Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

 

Tylko czy w latach 70-tych bili już SU? Wydawało mi się, że na werk dawali B, a SU dopiero w latach 80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy w latach 70-tych bili już SU? Wydawało mi się, że na werk dawali B, a SU dopiero w latach 80

Nie jestem tego pewien, że SU" pojawiło się w latach 80tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj blad

Edytowane przez viki_gte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam

Edytowane przez viki_gte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie jestem pewien czy to lata 80-te...

 

 

Dokładnie ten model koperty wykorzystano w Czystopolu przy serii okolicznościowej z okazji Igrzysk Olimpijskich w Moskwie 1980


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten model koperty wykorzystano w Czystopolu przy serii okolicznościowej z okazji Igrzysk Olimpijskich w Moskwie 1980

Dziękuje za wszystkie informacje, teraz już mogę opisać, że lata 70- te i nikt z kupujących nie zostanie wprowadzony w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dowiedzieć się czegoś o mojej spóściźnie po pradziadku oraz wysłać go do 'SPA' co by podarować mu - może nie nowe życie, ponieważ żyję, ale idąc dalej drogą metafor 'wykąpać' - pasek choć urokliwy chyba pójdzie do wymiany - choć niesamowite jest to, że te kilkadziesiąt lat nie wpłynęły destrukcyjnie na radziecki pasek, szkiełko będę chicał wypolerować pastą, oczywiście konserwacja oraz nieszczęsna tarcza, na której jest widoczna rysa - z nią jak słyszałem niestety nie zrobię nic - chyba, że... ?

 

Moglibyście mi powiedzieć coś na temat tej Rakiety? Jestem o tyle szczęśliwszy, że pra dziadek zostawił drugi przewrotny - bo biały - pasek i metryczkę z pudełkiem. Właściwie to jaka jest jego wartość?

 

 

srff.jpg

 

vsuy.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dokładnie przeczytasz regulamin forum, znajdziesz w nim informację nt. wartości tego zegarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

Pomożecie w identyfikacji tego oto znależiska przegrzebałem juz sporo stron ale nic o takim modelu nie znalazłem...

post-70484-0-94219500-1394970802_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dokładnie przeczytasz regulamin forum, znajdziesz w nim informację nt. wartości tego zegarka

 

Dlaczego skupiłeś się na pytaniu dodatkowym, kończącym mój post, czyżbyś czytał od końca?

 

Jestem po regulaminie forum i znalazłem wzmiankę w części zatytułowanej "WSKAZÓWKI DLA KORZYSTAJĄCYCH Z FORUM"  - co chcesz powiedzieć 'Jeżeli dokładnie przeczytasz regulamin forum, znajdziesz w nim informację nt. wartości tego zegarka'  - co sugerujesz? Sądziłem, że to wątek zatytułowany "CO TO ZA ZEGAREK?? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA, ZAKUPY" i pytanie odnośnie wartości, które zresztą rozciąga się od pierwszej strony (z czym nikt nie ma problemu) jest pytaniem o zegarek, nie widzę niczego niezgodnego z tym pytaniem ;>

Edytowane przez spidipl88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Ale tu nie ma co kryć, warty tyle ile złom złota... niestety tak jest z radzieckimi "złotkami"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oraz nieszczęsna tarcza, na której jest widoczna rysa

na wklejonej focie ta straszna rysa jakoś nie rzuca się w oczy... czy to ta kreseczka pomiędzy 10 a 11 ?

Jeśli to rzeczywiście rysa, to z tarczą faktycznie nie zrobisz nic! szanse dostania "nowej" są praktycznie zerowe ...musisz ją polubić jaką jest :)

 

Zegarek daj fachowcowi do serwisu (mycie+smarowanie) i dokup porządny (w sensie ładny) markowy pasek. Moim zdaniem złoty zegarek plus jakiś sparciały rzemień z czasów peerelu to normalna profanacja

 

Co do jego nominalnej wartości, to za moją identyczną raketę dałem jak napisał Wojciech1500 cenę porównywalną z 11-12 gram au 585

Swoją drogą to jest ciekawe, że "normalne" rakety tzn w złoconych kopertach z identycznym werkiem (21 kamieni) cieszą się niesamowitym wzięciem na aukcjach w porównaniu z tymi z najczęściej spotykanym popularnym mechanizmem 2609HA (19 kamieni)

_ _ _ _ _ _ _

 

getka1 pokazałeś najprawdopodobniej raketę 24

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o mojej slavie. Szczególnie chciałbym się dowiedzieć kiedy beła wyprodukowana.
Dzieki za odpowiedzi.

post-70499-0-40940900-1394999785.jpg

post-70499-0-32966900-1394999786.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum, więc Cześć Wszystkim!

