Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, widział ktoś kiedyś , przynajmniej w moim przekonaniu podróbkę tarczy cornavina?? sorki za słabe zdjęcie.

Wziąłem się na ambit i poszukałem. Nie wiem, czy Twój egzemplarz jest podrabiany (wydaje mi się, że nie) może jest po prostu poddany próbom odnowienia. Dla porównania znalazłem stare bardzo wpisy na Watchuseek. Wkleję zdjęcia tego co znalazłem i skrót historii ale w english (nie mam już dziś siły tłumaczyć - za późno :-) )

 

The Cornavin company was founded in Geneva, Switzerland back in the 1920s. They made a wide variety of watches of various grades. In the 1970s, they started outsourcing; movements from Russia, dials from Taiwan, cases and assembly in Hong Kong etc, etc. By the end of that decade they were sourcing complete watches from the Soviet Union, mostly from the Petrodvorets Watch Factory (makers of Raketa). Your watch is an example of this, and apart from the dial markings is identical to Raketa-branded watches. Many Cornavin-Raketas seem to have been sold within the USSR, although they were obviously intended as an export product.

post-78052-0-64172100-1431032845_thumb.jpg

post-78052-0-51795100-1431032854_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale to 55g to chyba z rozpedu w tytule?

Hmmm. Może źle skalibrowana waga kuchenna... Z ciekawości zważyłem swojego z tej serii ( co prawda nie w stali, ale też na bransolecie) i wyszło 86 gram. Więc chyba "lekka"pomyłka. Dla poglądu - tak wychodziły w "złotku"

post-78052-0-91532500-1431033182_thumb.jpg

Edytowane przez Myszaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co on ma w środku? Bo ze zdjęcia wygląda że ma nad napisem logotyp niemieckiego Meister Anker, a z tego co gdzieś kiedyś czytałem i pamiętam to Cornavin jako marka gdzieś do połowy lat 60-ych XX wieku był firmą szwajcarską. Prawo do użytkowania tej marki zostało kupine przez ZSRR. Myślę, że trzeba zerknąć do wnętrza.

W środku siedzi 2409 czyli chyba wostok? a te napisy na tej mojej tak jakby lekko rozmyte, dziwnie to wygląda. Ale dzięki za poświęcenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciał bym się dowiedzieć co to za zegarek i z jakich lat może pochodzić. Z góry dziękuje za odpowiedź.

2cdzeqv.jpg

25rfu4j.jpg

prawdopodobnie sława 2427 tzw dwubębnowa czyli automat z podwójnym kalendarzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie sława 2427 tzw dwubębnowa czyli automat z podwójnym kalendarzem

Za tą odpowiedź to już nie złota ale platynowa łopata :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tą odpowiedź to już nie złota ale platynowa łopata :D :D :D

Za wykopki i za wiedzę  :D Dwubębnowa sława w poljocie hmmmm może by weszła  :lol:


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O co Wam chodzi? może wciąż w niepewności @adam0028 od dwóch lat tu zaglądał... a tu taka rewelacja

 

sława 2427 tzw dwubębnowa czyli (..) z podwójnym kalendarzem

 każdą część kalendarza obsługuje jeden bęben :)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, widział ktoś kiedyś , przynajmniej w moim przekonaniu podróbkę tarczy cornavina?? sorki za słabe zdjęcie.

Fuj, jaka paskudna podróbka ;) Sprzedaj mi, będzie się miała dobrze z moimi innymi podróbkami ;)

Tak na serio to trochę tych modeli natłukli. Na Bułgarię, Rumunię zwłaszcza


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kopercie patrząc - jest to pokrewne z poljotem de luxe na werku 2209 na 23 kamykach. Koperty były ganc te same, werki też. Przepiękną tarczę masz w Twoim egzemplarzu. Gratulacje. Dla porównania mój Łuch i de luxe. W Twoim i moim Luch-u oprócz koperty są np też te same wskazówki.

 

Serdeczne dzięki za szybką i miłą odpowiedź :D 

 

Tak się składa że sam również jestem posiadaczem prawie identycznego de luxa (http://i.imgur.com/PntMWpz.jpg – jedyna różnica że na tarczy mojego występuje nieznacznie inna czcionka) i w porównaniu z moim nowym Łuczem ich koperty rzeczywiście są identyczne.

 

@KlaudiaL wówczas pisz, że potrzebujesz mostek balansu albo werk do sławki... sam Ci mogę wysłać ich z pięć :)

 

@Zbyszek477 piękny łucz! zapewne @Slavny Hans sporo wie na temat tego modelu. Właśnie w swoim wpisie #84 w poście o subkolekcjach pokazał ich kilka -> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/116486-subkolekcje/page-5

 

Dzięki za szybką odpowiedź, te modele prezentują się rzeczywiście bardzo dobrze :D 

 

Zbyszek - genialny Łucz !, dawaj namiary jedziemy do zegarmajstra może jeszcze co ma :)

 

Serdecznie dziękuję! :D Niestety mój słupski majster na obecną chwilę nie posiada na stanie nic nader interesującego :(

Miałem mega szczęście odwiedzając go akurat kiedy zaczynał go czyścić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 taki egzemplarz znalazłam ostatnio w domu dziadków. Czy ktoś się orientuję, gdzie w Lublinie mogę oddać go do czyszczenia i jaki byłby to koszt]? Spodziewam się, że jego wartość nie jest zatrważajaca, jednak chciałabym doprowadzić go do stanu używalności :)

 

post-81637-0-59005900-1431258635.jpg

 

post-81637-0-02886200-1431258636.jpg

 

post-81637-0-56179900-1431258636.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ładnym stanie ale dość popularny wostoczek na mechanizmie cal.2209. Maniacy sowieckich zegarków nie skaczą sobie do gardeł widząc podobne egzemplarze na aukcjach. Koszt serwisowania zegarka (czyszczenie, smarowanie ect...) kształtuje się w okolicach 50-60zł chociaż po stronie wschodniej podobno jest ździebko taniej.


