Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Stareńki kieszonkowy Zim, przerobiony na naręczny.

Hmm, się mi zdaje, że on nie jest przerobiony. Mam takiego samego do reanimacji - na deklu bite są (ręcznie) oznaczenia, mój majster twierdzi, że to oryginalna koperta do tego zima.

 

Edyta:

A co się z nim stało - żadnego linka nie widzę ?

Edytowane przez yorki_man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, się mi zdaje, że on nie jest przerobiony. Mam takiego samego do reanimacji - na deklu bite są (ręcznie) oznaczenia, mój majster twierdzi, że to oryginalna koperta do tego zima.

 

Edyta:

A co się z nim stało - żadnego linka nie widzę ?

Tam niżej masz 3 zdjęcia tego zima - kolega licytował dla mnie ale sprzedający dał wysoką minimalna i nie poszedł

Co do naręcznych to były też takie właśnie jak na zdjęciach kolegi xylog-a

Swojego ZiMa nie chcesz sprzedać zamienić ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie ale ten wycinek jest chyba ze Stars&Stripes. Czytałem tez kiedyś w NYT minireportaż z wizyty dyrektora generalnego CzCzZ Władysława Zivilinina w Nowym Jorku pod koniec 1990 roku...W treści tego wycinka nie ma opisu dekla,ale jest napisane "is made of stainless steel",czyli chromowany nie jest oryginalny.W porównaniu jakości Wostokow DS do Swiss quality nie ma przesady. Zegarki z tej serii były wykonane bardzo starannie z najlepszych materiałów,ale kosztowały w tym czasie zawrotna sumę 149 dolarów,zwykła Amfibia była wtedy sprzedawana za 28 do 32 dolarów.

Panowie, jeśli się nie mylę to wszystkie orginalne "Amfibie" były w stalowych kopertach.

Wykopałem nawet wywiady z ludźmi którzy tworzyli/projektowali te zegarki. Link dla czytajacych w cyrylicy:

http://timeway.ru/articles/na_sushe_i_na_more/

A jakby ktoś mocno chciał to mogę tekst jako tako przetlumaczyć na polski bo jest to świetny kawałek historii zegarków.

Trochę się przekopałem przez rosyjskojęzyczne fora i strony i nigdzie nie znalazłem informacji dotyczącej dekli w "desertach". Ale jeszcze trochę trzeba poszukać - moze uda się odkopać fotki Amfibii wypuszczonej jako jeden z tych 40 tysięcy robionych pod zamówienie USA i zobaczyć jak wygląda dekiel.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie aż takiego kundla .Jest to oryginalny Wostok z tarcza desert shielda

 

kunel też pies! :)  http://static.pokazywarka.pl/i/2578535/1799421/im000888.jpg

ten duży jest ździebko przerośnięty jak na foksa, ale mi to wcale nie przeszkadza ...uwielbiam go na zabój!  :)

moja amfibia jest super! ...a zapewne za tą stalową z kopułami kremla na deklu, trzeba byłoby dać majątek

 

mayor, mam problem natury lingwistycznej:

1) skan wycinka z gazety jest niewyraźny na poziomych zagięciach... co? Twoim zdaniem jest pomiędzy  "Erikson says the Unitet States imports 210 million ... ??? ... „It's a big pie” Erikson says of the imported watch industry" 

oraz w drugiej szpalcie pomiędzy "In addition to the watch that awaits Pressident Bush. Timepeace presented Operation Desert Shield ... ??? ... weterans affairs and the US Sen. John Kerry, a decorated Vietnam weteran"

 

2) "ss case" (pod self winding) to skrót od stainless steel?  czyli koperta ze stali nierdzewnej... czy  przypadek SS? innymi słowy -> Die Schutzstaffel der NSDAP Fall ?  :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kunel też pies! :)  http://static.pokazywarka.pl/i/2578535/1799421/im000888.jpg

ten duży jest ździebko przerośnięty jak na foksa, ale mi to wcale nie przeszkadza ...uwielbiam go na zabój!  :)

moja amfibia jest super! ...a zapewne za tą stalową z kopułami kremla na deklu, trzeba byłoby dać majątek

 

mayor, mam problem natury lingwistycznej:

