Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

tarcza super . jak dla mnie to rakieta jest

 

Łucz.

I albo tak konkretnie chrom położyli, albo to jest najprawdziwsza stal. Ciekawe.

 

pozdrawiam

Narfas

 

Edit: notka historyczna.

 

Corbis-U87265056.jpg

 

W 1987 roku Lynne Cox przepłynęła wpław Cieśninę Beringa między USA a ZSRR. Wystartowała z wyspy Mała Diomeda, części USA (Alaska), wylądowała na Wyspie Ratmanowa (Dużej Diomedzie), należącej do ZSRR.

Była to w tamtym czasie głośna sprawa, mocno zabarwiona politycznie (Gorbaczow, pieriestrojka, te sprawy).

http://en.wikipedia.org/wiki/Lynne_Cox

 

Podejrzewam, że zegarek może mieć wiele wspólnego z tym wydarzeniem.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chromowana koperta a zegarek to Łucz - jeszcze w tamtym tyg miałem takiego kwarcoka - koperty są naprawde doskonale zrobione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny a o co chodzi z tym czymś przy koronce?

Podejrzewam że blokada koronki na czas przechowywania i transportu, coby się bateria nie wyczerpywała. Do teraz tak sprzedają niektóre kwarcoki.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi czasem o jakiś przelot nad biegunem ?? jest samolot lecący na nim może cos w tą strone ?? nie wiem gdybam tylko z tego co widać na tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi czasem o jakiś przelot nad biegunem ?? jest samolot lecący na nim może cos w tą strone ?? nie wiem gdybam tylko z tego co widać na tarczy

 

Aaaa.... i wszystko jasne. Powiększyłem sobie i dopiero teraz widzę. Mój powyższy wpis na temat Lynne Cox uznajmy za nieważny, OK? ;)

Tam jest też jakiś napis na niebiesko. Chyba jest wpisany rok 1937, w takim razie to niewyraźne nazwisko powyżej należy chyba do Walierija Czkałowa, samolot to Tupolew ANT-25, a wyznaczona na tarczy trasa ZSRR-USA prowadzi z Moskwy do Vancouver w stanie Waszyngton i rzeczywiście przebiega nad biegunem.

To ma sens na fali pieriestrojki w latach '80.

 

Więcej na ten temat (i z ilustracjami) pisałem tutaj:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51947-nasze-nowe-nabytki-vintage/page-242?do=findComment&comment=1169335

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ten słynny samolocik na popularnych zegarkach Mołnia Avia

 

EDIT - Tośmy się nałożyli :lol:   za wolno pisze i wklejam zdjęcia :D

post-68206-0-64596800-1396169163_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba ten słynny samolocik na popularnych zegarkach Mołnia Avia

Dokładnie tak. Wydarzenie z lat '30 było podkreślane w materiałach propagandowych jeszcze w latach '40 (i chyba '50 też) jako sukces socjalizmu (a sam Czkałow był faworytem Josifa Wissarionowicza), a kilkadziesiąt lat później, za Gorbaczowa, nabrało nagle innego znaczenia. 

Słyszę rechot historii. :D

 

Chkalov%2C_Stalin_and_Belyakov._August_1

 

...i te dowcipasy, że tryumf socjalizmu nie polega na tym że doleciał, tylko na tym że wrócił. ^_^

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa.... i wszystko jasne. Powiększyłem sobie i dopiero teraz widzę. Mój powyższy wpis na temat Lynne Cox uznajmy za nieważny, OK? ;)

Tam jest też jakiś napis na niebiesko. Chyba jest wpisany rok 1937, w takim razie to niewyraźne nazwisko powyżej należy chyba do Walierija Czkałowa, samolot to Tupolew ANT-25, a wyznaczona na tarczy trasa ZSRR-USA prowadzi z Moskwy do Vancouver w stanie Waszyngton i rzeczywiście przebiega nad biegunem.

To ma sens na fali pieriestrojki w latach '80.

 

Więcej na ten temat (i z ilustracjami) pisałem tutaj:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/51947-nasze-nowe-nabytki-vintage/page-242?do=findComment&comment=1169335

 

