Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
P10TR

Klub G1098 (NATO)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Dziś przyjechał, od Cheapest Nato Straps. Całkiem niezła jakość :-)

post-34987-0-06392700-1551201448_thumb.jpg

post-34987-0-82838300-1551201459_thumb.jpg

post-34987-0-43145100-1551201469_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wybaczcie jeśli to nie najlepsze miejsce, ale nie znalazłem lepszego.

Czy ktoś z obecnych posiada namiar na sklep sprzedający paski NATO o przyzwoitej jakości i rozmiarze 14mm?

Potrzebny jest NATO do zegarka mojej żony, a wszystkie jakie znalazłem są prawdziwie podłej jakości.

Swojego czasu Morellato robiło takie paski do Hamiltonów, np Khaki Fieldów w wersji damskiej. Tekstylny (canvas) podszyty skórką, coś jak: https://www.watch-band-center.com/watchstrap-p5114h512s516-Slip-Thru-Strap-24mm.html Dobrze, że przypomniałeś, bo gdzieś taki mi leży - Małżonka woli jednak kajdan, i w końcu trzeba będzie się go pozbyć.

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Perlony (podwójnie plecione,ale zwykłe może też) widziałem na www.clockworksynergy.com

Jakieś szczątki są na:

https://www.watch-band-center.com/watchstrap-s600h512-Watch-Straps-14mm-TE.html

 

Nato 14mm jest sporo po aliexpress,ale tam trzeba dobrze w opinie się wczytać, bo rozstrzał jakościowy spory.

Choć moje 18tki nawet podłej jakości dobrze się nosi, bo i wystarczająco miękkie, i zegarki mam na tyle małe/lekkie, że nie sprawiają dużego problemu przy noszeniu.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki panowie. Na pewno coś mi się uda wybrać z zaproponowanych przez Was opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyjechał, od Cheapest Nato Straps. Całkiem niezła jakość :-)

 

Rzeczywiście nieźle wygląda. Ja niestety nie kupię już nic z CNS. Do swojego Bambino kupiłem zwykły pasek Kvarnsjö, gdyż jako nieliczni oferują 21mm w tej cenie. To co dostałem w porównaniu do zdjęć na stronie zszokowało mnie. W Twoim nato widać że to skóra, ten który ja dostałem wygląda jak by był zrobiony z plastiku. Obsługa klienta też nie stoi na najwyższym poziomie. Paski z ali o połowę tańsze przychodzą ładnie zapakowane i z gratisowym narzędziem, a w CNS wrzucają pasek luzem do koperty.  :unsure:  

Do mnie dotarł łoś (moosestrap.com) polecam super wgodny

 

Ten sklep zaopatruje się u chińczyka którego ostatnio polecałem:

https://www.aliexpress.com/store/product/New-20-22mm-Army-Sports-Nato-Fabric-Nylon-Watchband-Accessories-Bands-Buckle-Belt-For-007-James/4553075_32978987056.html?spm=2114.12010615.8148356.15.74d251650IJHUJ

Klamerka może być inna bo na alibabie oferują kilka ich rodzai, ale pasek powinien być ten sam.

 

Ogólnie wiele sklepów z Europy i USA sprzedaje te paski z swoim brandingiem za kilka razy wyższą cenę (przypominam te z linku można dostać za 5$!). Na szybko:

https://www.watchgecko.com/zuludiver-iridescent-standard-nato.php 

https://www.barkandjack.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po pierwszym zakupie, wystawiamy feedback z zdjęciem i piszemy do sklepu. Potem można zamawiać w promocyjnej cenie: 5$ za pasek + przesyłka ile w danej chwili wynosi (przesyłka płatna raz niezależnie od ilości pasków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Można te paski znaleźć w cenie ~~5$ już przy pierwszym zakupie.

Ja wziąłem granatowy z poniższego linka - okucia i splot paska wyglądają podobnie jak u JUELONG'a:

https://pl.aliexpress.com/item/Hurtownie-Heavy-Duty-Nylon-Watchband-NATO-ZULU-Pasek-20mm-22mm-Nylon-Wymiana-Watch-Band/32918763927.html

Przyjdzie to zobaczymy. Jak okaże się spoko to dokupię pomarańczę.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@porcelanowy , to z całą pewnością nie są paski o których mówimy - inne klamry inna długość, inne wzory :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Nie skupiałem się tu na żelazie i długości tylko na samej taśmie i jej splocie.

Ze splotem poniższego typu (wyraźny poprzeczny wzór) paski drażnią mi nadgarstek - może to być sprawa osobnicza, bo kumple z tymi samymi paskami nie zgłaszają zastrzeżeń :)

James-Bond-007-20mm-22mm-Nato-Strap-Watc

 

Z gładkim splotem jak poniżej miałem jeden pasek: był i bardziej miękki, i sama powierzchnia przyjemniejsza w dotyku:

Heavy-Duty-Military-Style-Replacement-Se


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się raz wypiął pasek na tanim nato i upadł...

