Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rproch

www.USSRwatches.info - katalog marek radzieckich zegarków

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia i Siostry,

 

Z dyskusji nad internetowym katalogiem ruskich zegarków wykluł mi się pomysł aby zacząć od czegoś mniejszego czyli katalogu ruskich MAREK zegarków. Coś już zrobiłem, patrz www.ussrwatches.info

 

post-4379-0-86954600-1330657978.jpg

 

Potrzebna mi jest jednak Wasza pomoc. Co można zrobić?

 

 

1. Wskazać błędne marki

2. Informacja o markach nieobecnych w tabelce

3. Wpisać nazwę oryginalną - można wpisywać ruskie bukwy lub kody Unicode (można skorzystać ze strony http://tlt.psu.edu/suggestions/internation...cyrchart.html.)

4. Wpisać tłumaczenie nazwy na angielski

5. Wpisać okres produkcji danej marki

6. Podsyłać mi zdjęcia oznaczeń marki (Brand Marking) - takie, których nie mam w ogóle oraz takie z wyraźnie innym krojem czcionki. Optymalnie już w formie miniaturki 100x100 pikseli z ID danego zegarka jako nazwą pliku.

7. Podsyłać mi ładne zdjęcia, zegarków które są typowymi przedstawicielami danej marki. Najlepiej od razu z miniaturką 100x100 pikseli. Pamiętajcie o podaniu ID zegarka oraz o prawach autorskich do zdjęcia!

8. Wykonanie estetycznej mapki CCCP z naniesionymi lokalizacjami fabryk zegarków.

9. Może ktoś ze zdolnościami plastycznymi wymyślił by jakieś fajne logo?

 

Przyjmijmy na razie, że są to tylko męskie naręczne zegarki z okresu CCCP. Damskie i budziki dodamy później (choć kilka damskich marek jest już w tabelce).

 

Ta strona może być dobrą podstawą większego projektu, w którym pod marki będzie można podpinać konkretne modele zegarków.

 

Jeśli ktoś jest chętny do pomocy w tworzeniu tej strony prześlę mu linka do strony z możliwością edycji treści. Piszcie na prochowicz(małpa)yahoo.com.

 

Czuwaj!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przekazuje Ci prawo do korzystania z moich zdjec

 

 

a logo saturna to z mojego zdjecia ;) :?:

 

dobra robota - ja czas odseparuje to sie wlaczam do wspolpracy


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, super sprawa! chetnie Ci pomoge w tworzeniu. Modeli do zdjec mam duzo mniej niz Jan czy Wocio, ale chetnie udostepnie to co mam, oraz od strony technicznej tez moge wspomoc ;)

 

 

6. Podsyłać mi zdjęcia oznaczeń marki (Brand Marking) - takie, których nie mam w ogóle oraz takie z wyraźnie innym krojem czcionki. Optymalnie już w formie miniaturki 100x100 pikseli z ID danego zegarka jako nazwą pliku.

Sportiwnego masz dwie miniaturki oznaczen marki, a conajmniej jeszcze 3 sa, ciasno sie zrobi...

 

7. Podsyłać mi ładne zdjęcia, zegarków które są typowymi przedstawicielami danej marki. Najlepiej od razu z miniaturką 100x100 pikseli. Pamiętajcie o podaniu ID zegarka oraz o prawach autorskich do zdjęcia!

 

A moze by tak zrobic cos wiekszego? oczywiscie na pozniejszym etapie. np dodatkowa kolumna z miniatura, ktora jest odnosnikiem do galerii, w ktorej bylby np zdjecia (akceptowane przez Ciebie, badz jakiegos admina) 800x600, wszystkich spotykanych modeli. np. Zim w galerii mialby pewnie w granicach 20-30 sztuk, Rodina pewnie ledwo co, ale Komandirow byloby pewnie sporo.

 

ps. czy nie byloby czytelniej gdyby zamienic kolumne fabryka z modelem? ktos szukajac informacji o Kłosie moglby od razu znalazc o nim info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki pomocy z Niemiec punkt 3 się już zamknął. Wydaje się, że najtrudniej może być z punktem 5...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Galerii modeli to się zgadzam (i że później też się zgadzam ;) )

 

Tabelkę można sortować po kolumnach: Fabryka, Marka (link w nagłówku kolumny).

