Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krzysiek_W

www.polskie_zegarki.republika.pl czyli wszystko o polakach

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa sprawa z polskimi zegarkami.

Kupilem dwie nowki tarcze do Warsa i po przymierzeniu, zaskoczenie.

Znane sa dwa typy kopert polskich zegarkow, jedna z uszami trojkatnymi, a druga z prostymi. Te pierwsze sa troszke wieksze niz te z prostymi uszami, ale po przymierzeniu nowo nabyych tarcz, okazalo sie ze pierwsza (troszke mniejsza) z nich pasuje do wiekszej koperty, natomiast logicznym jest ze druga (wieksza) nie pasuje :shock:

Wiec teraz kwestia taka, czy polskie mialy jeszcze inne koperty? ta tarcza nie pasujaca jest napewno oryginalem, ale wielkoscia jest taka jak Start...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..no pewnie jest jeszcze trzecia - dla zegarków z wiekszymi tarczami - ja mam takiego blonexa i jantara na polskiej rejestracji

 

w pozlacanych tez mozna wyroznic 3 rodzaje

 

w licencjach zssr to krab kirowa i chyba coś jeszcze

 

moj blonex jest chyba na stronie

 

sa jeszcze koperty

do malych bloneksow mniejsze i z prostymi uszami


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
..no pewnie jest jeszcze trzecia - dla zegarków z wiekszymi tarczami - ja mam takiego blonexa i jantara na polskiej rejestracji

 

w pozlacanych tez mozna wyroznic 3 rodzaje

 

w licencjach zssr to krab kirowa i chyba coś jeszcze

 

moj blonex jest chyba na stronie

 

sa jeszcze koperty

do malych bloneksow mniejsze i z prostymi uszami

 

Rzeczywiscie, nie uwzglednilem krabow.

W takim razie skoro mowisz ze masz dwa w wiekszym rozmiarze, to musialbym dorwac cos takiego :D Dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-18-0-46354800-1330706417.jpg

gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie byl taki skladaczek, nawet gosciowi napisalem ze to nie idwikat tylko dukat, ale patrzac na wskazowki, bylem przekonany ze jest przekombinowany razem z koperta

----

edit:

 

link do aukcji http://www.allegro.pl/show_item.php?item=259193329#photo koperta wyglada na standardowa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten z linku jest mniejszy od tego z mojego zdjecia :!: :!:

 

zrozum że własnie na tym polega ta rozniaca w kopertach i wiekszej srednicy tarczy :wink:


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nawiasem mowiac i tego też mam i nawet sobie w gablotce koło siebie wiszą - podszedłem teraz dla pewności i ten IDWIKAT ma tarcze wieksza totez kopertę też!


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zegarki i idea b. fajna, tyle że mój antywirus (kasperski) pokazuje tak:

 

wykryto: Koń trojański Trojan-Downloader.JS.Remora.w Adres: http://www.polskie_zegarki.republika.pl/

 

Pawel,

 

nie mam pojecia dlaczego tak Ci sie wyswietla. Mam kontakt z ilomas tam ludzmi z calego swiata dzieki tej stronie ale nikt nigdy mi nic takiego nie mowil :?

 

To Ty wpisales sie do ksiegi gosci o tym problemie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To Ty wpisales sie do ksiegi gosci o tym problemie?

 

Nie.

Kasperski jest czasem upierdliwy ale i skuteczny.

 

post-6623-0-58636800-1330707371.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w raporcie o wirusie pokazuje Ci jaki plik jest zainfekowany?

antywirusy czasem pokazuje rozne pliki i upewniaja sie ze Ty tez uwazasz je za wirusa. Przypuszam ze moze mu chodzic o wyswietlajacy sie z prawej strony pasek Republiki z reklamami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam szczegółowego raportu, pisze w nastepnym oknie (po wciśnięciu zablokuj) ogólnie o obiekcie html.

 

Na stronę moje_zegarki wchodzi bez problemu. Aczkolwiek przy wchodzeniu w ciekawostki wyrzuca to samo z ciekaw.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzalem bledy o ktorych mi napisaliscie.

