Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

werk i tarcza rakiety, koperta z jakiegoš szwajcara być moze z delbanki


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

don-venditore - dzięki za dysponowanie moim zdjęciem.

Fakt to ładna Rakieta, jedna z moich ulubionych :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach słabo widać szczegóły ale ten mechanizm ma chyba taką samą zasadę działania jak mechanizmy w popularnych niegdyś Metronach kuchennych. Tzn. zarówno funkcja napędu mechanizmu, jak i regulatora jest realizowana przez coś w rodzaju balansu. Tenże balans współpracuje z układem elektronicznym zasilanym z baterii. Czyli - -najprościej rzecz ujmując - jest to zegar elektromechaniczny :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vostok Komandirskie... odnalazłem taki w starociach, sprzątając strych. Jest na chodzie. Jednak ślady "życia" na nim widać. Pasek zabrany z jakiegoś chinola. Chciałbym się dowiedzieć coś więcej na temat tego zegarka. Nie znalazłem w necie odpowiednika.

post-48780-0-84789100-1358198083_thumb.jpg

post-48780-0-47000600-1358198092_thumb.jpg

post-48780-0-92228700-1358198101_thumb.jpg

Edytowane przez charlles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach słabo widać szczegóły ale ten mechanizm ma chyba taką samą zasadę działania jak mechanizmy w popularnych niegdyś Metronach kuchennych. Tzn. zarówno funkcja napędu mechanizmu, jak i regulatora jest realizowana przez coś w rodzaju balansu. Tenże balans współpracuje z układem elektronicznym zasilanym z baterii. Czyli - -najprościej rzecz ujmując - jest to zegar elektromechaniczny :)

 

Tak jest. Oprócz zegarów kuchennych były też rozpowszechnione zegary kominkowe Metron z takim mechanizmem. Typ mechanizmu UMB-2/1 oraz UMB-2/2 (Uniwersalny Mechanizm Bateryjny). Balans miał przyklejone magnesy trwałe. Dostawał impulsy od cewek zasilanych z generatora tranzystorowego. Wychwyt kolebkowy, regulacja chodu klasyczna, poprzez zmianę czynnej długości włosa. Napięcie baterii zasilającej niestety miało wpływ na częstotliwość oscylacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vostok Komandirskie... odnalazłem taki w starociach, sprzątając strych. Jest na chodzie. Jednak ślady "życia" na nim widać. Pasek zabrany z jakiegoś chinola. Chciałbym się dowiedzieć coś więcej na temat tego zegarka. Nie znalazłem w necie odpowiednika.

Wydaje się to być popularny model Komandira na 17 kamieniach, sądząc po motywie na tarczy, raczej już nie produkcja CCCP, tylko nieco później.

Być może nie znalazłeś odpowiednika w tarczy, bo tych jest multum. Zegarek można trochę wyczyścić, przesmarować werk i powinien jeszcze długo pochodzić. To zegarek wodoszczelny i z mocnym szkłem, dobry na co dzień i lekkiego surviwalu :)

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się to być popularny model Komandira na 17 kamieniach, sądząc po motywie na tarczy, raczej już nie produkcja CCCP, tylko nieco później.

 

Na 100% później: Smugi za samolotami tworzą zestawienie w kolorach flagi Rosji, a na tarczy jest napisane: BBC PФ (Wajenno-Wozdusznyje Siły Rassyjskoj Fedieracji - sorry za fonetyczny rosyjski). A więc zegarek już nawet nie WNP, a tak gdzieś z przełomu XX-XXI wieku.

Reszta jak pisał biedronsky - Ten model można co jakiś czas spotkać nawet na Allegro, ale ponieważ Wostok robił takich zatrzęsienie z najróżniejszą militarystyczną symboliką, więc w tej chwili akurat takiego mogłeś nie znaleźć.

Edytowane przez Wintergreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odkopałem dziś taki zegareczek, czy możecie coś o nim powiedzieć?? Myślę, ze ma on około 8-9 lat.

