Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

www.polskie_zegarki.republika.pl czyli wszystko o polakach

Rekomendowane odpowiedzi

Towarzyszki i Towarzysze!

 

Od jakiegos czasu przegladalem forum, stronki www w poszukiwaniu jakichkolwiek informacji o polskich zegarkach. Niestety za wiele ich nie ma, ale cos tam mozna znalezc, a to artykul ktory Jan89 wydobyl z gazety (skad Ty wogole wiedziales ze w tej gazecie jest to napisane?), a to powiedzenie "każde dłonie zdobne w Błonie" a to jakies zdjecia.

 

Zachecony tym wszystkim stwierdzilem, iz trzeba to jakos poukladac. Zaczelo chodzic mi po glowie stworzenie katalogu polskich zegarkow.

Majac swiadomosc iz nie bedzie to latwa robota (ale pewnie i tak duzo mniejsza niz to co tworzy Robert na USSRwatches.info), postanowilem to wykonac.

 

Dlatego z tego miejsca chciałbym Was wszystkich prosic o pomoc:

 

- potrzebowałbym zdjecia polskich zegarkow (w stanie dosc dobrym) w rozdzielczosci najlepiej 800x600 (Albatrose, JAN89?)

- jeśli macie jakieś wzmianki o fabryce Błonie to rowniez poprosze

- zdjecia dekielkow, werkow (ktos ma werk sygnowany fabryka w Bloniu) z zaznaczeniem od ktorego zegarka to pochodzi

- wszelkie sugestie, opinie, komentarze

- jeśli ktos merytorycznie chce mnie wesprzec w informacjach o genezie czy historii powstania, rowniez jestem chetny

 

calosc bedzie dostepna pod adresem:

www.polskie_zegarki.republika.pl Kazde zdjecie bedzie podpisane od kogo pochodzi (jesli wlasciciel nie zyczy sobie podpisu, to nie bedzie)

 

Nieraz na forum padalo pytanie o tych zegarkach, nawet admin zegarkiclub mowil cos o wystawie? wiec jesli kazdy bedzie mial w tym choc minimalny udzial, napewno uda nam sie razem cos stworzyc.

pomozecie?

 

Jedno jest pewne, z Wasza pomoca efekt bedzie taki jak oczekiwany (mam nadzieje) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wetwert

Zdjęć trochę mam ale jak zawsze jest problem a mianowicie "nie są do końca moje" tzn. zdjęcia egzemplarzy wystawianych na allegro - zapisuje wszystko od ponad roku - no może prawie wszystko, polskich mam ok.150 - większość w słabej rozdzielczości ale zawsze. No może dobrze było by tak: podaj maila to Ci prześle będziesz miał chociaż jakieś rozeznanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bali_82

Ja wiem ze stan strasznie opłakany, ale do casu jak sie nikt inny z tym modelem nie zgłosi... Co ciekawe w środku ma 17 kamieniowy werk a nie jak opisano na tarczy 16 :

 

 

95eeff37b53c02fc.jpg

 

6156c91119dbd096.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...moje zdjecia musisz odnaleść - bo nie bede robi drugich - jak sie znalazl ladny błoniacz - zaraz mial zdjecie - pozatym sa w starym domu

 

pomoge ci tak bo to mam w głowie

 

ALFA

 

ARRAS

 

ATLAS

 

BAŁTYK

 

BLONEX

 

BŁONIE

 

BŁONIE SUPER

 

DELFIN

 

DUKAT

 

JANTAR

 

JUNIOR :?:

 

KURANT

 

LECH

 

POLAN

 

RUBIN

 

WARS

 

ZODIAK

 

PORAWCIE BO JEST RANO I PO NOCCE JESTEM - jak czegos brakuje


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wetwert,

podeslij na [email protected]. jakby trzeba bylo cos zaznaczyc o odstepstwach od normy (np napis antymagnetyczny dosc zadko wystepowal) to bedzie to mozna zobaczyc.

 

bali_82,

sa juz dwa Zodiaki, ale Twojego tez wrzuce. Olbrzymich ilosci polskich zegarkow nie ma, wiec nawet jak powrzucam po 1szt. od kazdej osoby ktora mi podesle foto, to bedzie tego malo. dzieki za foto werka

 

JAN89R,

dzieki za zgode na Twoje zdjecia, na forum jest ich troche, a bardzo sie przydadza :D Juniora nie wpisalem bo nie mam pewnosci czy on jest polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...możesz krzysiu zamiast jan89 pisać Jan Smolarczyk ze Złotoryi

 

 

...dobrym działem sądze beda przysłowie zwiazane z tymi zegarkami

 

 

z naszych forumowych rozwazan wychodzi na to ze junior nie jest polski

 

ale na stronie mozna napisac ze np na allegro taki zegarek jest traktowany jako unikatowa rzecz produkcji w Polsce


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...możesz krzysiu zamiast jan89 pisać Jan Smolarczyk ze Złotoryi

 

 

...dobrym działem sądze beda przysłowie zwiazane z tymi zegarkami

 

 

z naszych forumowych rozwazan wychodzi na to ze junior nie jest polski

 

ale na stronie mozna napisac ze np na allegro taki zegarek jest traktowany jako unikatowa rzecz produkcji w Polsce

 

 

- przyslowie znam tylko jedno: wszystkie dlonie zdobne w Blonie. znasz (znacie) jakies inne?

 

- w historii bedzie informacja o odmianach allegrowych, czyli przypadkach

juniora z polski, traktowania polskich zegarkow jako radzieckich, odnawiania z popsuciem B w Błonie, skladakach itd.

