Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
emiel

Liczymy żółwie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Noodles

"Ułamało" to może złe słowo. Ta część jakby spadała z trzpienia, ogólnie da się to wcisnąć z powrotem ale jak już się raz poluzowało to samo wypada. Stało się tak dlatego, że całe zapięcie chodziło ciężko, z dużym oporem. Myślałem, że się wyrobi ale jednak nie tak :D I teraz nie wiem, mam obawy, że nawet jak to dogiąć czy zabrać do majstra to będzie się i tak wypadać. 

aaaaa.jpg

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie analizowałem wcześniejsze zdjęcie i nie mogłem dostrzec co się ułamało :)

Wygląda na to, że ta blaszka stanowiąca zabezpieczenie się po prostu odgięła. Sądzę, że da się ją dogiąć. 

W obu zapięciach to samo się stało? 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Tak, dokładnie to samo. Blaszka się odgieła, bo zapięcie sztywno spasowane. Pewnie da się dogiąć tylko jak to wyskoczyło z pinu to pewnie luz już będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że konstrukcyjnie to może być podobne do czegoś w stylu nitu... Jakbyś miał zabijak o średnicy tej kapki co odleciała to mógłbyś może to znowu zabić ja na ten trzpień jak zwykły nit... Do skór używam szerszego ale taki wąski z pewnością w Castorama czy innego typu markecie znajdziesz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Niby da się to "nabić" z powrotem ale tak jak pisałem - luzy pozostają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zanieś do majstra :)


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
16 godzin temu, Noodles napisał:

Niby da się to "nabić" z powrotem ale tak jak pisałem - luzy pozostają :(


Spokojnie do ogarnięcia przez dobrego majstra...

Jak już koledzy pisali - to nit, którego łeb jest za mało zgnieciony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Byłem u majstra dzisiaj, ogarnął temat. Nabił taki większy nit :) Przy okazji zategował po swojemu to zapięcie tak, że teraz się zapina jak należy. I oby tak zostało bo nie ma jak zrobić zwrotu - firmy kurierskie liczą sobie po kilkaset zeta za paczkę do hong kongu :D

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff ;)

 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Ale i tak jakiś niesmak pozostał 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Noodles napisał:

...firmy kurierskie liczą sobie po kilkaset zeta za paczkę do hong kongu :D

Odsyłałem zegarek do Singapuru i najtaniej było... Pocztą Polską. Coś około 110 PLN zapłaciłem. Może się komuś przyda takie info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
11 godzin temu, Noodles napisał:

Ale i tak jakiś niesmak pozostał 😕


Zmień smak i wrzuć fotę na Jubilee 🙃
 

 

C741A02D-A838-4618-83BD-7A784E753B79.jpeg

E54E26B9-6A87-432F-85ED-59E606C995E6.jpeg

Edytowane przez maritimeeng

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłem u majstra dzisiaj, ogarnął temat. Nabił taki większy nit Przy okazji zategował po swojemu to zapięcie tak, że teraz się zapina jak należy. I oby tak zostało bo nie ma jak zrobić zwrotu - firmy kurierskie liczą sobie po kilkaset zeta za paczkę do hong kongu 
No i widzisz jest git. Majster pewnie lepiej jak strapcode zrobił
Odsyłałem zegarek do Singapuru i najtaniej było... Pocztą Polską. Coś około 110 PLN zapłaciłem. Może się komuś przyda takie info 
Ja wysyłałem do Singapuru jakoś w styczniu/lutym tego roku Pocztą Polską za pomocą global expres i wyniosło to coś koło trzydzieści parę złotych. Szło 2 tygodnie ale paczkę ubezpieczyłem itd. dodatkowo deklaracje celne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Ok, dzięki za info o p polskiej :) ja po prostu nie mam zdrowia i chcę temat zamknąć. Póki co majster poprawił i jest git, jednak ze strapcoda się wyleczyłem. Na długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, MieszkoMieszko napisał:

Ja wysyłałem do Singapuru jakoś w styczniu/lutym tego roku Pocztą Polską za pomocą global expres i wyniosło to coś koło trzydzieści parę złotych. Szło 2 tygodnie ale paczkę ubezpieczyłem itd. dodatkowo deklaracje celne...

U mnie wyszło drożej, bo zależało mi na "trackingu". Tańsze opcje nie gwarantowały śledzenia przesyłki, ale dobrze wiedzieć, że da się jeszcze taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Oto i panaceum na moje bolączki z zapięciem. Przyszło do mnie zapięcie Zuludiver z Watchgecko :) w porównaniu do strapcodeowego wygrywa - w pełni kute, zbudowane jak czołg, 6 mikro ustawień. Chodzi pewnie. Stockowe od jubilee poleciało do pudła.

