Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

czy po prawej od napisu "15 kamniej" jest "zim"? czy dostrzegam tam coś czego tam nie ma?? - bo jeśli tak, to prędzej można mówić, że jest to "Pobieda" z tarczą od "Majaka"

 

W późnych latach 50-tych i początkowych 60-tych na bazie pobiedki, sowieci wypuszczali wiele różnych marek zegarków

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to wygląda na " zim" a kamieni ma 15 

Edytowane przez margwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze, zanabyłem wczoraj na targu staroci takiego oto Zimka. Nie mam doświadczenai z Vintageami, ale kupiłem z ciekawości.Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby napisać mi o nim ciut więcej ? Mechanizm 15 kamieni, wydaje się w przyzwoitym stanie. Czas ładnie trzyma tzn około + 1 minuta na dobę. I mam prośbę, czym można łatwo wypolerować szkiełko ? Słyszałem że bardzo dobrze daje rade pasta polerska Tempo do auta :), i jakby ktoś mógł mi polecić jakiś pasek pasujący do mojego Ruska. Dzięki :)attachicon.gifDSCN2089.JPGattachicon.gifDSCN2090.JPG

 Koledzy, dało by rade powiedzieć czy to oryginał czy jakiś składak po tych zdjęciach ?, oraz ew z jakich może lat pochodzić i co to za model werku ?. To mój pierwszy vintage i chciałbym coś więcej się dowiedzieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie wymiary ma poljot 55g?

38mm do koronki, 45mm z uszami, około 14mm wysokości ze szkiełkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38mm do koronki, 45mm z uszami, około 14mm wysokości ze szkiełkiem

A wiesz może ile waży ten zegarek ?  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może ile waży ten zegarek ?  :rolleyes:

:D więcej :rolleyes: (złapany na już nie gorącym uczynku B) ) ale pomiary dokonane linijką, wagi już nie będę odpalał

Edytowane przez Myszaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ciutkę podchwytliwe nie było to nic złośliwego  - ten zegarek waży dokładnie 55 gramów i stąd własnie podłapał nazwę 55g    ;)  ;)  ;)

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie uważałem tego za złośliwość. A co do jego wagi, to chyba się pokuszę i sprawdzę. Zdejmę bransoletę i położę go na wadze kuchennej - tak z absolutnie czystej ciekawości. Ale to już chyba nie dzisiaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój faktycznie waży 55g więc raczej nie ściemniali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suuuper, dzięki właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiecie mi co to za zegarek? Wydaje mi sie, ze to Elektronika. Ale pewnosci nie mam. Znalazlem w szufladzie i nie wiem czy chodzi:( post-73201-0-07364400-1431800107_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektronika napewno. Odkreć, przeczyść blaszki i włóż baterie to będziesz wiedział czy chodzi.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, choć jeśli jest w pełni sprawny to na pewno warto go mieć w kolekcji.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziĘki za informacje;) Jesli bedzie sprawna to sie zastanowie co z nia zrobic.

Edytowane przez bartekgajda169

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwki za informacje;) ..........

:D  :P  :D

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozno jest ok! ;)

Jasne, tak porostu cały układ zdania mnie rozbawił przez literówkę ... wybacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum, widzę, się zmienia: już są specjalne podziękowania, w specjalnej walucie  :D  :D  :D Jakaś mafia chyba  :ph34r:  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.