 

 

- zalatwione z Twoimi zdjeciami, bede je tak podpisywal. pytanie do reszty ktorej zdjecia sa na stronie (RadG, Rproch, Bali_82, Wocio19) jak Wasze podpisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

informacja o wlascicielach naniesiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek :D

Jak trzeba większej rozdzielczości lub jakieś nowe to daj znać w razie czego 8)


Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos juz jest :wink:

Jan, przegrzebalem chyba cale forum i nie znalazlem zdjec kilku sztuk, ktore masz w kolekcji, czy bylaby mozliwosc ich dorobienia w wolnej chwili? prosze :D i to to zdjecie Twojego zegareczka z sygnatura (licencja zssr) http://zegarkiclub.pl/forum/viewtopic.php?p=14252#14252, czy moglbym Cie ladnie prosic o zrobieie mu zdjecia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz i werka tego superaka:

011403ij9.jpg

 

I jeszcze taki zdechlak:

post-4379-0-67363000-1330660478.jpg

post-4379-0-82619400-1330660479.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lew

To i ja sie podzielę swoimi zdjęciami.

 

p1010003mediumdj3.jpg

 

post-0-0-03377300-1330660488.jpg

 

post-0-0-99698400-1330660488.jpg

 

post-0-0-33276900-1330660490.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość em_gie

Wars - odjazdowy!

Bardzo fajna tarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- przyslowie znam tylko jedno: wszystkie dlonie zdobne w Blonie. znasz (znacie) jakies inne?

 

"Sprzedaj krowę, sprzedaj konie, kup zegarek marki Błonie" :D

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bali_82

Co do przysłów/powiedzeń to obiło mi się o uszy:

 

"Zimna zima, kup pan Zima" no ale z racji pochodzenia zegarka marki ZIM nie nadaje sie do tego działu :lol:

 

A co do podpisu pod zdjęciem mojego zegarka, to niech zostanie tak jak jest.

"Com napisał - napisałem" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Com napisał - napisałem" :lol:

 

Lepszy był Ludwik XV. Soich ludzi od mokrej roboty zaopatrywał w list żelazny o treści:

"Okaziciel niniejszego uczynił, co uczynił.

Król."

 

J. :D


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kendziorrr

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! Po raz pierwszy zabieram głos na forum, wcześniej jedynie obserwowałem. Zegarki zbieram od półtora roku, głównie są produkcji ZSRR. Mam wśród nich dwa z fabryki w Błoniu: "Błonie" i "Warsa". Zainteresowałem się nimi do tego stopnia, że planuję wycieczkę do Błonia w celu uzyskania informacji o fabryce i (być może) zdobycia jakiegoś eksponatu do kolekcji. Mam namiary Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Błońskiej. Gdybym się czegoś od nich dowiedział, to oczywiście przekażę. Chciałem wczoraj zrobić zdjęcia moim zegarkom, by się nimi pochwalić, ale "Błonie wymsknęły mi się z ręki i... pękło szkiełko :evil:. Jak wstawię nowe, to zrobię zdjęcie i się nim pochwalę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kendziorrr

Aha! Byłbym zapomniał! O zegarkach z Błonia słyszałem kiedyś, że są najszybsze na świecie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł super. Kiedyś dwa takie zdjęcia popełniłem do wątku deklowego, w wolnej chwili może ustrzelę coś jeszcze. Może się przydadzą.

 

post-269-0-72702300-1330660573.jpg

post-269-0-40103900-1330660575.jpg

 

Jedno co dość smutne jest, to fakt że temat ten znajduje się w obozie radzieckim .... :lol: :wink: Niby wiadomo dlaczego, ale....


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomysł super. Kiedyś dwa takie zdjęcia popełniłem do wątku deklowego, w wolnej chwili może ustrzelę coś jeszcze. Może się przydadzą.

 

Jedno co dość smutne jest, to fakt że temat ten znajduje się w obozie radzieckim .... :lol: :wink: Niby wiadomo dlaczego, ale....

 

dzieki neuro, napewno sie przydadza (jak mialbys czas to gdbys mogl tylko troszke ostrzejsze je zrobic no i oczywiscie zdjecia tarcz). powiedz mi tylko jeszcze:

- z jakich zegarków to są dekle? (wiem ze w wiekszosci taki byly, ale trzymajmy sie formalnie prawdy)

- jak podpisywac zdjecia Twojej produkcji?

 

ps. smutne, ale niestety malo kto rozmawia o polskich sztukach... kiedys JAN89R sugerowal stworzenie takiego dzialu, niestety pomimo checi kilku osob nic z tego nie wyszlo.

Z drugiej strony gdbyby bylo takie podforum to nie byloby stronki :wink:

 

A może taki Błoniach? Choć kwota zawrotna - piękny jest

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=203859274

 

bali_82,

na stronce bedzie informacja o odnawianych polakach, ale nie chce umieszczac ich zdjec (moze jedno dla informacji).

chodzi mi raczej o pokazanie ich ciekawego zycia i ile potrafia przetrwac pomimo zaawansowanego wieku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzieki neuro, napewno sie przydadza (jak mialbys czas to gdbys mogl tylko troszke ostrzejsze je zrobic no i oczywiscie zdjecia tarcz). powiedz mi tylko jeszcze:

- z jakich zegarków to są dekle? (wiem ze w wiekszosci taki byly, ale trzymajmy sie formalnie prawdy)

- jak podpisywac zdjecia Twojej produkcji?

 

Dekle są z Polana, Delfina i Atlasa (chyba - tylko nie wiem który jest który :lol:)). Tarcze są mocno nieciekawe, ale też je porobię... Te fotki wrzuciłem poglądowo, zrobię jakieś fajniejsze, ostrzejsze itepe :D. Postaram się też porobić mechanizmy - mam nadzieję że jutro się z tym uwinę. A podpis niech będzie Michał po prostu.


Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Lew
post-0-0-59295500-1330660664.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.