Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pablo1803

Jaki zegarek w sklepie swiss?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje zakup zegarka w sklepie swiss. Czy ktoś może mi doradzić jaką wybrać firmę i jaki model do 1 tysiąca? Zależy mi na czasie więc proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało informacji... Jaki to ma być zegarek? Jaki styl, mechanizm, kolor, kształt?


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało informacji... Jaki to ma być zegarek? Jaki styl, mechanizm, kolor, kształt?

 

Jeśli chodzi o mechanizm to raczej mi jest bez różnicy, ważny jest wygląd oraz żeby to była porządna i znana marka. Kolor najlepiej czarny.  https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/20330-5pl podobał mi się ten, ale nie wiem czy ta Festina to dobra i znana marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Festina to nie jest dobra marka, ale się promuje i niektórzy ją znają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swiss to już niewiele zostało "porządnych" zegarków. Coraz więcej to modówki czyli zegarki gaciowe.

Jest tam o ile dobrze pamiętam trochę niemieckich wyrobów (Zeppelin) i Roamer się jeszcze ponoć u nich ostał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, Festina to nie jest dobra marka, ale się promuje i niektórzy ją znają.

 

Ale nie jest dobra, bo jest awaryjna, czy zegarki szybko się niszczą itp? Czy po prostu jest to mało znana marka dlatego jest zła?

 

W swiss to już niewiele zostało "porządnych" zegarków. Coraz więcej to modówki czyli zegarki gaciowe.

Jest tam o ile dobrze pamiętam trochę niemieckich wyrobów (Zeppelin) i Roamer się jeszcze ponoć u nich ostał.

 

A marka japońska Citizen? Czy raczej też nie polecacie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w Swiss coraz więcej mają zegarów "modowych"...

Z ich oferty wybrałbym coś z: Roamer, Tissot, Citizen, wspomniany Zeppelin (sam u nich kupiłem LZ127) i może jeszcze Junkers.

Np coś takiego:

 

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/ca4335-88epl

 

Mają też Glashutte, ale to już nie ta półka cenowa.

 

Festinę też mam i nie narzekam - nie jest to może prestiżowa marka, ale na tle konkurencji (w przedziale do 1000 zł.) robią ładne zegarki i naprawdę porządnie wykończone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen też jest w porządku. Jak najbardziej. Nie wiedziałem, że Swiss ma Citka w ofercie.

 

Faktycznie w Swiss coraz więcej mają zegarów "modowych"...

Z ich oferty wybrałbym coś z: Roamer, Tissot, Citizen, wspomniany Zeppelin (sam u nich kupiłem LZ127) i może jeszcze Junkers.

Tissota to już chyba nie mają. Jak coś, to pewnie jakieś resztki - kiedyś Tissota mieli sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie w Swiss coraz więcej mają zegarów "modowych"...

Z ich oferty wybrałbym coś z: Roamer, Tissot, Citizen, wspomniany Zeppelin (sam u nich kupiłem LZ127) i może jeszcze Junkers.

Np coś takiego:

 

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/ca4335-88epl

 

Mają też Glashutte, ale to już nie ta półka cenowa.

 

Festinę też mam i nie narzekam - nie jest to może prestiżowa marka, ale na tle konkurencji (w przedziale do 1000 zł.) robią ładne zegarki i naprawdę porządnie wykończone.

 

 

Citizen też jest w porządku. Jak najbardziej. Nie wiedziałem, że Swiss ma Citka w ofercie.

 

Tissota to już chyba nie mają. Jak coś, to pewnie jakieś resztki - kiedyś Tissota mieli sporo.

 

Więc jaki Panowie polecacie? Nie ukrywam, że jest to mój pierwszy zegarek i nie wiem jaki wybrać, a tylko wyglądem nie chce się kierować. Jeśli mam kupować to już jakiejś lepszej i znanej marki. Więc wybierać spośród tych co napisaliście? Czy jest jakiś faworyt na miejscu pierwszym według was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze zdecydować, czy chcesz coś bardziej sportowego czy raczej klasycznego...

 

Kierując się wyłącznie tym, co właśnie zobaczyłem na ich stronie oraz mając do dyspozycji max 1000 zł. wziąłbym Citizena, którego wcześniej wkleiłem (jeśli zegarek miałby być bardziej sportowy), albo coś takiego:

 

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/93783041-55-0910442pl

 

(jeśli zegarek miałby być klasyczny, "garniturowy").