pozdrawiam

Narfas

Panowie. Ja mam tylko nadzieję, że Wy chyba nie wierzycie, że ta tarcza pochodzi z epoki?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda wiarygodnie - ja tam wierze i wierzył będę dopóki ktoś mi nie przedstawi dowodów że jest inaczej bo na razie opieramy się na zapisach typu "wydaje mi się że" "według mnie " i tym podobnych - które tarcze są podrabiane na ukrainie to wiemy jest tego pełno na allegro i giełdach staroci ktoś to produkuje masowo więc jest tego dużo - natomiast takich choć chyba najciekawsza nie widziałem nigdy.Więc jak to jest ?? ktoś zrobił super tarcze która mogłaby być hitem i zrobił tylko jedną czy kilka sztuk ??? a mniej popularne klepie w tysiące??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika na tarczy jednoznacznie wskazuje na związek tego zegarka z rekordowym przelotem Walerego Czkalowa i to raczej tym drugim z 1937.Moje pytanie jest raczej o stronę techniczna zegarka.Jaki to mechanizm i w jakich latach był produkowany?? Czy może upamiętnia np. 50 rocznice rekordowego przelotu?? Moim zdaniem autentyczność tego zegarka nie budzi wątpliwości .Mimo ze na forum przeważają opinie typu:" jeżeli coś nie występuje w katalogach Antonowa to nigdy nie mogło się zdarzyć"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie z góry przepraszam za kiepskie zdjęcie, ale obecnie aparat mi padł ;) Czy ta amfibia to oryginał czy składak? Jak dla mnie, dziwne wskazówki i nigdy nie widziałem ich z taką tarczą.

 

http://bankfotek.pl/view/1698387

Edytowane przez troublesome

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wstępie z góry przepraszam za kiepskie zdjęcie, ale obecnie aparat mi padł ;) Czy ta amfibia to oryginał czy składak? Jak dla mnie, dziwne wskazówki i nigdy nie widziałem ich z taką tarczą.

 

http://bankfotek.pl/view/1698387

Zadałeś pytanie w którym sam sobie udzieliłeś odpowiedzi. :P 

Naskładane. :)


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wygląda wiarygodnie - ja tam wierze i wierzył będę dopóki ktoś mi nie przedstawi dowodów że jest inaczej bo na razie opieramy się na zapisach typu "wydaje mi się że" "według mnie " i tym podobnych - które tarcze są podrabiane na ukrainie to wiemy jest tego pełno na allegro i giełdach staroci ktoś to produkuje masowo więc jest tego dużo - natomiast takich choć chyba najciekawsza nie widziałem nigdy.Więc jak to jest ?? ktoś zrobił super tarcze która mogłaby być hitem i zrobił tylko jedną czy kilka sztuk ??? a mniej popularne klepie w tysiące??

 

Grafika na tarczy jednoznacznie wskazuje na związek tego zegarka z rekordowym przelotem Walerego Czkalowa i to raczej tym drugim z 1937.Moje pytanie jest raczej o stronę techniczna zegarka.Jaki to mechanizm i w jakich latach był produkowany?? Czy może upamiętnia np. 50 rocznice rekordowego przelotu?? Moim zdaniem autentyczność tego zegarka nie budzi wątpliwości .Mimo ze na forum przeważają opinie typu:" jeżeli coś nie występuje w katalogach Antonowa to nigdy nie mogło się zdarzyć"..

 

Panowie. Życzę powodzenia :D

Niezależnie od wiadomych okoliczności, których dotyczy, to w mojej opinii tarcza nie tylko nie jest wyprodukowana w czasach ZSRR ale uważam, że nawet nie jest wczesnym postsovietem tylko czymś późniejszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Życzę powodzenia :D

Niezależnie od wiadomych okoliczności, których dotyczy, to w mojej opinii tarcza nie tylko nie jest wyprodukowana w czasach ZSRR ale uważam, że nawet nie jest wczesnym postsovietem tylko czymś późniejszym.

Chętnie poznałbym uzasadnienie takiej tezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie w którym sam sobie udzieliłeś odpowiedzi. :P

Naskładane. :)

Dzięki za odpowiedź, kupiony za całe 40 zł, myślę, że sama koperta w idealnym stanie jest więcej warta, na pasku nato, mimo wszystko świetnie wygląda - będzie noszony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, kupiony za całe 40 zł, myślę, że sama koperta w idealnym stanie jest więcej warta, na pasku nato, mimo wszystko świetnie wygląda - będzie noszony :)

Noś i w międzyczasie szukaj trupa z dobrą tarczą i wskazówkami.  :P


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piksele tego malunku aż w oczy dają


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papiery wcale nie są mocne. Po pierwsze data produkcji wskazana w paszporcie to 54 rok a data na mechanizmie II kwartał 55 roku. Mechanizm z przyszłości?  Po drugie numer mechanizmu w paszporcie to 475755 a na mechanizmie inny. Kwitek z Kijowa może dotyczyć wszystkiego. Choć "grawiuczas kijów" to była raczej mennica. Patrz tu 

https://www.google.pl/search?q=%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%8E%D1%87%D0%B0%D1%81+%D0%BA%D0%B8%D0%B5%D0%B2&client=opera&hs=iv2&channel=suggest&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Oa45U6irC6LA7AajyoDwAg&ved=0CAkQ_AUoAg&biw=1117&bih=858


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o autentyczność tego zegarka.Papiery niby mocne,ale ten malunek na tarczy??Czy kwitek z Kijowa może dotyczyć usługi namalowania portretu zbrodniarza na tarczy??http://www.ebay.com/itm/171278662935?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2648

 

A co tu pisać? Przecież to pachnie ściemą na kilometr.. :wacko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.