1) skan wycinka z gazety jest niewyraźny na poziomych zagięciach... co? Twoim zdaniem jest pomiędzy  "Erikson says the Unitet States imports 210 million ... ??? ... „It's a big pie” Erikson says of the imported watch industry" 

oraz w drugiej szpalcie pomiędzy "In addition to the watch that awaits Pressident Bush. Timepeace presented Operation Desert Shield ... ??? ... weterans affairs and the US Sen. John Kerry, a decorated Vietnam weteran"

 

2) "ss case" (pod self winding) to skrót od stainless steel?  czyli koperta ze stali nierdzewnej... czy  przypadek SS? innymi słowy -> Die Schutzstaffel der NSDAP Fall ?  :)

Podana liczba 210 milionów odnosi się do całkowitego importu zegarków do US i jest określona jako "wielkie ciastko" z którego Czystopol ma szanse odkroić cienki plasterek.Mnie zawsze zastanawiało czemu design tego zegarka tak bardzo rożni się od innych okolicznościowych Wostokow produkowanych w tym samym okresie,Teraz już wiem.Projekt graficzny tarczy został opracowany przez Flag Research Center w Winchester MA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tylko w cyrylicy czytam :blink:  więc zobaczcie może to coś pomoże...

Choć spedziłem kilka godzin na przeczytanie całego tematu na rosyjskim forum i oni tez do końca nie znaleźli odpowiedzi.

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=2405

 

post-27093-0-93553500-1394803507_thumb.jpg

post-27093-0-52009300-1394803508_thumb.jpg

post-27093-0-95267200-1394803508_thumb.jpg

post-27093-0-39224800-1394803509.jpg

post-27093-0-71416400-1394803509_thumb.jpg

post-27093-0-14236800-1394803510_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mayor, pytałem o nieczytelne wiersze na gięciu gazety, której skan wkleiłeś

Co prawda w szkole miałem marną tróję z anglika ale wyłapuję drobną różnicę semantyczną pomiędzy big pie  a ...hair pie :)

 

gregch, dzięki za linka! Niestety ruscy chwalą się w nim różnymi swoimi pustynnymi szczytami (wklejka ich tłumaczenia -> Щит пустыни :)), ale wszystkie prezentowane okazy to raczej "normalne" komandiry i amfibie czyli nie stalowe i żaden nie mia tego zarąbistego dekielka, co pokazał nam go mayor.

No ale to chyba normalne, 200 tys. stalowych amfibii poszło do Stanów, a do Europy i Azji Czystopol tłukł pospolite chromowane mosiądze...


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu zegarki to wydanie eksportowe. To oznacza, że ​​jakość podlegała specjalnej kontroli. Komuniści byli bardzo wrażliwi na punkcie jakośći wszystkiego, co wysyłali za granice, zwłaszcza do krajów takich jak USA, ponieważ uważali, że w ramach propagandy -  wszystko co pochodzi z ZSRR musi być najlepsze. I tak możemy się spodziewać najwyższej jakości w zegarkach eksportowych. Oczywiście mam na myśli tylko zegarki sprzedawane pod radzieckimi brandami...Sekondy,Cornaviny,Cardinale itp. takiej jakości nie miały...Jako przykład pokażę moje dwa Szturmanskie eksportowane przez 1MWF do USA około 1990 roku.Eleganckie opakowanie,wysokiej jakości skórzane paski i książeczka z opisem funkcji zegarka po angielsku,ale to jeszcze nie wszystko.Poziom wykończenia zegarka i jakość mechanizmów jest niespotykana w identycznych chronografach na rynek wewnętrzny (mam sporo materiału do porównania).

post-67292-0-49574300-1394811195_thumb.jpg

post-67292-0-25108700-1394811206_thumb.jpg

post-67292-0-33151600-1394811226_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tylko w cyrylicy czytam :blink:  więc zobaczcie może to coś pomoże...

Choć spedziłem kilka godzin na przeczytanie całego tematu na rosyjskim forum i oni tez do końca nie znaleźli odpowiedzi.

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=2405

 

No.. szacun! :)

Zaimponowałeś ze znalezieniem tych wszystkich materiałów faktograficznych.

