Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plan 9

Użytkownik
 • Content Count

  317
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

74 Bywa pomocny

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ała. Zazdraszczam wielce. Ale i może dla mnie raz na jakiś czas słoneczko zabłyśnie (jak się kilka razy zdarzyło).
 2. Dokładnie takiej tarczy nadal nie znalazłem. Trafiła się podobna, testowo założyłem i zegarek zyskał plus milion do wyglądu. Co utwierdziło mnie, że trzeba szukać dalej. Mechanizm oczywiście wyczyszczony, naoliwiony, nakręcany raz na jakiś czas.
 3. Pytanie z gatunku głupich: kupowaliście coś przez shopee.pl?
 4. O. Tak, proszę. Fajnie by było określić co z "wynalazków" jest dobrą bazą. Do niedawna to było Pagani, ale potrafią włożyć Miyotę zamiast NH35/6 i wtedy cały misterny plan...
 5. Nie. Nie ma. Jedna z pierwszych rzeczy jakie sprawdziłem.
 6. Lepsza fotka mostka balansu. Oczywiście żadnych oznaczeń nie ma... Najbardziej przypomina China 7S26
 7. Z SKXów to najbardziej nienawidzę mocowania wskazówki sekundowej. Potrafię się z nią i pół godziny męczyć. Nie to co w Mołni... Jak będziesz potrzebował wskazówek co i jak, to się odezwij na PW.
 8. Nakręcany przez swoją niezaspokojoną wewnętrzną ciągotę do sprawdzania różnych, dziwnych rzeczy dokonałem zakupu na Ali zegarka marki NoBrand, model NoName, o zaiste wiele mówącym tytule "Sterile dial SK007 diving mechanical watch men's automatic mechanical movement 4 o'clock adjustment head" czyli w tłumaczeniu na nasze "niewiadomoco". W założeniu miał być i tak na modowanie bo o ile części do SKXów są, to ich samych trochę szkoda bo już nieprodukowane. Przyjechał. Rzeczywiście - bez napisów (bałem się, że "Sterile" to będzie ale tylko na fotoszopie sprzedawcy), tyka zacnie, coś się w środku kręci więc nie kwarc, brak stop-sekundy (więc nie NH35). Porównanie do SKX: No. Podobieństwo jest. Ale są i różnice: Widać, że ochrona przy koronce jest w nieco innym kształcie, nieco inne też trochę uszy (centrowanie obrazków było wg chapter ringów). Koronka wydaje się być w tym samym położeniu (zdjęcia nieco pod kątem robiłem, stąd możliwe niewielkie różnice). Bliższe sprawdzenie ochrony koronki potwierdza tezę o różnicach: Czuć to też przy odkręcaniu koronki - w NoName o wiele ciężej ją uchwycić. Dla ciekawych - pasek 22mm Dobra. Koniec gadania - rozkręcamy. - brak uszczelki - paluchy na rotorze nie moje (co wiele mówi o QC) Brak oznaczeń. Ale wszystko wskazuje na kopię SEIKO (np. sposób odblokowania wałka). Czyżby 7s26? Ale on był day-date... No nic, trzeba zdjąć tarczę. Ale co to??? Paproch??? Nie, proszę państwa. To wysokiej jakość sposób montażu tarczy! Przy okazji - znalazł się dzień. Nie pytajcie mnie czemu montowali to na taśmę dwustronną... Moja teoria jest taka, że montaż robi ktoś totalnie nieprzyuczony i łatwiej mu dać tarczę, niech zetnie nóżki i przyklei, niż żeby miał nóżki mocować... Bo nóżki były: ...ale się obcięły były. Dobra. Pakujemy werk do koperty, bo teraz trzeba będzie pomyśleć jak go zmodować... Hmmm... Coś mi tu nie pasuje. A. Już wiem. Mechanizm z wałkiem na 3 wrzucili do koperty z wałkiem na 3,8... Stąd dali tarczę tylko z datą. Bo dzień w takim układzie jest nierówno. Inne rzeczy nieudokumentowane na zdjęciach: - koperta jest ze stali magnetycznej - nie wiem czy Dremelem nie "poprawię" ochrony koronki; - wkład bezela od SKX pasuje; - w koronce jest uszczelka; - dekielek rysuje się od samego patrzenia; - od wczoraj no nosiłem, odchyłki dobowej nie stwierdziłem. Podsumowanie: - na 11.11 kosztował mnie niecałe $60 z VAT i wysyłką ASS - jak na działający zegarek mechaniczny zmechanizmem seikowatym i stalową kopertą to IMHO nie jest źle; - nie sprawdzałem kompatybilności elementów takich jak dekielek czy wałek z koronką (a powinienem); - jeszcze nie wiem co z niego zrobię, może Soxa, może coś innego... Będę też musiał pomyśleć czy wymieniać koło datownika z dniem, czy zostawić jak jest.
 9. Wczoraj obiecuję, więc dostarczam. Homar SKXa, dość mocno po taniości (~$43 na 11.11). W czasie rozbiórki wyszło kilka niespodzianek, więc zrobiłem z tego oddzielny temat, aby tutaj za bardzo nie śmiecić zdjęciami.
 10. A jakim trybem szła wysyłka? ASS? Czy jakimś Cainao World Saver? Do mnie właśnie doszedł tani homar SKXa (będzie rozkręcane i dokumentacja foto tutaj).
 11. Jak tracking jest oszukany to AFAIR po dwóch tygodniach możesz atakować obsługę klienta na czacie (jak tylko przebijesz się przez ichnie AI) że sprzedawca coś kombinuje i przez niego spada zaufanie do tej świetnej platformy AliExpress. A tymczasem przyszło pierwsze cuś z 11.11. Liege. Wielkie i "złote"... (kolor ręki jak u trupa bo zimne światło)
 12. Niestety przeczucie masz dobre. 😟 Po pierwsze - sekundnik. Powinien mieć czerwoną kropkę - sputnika, który w założeniu krąży po orbicie jaką wyznacza okrąg na tarczy. Po drugie - sama tarcza. Niestety nowoczesna podróbka. Zobacz jak schodzą się linie przy biegunie północnym i zostawiają "szparę". Dodatkowo gdzieś się Ziemia Północna zapodziała... Po trzecie - koronka. Jest płaska i ma stożka na końcu
 13. Ja się cały czas patrzę to na Taktyczną Żabę to na Rozgwiazdę (Seestern). Ale się jakoś nie mogę przemóc...
 14. Okresowo pokazują się na allegro. Bodajże u sprzedawcy "andrzej_staw", ale głowy nie dam (i to nie ja, żeby nie było, że autopromocja).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.