 

@Krzysiek - możesz przejrzeć zdjęcia Jana z forum i swoje i wybrać jakieś ładne. Możesz też powycinać miniaturki 100x100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@Krzysiek - możesz przejrzeć zdjęcia Jana z forum i swoje i wybrać jakieś ładne. Możesz też powycinać miniaturki 100x100.

 

dzisiaj juz nie dam rady, ale jutro pozbieram zdjecia Jana i moje, i pokadruje je na 100x100. Kilka miniaturek marek sie tez zalatwi, pokombinuje z ladnymi sztukami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sportiwnego masz dwie miniaturki oznaczen marki, a conajmniej jeszcze 3 sa, ciasno sie zrobi...

 

Wiem... A co dopiero przy Poljocie... Jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze z tymi logami zrobic tez w formie grafiki 100x100 w formie linku? jesli przykladowy Kłos ma tylko jeden "znaczek firmowy" to byloby normalnie, a jesli jest kilka wersji loga, jak np w poljocie czy Wostoku, mozna by zrobic jeden "znaczek" 100x100 podlinkowany do podstrony z innymi (juz wiekszymi, np 200x200). spowodowaloby to lad i porzadek, wszystkie grafiki w jednym rozmiarze.

 

Ad4. pododawalem juz troche transkrypcji na angielski. jutro postaram sie reszte.

 

Ad2. Orion'a nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo brawo

 

ps; żeby dociągnąć projekt do końca...


Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wympieł - Вымпел - Pennant

Salyut Salute

Slava Glory

Wiesna Spring

Iskra

Druschba Дружба Friendship

Raduga Радуга Rainbow

Okean Океан The Ocean

Orbita Орбита Orbit

Rodina Родина Motherland

Severni Polus Северный Полюс North Pole

Sviet Свет Light

Junost Юность Adolescence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iskra - spark (ale to kieszonka)

Sekonda - second

Signal - signal (raczej)

Sura - Sura river

Leningrad - Leningrade


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lew

Dobra inicjatywa. Jak bysmy sie wszyscy zebrali to zrobienie najlepszego katalogu jest w zasiegu ręki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś fotkę tej Sury? Ja jej jeszcze nie widziałem.

 

A teraz Panowie poproszę o dane odnośnie okresów produkcji poszczególnych marek - na pewno macie jakieś materiały na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ati

Naprawde fajny projekt :)

Bede trzymać kciuki i jeśli będę miał coś co się przyda to oczywiście pomogę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert, jesli dobrze doczytalem, to Wostoka robila Tschistopolsky Watch Factory od 1942 do 1964. Ktos tam podal ze od 64 to robila Czistopol, jak w koncu z tym?

tak samo Raketa, od 1949 robila je Petrodworzowy Watch Factory a nie od 1962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj, że daty dotyczą marki, a nie fabryki! W 1942 rozpoczęła działalność fabryka w Czistopolu i robiła tam różne rzeczy ale chyba nie Wostoki ?! Widziałeś kiedyś Wostoka z lat 50-tych? To samo się tyczy Rakiety, i to samo się tyczy Sławy, którą chyba Ty wpisałeś w okres 1936-1958. To jest błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1957-1958 Sputnik

1963 - Vimpel

1964 - Orbita

 

Ciężko znaleźć coś o tych latach produkcji - na razie tylko tyle ponad to co jest znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł - niestety nie mam czasu, żeby się mocniej zaangażować, ale też udostępniam do wykorzystania na tej stronie moje fotki ze strony i z forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Vympel i Orbita były produkowane tylko 1 rok? Jakie jest źródło tych dat?

 

Podawajcie też daty nawet wtedy gdy znacie tylko datę początkową lub tylko końcową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie, nie przez rok tylko od roku **** nie znalazłem do kiedy a faktycznie nie zauważyłem że mi sie źle skopiowało - faktycznie tak to może wyglądać

 

 

A źródło

http://www.poljot.ru/155.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

katalog naprawde nabiera tempa i grafiki fajnej :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nikt się nie obrazi jeśli wykorzystam jego zdjęcie na tej stronie? Jeśli ktoś ma coś przeciwko proszę o info - tak jest dla mnie wygodniej :( No ale przecież sprawa jest słuszna...

 

 

Poszukuję zdjęć tych rzadszych zegarków typu: Andtarktyda, Sura, Orbita, Neva ...

 

 

Aha... I co to jest ten Orion? Fotka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

do Janka się odezwałeś w nam znanej sprawie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.