Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
P10TR

Klub G1098 (NATO)

Rekomendowane odpowiedzi

Mam coś podobnego w amfibii, to chyba był Twój pasek wcześniej. W tym czarnym jest to trochę inaczej zrobione.

Tak był mój i takie paski dla mnie są najfajniejsze, bo nie wchodzą pod kopertę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Bardzo fajny pasek i dobrze się komponuje z zegarkiem. Na zdjęciu wygląda, że go za ciasno spiąłeś. Do gumy trzeba przywyknąć ;)

Nie jest ciasno, może przez te moje kłaki na rękach tak to wygląda ;)

 

Tak był mój i takie paski dla mnie są najfajniejsze, bo nie wchodzą pod kopertę.

Ten waśnie wchodzi pod kopertę.

Tu masz filmik jak się go montuje:

 

 

Edytowane przez Kwiatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten waśnie wchodzi pod kopertę.

Tu masz filmik jak się go montuje:

Ten tak, pisałem o tym szarym od Amfy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Ten tak, pisałem o tym szarym od Amfy :)

OK nie dogadaliśmy się ;) Ogólnie ten stew.ard jest spoko, ale znów jakby podwójnie owija się na nadgarstku, z czasem również robi się to niewygodne w ciepłe dni. No zobaczymy jak to wyjdzie w praniu na wakacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Doszły do mnie nowe AlphaSharki od Blushark. Nie wiem jak to skomentować. Paski mają wady - język sprzączki jest za gruby, dziurki są źle powycinane - po zapięciu pasek wybrzusza się i odkształca tak, że dzieje się z nimi to samo co opisywałem w przypadków AlphaPremier (dziurki strzępią się) . Porównanie mam do ShiZnitów - z nimi nic się nie dzieje. Te od blushark wystarczy dosłownie chwilę ponosić i już pojawiają się wyraźne ślady zużycia. 

 

tl;dr

 

BLUSHARKI TO STRASZNE GÓWNO (na obecną chwilę), ODRADZAM

 

 

 

EDIT: wklejam mejla, którego dostałem w odpowiedzi na ponowne zgłoszenie problemu. W skrócie, są świadomi tego, że paski się strzępią i opracowuja nowy model z inną klamrą

 

"Thank you for the update.I’m sorry to hear that the straps are still fraying. I have relayed this issue to the manufacturing team and they’re looking into smaller buckles to avoid the fraying-in-the-holes issue. We’re sorry that the product is not working for you and we’d be happy to send you replacements once the new models with smaller buckles are manufactured.

 
Thank you again for your feedback.
 
Regards,"

post-108913-0-92421100-1564570032.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw jakieś zdjęcia, bo doprawdy brzmi to dla mnie wręcz niewiarygodnie.

Chyba, że ostatnio coś pozmieniali? :rolleyes:


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kapitan trafił na nato ;-) (Blu Shark)

post-34987-0-17713300-1564577025_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Wstaw jakieś zdjęcia, bo doprawdy brzmi to dla mnie wręcz niewiarygodnie.

Chyba, że ostatnio coś pozmieniali? :rolleyes:

 

nie wiem, czy będzie to dobrze widać. Krawędzie wycięcia niektórych dziurek odstają. Jak się na nie zapnie pasek zaczynają się strzępić i pruć. Tak było z alphapremierami i teraz z alphasharkami, które otrzymałem (wszystko stan na lipiec 2019)

post-108913-0-99030700-1564580636_thumb.jpg

post-108913-0-91147000-1564580643_thumb.jpg

post-108913-0-13212000-1564580652_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety muszę to samo stwierdzić. Dziury w Alphasharkach, nawet tych nieużywanych się strzępią. A te co są używane są wypychane przez język i się podnoszą.

Dodatkowo różnią się miękkością. British Khaki jest miękki, Bond trochę twardszy, a Bont Vintage jest bardzo twardy.

Alphashark Bond dodatkowo zauważyłem zaczął się strzelić przy końcu po bokach na cięciu.

Trochę obciąłem nożyczkami.

Paski kupiłem w grudniu 2018 i używane naprzemiennie z pięcioma innymi.

 

Używam też pasków od Moosestrap, są lepsze.916e9efce7648d83c1bdf12dc06e3dc6.jpg2a4d8a2b384b1aea5ccef2127045bc21.jpg656d604a8478fc3045b944a82f7614da.jpg973976fec674cd8d7ec0901a6b6b7643.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Ja niestety muszę to samo stwierdzić. Dziury w Alphasharkach, nawet tych nieużywanych się strzępią. A te co są używane są wypychane przez język i się podnoszą.

Dodatkowo różnią się miękkością. British Khaki jest miękki, Bond trochę twardszy, a Bont Vintage jest bardzo twardy.

Alphashark Bond dodatkowo zauważyłem zaczął się strzelić przy końcu po bokach na cięciu.

Trochę obciąłem nożyczkami.

Paski kupiłem w grudniu 2018 i używane naprzemiennie z pięcioma innymi.

 

Używam też pasków od Moosestrap, są lepsze.