Dziś otrzymałem prezent od mojego Dziadka. Zegarek ma dla mnie przede wszystkim wartość sentymentalną. Chętnie się dowiem czegoś więcej na jego temat. W tej chwili wiem, że kiedyś był jeszcze sekundnik oraz inna tarcza, więc nie konieczne jest to ZIM. Pomożecie?

 

foto (wysoka rozdzielczość)

IMG6333JP_erewann.JPG
IMG6322JP_erewawh.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Czy ktoś wie czy ta kwarcowa rakieta jest dostępna w Polsce, na rynku wtórnym, lub jakim cokolwiek innym.?

W opisie zdjęcia doczytalem, że to wersja experymentalna!?

 

Opis.

Информация о снимке Экспериментальные (опытные, не пошедшие в серию (серийное производство)) кварцевые часы «Ракета» с боковой секундной стрелкой Петродворцового Часового Завода конца 1980-х годов. Циферблат белого цвета с римскими цифрами. Часовая и минутная стрелки-"Breguet". Корпус хромированный. Состояние часов-отличное. Всего известно 3 экземпляра таких часов. Кварцевый позолоченный механизм R2350.

post-68064-0-15959900-1395001351.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To mój pierwszy post na forum, więc Cześć Wszystkim!

Dziś otrzymałem prezent od mojego Dziadka. Zegarek ma dla mnie przede wszystkim wartość sentymentalną. Chętnie się dowiem czegoś więcej na jego temat. W tej chwili wiem, że kiedyś był jeszcze sekundnik oraz inna tarcza, więc nie konieczne jest to ZIM. Pomożecie?

 

foto (wysoka rozdzielczość)

IMG6333JP_erewann.JPG
IMG6322JP_erewawh.JPG

 

 

 

Bez zdjęcia mechanizmu nie da rady. Choć po wysokości dekla podejrzewam sportiwnego, ale to bardziej przeczucie. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK, jeśli mechanizm jest na 17 kamieniach, a po wyciągnięciu koronki zegarek zatrzymuje się to jest to Sportiwny.

Ale w moich Sportiwnych dekiel jest jednoczęściowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim czarnym, którego dziś pokazywałem na forum też jest jednoczęściowy, ale mam drugiego takiego - dawcę i jest dwuczęściowy (być może dekiel jest od jakiegoś innego). Bez zdjęcia mechanizmu nie rozbierjosz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałbym zapytać Was ,drodzy koledzy, co sądzicie o poniższej Pobiedzie?

 

http://allegro.pl/pabieda-1956-rok-i4065145162.html

 

Pozdrawiam!


Posiadane zegarki : Pierre Ricaud kwarc, Casio Edifice EF-305 1A, Rakieta "UFO" z lat 80, Wostok Komandirski z lat 70, Poljot garniturowiec, Mołnia pasówka współczesna (werk 3602)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mechanizmie nieoryginalny półmostek balansu, śrubki noszą ślady niedawnego rozkręcania i to mało profesjonalnym narzędziem. To dla mnie już wystarczyło by nie wnikać konkretnie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan tej Pobiedy przyzwoity, ładna tarcza. Co do lekko pokiereszowanych śrubek, to bym się aż tak nie czepiał, bo w tanim zegarku sprzed 60 lat, to normalne, na pewno przeszedł przez wiele rąk, bardziej lub mniej wprawnych. Zdjęcie mechanizmu jest na dużym zbliżeniu, dlatego bardziej rzuca się to w oczy. Półmostek balansu rzeczywiście nieoryginalny, ale to częsty "upgrade", który występował w modelach bez zabezpieczenia antywstrząsowego osi balansu - po prostu celowo je czasami wymieniano. Bez problemu znajdziesz półmostek taki jak w oryginale jeśli będziesz chciał go wymienić. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.