Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kayetan

zegarki 60' 70'

Rekomendowane odpowiedzi

Na ofertach sprzedaży można często trafić na zegarki mechaniczne i kwarcowe z lat 60-tych i 70-tych. Dużo jest radzieckich, jak również szwajcarskich jak Omega czy Atlantic. Zastanawiam się jakie są ewentualne koszty serwisowania takich zegarków, których mechanizmy mają 40-50 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny zależą od:

-miejsca zamieszkania

-marki

-rodzaju mechanizmu ( manualny, naciąg automatczny).

-zegarmistrza

 

Przykladowo serwis podstawowy Omegi vintage manualnej w Lublinie to 150-200pln, w Warszawie 300- 2000pln, analogicznie z naciagiem automatycznym 250-300pln, 300-+ :)

Za zegarki radzieckie w Lublinie ceny zaczynają się od 40-60 pln.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Jaka jest awaryjność takich starszych mechanizmów w porównaniu z nowszymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jakim są stanie technicznym, jakie to mechanizmy, -bywały bardziej lub mniej udane -np tzw '30" Omegi są jednymi z najlepiej wykonanych i nawet 70 letnie odpowiednio serwisowane zachowują bezawaryjność i stabilny chód.

To sprawa do indywidualnej oceny.

Przekornie mozna powiedziec ze w pewnej półce cenowej mechanizmy nowe dobrze jak 3 razy nie wylądują w serwisie przed koncem gwarancji, a stabilnosc chodu, rezerwa jest gorsza niż w 40 letnim radzieckim Wostoku za 100 pln-mowa oczywiscie o zegarkach szwajcarskich w kwotach do kilkunastu tysiecy pln.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z vintige'ami jest bardzo roznie, cale spektrum scenariuszy. Mozesz kupic szajs z wychwytem kolkowym i bedzie dzialal bez zarzutu nastepna dekade, a mozesz trafic Omege skladaka na automacie 565 i bedzie sie zatrzymywala chocbys serwisowal po kilkakroc.

W Poznaniu na przyklad koszty serwisowania sa zazwyczaj ponizej 100zl, ale wszystko zalezy na czym pracujesz. Z pustego i Salomon nie naleje, a vintige maja to do siebie ze z czesciami bywa problem, zaleznie od konkretnego mechanizmu.

Odpowiadajac na pytanie jaka jest awaryjnosc w stosunku do nowych? Zakladajac ze porownujemy mechanizmy podobnej klasy, np. dla lat 60' powiedzmy ETA 1113 i obecnie ETA 2801, z moich dowiadczen wynika, ze stare zegarki zgodnie z oczekiwaniami - beda czesciej zawodzic (z najrozniejszych przyczyn, np. odgieta wskazowka sekundnika traca o szkielko). Nie znaczy to, ze sa bardziej awaryjne. Te ktore mam i dzialaja - od ponad dwoch lat nie zawiodly. Po prostu latwiej trafic na feler wsrod morza staroci. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś opinię, że kwarce nawet te 40 - letnie radzą sobie dobrze i są mało awaryjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Markowe kwarce generalnie są mało awaryjne, bez względu na wiek, bo mało w nich częsci ruchomych. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie ten zegarek do garnituru, pod mankiet koszuli jest za gruby, a u tego sprzedawcy tanio raczej nie będzie tzn. może być holowany.

Taki byłby lepszy, dodatowo ma stalową kopertę

http://allegro.pl/poljot-sekonda-automatic-de-luxe-29-jewels-stalowy-i6753329747.html

lub jakiś ładny Łucz one też są fajne pod mankiet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi właśnie o zegarek mniej formalny w stylu vintage, do noszenia na co dzień do zwykłego sweterka, najlepiej z kopertą TV, kwadratową, nie za mały, nie za duży. Zwróciłem uwagę na taki:
 

http://www.anonse.com/rejon/14/kategoria/970/podkategoria/975/oferta/9075653

 

ale nie wiem czy wart swojej ceny. Wadą jest, że nakręcany ręcznie. Jest też taki na allegro, ale wizualnie w nieco gorszym stanie:

 

http://allegro.pl/atlantic-troubadour-17-jewels-z-datownikiem-unikat-i6749926968.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naciąg ręczny to fajna sprawa, może zmienisz zdanie. Rakieta ''telewizorek" byłaby OK, i jeszcze w rozsądnych pieniądzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darowałbym sobie te Atlantiki. Jeden b. drogo, drugi drogo i w kiepskim stanie. Za Rakiety za drogo. Na alle chodzą takie taniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym taką jak ta niebieska, ale nie do końca widać w jakim jest stanie na zewnątrz, bo zdjęcia są słabej jakości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że parę obić ma, ale dramatu chyb nie ma. Zawsze można poprosić o lepsze foty. I znegocjować cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o 'ruski' to zdecydowanie mogę polecić, trzeba tylko uważać przy zakupie, bo dużo jest składaków z różnych modeli a nawet marek, chyba że nie ma to dla Ciebie znaczenia a po prostu ma się podobać. W dziale radzieckim na forum jest wątek sprzedażowy, warto tam zajrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można prosić o opinie na temat powyższego zegarka Atlantic? Zaczynam przygodę z zegarkami z duszą i szukam właśnie Atlantica z czarną lub niebieską tarczą. W opisie autor zapewnia, że to nie składak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek przesunięty do archiwum, zaraz po wstawieniu mojego pytania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.