 

Jak już wybierzesz 2, 3 modele to ((jeśli masz taką możliwość) jedź do salonu i przymierz - nie wszystko co fajnie wygląda na zdjęciach w rzeczywistości też się dobrze prezentuje, no i nie wszystko pasuje do nadgarstka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, planuje zakup zegarka w sklepie swiss.

Czemu to musi być sklep Swiss?

 

Zależy Ci na rozpoznawalnej marce? Dozbieraj i znajdź jakiegoś Tissota.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jeśli nie musi być swiss, to faktycznie możliwości będzie zdecydowanie więcej!

Ja bym na Twoim miejscu poszukał czegoś na naszym bazarku. W cenie do 1000 zł masz np. klasykę od Citka, czyli nighthawka, a z innej beczki, coś bardziej klasycznego w formie i wyrazie, czyli Meccaniche Veneziane Redentore. Na pewno do 1000 zł udałoby się znaleźć coś fajnego od Seiko czy Orienta /np. Bambino/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze zdecydować, czy chcesz coś bardziej sportowego czy raczej klasycznego...

 

Kierując się wyłącznie tym, co właśnie zobaczyłem na ich stronie oraz mając do dyspozycji max 1000 zł. wziąłbym Citizena, którego wcześniej wkleiłem (jeśli zegarek miałby być bardziej sportowy), albo coś takiego:

 

https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/93783041-55-0910442pl

 

(jeśli zegarek miałby być klasyczny, "garniturowy").

 

Jak już wybierzesz 2, 3 modele to ((jeśli masz taką możliwość) jedź do salonu i przymierz - nie wszystko co fajnie wygląda na zdjęciach w rzeczywistości też się dobrze prezentuje, no i nie wszystko pasuje do nadgarstka.

  

Czemu to musi być sklep Swiss?

Zależy Ci na rozpoznawalnej marce? Dozbieraj i znajdź jakiegoś Tissota.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  

Jeśli nie musi być swiss, to faktycznie możliwości będzie zdecydowanie więcej!

Ja bym na Twoim miejscu poszukał czegoś na naszym bazarku. W cenie do 1000 zł masz np. klasykę od Citka, czyli nighthawka, a z innej beczki, coś bardziej klasycznego w formie i wyrazie, czyli Meccaniche Veneziane Redentore. Na pewno do 1000 zł udałoby się znaleźć coś fajnego od Seiko czy Orienta /np. Bambino/.

Musi być swiss bo stamtąd mam zegarek i chciałbym go wymienić właśnie ta festinw. Oglądałem Roamer ale ten który mi sie podoba kosztuje 1800 zł teoche za dużo dla mnie maks to 1200. A co myślicie o Armanim? Bo naprawde swietnie wyglada... ale co z mechanizmem i ogólnie jakie są te zegarki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Armani, oj Kolego nie idź tą drogą! Co więcej, nawet o tym nie myśl!

Armani może i ciuchy ma fajne, ale to, co sprzedaje jako zegarki, ja za takowe nie uznaję ;-)

I myślę, że w tej opinii nie jestem osamotniony :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Armani, oj Kolego nie idź tą drogą! Co więcej, nawet o tym nie myśl! Armani może i ciuchy ma fajne, ale to, co sprzedaje jako zegarki, ja za takowe nie uznaję ;-)I myślę, że w tej opinii nie jestem osamotniony :-)

Są aż tak zle? Właśnie oglądam je w salonie i fajnie wyglada bardO. Roamer tak jak pisałem za 1800 mi sie podoba a to za drogo, zepelin według mnie wyglądają jak dla starego dziadka... Wiec nie wiem jaka firmę wybrać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja też nie wiem, ale niech to nie będzie Armani, to "majtkowiec" i jak dla mnie, wyrób zegarkopodobny... Nie wiem już, co oni tam w swiss mają, ale rozejrzyj się za czymś od Seiko/Citizena. Jeśli mają tam Casio, to też można się im przyjrzeć. Kiedyś kupowałem u nich Tissota Visodate 1957 - linia Heritage. Zacny i polecany tu sikor! Może mają coś z Tissota? Jeśli jednak budżet oscyluje wokół 1000 zł, to zdecydowanie coś japońskiego! W takim przypadku nawet kwarc będzie ok! Tylko nie Armani, Tommy Hilfiger, czy inny Kors ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat wczoraj byłem w swiss i oglądałem z ciekawości bossa i inne modowe i na pewno nie są to zegarki pokroju tanich chinczykow bez przesady .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Masz prawo do takiego zdania. Ja to szanuję, choć z tym zdaniem się nie zgadzam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie wiem, ale niech to nie będzie Armani, to "majtkowiec" i jak dla mnie, wyrób zegarkopodobny... Nie wiem już, co oni tam w swiss mają, ale rozejrzyj się za czymś od Seiko/Citizena. Jeśli mają tam Casio, to też można się im przyjrzeć. Kiedyś kupowałem u nich Tissota Visodate 1957 - linia Heritage. Zacny i polecany tu sikor! Może mają coś z Tissota? Jeśli jednak budżet oscyluje wokół 1000 zł, to zdecydowanie coś japońskiego! W takim przypadku nawet kwarc będzie ok! Tylko nie Armani, Tommy Hilfiger, czy inny Kors ;-)

