Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafal1805

Ciężki zegarek do 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuję zegarka. Do tej pory od kilku dobrych lat nosze pierwszy ciężki zegarek Gino Rossi Nexton 3844/7 http://www.alletime.pl/p894,gino-rossi-nexton-3844-7.html Nie wiem dokładnie jak u niego z gramaturą, natomiast przyzwyczaiłem się do żelastwa. Marka która zwróciła moją uwagę to Citizen, a tak właściwie to konkretny typ zegarka, srebrny, elegancko-sportowy, radio controlled, eco drive, data http://www.citizen.pl/kolekcja/radio-controlled/AT8110-61E/ Jednak gdy przymierzałem ten model wydał mi się odrobinę za lekki. Proszę o jakieś sugestie, jestem świeży w temacie prawdziwych zegarków. Jeżeli nie eco drive to automat, kolorystyka i rodzaj bransolety taki sam bądź mocno zbliżony do podanego modelu Citizena, fajnie byłoby gdyby tarcza miała elementy świecące w ciemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Spatz

Poszukaj jeszcze diver'ów w microbrandach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helson Shark Diver i Armida A1 wersje 45mm .

 

7719700_DSC04692.JPG

7719701_DSC04612.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem okazję przymierzać coś takiego:

https://www.amazon.com/Bulova-96B228-Analog-Display-Japanese/dp/B00VQMWCI4

Ale to bardziej jako ciekawostkę podaję, bo zegarek fajny, ale nie na każdy nadgarstek - wielki i bardzo ciężki...

Jak chcesz coś zgrabniejszego, to tak jak Kolega Spatz pisał - poszukaj wśród diverów w stali na bransie, i automat zawsze będzie cięższy od kwarca, a automat z chronografem to już w ogóle swoje będzie ważył :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deep blue na bransolecie, może coś z Seiko serii Prospex.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deep Blue Master Explorer (miałem, jest kawał klocka)

Może jakiś Lum Tec (chyba coś powinno się w tym budżecie znaleźć).

 

Generalnie spore divery na bransoletach z pełnymi ogniwami i raczej wszystko będzie czuć na nadgarstku ;)


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen AT 9030-55L kawał stali na ręku. Sam taki całkiem niedawno kupiłem i powiem, że przed nabyciem wydawał mi się mniejszy i lżejszy.

 

 

Wysłane z iPhone7 za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Luki2604
      Hej, szukam dekielka do citizen FE1220-89A. Może znacie jakiś sklep z częściami?
      Łukasz. 
    • Przez SerferFan
      Kupię zegarek Citizen z serii Super Tough. W nowym stanie.
      Interesują mnie modele: BN0118-12L   /   BN0241-59W
    • Przez oczek666
      Witam. W mojej kolekcji brak rasowego divera.
      Podobają mi się modele z bezelami w kolorze "pepsi".
       
      Obecnie zastanawiam się nad dwoma typami: 
      1. Festina F20531-5
      2. Citizen BN0168-06L
       
      Za Festina przemawia mechanizm automatyczny, szafir i branzoleta, za Citkiem Eco-Drive i ciekawe indeksy, ale mam wątpliwości co do paska i szkła. Ponadto mimo, że wg specyfikacji to Festina ma grubszą kopertę 13mm, Citek 11,6mm to z boku Citizen wydaje mi się wielkim klockiem. Być może tylko tak na fotach wygląda...
       
      Czy może ktoś z was ma oba?


    • Przez SLAWEK 01
      Cześć Wszystim 😉
      Postanowiłem założyć nowy temat, jak do tej pory nie trafiłem na forum nic o podobnej tematyce, jeśli coś podobnego jest już to proszę o usunięcie, a jeśli nie to zapraszam do zabawy i chwalenia się swoimi zegarkami o podobnej charakterystyce. 
      Ostatnio udało mi się kupić zegarek Orient Multi calendar produkowany wyłącznie na rynek japoński, w sumie na żywo zobaczyłem pierwszy raz zegarek z takim szkiełkiem i od razu "zaiskrzyło". Na żywo robi piorunujące wrażenie, przez trzy dni nie mogłem oderwać od niego oczu, co spojrzenie, to inaczej wyglądał, dodam, że szkiełko jest fazowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz, do tego dochodzi cieniowana tarcza w kolorze butelkowej zieleni ze szlifem słonecznym i Multi kalendarzem w kolorystyce rainbow, wskazówki delikatne, proste plus czerwony sekundnik. Indeksy godzinowe w sumie pięć 😊 w kształcie maleńkich diamencikow. Całość jest zamknięta w kopercie idealnie spasowanej ze szklem w super rozmiarze 37mm i delikatnie ząbkowanej lunecie. 
      P.S dla ciekawości dodam że jest to automacik, który przez trzy tygodnie zrobił +2sek👏
      Jeśli posiadacie coś w tym stylu to serdecznie zapraszam.
      Poniżej kilka fotek tego nietuzinkowego czasomierza.










    • Przez Brasta
      Witam serdecznie piszę z zapytaniem o Zegarek Citizen numer na dole tarczy to P8200-R8191-KY czy jest to podróbka czy może jakiś składaniec nie potrafię znaleźć takiego nigdzie. Będę wdzięczny za każdą odpowiedź. 



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.