Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Slaw

Brąz i miedź .... :)

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

Postanowiłem pobawić się w czyszczenie patyny emoji3.png.

Zelos przed:

51efc2216ac76ade1002d72347ab6382.jpg

5280f4947cf7331f7106d51dbf92d5bb.jpg

i po:

fc0eba9cb9677d3543e0d00a15df920e.jpg

e9520d2d783d966838807d4d752dd9b0.jpg

Teraz może sobie spokojnie patynować od początku.

Trochę się obawiałem, że przy czyszczeniu luma na bezelu ucierpi, ale najwyraźniej niepotrzebnie.

cd2959878353402a70deac82eddb5eb5.jpg

cbd82a23e36054d5781f67b34ddf9778.jpg

Fajnie czym czyściłeś sok z cytryny ??


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kornel91 napisał(-a):

Fajnie czym czyściłeś sok z cytryny ??

 

Dokładnie. Kwasek cytrynowy ze spożywczaka.

Gładko poszło i spodobała mi się ta zabawa i efekt końcowy. Pierwszy raz zobaczyłem tego Zelosa bez patyny. Nie wiem, czy się któregoś dnia nie skuszę na czyszczenie Airmana.

ChW nie ruszam. Będzie się przynajmniej przez chwilę odróżniał patyną od Twojego 😉.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Dokładnie. Kwasek cytrynowy ze spożywczaka.

Gładko poszło i spodobała mi się ta zabawa i efekt końcowy. Pierwszy raz zobaczyłem tego Zelosa bez patyny. Nie wiem, czy się któregoś dnia nie skuszę na czyszczenie Airmana.

 

Jak machniesz Airmana to obowiązkowo pokaż wyniki tej operacji.


Time matters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Triptical napisał(-a):

Jak machniesz Airmana to obowiązkowo pokaż wyniki tej operacji.

 

OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Dokładnie. Kwasek cytrynowy ze spożywczaka.

Gładko poszło i spodobała mi się ta zabawa i efekt końcowy. Pierwszy raz zobaczyłem tego Zelosa bez patyny. Nie wiem, czy się któregoś dnia nie skuszę na czyszczenie Airmana.

ChW nie ruszam. Będzie się przynajmniej przez chwilę odróżniał patyną od Twojego 😉.

Myślałem i ja o Glycine. Jak przyszedł bardzo mi się podobał taki jasny. Za to pierwsze spostrzeżenia o CW, że szybciej łapie platynę przynajmniej klamerka też jest z brązu i wygląda ok. 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak machniesz Airmana to obowiązkowo pokaż wyniki tej operacji.

Długi weekend dobry jest na takie zabawy. Airman też wyczyszczony z patyny. Tutaj zmiana nie była aż tak spektakularna. Po czyszczeni nie jest aż tak jasny/różowy jak Zelos, To wciąż taki ciepły brąz. Tyle, że dużo jaśniejszy.

Przed:

2f4b8cf71626dcc8caf6fc4a3ce12718.jpg

7cdfc29fbfcb192c564f53af8e5dd374.jpg

Po:

38792bfb9e61a009feaab813eae606b5.jpg

df995eaddddf79f7f263cc4de71f8701.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy (w moich rękach) brąziak. 

Bo tak ogólnie to z forum. 

IMG_20240502_190848.thumb.jpg.695ea230e02cacb3114f39f3d0fe350e.jpg


- Czas? Czas jest najprostszą rzeczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

dc479cb2a8fc2c7407663843634d4a77.jpg

Nie wiem czy i ja w tygodniu nie pokuszę się i wyczyszczę 😀 Glycine dość długo łapie platynę ale mój fajnie wyglądał po wyciągnięciu z folii. 

 

6Lac8Ac.jpeg

 

UD3A818.jpeg

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kornel91 napisał(-a):

Nie wiem czy i ja w tygodniu nie pokuszę się i wyczyszczę 😀 Glycine dość długo łapie platynę ale mój fajnie wyglądał po wyciągnięciu z folii. 

 

Wiesz co. Chyba nie ma to większego sensu. O ile w Zelosie było od razu widać efekt czyszczenia, to w Glycine zmiana była niewielka. Chyba nie ma się co bawić. A Twoja Glycinka, z tego co widzę na zdjęciach, to patynuje delikatnie i bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53702292729_4000c3b7d1_4k.jpg

Piotrek, genialnie wyszła ta dziura!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 5.05.2024 o 22:20, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Wiesz co. Chyba nie ma to większego sensu. O ile w Zelosie było od razu widać efekt czyszczenia, to w Glycine zmiana była niewielka. Chyba nie ma się co bawić. A Twoja Glycinka, z tego co widzę na zdjęciach, to patynuje delikatnie i bardzo ładnie.

Zdjęcie słabe a jakoś nie pomyślałem zrobić przed ale myślę zobaczę co będzie. Jednak z patyną jest fajniej. U mnie sok z cytryny. Zeszło fajnie ale kolor inny niż przy zakupie. Wtedy był bardziej złoty teraz jest bledszy. Jutro będzie nadgarstku to wrzucę a dzisiaj tylko zdjęcie przy świetle kuchennym. 

 

A tak było przy ostatnim noszeniu 

 

DjftsNr.jpeg

UFrU8lX.jpeg

Edytowane przez kornel91

Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kornel91 napisał(-a):

Jednak z patyną jest fajniej.

 

Fajne jest to, że wystarczy trochę poczekać i patyna wróci. Ja właśnie patrzę na Zelosa i widzę, że już powoli zaczyna ciemnieć.

Bezel po tym czyszczeniu ładnie chodzi? Bo u mnie w Zelosie chodził tak samo dobrze przed i po czyszczeniu. Za to w Glycine chodził po czyszczeniu trochę słabo i trzeba było parę obrotów zrobić zanim się rozruszał i wrócił do normalnego, lekkiego kręcenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Perpetuum Mobile napisał(-a):

 

Fajne jest to, że wystarczy trochę poczekać i patyna wróci. Ja właśnie patrzę na Zelosa i widzę, że już powoli zaczyna ciemnieć.

Bezel po tym czyszczeniu ładnie chodzi? Bo u mnie w Zelosie chodził tak samo dobrze przed i po czyszczeniu. Za to w Glycine chodził po czyszczeniu trochę słabo i trzeba było parę obrotów zrobić zanim się rozruszał i wrócił do normalnego, lekkiego kręcenia.

U mnie bezel lepiej chodzi.  Na samym początku bezel po patynowaniu chodził ciężko więc teraz jak czyściłem to trochę nim pokręciłem.

Dzisiaj na nadgarstku,

0mfyfa3.jpeg

WjcDLcy.jpeg

 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.