DS będzie miał teraz najlepiej udokumentowane okoliczności swojej "okolicznościowatości" :)

Oczywiście - tłumacz też co tam dasz radę.

Trzeba to będzie jakoś przerzucić do tematu okolicznościowców, oczywiście z którąś Amfibią.

Bo ja nie mam (ale chcę mieć!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... ale wszystkie prezentowane okazy to raczej "normalne" komandiry i amfibie czyli nie stalowe i żaden nie mia tego zarąbistego dekielka, co pokazał nam go mayor.

Oj, nie chciało się chyba komuś przejrzeć wszystkich stron z linka z rosyjskiego forum  ;). Nie dość że są tam zegarki z takim deklem jak ma Mayor, to jeszcze nawet jest tam dyskusja o różnicy między napisami na deklach - na jednym jest series1 a na drugim w tym samym miejscu jest numer. Żeby nie być gołosłownym - post nr 115

http://forum.watch.ru/showpost.php?p=1257224&postcount=115


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kunel też pies! :)  http://static.pokazywarka.pl/i/2578535/1799421/im000888.jpg

ten duży jest ździebko przerośnięty jak na foksa, ale mi to wcale nie przeszkadza ...uwielbiam go na zabój!  :)

Pełna zgoda w swojej kolekcji też mam kilka nie do końca oryginalnych zegarków, ale po prostu je lubię, fajnie wyglądają, co dla purystów jest nie do zaakceptowania. Pozdrawiam miłośnika Foksów ;) To mój, jest za mały:)

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/t1/1098529_10201040397030804_1509197272_n.jpg

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, dlaczego wasze psy nie mają zegarków na łapach lub chociaż na szyjach? :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam pytanie, dlaczego wasze psy nie mają zegarków na łapach lub chociaż na szyjach?  :)

one zegarki mają wbudowane w środku, przynajmniej te moje :)

marny mój los, gdy zaczynam się opóźniać z wyjściem z nimi na przechadzkę lub z napełnieniem michy 

 

oprzemysław, przecudny jest Twój tricolor! nie to co te moje wychamrańce!  ciekawe czy też diabeł wcielony? hmmm... przecież fox - więc z pewnością  :)

_ _ _ _ _ _

 

 

 

Oj, nie chciało się chyba komuś przejrzeć wszystkich stron z linka z rosyjskiego forum

grech, ponowne dzięki! raz za linka, dwa za wytarganie za ucho... bo faktycznie zniecierpliwiłem się już po 7-8 stronie tamtej dyskusji 

poprawię się!


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_3497.JPGIMG_3501.JPGIMG_3504.JPGIMG_3551.JPGIMG_3563.JPGIMG_3506.JPG

 

 

Witam. Czy ktoś może powiedzieć coś o tym olbrzymim Wostoku, z których lat jest, czy to jest oryginał czy składak" bo nigdzie nie mogę na temat tego zegarka znaleźć... Poszę o informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_3497.JPGIMG_3501.JPGIMG_3504.JPGIMG_3551.JPGIMG_3563.JPGIMG_3506.JPG

 

 

Witam. Czy ktoś może powiedzieć coś o tym olbrzymim Wostoku, z których lat jest, czy to jest oryginał czy składak" bo nigdzie nie mogę na temat tego zegarka znaleźć... Poszę o informację.

 

Myślę, że wszystko jest w porządku mam takiego w kolorze niebieskim, w chromie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, dlaczego wasze psy nie mają zegarków na łapach lub chociaż na szyjach? :)

 

 

one zegarki mają wbudowane w środku, przynajmniej te moje :)

marny mój los, gdy zaczynam się opóźniać z wyjściem z nimi na przechadzkę lub z napełnieniem michy 

 

oprzemysław, przecudny jest Twój tricolor! nie to co te moje wychamrańce!  ciekawe czy też diabeł wcielony? hmmm... przecież fox - więc z pewnością   :)

 

Przy Foksach to tylko g-shocki wchodzą w grę, a obecnie nie mam żadnego na tyle mocnego, żeby wytrzymał u Foksa :lol:

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniejszy raczej nie bo werk ma bite SU, może być późniejszy czyli początek 90, ale specjalistą nie jestem. Niemniej obstawiam 80-te

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.