Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

wpadł mi w ręce taki oto zegarek marki Rakieta. Czy ktoś może rzec coś więcej nt. lat produkcji? Zegarmistrz, który się nią zajął stwierdził, ze takiego wzoru jeszcze nie widział...

I jeszcze prośba, czy ktoś miałby do odstąpienia do niej szybkę? Rozm. 336, płaska.

 

post-96166-0-92871500-1492076643.jpg

post-96166-0-24382200-1492076655.jpg

post-96166-0-25374700-1492076719.jpg

post-96166-0-66161500-1492076731_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

wpadł mi w ręce taki oto zegarek marki Rakieta. Czy ktoś może rzec coś więcej nt. lat produkcji? Zegarmistrz, który się nią zajął stwierdził, ze takiego wzoru jeszcze nie widział...

I jeszcze prośba, czy ktoś miałby do odstąpienia do niej szybkę? Rozm. 336, płaska.

 

Mało więc widział ten zegarmistrz ;)

 

Katalog 1985:

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipM6k02EnVJUCOk6YCFxu_7tf4auYfZP7k_rfBf9/AF1QipOpGH-etNvwvMCylV4CaCJfMnmnTZ_0Y9rhClr1

 

Ale były też we wcześniejszych (1983):

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipOHEDCsrbMxM7zQbZN9r322o0zNLOjrtOSQ4tR3/AF1QipPsh08Mm3U1ySAt7Az4gElzgFLsiIYAZKXHSH8l

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Faktycznie chyba mało widział, albo mało pamięta... Swoje lata ma. Ale nie mogę namierzyć dobrego, i w miarę taniego zegarmistrza we Wrocławiu.

Przy linku prowadzącym do "zielonego" katalogu, przy opcji "pobierz zdjęcie", ściąga plik rokiem 1975 w nazwie... Czy to swoisty początek tego modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem. jaki moze byc rok produkcji. W celu ulozenia chronologicznie kolekcji.

post-97025-0-20916000-1492113087_thumb.jpg

post-97025-0-32363300-1492113098_thumb.jpg

Edytowane przez Pribondo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pobiedzie będziesz miał nabite na mechaniźmie. Kwartał i rok


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,


Z tego co się dowiedziałem tutaj na forum to radziecki zegarek Slava. Czy może ktoś wie coś więcej na jego temat? Numer z tyłu to 186752.


 


post-96079-0-41905600-1492189747_thumb.jpg


 


 


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slava kwarcowa z końcówki lat 80-tych, początku 90-tych. Rodzaj werku będzie nabity na mechanizmie (np 2356, 3056). Numer podany przez Ciebie nie ma żadnego znaczenia do ustalenia roku pochodzenia, czy typu zegarka.


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Slava kwarcowa z końcówki lat 80-tych, początku 90-tych. Rodzaj werku będzie nabity na mechanizmie (np 2356, 3056). Numer podany przez Ciebie nie ma żadnego znaczenia do ustalenia roku pochodzenia, czy typu zegarka.

3056

https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipMuYcDuNaTU4M7qrzabjDtEIxRUMzEwVP4RIop8/AF1QipMu1EdGNodCATeDcQ-XwmyFslajn8WIBxiMY2zK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Panowe, trzeba docenić chęć zdobycia rzetelnych informacji u osób znających temat, a nie pisania bajek na temat tego zegarka. ;) Cena też godna docenienia. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowe, trzeba docenić chęć zdobycia rzetelnych informacji u osób znających temat, a nie pisania bajek na temat tego zegarka. ;) Cena też godna docenienia. :P

 

No faktycznie, o wycenę nie zapytał  :P

My tu śmichu chichu, a tam ktoś se po cichu zegareczek licytuje  :P Powinniśmy prowizję od sprzedaży poprosić. Wiedza kosztuje ;)


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcial bym sie dowiedziec co to za zegarek wiem ze wostok amfibia ale jaki model i ile jest wart bo chcial bym sprzedac

post-97132-0-64569900-1492621505_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcial bym sie dowiedziec co to za zegarek wiem ze wostok amfibia ale jaki model i ile jest wart bo chcial bym sprzedac

Po pierwsze witamy.

A po drugie nikt ci tu nie wyceni zegarka bo zabrania tego regulamin który przeczytałeś i zaakceptowałeś rejestrując się pół godziny temu.

A po trzecie Amfibia to Amfibia i nie ma jakichś określonych modeli z wyjątkiem kilku bardziej indywidualnych np. Radioroom.

A po czwarte wysyłam ci priv :)

 

Edit.Ta twoja wskazówki ma z Komandira.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Nefrytowy widziałeś temat wątku???

Tak w ogóle to dzień dobry.  :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nefrytowy widziałeś temat wątku???

Tak w ogóle to dzień dobry.  :ph34r:

Czytałem topic i jakoś tak się zakręcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Znasz j. polski? Bo nie rozumiem co piszesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz j. polski? Bo nie rozumiem co piszesz.

Czytałem ten temat (znalazlem go przez wyszukiwarkę) i źle go zinterpretowałem i stąd moje pytanie w niewłaściwym miejscu.

Teraz dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Dziękuję, bardzo dobrze.  ;)

To już tak na marginesie. Zegarek to noworus. Różne są opinie o współczesnej produkcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Za to sprzedawca pewny, a to juz duży plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy 27 'kamienna' Slawa z 'choragiewka' miala datownik z dniami tygodnia w wersji angielskiej i rosyjskiej dowolnie ustawianej czy zegarek posiadal jednorazowo tylko jedna wersje jezykowa? a moze byly tez inne wersje jezykowe?


Są ludzie, którzy przez całe życie spogladają na zegarek, a mimo to zawsze się spóźniają. (A. Czechow)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno stałem się posiadaczem dwóch "rusków" (poniżej zdjęcia). Prosiłbym Was o wskazanie jakie to są nr ref. abym mógł coś się więcej o nich dowiedzieć - chyba, że od razu możecie coś więcej na ich temat powiedzieć. Zegarek z pierwszego zdjęcia działa i jak dla mnie wygląda super. Drugi niestety nie działa - zakładam, że drugi ma komplikację w postaci alarmu/budzika. Są to zegarki dla mnie bardzo cenna - odziedziczone po tacie oraz dziadku. Niestety dekli nie sciagalem - brak narzędzi. A może pod nimi byłoby coś napisane. Pierwszy chciałbym przejrzeć a drugi naprawić. Czy mogę obydwa zegarki oddać do zegarmistrza u mnie w mieście - nie wiem czy jest wielkim znawcą tematu - czy lepiej poszukać specjalisty na Naszym forum i je wysłać?

 

post-79438-0-20019600-1492843725_thumb.jpg

post-79438-0-82179200-1492843733_thumb.jpg

Edytowane przez suqub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.