 

http://www.fotosik.p...54ad974aa8.html

Ten zegarek nie ma nic wspólnego z rosyjskimi zegarkami. Proponuję napisać post w dobrym dziale to może sie czegoś o nim dowiesz.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurcze, przepraszam, nie zauważyłem, że piszę w zegarkach rosyjskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jestem w posiadaniu zegarka radzieckiego a raczej białoruskiego z Baranowiczi z Migiem 29 w tle. Na tarczy widnieje napis 558 AP3 z napisem po rosyjsku "order czerwonej gwiazdy". Chciałbym się dowiedzieć nie co więcej o tym egzemplarzu włącznie jeżeli jest to możliwe wartością zegarka. Jak tylko uruchomię aparat to zamieszczę jego zdjęcie. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lotnik to poczekamy na zdjęcia


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Niedawno zostałam posiadaczką Molniji, o takiej:

http://allegro.pl/kieszonkowa-molnia-cccp-i2928356685.html#tabsAnchor

 

Teoretycznie wiem, że pracuje na 3602 i takie tam, ale ciekawi mnie, czy ktoś wie kiedy mniej więcej Molnija przestała produkować konkretnie te zegarki?

Czytałam trochę o tej firmie ale nic dotyczącego stricte tego nie znalazłam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał, że jest to zegarek robiony na jakieś spec zamówienie albo dla naczalstwa albo dla jakiejś szyszki wizytującej zakład, ew. dla kogoś z jakiegoś resortu. Sam napis głosi że:-

1. Jest to jakiś zakład związany z lotnictwem (remontowy? - Awiariemontnyj zawod). Możliwe, że tam nie tylko remontowano... ;) Bo zamiast czegoś więcej typu imienia Czerwonego Sztandaru albo jakoś tak, ma tylko numer - 558. A w kwestii tego co zakłady w Sojuzie robiły szło mniej więcej tak:

- masz nazwę z imieniem - czyli prócz wojska robią jakieś cywilne wynalazki n.p. samochody, wózki, bombki (choinkowe...)

- masz nazwę ogólną i numer - czyli prócz tajności mają coś z wojska

- masz tylko numer - czyli prócz wszystkiego co można - mają także tajności.

2. Zakład był odznaczony orderem Czerwonej Gwiazdy (może to właśnie ta okazja była?)

3. Znajdował się w Baranowiczach...

Edytowane przez Balto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google : baranowicze 558 <_<

 

:) To skąd pochodzi zegarek wiedziałem. W moim pytaniu nie ma sformułowania "skąd" tylko "nieco więcej", (poza tym został opisany z braku zdjęcia, które zostało dołączone 2 dni później) i za odpowiedź dziękuję bardzo Panu Balto. Informacja, że były robione prawdopodobnie na specjalne zamówienia, jeżeli się potwierdzi, oznaczać będzie, że jest tych egzemplarzy mało. Nie udało mi się znaleźć za wiele w internecie a osoba, która mi go sprezentowała, niestety, ale już nie żyje. Zastanawia mnie też wartość tego zegarka. Jestem w posiadaniu dwóch takich egzemplarzy i nie ukrywam, że chętnie się podzielę jednym z nich. Drugi jest identyczny.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) To skąd pochodzi zegarek wiedziałem. W moim pytaniu nie ma sformułowania "skąd" tylko "nieco więcej", (poza tym został opisany z braku zdjęcia, które zostało dołączone 2 dni później) i za odpowiedź dziękuję bardzo Panu Balto. Informacja, że były robione prawdopodobnie na specjalne zamówienia, jeżeli się potwierdzi, oznaczać będzie, że jest tych egzemplarzy mało. Nie udało mi się znaleźć za wiele w internecie a osoba, która mi go sprezentowała, niestety, ale już nie żyje. Zastanawia mnie też wartość tego zegarka. Jestem w posiadaniu dwóch takich egzemplarzy i nie ukrywam, że chętnie się podzielę jednym z nich. Drugi jest identyczny.

Pozdrawiam

 

:-) postaram się ująć to jednym zdaniem.

 

Niskiej jakośći postsowiecki wyrób z okazjonalną tarczą ( jakich wiele) .

 

I może dodam 3 grosze . Wg mnie ten model ( nie piszę o tym konkretnym egz. ) nie powinien w jakikolwiek sposób nazywać się komandirski . Jest to turystyczny wyrób imitujący militarne pochodzenie. Era zegarków radzieckich skończyła się w roku 1991, a zakłady aby przetrwać robiły takie "biedne" wersje dla wszystkich. Na szczecie powoli odradza się rosyjski przemysł mechaniki precyzyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.