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie forumowicze, zanabyłem wczoraj na targu staroci takiego oto Zimka. Nie mam doświadczenai z Vintageami, ale kupiłem z ciekawości.Czy ktoś bardziej doświadczony mógłby napisać mi o nim ciut więcej ? Mechanizm 15 kamieni, wydaje się w przyzwoitym stanie. Czas ładnie trzyma tzn około + 1 minuta na dobę. I mam prośbę, czym można łatwo wypolerować szkiełko ? Słyszałem że bardzo dobrze daje rade pasta polerska Tempo do auta :), i jakby ktoś mógł mi polecić jakiś pasek pasujący do mojego Ruska. Dzięki :)post-55018-0-51806700-1431287879_thumb.jpgpost-55018-0-53392300-1431287915_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuj, jaka paskudna podróbka ;) Sprzedaj mi, będzie się miała dobrze z moimi innymi podróbkami ;)

Tak na serio to trochę tych modeli natłukli. Na Bułgarię, Rumunię zwłaszcza

dzięki za odpowiedź :) czekałem na taką 

Edytowane przez magic71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czarlik info o polerowaniu szkiełka jak się wysilisz i poszukasz, to znajdziesz w wielu miejscach forum :) ...jak jesteś leniuszkiem, to z grubsza sprawa wygląda tak:

1) zaczynasz b.drobnym papierem ściernym o gradacji 1000 - 2000

2) kontynuujesz papierem ściernym o gradacji 3000

3) kończysz pastą polerską

_ _ _ _ _

 

"trzyma tzn około + 1 minuta na dobę" plus szczegół z maksymalnym wychyleniem regulatora na półmostku balansu (z fotki mechanizmu) - pozwala przypuszczać, że werkowi zegarka także należy się kąpiel i odświeżenie :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 taki egzemplarz znalazłam ostatnio w domu dziadków. Czy ktoś się orientuję, gdzie w Lublinie mogę oddać go do czyszczenia i jaki byłby to koszt]? Spodziewam się, że jego wartość nie jest zatrważajaca, jednak chciałabym doprowadzić go do stanu używalności :)

 

attachicon.gif20150510_132425.jpg

 

attachicon.gif20150510_132446.jpg

 

attachicon.gif20150510_132503 - kopia.jpg

Śmiało mogę polecić Ci zegarmistrza  - Ul.  Świętoduska 6  w bramie. Nazywa się Grzegorz Biały ale tam we dwóch chłopaki działają.

Ja zmieniłem ok poł roku temu  właśnie na ten zakład zegarmistrzowski i jestem narazie zadowolony bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Znalazłem takie "cuś" w starych gratach w kredensie?

 

Dobrze podejrzewam jakąś tanią podróbkę?

Rosyjski zegarek z angielskimi napisami na dekielku a do tego wachnik zrobiony z cienkiej blaszki.

 

Proszę o info, pochodzenie zegarka jest przedmiotem małego zakładu :)

 

434.jpg

 

433.jpg

435.jpg

Edytowane przez tregarth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dokładnie czy oryginał, ale angielskie napisy są całkiem normalne na ruskach. To wersja na eksport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Znalazłem takie "cuś" w starych gratach w kredensie?

 

Dobrze podejrzewam jakąś tanią podróbkę?

Rosyjski zegarek z angielskimi napisami na dekielku a do tego wachnik zrobiony z cienkiej blaszki.

 

Proszę o info, pochodzenie zegarka jest przedmiotem małego zakładu :)

 

434.jpg

 

433.jpg

435.jpg

mechanizm też na 99 oryginał. Taki sam jest w poljocie de luxe automat. Co do tarczy koperty i wskazówek to muszą wypowiedzieć się guru tego forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , to w zasadzie mój pierwszy post , chciałem się dowiedzieć coś na temat tego zegarka , jutro postaram się zamieścić foto mechanizmu

post-80972-0-23050600-1431392366_thumb.jpg

post-80972-0-85993500-1431392501_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , to w zasadzie mój pierwszy post , chciałem się dowiedzieć coś na temat tego zegarka , jutro postaram się zamieścić foto mechanizmu

z tłoczenia tarczy wygląda na MAJAK-a


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W fatalnych zdjęciach ciężko dojrzeć szczegóły, które pozwolą coś konkretnego powiedzieć, za to wystarczająco dobrze pokazują fatalny stan zegarka.

 

Powtórzę za  @Goral35: prawdopodobnie jest to "Majak" z Petrodworeckiej Fabryki Zegarków (ta co produkowała i produkuje "Rakety"). Tarcza jest oblazła lub obdarta z emalii. Pierwszy raz widzę w takim stopniu zharataną z chromu kopertę. Do tego wszystkiego mechanizm jest pokombinowany 1) koło naciągowe  jest z innej bajki, 2) na mostku obok napisu z ilością kamieni powinno być rombowate logo Petrodworca (jest coś nieczytelnego z powodu koszmarnej fotki) 

 

Reasumując, równie dobrze może to być jakaś poskładana z wielu "Pobiedka" z tarczą wyszarpaną z "Majaka"

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm też na 99 oryginał. Taki sam jest w poljocie de luxe automat. Co do tarczy koperty i wskazówek to muszą wypowiedzieć się guru tego forum.

Wszystko jest zgodne. Wg mnie 100% oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.