Ogranicza mnie tez to ze bardziej podobaja mi sie na pasku nie branzolecie wiec w citizen ma ich mało w tej kwocie i cieżko jest wybrać:/ Dlatego tak mysle o Armanim... Ale jakie KB ma mechanizmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogranicza mnie tez to ze bardziej podobaja mi sie na pasku nie branzolecie wiec w citizen ma ich mało w tej kwocie i cieżko jest wybrać:/ Dlatego tak mysle o Armanim... Ale jakie KB ma mechanizmy?

 

Zawsze możesz zamiast bransolety założyć pasek, przecież to żaden problem. Oprócz marki Citizen widzę też tam sporo zegarków marki Orient, to też jest marka godna polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mechanizm to raczej mi jest bez różnicy, ważny jest wygląd oraz żeby to była porządna i znana marka. Kolor najlepiej czarny.  https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/20330-5pl podobał mi się ten, ale nie wiem czy ta Festina to dobra i znana marka.

 

W takim razie sprawdź ten: https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/ca0645-15hpl (lub w innej wersji kolorystycznej https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/ca0641-24epl ). Kolejnym ciekawą propozycją w stylu tej Festiny jest taki model: https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/at0786-07e3127pl 

 

Citizen to dobry wybór. Dodatkowym atutem jest zasilanie słoneczne (praktycznie odchodzi Ci kwestia wymiany baterii).

 

 

 


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zamiast bransolety założyć pasek, przecież to żaden problem. Oprócz marki Citizen widzę też tam sporo zegarków marki Orient, to też jest marka godna polecenia.

 

No tak ale nie zawsze pasek pasuje do takiego zegarka ;)

 

W takim razie sprawdź ten: https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/ca0645-15hpl (lub w innej wersji kolorystycznej https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/ca0641-24epl ). Kolejnym ciekawą propozycją w stylu tej Festiny jest taki model: https://www.swiss.com.pl/pl/zegarek-meski/at0786-07e3127pl 

 

Citizen to dobry wybór. Dodatkowym atutem jest zasilanie słoneczne (praktycznie odchodzi Ci kwestia wymiany baterii).

 

To bawić się w wymianę czy zostać przy tej Festinie? Chyba że polecicie inne marki które są na swiss.com.pl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostanę przy tej Festinie f20330/5 bo nie widzę żadnego fajnego zegarka w tej kwocie na swiss ;) Może ktoś się wypowie o tej marce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wszyscy Ci ją odradzili, podając jednocześnie inne alternatywy. Czego jeszcze oczekujesz ?

To Ty będziesz nosił ten zegarek, więc jak Ci się podoba, to go sobie kup. Ot, tyle.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już chyba wszyscy Ci ją odradzili, podając jednocześnie inne alternatywy. Czego jeszcze oczekujesz ?

To Ty będziesz nosił ten zegarek, więc jak Ci się podoba, to go sobie kup. Ot, tyle.

No tak każdy podał alternatywy, ale wszystkie były bardziej dla dojrzałego mężczyzny ja chciałbym cos młodzieżowego z dobrej firmy. Ale odradzając nie podał nikt argumentu czemu festina jest zła, szybko sie psuje? Rysuje? Części odpadają? Jest niedokładna? Bo o tym nikt nie pisał, dlatwgo jeśli ktoś sie zna to prosiłbym o wypowiedz ;) Bo do środy mam czas ma wymianę zegarka jak cos :/ Na swiss są fajne zegarki ale niestety tylko ma stornie internetowej a w salonach zostały same badziewne jeśli chodzi o wygląd :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.