Tak, dokładnie o to podnoszenie i strzępienie mi chodzi. Kilka pasków od nich, ten sam problem ze wszystkimi. Dosłownie jeden dzień noszenia i te miejsca w których pasek się podnosi zaczynały mi się rwać. 

Edytowane przez Noodles
Cytowanie zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, że w jakiejś partii drastycznie spadła jakość.

Nie wiemy z czego to wynika, mnie przyszło do głowy, że te paski mogą szyć różni podwykonawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może jest to kwestia danej partii. U mnie AlphaPremier po dwóch miesiącach noszenia (może nie codziennie, ale z pewnością miałem go sporo na nadgarstku). Drugi pasek, noszony około miesiąca również nie wykazuje oznak zużycia jak u kolegi.

Myślę jeszcze nad szerokością języczka w klamerce. MZ to nie wina zbyt szerokiego "dyngsa", tylko raczej prostokątnie wyciętych otworów i/lub zbyt małego ich "przetopienia", w których narożnikach przy mocno zapiętym pasku siłą rzeczy piętrzą się dość duże naprężenia i... widać efekt :(

 

strona zewnętrzna

48429497737_ede3b93466_o.jpg

 

48429355111_81cd6a2e60_o.jpg

 

48429497647_8093650e09_o.jpg

 

strona wewnętrzna

48429355036_3bacd41677_o.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O trwałość EO powinieneś być spokojny.

Ja używam podobnych pasków i nie mam uwag, a komfort noszenia jak dla mnie przewyższa nato. Dlatego pozbyłem się nato (tzn. został jeden) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Dzięki za odpowiedź :) Tak, ten typ paska wydaje się być lepiej pomyślany - nie ma dziurek więc nie ma co się strzępić. No i wygląda kozacko :D Zastanawia mnie ta wersja z lumą lecz wydaje się to przerost formy nad treścią. Ma ktoś może? Warto?

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Yahtmaster :D spoko zegarek.

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przewertowałem cały temat i mam mętlik w głowie. Szukam porządnego paska Nato, zależy mi przede wszystkim na tym, żeby był grubszy niż standardowe 1 mm., nawet do 2 mm (o ile taki przeciągnę przez teleskopy w Glycine Aquarius). Tym bardziej, że oryginalny gumowy pasek jest przyjemnie gruby/masywny, taki jak powinien być, przy tak dużym zegarku. To moje pierwsze doświadczenie z tego typu paskami i szczególnie nie podoba mi się to, jak dziwnie układają się na nadgarstku, nie chodzi o zapięcie, które jest przesunięte na bok nadgarstka, bo wiem, że przeważnie tak ma to wyglądać, ale przeszkadza mi, że są tak giętkie i cienkie, co powoduje (przynajmniej u mnie), że pasek, od wewnętrznej strony nadgarstka, wtapia/wżyna się w ciało, tworząc zagłębienie, z fałdą ciała po drugiej stronie. O ile z góry tego nie widać, tak z boku rzuca się w oczy. Nie wiem, czy dobrze to wytłumaczyłem. Zaznaczam, że kupiłem raczej tanie paski, więc stąd moja prośba, o polecenie czegoś grubego i solidnego, może z podwójnej, albo nawet potrójnej warstwy. Poniżej wrzucam zdjęcie na oryginalnym pasku i tym tanim Nato, oraz kilka linków do tego, co wydaje mi się spoko, może ktoś z Was miał z tymi paskami do czynienia?

 

https://www.etsy.com/pl/listing/669196255/triple-layer-2-piece-nylon-g10-nato

 

https://helmwatches.com/canvas.html

 

Niestety obydwa są z dwóch części, a wolałbym tradycyjne NATO, tylko właśnie z czegoś grubszego, byle tylko przez teleskopy przelazło.

 

 

post-83794-0-32800600-1566156983_thumb.jpg

post-83794-0-71355600-1566156991_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre nato ma blusharkstraps.com

 

Ale weź pid uwagę, że pasek np. 1,5 mm grubości to pod kopertą będzie 3mm, co znacząco podnosi kopertę.

 

Próbowałeś z cordurą lub canvasami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem, nawet zalinkowałem do canvasa, tylko innego producenta. Te nato z blusharka mają maksymalnie tylko 1,4 mm, nie wiem, czy to zrobi aż taką różnicę pomiędzy tymi, które obecnie posiadam (chodzi o grubość, a nie jakość, bo wiem, że ta będzie lepsza) A może Haveston?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dewey

Spróbuj BluShark model Orca. Są grubsze od modeli premium i sztywniejsze. Mi te paski bardzo odpowiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@clusca

Dzięki za tip.

 

A miał ktoś do czynienia z BluShark model Pajama Stretch? Są również grubsze, nawet od wspomnianej wyżej Orca

 

W między czasie zamówiłem Canvas z tej strony https://helmwatches.com/canvas.html Dam znać jak przyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić jakiś sklep z paskami NATO dobrej jakości w Warszawie? Najlepiej oczywiście z dużym wyborem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.