Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

napewno jest radziecki :)

 

i na pewno jest pozłacany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za tak wyczerpującą odpowiedź, może faktycznie zaczekam na jakiś inny, ale podoba mi się ona uhh..

tym czasem poluje na tego http://allegro.pl/ki...2784737153.html

 

W celach szkoleniowych postanowiłem przeczytać cały wątek. Zajęło mi to 3 dni, głowie mam mętlik, ale trwam w postanowieniu "chce się nauczyć". Ale do rzeczy w zegarku z podanego wyżej linku moją uwagę zwróciły płyty mechanizmu i opis zegarka. Jeżeli pochodzi on z lat 50 to czy płyty nie powinny mieć takiego charakterystycznego szlifu "jakby pod kątem" (szlif genewski(?) - gdzieś się w wątku przewinęło, chyba że coś pokręciłem)? Jeżeli tak to, czy można przyjąć, że żadne to lata 50 tylko składak z części z różnych dekad, a sprzedawca...... no cóż.....

 

Pomożecie towarzysze nowemu pragnącemu zgłębić wiedzę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś go? W środku na pewno oryginał (porównuję do mojego), nie wypowiem się natomiast co do koronki.

Ze szlifami też bym chętnie przeczytał opinie bieglejszych w temacie. Czy w 1MCzZ nie bawiono się w tego typu "zbędne" zdobienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Cześć

Czy ten sposób wykonania pasówki to robota rzemieślnicza?

ps. dopiero teraz wiem co niektórzy mieli na myśli pisząc o o miłym dla uszu "cykaniu" Mołni. Ten dźwięk jest jak dzwon :)

Tak "przyklejonych" do dekla uszu nie widziałem jeszcze. Uszy pasówkowe są lutowane do środkowej części koperty, bo te rozwiązanie nie ma sensu po prostu znając tendencje do luzowania się dekla, to po dniu noszenia zostałby Ci sam pasek z deklem ;-). Wygląda to na jakieś 15 minut roboty w garażu kogoś, kto nie przemyślał tego rozwiązania. No i po prostu wygląda to.... brzydko. Wolałbym dekiel zdobyć oryginalny i wrzucić choćby do tego patentu:

 

IMGP9472.JPG

 

 

Na łapie wygląda to naprawdę intrygująco ;-)

 

Zobacz w wątku mojego brata jeśli Cię temat zainteresuje http://zegarkiclub.p...ki/page__st__20

 

To fajna stara mołnia, ale te uszy psują jej image totalnie

 

Ja mam pasówkę na mołni z uszami zrobionymi tak:

 

gallery_26467_715_8494.jpg

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów

 

Od jakiegoś czasu kolekcjonuję zegarki, powoli zaczynam "ewoluować" w stronę zegarków radzieckich, a konkretnie Rakiet oraz szwajcarskich - Delban. Etap kupowania czego popadnie mam już szczęśliwie za sobą ;).

Ostatnio przeglądałem ebay w poszukiwaniu jakiejś ciekawej amfibii w dobrej cenie i przypadkiem trafiłem na aukcję sprzedawcy ussrwatch.net, a po nitce do kłębka do sklepu internetowego http://www.ussrwatch.net

Zaciekawiły mnie dwa zegarki z ich oferty:

1. Czarna Rakieta

http://www.ussrwatch.net/Russian-USSR-MILITARY-Black-Raketa-ROCKET-Wristwatch-21-Jewels.html

2. Poljot Szturmańskie

http://www.ussrwatch.net/Jurij-Gagarin-SHTURMANSKIE-USSR-Air-Force-Poljot-1MWF-POBEDA-15J-White.html

 

Nie jestem ekspertem, ale wydaje mi się, że te zegarki są podejrzanie tanie, jak na ich stan. Czy to oryginalne, stare radzieckie zegarki? Czy lepiej omijać ten sklep z daleka?

 

 

Pozdrawiam i mam nadzieję, że zagoszczę tu na dłużej, bo czytam forum od kilku dobrych miesięcy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to współczesne składaki. Ale nie jestem wróżką - zdjęcia na stronie to jedno a co przyjdzie ???. Może ktoś już robił u nich zakupy to się wypowie.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś go? W środku na pewno oryginał (porównuję do mojego), nie wypowiem się natomiast co do koronki.

Ze szlifami też bym chętnie przeczytał opinie bieglejszych w temacie. Czy w 1MCzZ nie bawiono się w tego typu "zbędne" zdobienia?

 

Nie, nie kupiłem, bardziej chodzi mi o aspekt edukacyjny. Pojawiały się tutaj radzieckie zegarki z lat 50-tych ze szlifami, ktoś nawet napisał przy jednym "szlif genewsko/moskiewski", słyszałem/czytałem gdzieś, że w tym okresie kopiowano mechanizmy szwajcarskie, pomyślałem więc, że skoro tak to szlify powinny być bo były pewnego rodzaju "normą". Ale tak jak mówię dopiero się uczę więc może wygaduję głupoty.