Zahaczyłem lekko o szafkę zapięciem, języczek przelazł przez klamerkę i... było niewesoło.

Od tego czasu wiem, że "żelazo", jak piszesz, to tak samo istotny element.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porządne klamry w pasku to połowa sukcesu - technicznie i estetycznie ważny element całości. Co do samej taśmy to ja lubię żeby była miękka i odpowiedniej grubości.

W tych chińskich wzorach takiej jakości nie uświadczysz, ale coś za coś, albo wysoka jakość, albo niska cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Język klamry (która jako całość też mi się bardziej widzi) akurat jest masywniejszy w tym który ja wrzucałem ;)

Kończę na razie dyskusję, bo do odbioru i przetestowania paska jest jałowa.

Może się okazać, że fotki na ogłoszeniu swoją drogą, a towar dostarczony swoją :D

Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa nie jest jałowa, bo macałem te paski osobiście. Te po 10$ to przynajmniej nylon mają fajny w miarę i są dość miękkie. Jednak sporo cieńsze od AlphaSharka . Myślę, że fakturą podobne do kolekcji slim i grubość 1,2mm. Do lżejszych zegarków są OK. Jeśli rzeczywiście można je kupić z rabatem, to są warte swojej ceny. Nie wiadomo tylko jak długo pożyją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmowa nie jest jałowa, bo macałem te paski osobiście. Te po 10$ to przynajmniej nylon mają fajny w miarę i są dość miękkie. Jednak sporo cieńsze od AlphaSharka . Myślę, że fakturą podobne do kolekcji slim i grubość 1,2mm. Do lżejszych zegarków są OK. Jeśli rzeczywiście można je kupić z rabatem, to są warte swojej ceny. Nie wiadomo tylko jak długo pożyją.

 

Te mają 1.4mm i masywniejszą klamrę i inny splot, ale nie widziałem ich na żywo, nie mój styl. Dotarł do mnie kolejny 1.2mm szaro-niebieski, wrzucę fotki potem bo zegarek na bransie siedzi.

https://www.aliexpress.com/store/product/20-22-mm-Khaki-Grey-Nato-Strap-for-Army-Sport-Watch-Nylon-Watchband-Strap-On-For/4553075_32965340605.html?spm=2114.12010615.8148356.3.7a3a7c56BzdHmM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już rozsądna kolekcja przy niskim budżecie. Z tej poprzedniej o której pisałeś w zasadzie fajne są 2 modele  - zielony z czarnym pasem i szary z niebieskimi pasami. Ciekawe jak z trwałością, bo przy małych okrągłych dziurkach paski lubią się strzępić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasek ogólnie wygląda dobrze ale splot jest zupełnie inny niż w AlphaShark-u

post-94831-0-06637300-1552409350_thumb.jpg

post-94831-0-74215900-1552409369.jpg

post-94831-0-93832900-1552409380_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość przeszyć też nie powala...

dida1007 pokaż drugą stronę, tą z dziurkami.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość przeszyć też nie powala...

dida1007 pokaż drugą stronę, tą z dziurkami.

Wrzucę fotkę po weekendzie. A tymczasem nowa linia na sklepie:

https://s.click.aliexpress.com/e/cAyn2PKv

1.7 mm i niby elastyczny nylon, zastanawiam się jakie to jest w dotyku.

Co ciekawe przeglądając zdjecia, na jednym widać na klamerce napis BluShark.

 

I jeszcze taki model oak&oscar:

https://s.click.aliexpress.com/e/cWYEFJF3

Edytowane przez dida1007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście na klamerce jest logo ale BluShark takich pasków nie ma w ofercie. Klamra też zupełnie inna w kształcie.

Rozmiar 1,7mm może być problematyczny do przełożenia przez teleskopy w większości zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Przełożenie przez teleskopy to raz. Dwa to dodatkowe 3,4mm pod zegarkiem, co zdecydowanie zniechęca do paska.

Na razie, jeśli chodzi o wygodę, wygrywają u mnie perlony. Nie są niestety długowieczne, więc czekam na dwa nato.

 

Jeden też penie będzie za gruby jak na moje widzimisię, więc albo puszczę w świat albo przerobię pod klamrę motylkową - taki sprany niebieski:

HTB1RKzPaizxK1RjSspjq6AS.pXam.jpg

https://www.aliexpress.com/item/New-Design-Quality-James-Bond-Color-Seatbelt-Nato-Strap-22mm-watch-band/32957027066.html

Na filmiku wygląda jak decha :D

 

 

EDYTA:

||

\/

Prawda :) Dumałem nad tym moim 1,4mm i jak go przerobić, a pisałem o gumie :)

Czekam zatem aż się pojawią opinie o gumie ;)

Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.