Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
greenmag

Casio Retro Digital

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałem zapytać was drodzy forumowicze czy ktoś z was posiada lub miał styczność z zegarkiem Casio a158aw.

Z modeli które przeglądałem ten właśnie model wydaje mi się najbardziej retro.

Na różnych stronach są informacje iż koperta wykonana jest ze stali a na innych można znaleźć info że jest to najtańszy plastik pochromowany.

Za taką cenę wiadomo że nie ma się co spodziewać. Ale ciekaw jestem czy chcąc sobie przypomnieć stare dobre czasy warto wydać te pieniądze czy jest to po prostu totalny szajs.

Nie piszmy  przez pryzmat zegarków jakie nosimy które mają co najmniej budżet 10x większy.

Pamiętajmy że te zegarki dały nam niegdyś wiele radości i satysfakcji - ale czy da się to powtórzyć dziś z tym modelem i  za taką kwotę - czy się rozleci po 6mc.

http://zegarki.worldtrade24.pl/zegarek-meski-casio-a158wa1d-retro-alarm-stoper-p-2757.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podobnych pobudek kupilem kiedys ten model na Allegro za podobnie drobne pieniadze. Niestety okazal sie to totalny badziew. To znaczy chodzil i pod tym wzgledem nie bylo z nim problemu ale wykonanie bylo naprawde mizerne. Byl tak leciutki jakby rzeczywiscie zrobiony z plastiku chociaz chyba bransoleta to byla jakas blaszka ale tak cienka i lekka, ze trzywarstwowy papier toaletowy jest solidniejszy. Jednym slowem nie polecam ale mysle, ze powinnien byc do znalezienia na rynku model troche drozszy ale za to duzo lepiej zrobiony. Jakbys znalazl to daj znac bo sam bym byl chetny taki nabyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bardzo szkoda...

Pewnie się na niego w takim przypadku nie skuszę.

 

Choć cały czas się zastanawiam czy kiedyś były lepiej wykonane czy może również tak sobie.

Niegdyś bardziej docenialiśmy wszystko bo nie takiej dostępności produktów przez co nie mogliśmy mieć wygórowanych wymagań i wszystko co dopadliśmy było SUPER.

W tej chwili mówimy że cieniutka bransoleta - a czy była dawniej inna - lepsza?

Nie porównujmy go do nowoczesnych elektronicznych zegarków jak seiko -R2D2- czy kosmonauta które mają dobrą jakość stali ze szlifami oraz masywniejszą bransoletę.

Nie podważam wyżej wymienionej opinii - tylko pytam bo nie wiem.

Czy nie patrzymy na ten model przez pryzmat dzisiejszych czasów, standardów i oczekiwań?

Może faktycznie jest słabo wykonany (bo pewnie tak jest skoro kolega tak pisze) ale czy kiedyś faktycznie były lepiej wykonane?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Generalnie kiedyś takiej tandety jak dzisiaj nie było. Tyczy się to wszystkiego.

Nawet tanie rzeczy miały swoją jakość wykonania.

Ale wtedy za dniówkę, czy dwie pospolitej pensji o jakimkolwiek zegarku można było co najwyżej pomarzyć.

Mój pierwszokomunijny Poljot na początku lat 70-tych kosztował coś +- 900 zł, przy zarobkach chrzestnego ok. 1,2 tys., o ile pamiętam.

Jest sprawny do dzisiaj, a przeżył naprawdę wiele, choć był zwyczajnym "ruskim" zegarkiem.... :).

To jakiś pogląd na temat jakości wykonania może dać, choć generalnie ruskie wyroby nie cieszyły się wtedy uznaniem.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie jest słabo wykonany (bo pewnie tak jest skoro kolega tak pisze) ale czy kiedyś faktycznie były lepiej wykonane?

 

Pozdrawiam.

Były i lepiej wykonane, i tak samo. W tej chwili mam na ręku Ricoha LCD, koniec lat 70., o ile pamiętam. Stalowa koperta, zakręcany dekiel, grube szkło, bransoleta zwijana, ale solidna. Wszystko działa. Kiedyś takie zegarki to było novum, więc robili je solidnie. Czym później, tym więcej dziadostwa. "Chromowany" plastik też się trafiał, z tego co pamiętam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Casio dzisiaj nie ma w ofercie takich kwadratowych cyfrowych zegarków w stalowej kopercie jak kiedyś. Niestety.

 

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A10-70F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patriae

Za to ja polecam bardzo Casio CA-53w kultowy kalkulator :-) mój ulubiony zegarek, a kupiłem z podobnych pobudek, szukając stylu retro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to ja polecam bardzo Casio CA-53w kultowy kalkulator :-) mój ulubiony zegarek, a kupiłem z podobnych pobudek, szukając stylu retro. 

ale ten model także ma kopertę z tworzywa więc myślę że będzie to porównywalna jakość co a158aw.

tak czy inaczej fajnie się prezentuje no i w końcu nosił go sam Marty McFly.

https://www.zegarki.zgora.pl/images/Retro_Classic_Back_To_The_Future_59918993.jpg

 

dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem.

decyzji czy kupię a158aw, ca-53w czy jeszcze coś innego, a może na razie nic - nie podjąłem.

może kupię któregoś a później w miedzy czasie zacznę poszukiwania czegoś porządniejszego.

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ten kalkulator też fajny.

Wyczytałem że a159 jest wyprodukowany w Japoni.

Ciekawe czy jest coś lepszy od a158 - ale pewnie to samo bo prawie ta sama półka cenowa.

 

A jeszcze dziś w nocy będę szukał bo chcę mi się oldschoola:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby był made in Japan, jest jeszcze model a168

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. Ale niestety mniej mi się wizualnie podoba.

Np opisy przycisków bocznych.

Bardzo podoba mi się jeszcze b640wd ale jest już mniej w stylu retro - ale coś w sobie ma.

 

Coś kupię ale jeszcze nie wiem co...

Liczę się z tym że co wybiorę to będzie w kopercie z tworzywa (niestety) ale za te parę złotych zaryzykuje.

 

A159 nawet na przednim panelu ma japan u

http://www.skywatches.com.sg/reviews/media/catalog/product/cache/1/image/1100x1100/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/a/1/a159w-n1df_2_1_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - decyzja podjęta - zamówiłem casio b640 - dla mnie i dla szwagra - z racji że jest troszkę większy i bardziej elegancki (ładniejszy kształt koperty)

co to będzie to zobaczymy jak otworzę paczkę :P

 

B640WD-1AVEF-4.jpg

Edytowane przez greenmag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Patriae

Podziel się jak z jakością bransolety :-) strasznie mi się podobają te zegarki casio stylizowane na vintage.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość urko12

W ubiegłym roku, z pobudek sentymentalnych, nabyłem zegarek z pierwszego postu, to był dramat pod każdym względem. Szczęśliwie kupiłem go przez net, więc czym prędzej odstąpiłem od umowy i odzyskałem 90 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień przeglądarkę, bo strasznie Ci muli IE... :D

a poza tym należy Ci się zasłużona nagroda...

chociaż jakbyś nabył to chętnie poczytam co nieco.

Pozdrawiam.

 

gallery_6077_392_13541.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po prostu wyskoczył mi wątek w google to odpisałem:)

Co do nabycia, to za taką cenę nie planuje.

Edytowane przez komar_ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.