20200616_115709.jpg

20200616_115448.jpg

20200616_115327.jpg

20200616_115240.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maritimeeng
32 minuty temu, Noodles napisał:

Oto i panaceum na moje bolączki z zapięciem. Przyszło do mnie zapięcie Zuludiver z Watchgecko :) w porównaniu do strapcodeowego wygrywa - w pełni kute, zbudowane jak czołg, 6 mikro ustawień. Chodzi pewnie. Stockowe od jubilee poleciało do pudła.


+20 do obrony 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz najsłabszym ogniwem zestawu jest zegarek ;)

 

Chciałem zamówić sobie bransoletę do biedaMasa, ale chyba mi po Twoich doświadczeniach przeszło kolego @Noodles. Z drugiej strony, nie jestem pewien, czy do tego zegarka by ona pasowała (SPB051/053).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

To prawda zestaw wyszedł mi zabójczy :D Jak to się mówi z angielska "over-build" Ale nosi się przyjemnie. Strapcode jak im napisałem, że odesłanie kurierem równa się koszt nowet bransy zaproponował mi zniżkę na kolejne zakupy u nich :P normalnie pędzę lecę 

 

@clusca

Ja bym nie ryzykował, chyba że chcesz się pobawić. Poza tym biedaMAS jest z diashieldem, bransa nie. może tp czyste czepialstwo, ale mnie różnica odcieni stali by przeszkadzała, Noo i najwyraźniej dochodzi loteria z kontrolą jakości...

Przechwytywanie.JPG

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, zapomniałem, że jest Diashield i odcień będzie inny. Całe szczęście, że oryginalna bransoleta jest całkiem całkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Tak dla Waszej informacji, parówy ze Strapcode przestały mi odpisywać. Więc najwyraźniej sytuacja gdzie klient kończy z bransą której nie może nosić, zwrot jest nieopłacalny a oba zapięcia od nich się rozwaliły jest w porządku :)  Stracony czas i kasa, gwarancja do bramy a potem się nie znamy.  Bo jakoś dokupywanie nowego zapięcia do fabrycznie nowej bransolety też nie za bardzo mi gra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

posiadam Żółwia "Save the Ocean" troszkę dłużej niż rok. Rok i miesiąc dokładnie. Zegar bardzo mi pasuje, niestety zauważyłem ostatnio, że pęka oryginalna guma. I pojawiła  mi się myśl czy aby to pewien standard w Seiko?

Z lektury warunków gwarancyjnych wynika, że Zibi tego elementu nie obejmuje gwarancją. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie? 

Jeśli zaś nie ma sensu bić piany to co w zamian? Na pewno nie bransoleta - zegarek pływa ze mną. 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles
W dniu 16.06.2020 o 10:47, arturzbsk napisał:

Strapcode to raczej solidna firma, ale jak widać nie do końca.

Po założeniu tematu na watchuseek odezwało się kilka osób, które też mają przeboje ze strapcode. Ja straciłem do nich zaufanie. 

51 minut temu, Mush1 napisał:

Cześć wszystkim,

 

posiadam Żółwia "Save the Ocean" troszkę dłużej niż rok. Rok i miesiąc dokładnie. Zegar bardzo mi pasuje, niestety zauważyłem ostatnio, że pęka oryginalna guma. I pojawiła  mi się myśl czy aby to pewien standard w Seiko?

Z lektury warunków gwarancyjnych wynika, że Zibi tego elementu nie obejmuje gwarancją. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie? 

Jeśli zaś nie ma sensu bić piany to co w zamian? Na pewno nie bransoleta - zegarek pływa ze mną. 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych: zadrapań, rys, pęknięć paska. Jak zegarek z Tobą pływa to guma najlepiej. Płukałeś go po pływaniu? Sól potrafi szybciej degradować paski. Aczkolwiek po roku to trochę dziwne, to są raczej pancerne paski. Na szczęście dostępne i wymiana aż tak nie zaboli

https://www.mastersintime.pl/seiko-prospex-czarny-silikonowy-gumowy-pasek-r02f011j0.htm

 

A jak chcesz taniej to polecam grube zulu:

 

https://www.watchtime24.com/product/857

 

Tylko ten będzie wolniej wysychał po kąpieli.

Edytowane przez Noodles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.