Wirus ktory pokazuje sie w kasperskim wywoluje poprzez ukryta ramke inna strone, ktora jest zaifekowana. Odbywa sie to poprzez skrypt. Sprawdzajac kody zrodlowe, doszedlem do sedna. polskie-zegarki w wersji u mnie na komputerze sa czyste, bez jakichkolwiek skryptow, ale po umieszczeniu ich na serwerze, on sam dodaje do kodu zrodlowego skrypt wywolujacy banerek po prawej stronie. Wg. mnie to ten banerek powoduje reakcje antywirusa. Jesli ktos sie z tym spotkal, prosze o info...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lapajlukasz

Hehe - fajny delfin - nie dałoby się trochę tarczy podczyścić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam przeczucie, że tej tarczy łatwo się nie przeczyści... Mi w każdym razie jakoś nie wychodzi czyszczenie tych oryginalnych polskich tarcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...tak w duchu to chyba lepiej takie tarcze zostawiac jak sa i przeczyscic tylko pedzelkiem

 

w końcu patyna - znak czasu

 

a inaczej jak poprzez tarcie nie doczysci sie tej tarczy

 

to jak szlifierka dokonywać renowacji mebla - profanacja i niszczycielskie działanie


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza była czyszczona, bardziej nie da się jej doczyścić bez zmazania napisów :cry:

Zegarek przed czyszczeniem wyglądał tak:

 

p1010510aakw7.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....a może mydło lub płyn do naczyń i wanienka ultradźwiekowa - tarcza była by bielsza

 

ja osobiście dzieki wanni zrobiłem kilka takich tarcz na biało ale to sztuka dosyć dwojaka

 

bo trzeba się liczyc z tym że sie zniszczy tarczę na zawsze i musi byc to zegarek na ktorym zalezy nam średnio albo wcale

 

a robie tak - biore wanne ultradźwiękową i leje jakiegoś bardzo żrącego płynu - chytam tarcze w pensetę i zblizam do lustra wody z płynem ostroznie zanużając - trzymam to jakieś 3-5 sekund i patrze na efekt - niekiedy efekty są więcej jak zadowalające

 

po wyjeciu obfice gtrzeba zlać wodą - zimna... i szybko osuszyć!

 

moim źracym płynem j3est DEMAG - biore z huty - a czysci się tym sadze i zabrudzenia olejowe na maszynach

 

rozrabia się 1 do 20 - jak się włoży paluszek bezposrednio - natychmiast sie robi śliski ;)

 

nie musze mowic jakie to przynosi efekty podczas czyszczenia koperty z syfu....

 

wyżera wszystkie brudy w 1 minute - łącznie z tlenkami miedzi, rdza i wszystkim innym - nie niszczy pozłoceń, usuwa stary klej ze szkieł - rozpuszcza go...

 

i inne dobrodziejstwa

 

aha jak wyczyscic branzoletkę

 

wkładac ja w całości do słoicza podłużnego po kaparach albo pieprzu marynowanym - nalać domestosu - samego lub innego żracego płynu

 

machać słoikiem ruchami przypominajacymi masturbacje jakies 3 minuty

 

wylac syf i cały płyn

 

uzupełnić słik do połowy wodą i machac minutę

 

wyjąć branzoletkę i opłukać pod tuszem wody w zlewie

 

osuszyc kładąc na kaloryferze przedtem przecierając chłonna szmatką

 

na koniec przetrzeć można olejem do broni lub uzyc kiwi - zalezy z czego mamy branzoletkę


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jan dość drastyczny masz sposób czyszczenia tarcz.(Aż się boje)

Ja ostatnio czyszczę tarcze gumką do mazania, efekty są bardzo dobre.Tylko gumka musi być miękka i biała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kartofel jest najlepszy, stary sprawdzony sposob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciereczka do okularów i jakis łagodny odparowywujacy płynik...


gdybym nie zbierał radzieckich czasomierzy... ....zbieralbym ruskie zegarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, jak to jest z "rubinem", skąd wiadomo ,że był robiony taki zegarek.Ma może ktoś jakieś informacje na ten temat?Może jakieś zdjęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z dwoma polskimi jest dylemat. Jednym z nich jest Junior, ale Jan niedawno to zalatwil, a drugi to Rubin. Nie wiem skad takie informacje, ale od kilku osob o nim slyszalem, chociaz nikt go nie wiedzial :wink:

 

ale z drugiej strony Robert skolowal foto ruskiego rubina, ktorego tez malo kto widzial, wiec moze gdzies taki jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ALAMO
sciereczka do okularów i jakis łagodny odparowywujacy płynik...

 

Ja próbowałem i ziemniaka, i gumki, ale nadal za No 1. uznaję moczenie w ciepłej wodzie z płynem do naczyń tanim i delikatne zmywanie wacikiem, oraz zakoszonym żonie pędzelkiem kosmetycznym który w oryginale boję się myślec do czego służy ;-)... Ostatni efekt możecie zobaczyć w nowych szwajcarskich trofeach - Doxa Antimagnetixue. Piękna to nie była...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.