Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość D@dik

...przecież widać, że Szwajcary ordynarnie skopiowali Ljuksa ;-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan tej Pobiedy przyzwoity, ładna tarcza. Co do lekko pokiereszowanych śrubek, to bym się aż tak nie czepiał, bo w tanim zegarku sprzed 60 lat, to normalne, na pewno przeszedł przez wiele rąk, bardziej lub mniej wprawnych. Zdjęcie mechanizmu jest na dużym zbliżeniu, dlatego bardziej rzuca się to w oczy. Półmostek balansu rzeczywiście nieoryginalny, ale to częsty "upgrade", który występował w modelach bez zabezpieczenia antywstrząsowego osi balansu - po prostu celowo je czasami wymieniano. Bez problemu znajdziesz półmostek taki jak w oryginale jeśli będziesz chciał go wymienić. 

 

 

W pełni się z Tobą zgadzam, na pewno przeszedł przez wiele rąk, bardziej lub mniej wprawnych. Tylko że mi to właśnie przeszkadza :-) Śrubki są wykonane z metalu, który z wiekiem pokrywa się różnymi nalotami. Inaczej wyglądają ingerencje sprzed lat, inaczej sprzed dwóch tygodni. Trudno oczywiście wymagać, żeby zegarek z lat pięćdziesiątych nigdy nie był u zegarmistrza. Jeżeli jednak widzę pokiereszowane świeżo śrubki, nieoryginalne części w mechanizmie, to wolę poszukać czegoś co będzie miało mniej zagadek w sobie, chyba że to jakiś niebywały rarytas. Można lubić rozwiązywać takie zagadki, montować spowrotem oryginalne części, bynajmniej tego nie neguję, wręcz pochwalam i czasem wręcz podziwiam determinację w renowacji popularnych modeli wbrew ekonomii, ale za to dla ogromnej satysfakcji. Jednakże w tym przypadku ja od razu pasuję :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zwiedzając zakątki strychu natknęłam się na dwa zegarki: 

 1. 17 kameh ma na bransolecie znak olimpijski z wieżą na samej górze z gwiazdą

2. ruski 3APя KBAPU (CAEпAHO POOOHH) -> cokolwiek to znaczy w bardzo podobny sposób jest to zapisane na tarczy. 

 

Chciałabym sie zapytać czy są te zegarki coś warte i ewentualnie ile mogę za nie dostać, z góry dziękuje za informacje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zwiedzając zakątki strychu natknęłam się na dwa zegarki: 

 1. 17 kameh ma na bransolecie znak olimpijski z wieżą na samej górze z gwiazdą

2. ruski 3APя KBAPU (CAEпAHO POOOHH) -> cokolwiek to znaczy w bardzo podobny sposób jest to zapisane na tarczy. 

 

Chciałabym sie zapytać czy są te zegarki coś warte i ewentualnie ile mogę za nie dostać, z góry dziękuje za informacje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym sie zapytać czy są te zegarki coś warte i ewentualnie ile mogę za nie dostać

 

W zależności od tego, który moderator to pierwszy przeczyta to można dostać 2 ostrzeżenia albo 1 ban :D

 

Na tym forum zabronione regulaminem jest wycenianie zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od tego, który moderator to pierwszy przeczyta to można dostać 2 ostrzeżenia albo 1 ban :D

 dosadnie i z poczuciem humoru B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zwiedzając zakątki strychu natknęłam się na dwa zegarki: 

 1. 17 kameh ma na bransolecie znak olimpijski z wieżą na samej górze z gwiazdą

2. ruski 3APя KBAPU (CAEпAHO POOOHH) -> cokolwiek to znaczy w bardzo podobny sposób jest to zapisane na tarczy. 

 

Chciałabym sie zapytać czy są te zegarki coś warte i ewentualnie ile mogę za nie dostać, z góry dziękuje za informacje !

W Polsce za te zegarki możesz dostać co najwyżej kolegium,ale za to w Ameryce nawet dożywocie .Czytałem w NYT historie czarnego który odsiaduje dożywocie w Wiezieniu Stanowym za kradzież jednej tubki pasty do zębów.Po prostu było to jego trzecie przestępstwo i nie miał pieniędzy na dobrego adwokata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,


 


oto mój pierwszy zegarek w życiu, dostałem go od Ojca w latach 80-tych


 


może ktoś podpowie co to za model i coś o nim


post-69167-0-64357100-1395219007.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

witam,

 

oto mój pierwszy zegarek w życiu, dostałem go od Ojca w latach 80-tych

 

może ktoś podpowie co to za model i coś o nim

 

Pewne informacje masz już  na tarczy: "Wostok" - to nazwa zegarka :), "17 jewels" - liczba kamieni w mechanizmie.

W tego typu Wostokach stosowano werk kalibru 2409A - dość trwałe, aczkolwiek mające pewne kaprysy (np. częste awarie sprężyny napędowej). Istotną, z punktu widzenia trwałości zegarka, może być informacja, że mechanizmy 2409A stosowano również w zegarkach Wostok-Amfibia :)

Ponadto Twój Wostok ma pewną typową wadę tych zegarków - odbarwiającą się tarczę. Ale nie przejmuj się - w tym modelu to całkowicie normalne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpis kolegi sthool uzupełnię informacją, że to bardzo pospolity model wostoka (czytaj -> dla kolekcjonera szału nie ma)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogą nieformalną pozyskałem Pobiedę:

post-31719-0-01503400-1395261497_thumb.jpg

Jest to pierwszy tego typu vintage w moim zbiorze. Czy szanowni koledzy mogliby napisać cokolwiek więcej o tym zacnym zegarku (lata produkcji, mechanizm, czy wygląda na oryginalną)?