 

@Ritter - dziękuję za link i odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta Rakieta to współczesna podróbka jak i większość Rakiet mocno obładowana lumą. Mimo to te cieszą się wzięciem wśród kolekcjonerów. Są tanie i fajnie wyglądają . Tylko kilka modeli Rakiet miało lume - np pseudo divery (kwarcowy i mechaniczny) i wczesne z dolna sekundą

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację o tej Rakiecie. Tego właśnie się obawiałem - nigdzie poza tym sklepem (i ebayem) nie widziałem takiego modelu Rakiety...

Ten szturmański to chyba też jakiś współczesny wypust, prawda? Cena jest bardzo niska i zegarek coś za bardzo błyszczy "nowością" - jakby farba na tarczy ledwo zdążyła wyschnąć ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz sie na mechanizm złożony z dwóch, koperta od pobiedy z lat 80 i 90.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym uzyskać informacje na temat tego egzemplarza Zaria. Ma w dwóch miejscach wybita cechę "583" jak również gwiazdę. Ze względu na jego stan oraz to ze mechanizm sie zawiesza chciałbym otrzymać jasną odpowiedz czy jest złoty bo to pomoże mi podjąć decyzję o jego dalszym losie. Pozdrawiam

ee80d1faaa5a.jpg

417278d621d8.jpg

ab46cf5541bd.jpg

d6942a487bc6.jpg

ed0ee1bb351c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

@Waski123 szlify spotkasz w mechanizmach Pobieda2602 i pochodnych, Wostok2209/14, Wostok2809 choć są wersje "późniejsze" bez szlifów. Nic mi nie wiadomo o szlifach w Poljot2209 (złocony), Poljot2609A, Poljot2409, Poljot2609/14.2H, Rakieta2609A, Wostok2409/14. W ruskich damkach szlify są/bywają :) w Czajka1609A, Zaria1800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu nie wycenismy zegarkòw, chcesz wiedzieć czy jest złoty zanieš go do złotnika


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Waski123 szlify spotkasz w mechanizmach Pobieda2602 i pochodnych, Wostok2209/14, Wostok2809 choć są wersje "późniejsze" bez szlifów. Nic mi nie wiadomo o szlifach w Poljot2209 (złocony), Poljot2609A, Poljot2409, Poljot2609/14.2H, Rakieta2609A, Wostok2409/14. W ruskich damkach szlify są/bywają :) w Czajka1609A, Zaria1800.

 

Dzięki, myślałem, że szlify robiono w latach 50-tych i początkach 60-tych we wszystkich zegarkach, a potem już im się nie chciało. A tu taki motyw, uczę się więc dalej ;)

 

I jeszcze jedno, rozmawiałem dziś z kolegą, również amatorem początkującym, na temat szlifów na płytach we wszystkich zegarkach, nie tylko radzieckich. Moja teza była taka, że szlify mają aspekt czysto wizualny, są piękne fakt, ale nie mają wpływu na funkcjonowanie mechanizmu. Teza kolegi (w sumie logiczna) taka, że skoro przykładali wagę do estetyki płyt, to jak dużą wagę musieli przykładać do mechanizmów, choć z drugiej strony Omega podobno nigdy nie szlifowała swoich płyt.

 

Jak to jest Waszym zdaniem? I żeby nie było off topu, w kontekście radzieckich zegarków?

Edytowane przez waski123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem coś takiego w starej komodzie na strychu. Na tarczy napisane jest slava 17 jewels.

Proszę o pomoc w identyfikacji tego zegarka bo najprawdopodbniej jest po mojej babci i chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej a kompletnie sie na tym nie znam. z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez siemm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po takich zdjęciach to wątpię żeby ktoś Ci coś powiedział na jego temat. Zrób lepsze foto i zrób zdjęcie mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem coś takiego w starej komodzie na strychu. Na tarczy napisane jest slava 17 jewels.

Proszę o pomoc w identyfikacji tego zegarka bo najprawdopodbniej jest po mojej babci i chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej a kompletnie sie na tym nie znam. z góry dziękuję za pomoc.

 

Damska Sława ... jedena z wielu jakich kilogramy są na alle... , giełdach .... i wielu szufladach babć / ciotek / matek itd .... innymi słowy popularny damski zegarek z okresu PRL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damska Sława ... jedena z wielu jakich kilogramy są na alle... , giełdach .... i wielu szufladach babć / ciotek / matek itd .... innymi słowy popularny damski zegarek z okresu PRL.

 

Przegladałem parę portali internetowych i nigdzie takiej nie znalazłem. No cóż z racji wyjazdu na emigrację zostanie sprzedana za tyle za ile pójdzie. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam że w środku werk 1601 ,zegarek z lat osiemdziesiątych ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka może być jego wartość ? sprzedać, czy po prostu komuś oddać z dobrego serca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej tylko sentymentalna ,moze po prostu zachować jako pamiątke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na giełdzie nabyłem zegarek tarcza nie czytelna werk ruski a koperta chyba ?? wydaje sie ze jest z nierdzewki b.ładna,rozpoznaje ktoś cudo.

post-52154-0-55985700-1357996732.jpg

post-52154-0-10526100-1357996770.jpg

post-52154-0-84054300-1357996809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie składak. Koperta i dekielek jest swiss made, reszta cccp :)


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.