Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

chopie wjedz se na samą góre portalu w chó* dużo reklam z różnych firm wez sie ogarnij robią portale takie jak ten dla kasy z reklam jakby chcieli adminowie to by mogli zarobić więcej

 

P.S mój dziadek za ten zegarek dał 10 zł w 1964 roku założe się że twój dziadek nie żyje a mój ma 79 lat i szanuje jego słowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosty niedouczny człowieku orzychodzisz tu i robisz chlew,ciekawy jestem za ike czasu cie zbaniją


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ten Lucz był z 64 roku to było by napisane "Cделано в ссср"

skoro jest "Сделано в Беларуси" to ten zegarek jest wyprodukowany po 91 roku

 

Popieram kolegę Goral35 idź na allegro i nie rób tu boruty

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie popieram Goral35 i Treevil, ale zamiast się z gościem kłócić wolę go zignorować. Można jeszcze zgłosić to moderatorowi. Mam wrażenie, że moda na radzieckie zegarki spowodowała, że wielu osobom pojawiły się w oczach $$$$$$$$$$$$$ ;) Powodzenia im życzę, szkoda mi tylko tych przetopionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest tam tak napisane a co to ma do rzeczy

Tak jak wyżej napisano. Ma do rzeczy, bo taki napis mógł być umieszczony dopiero po upadku Związku Radzieckiego w latach 90-tych

Czyli dziadek kupujący taki zegarek w 1964 roku, to jest bajka.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich na forum :)

Przymierzam się do kupna starej radzieckiej kieszonki K-43: http://allegro.pl/k-...2961182793.html

 

Czy mógłbym się dowiedzieć więcej o oryginalności mechanizmu i całego zegarka?

 

Chciałbym ponowić moje pytanie :)

Edytowane przez Andrzej_Hofman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekspertem od wczesnych ruskich jest kolega Pmwas . miejmy nadzieje ze ci pomoże


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwala ustalić czy jest z czasów ZSRR czy późniejszych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałabym się dowiedzieć co to za zegarek, z którego roku pochodzi etc (chętnie dowiem się wszystkich informacji, których ktoś byłby w stanie mi udzielić) pozdrawiam :)

post-52233-0-54114300-1358700890.jpg

post-52233-0-94004400-1358700894_thumb.jpg

post-52233-0-68806700-1358700898.jpg

post-52233-0-10788200-1358700907_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj drogą kupna nabyłem taki oto przedmiot, tylko dla tego bo nie wiedziałem co to jest. W mojej krótkiej karierze nie spotkałem się z takim logo. Zatem pytanie: Druzja, szto eto?

52224078.jpg

81087505.jpg

20202220.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale symbol rakiety na werku wskazuje na lata od 62. Jakiś składak czy mimo rozpoczęcia produkcji rakiet, kontynuowano produkcję swietów ale z nowymi oznaczeniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-) postaram się ująć to jednym zdaniem.

 

Niskiej jakośći postsowiecki wyrób z okazjonalną tarczą ( jakich wiele) .

 

I może dodam 3 grosze . Wg mnie ten model ( nie piszę o tym konkretnym egz. ) nie powinien w jakikolwiek sposób nazywać się komandirski . Jest to turystyczny wyrób imitujący militarne pochodzenie. Era zegarków radzieckich skończyła się w roku 1991, a zakłady aby przetrwać robiły takie "biedne" wersje dla wszystkich. Na szczecie powoli odradza się rosyjski przemysł mechaniki precyzyjnej.

 

 

 

Szkoda. Co prawda osoba, która mi go sprezentowała (pierwszy za życia, drugi po śmierci) dostała go za zasługi w dziedzinie mechaniki lotniczej (był to oficer WP Inżynier lotniczy). Nie zdążyłem zapytać od kogo i dlaczego. Stąd moje jednak jak widać błędne domniemania o rzadkości zegarka. Prawdopodobnie otrzymał go w latach 80tych ale nie mogę tego potwierdzić na 100%. Szkoda ale dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swet znaczy "światło" lub "świat". Petrodworcowa Fabryka, lata 50.

http://www.ussrtime....ails.pl?id=1128

Ale symbol rakiety na werku wskazuje na lata od 62. Jakiś składak czy mimo rozpoczęcia produkcji rakiet, kontynuowano produkcję swietów ale z nowymi oznaczeniami?

 

Dzięki za odpowiedzi. Miałem problem z rozszyfrowaniem ostaniej litery w nazwie zegarka.

Ciekaw jestem jak z tym werkiem. Faktycznie, w porównaniu do tego z USSR Time, oznaczenia się różnią i nie ma szlifów. Przekładka? Koronka nieoryginalna 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, nikt mi nie udzieli odpowiedzi? naprawdę byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje

Witam, chciałabym się dowiedzieć co to za zegarek, z którego roku pochodzi etc (chętnie dowiem się wszystkich informacji, których ktoś byłby w stanie mi udzielić) pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-) postaram się ująć to jednym zdaniem.

 

Niskiej jakośći postsowiecki wyrób z okazjonalną tarczą ( jakich wiele) .

 

I może dodam 3 grosze . Wg mnie ten model ( nie piszę o tym konkretnym egz. ) nie powinien w jakikolwiek sposób nazywać się komandirski . Jest to turystyczny wyrób imitujący militarne pochodzenie. Era zegarków radzieckich skończyła się w roku 1991, a zakłady aby przetrwać robiły takie "biedne" wersje dla wszystkich. Na szczecie powoli odradza się rosyjski przemysł mechaniki precyzyjnej.

 

 

 

Miał Pan rację. Poszukałem, znalazłem. Inne tarcze ale są takie same zegarki. Pod hasłem wostok komandirskie można kupić nowe, Przykład(ceny od około 150pln do nawet 100$). Jedyne co je wyróżnia to ewentualnie tarcza czy była masowa czy na zamówienie jakiegoś zakładu pracy jak w tym moim przypadku. Już nie będę wnikał czy słusznie nosi taką nazwę czy też nie. Mam nadzieję że jest wytrzymały bo mam go jeszcze zamiar ponosić trochę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, nikt mi nie udzieli odpowiedzi? naprawdę byłabym wdzięczna za jakiekolwiek informacje

 

Mechanizm Z2009B odnalazł się w Zarii, krój indeksów na tarczy również pasuje, lata 80-te.

Zerknij na stronę ussr time , w szukajce wpisz Z2009B.Powodzenia ^_^


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, mam dylemat i postanowiłem zasięgnąć rady mądrzejszych. Posiadam w swojej skromnej kolekcji zegarek Wostok, ale nie umiem określić do jakiej grupy go zaliczyć. Nawet nie ma oznaczenia typu werku. Nie spotkałem się z takim nigdzie (co nie oznacza, że ich więcej nie ma). Bardzo bym prosił o nakierowanie mnie. Sprawdzałem na USSR Time, ale tam też nie znalazłem żadnych informacji odnośnie tego egzemplarza (albo przeoczyłem). Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek informacje :rolleyes:

post-41034-0-92937200-1358793543_thumb.jpg

post-41034-0-18273700-1358793610_thumb.jpg


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki identyczny (jak wskazany w linku) też mam, niestety to nie to :wacko:


СДЕЛАHО В СССР

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mechanizm to bankowo 2414, mam taki w wostoku generalskim:

post-34219-0-07387300-1358800278_thumb.jpg


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.