę się waham bo za tą cenę, chyba błędnie, oczekuję perfekcji ale to chyba ostatnia szansa na stalowy zegarek z holy trinity. Teraz tylko interesują mnie opinie posiadaczy ale chyba na forum nikt nie ma. Niebieskie 4500V są teraz Boutiques Only gdzie kolejka już jest na kilka lat. W Polsce niedostępne. 

23 godziny temu, Majk2 napisał(-a):

Overseas piękna kolekcja ale dlaczego tak pomijana? W internecie piszą i mówią o świetnym wykonaniu ale też o wadach. Najczęściej powtarzaną wadą jest głośne tykanie, i że daleko mu do Rolexa pod względem dokładności chodu. Ktoś ma albo miał ten zegarek? Jakieś opinie, spostrzeżenia?

Nie wierz w to co pisza w necie. Jakosciowo jest kiepsko, wykonanie wskazowek, grawerki, detale, niektore mechanizmy sa na zalosnie niskim poziomie w porownaniu do innych zegarkow w podobnych cenach.

Teraz, Majk2 napisał(-a):

Na youtube widziałem już wszystkie filmiki z Overseas ;) i oglądam na bieżąco bo mogę coś niebieskiego z linii Overseas zamówić, jednak trochę się waham bo za tą cenę, chyba błędnie, oczekuję perfekcji ale to chyba ostatnia szansa na stalowy zegarek z holy trinity. Teraz tylko interesują mnie opinie posiadaczy ale chyba na forum nikt nie ma. Niebieskie 4500V są teraz Boutiques Only gdzie kolejka już jest na kilka lat. W Polsce niedostępne. 

To sie rozczarujesz jak i ja 🙃