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daktarin, bez urazy ale masz prawie 300 postów i nie wiesz, że trzeba pokazywać werki  :rolleyes: , Widzę, że jest z 1M, wskazówki ok, były produkowane w latach 50 i pewnie jeszcze w 60, tu masz model wzorcowy, obiekt moich westchnień  :wub:

 

http://www.moje-zegarki.blogspot.com/2012/12/nerkowiec-czyli-pobieda.html

 

Czy ten Ural powinien mieć wskazówkę sekundową?

 

post-58041-0-62008400-1395264508_thumb.jpg

Edytowane przez waski123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fankaDaktarina

Daktarin, bez urazy ale masz prawie 300 postów i nie wiesz, że trzeba pokazywać werki :rolleyes: , Widzę, że jest z 1M, wskazówki ok, były produkowane w latach 50 i pewnie jeszcze w 60, tu masz model wzorcowy, obiekt moich westchnień :wub:

 

http://www.moje-zegarki.blogspot.com/2012/12/nerkowiec-czyli-pobieda.html

Brawo, właśnie go ochrzaniałam, że pyta zamiast najpierw poszukać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Daktarin, bez urazy ale masz prawie 300 postów i nie wiesz, że trzeba pokazywać werki  :rolleyes: , Widzę, że jest z 1M, wskazówki ok, były produkowane w latach 50 i pewnie jeszcze w 60, tu masz model wzorcowy, obiekt moich westchnień  :wub:

 

http://www.moje-zegarki.blogspot.com/2012/12/nerkowiec-czyli-pobieda.html

 

Czy ten Ural powinien mieć wskazówkę sekundową?

Ural piękny, ale coś chyba z tarczą nie tak... nie jest czasemz myta do gołego metalu? (Podobnie jak koperta)

Ale i tak gratuacje, super zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie mój, tylko kolegi, ale pracuję nad zmianą jego statusu :D, na kopercie jest chrom oczywiście z przetarciami, ale jak na Urala w całkiem niezłym stanie, co do tarczy nie wydaje mi się gdyż tarcza ma kolor spatynowanej miedzi taki jak w Moskwie. Nie mam źródła porównawczego więc czekam na bardziej doświadczonych kolegów. W każdym razie cudownie cyka :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waski 123, tylko nie liż w tym Uralu wskazówek - bo są radioaktywne  :D


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewne informacje masz już  na tarczy: "Wostok" - to nazwa zegarka :), "17 jewels" - liczba kamieni w mechanizmie.

W tego typu Wostokach stosowano werk kalibru 2409A - dość trwałe, aczkolwiek mające pewne kaprysy (np. częste awarie sprężyny napędowej). Istotną, z punktu widzenia trwałości zegarka, może być informacja, że mechanizmy 2409A stosowano również w zegarkach Wostok-Amfibia :)

Ponadto Twój Wostok ma pewną typową wadę tych zegarków - odbarwiającą się tarczę. Ale nie przejmuj się - w tym modelu to całkowicie normalne ;)

 

dziękuję za informacje, 

zegarek pomimo wieku działa bez wizyt u zegarmistrza, choć nie wiem jak z dokładnością bo go nie noszę na co dzień.

taka osobista pamiątka:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waski 123, tylko nie liż w tym Uralu wskazówek - bo są radioaktywne  :D

 

Moja miłość do zegarków nie przybrała jeszcze takiej formy, ale kto wie, może kiedyś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daktarin, bez urazy ale masz prawie 300 postów i nie wiesz, że trzeba pokazywać werki  :rolleyes: , Widzę, że jest z 1M, wskazówki ok, były produkowane w latach 50 i pewnie jeszcze w 60, tu masz model wzorcowy, obiekt moich westchnień  :wub:

 

http://www.moje-zegarki.blogspot.com/2012/12/nerkowiec-czyli-pobieda.html

 

Czy ten Ural powinien mieć wskazówkę sekundową?

Ural przeurodny.Pierwsze Urale nie miały wcale sekundnika i ten mi na takiego wygląda ponieważ ma radowe wypełnienie wskazówek,Najlepiej sprawdzić werk jak ma dodatkowe kolo zębate to powinien mieć sekundnik jak nie to nie miał ,Tylko do otworzenia dekla powinieneś założyć rękawiczki i później porządnie umyć zęby i ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za post za postem ale znalazłem zdjęcie mojego z 1961r z widocznym dodatkowym kołem zębatym.

post-67292-0-80324400-1395338898_thumb.jpg

post-67292-0-41050300-1395338915_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekundnik to chyba od delbany jest, poza tym czy to nie ten sam fan bmw, który jakiś czas temu próbował jakieś zegarki u nas wyceniać? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Patrząc po bajońskiej sumie to całkiem możliwe... 15 tys za zegarek złoty to trochę za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.