Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek jest chyba w "normalnym" rozmiarze tylko pasek jest szeroki (obstawiałbym 24mm)

Edytowane przez Obik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Werk ma 26mm średnicy, resztę można sobie dodać proporcjonalnie z obu stron.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, mnie wychodzi ok 42mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

No właśnie, mnie wychodzi ok 42mm

Być może, choć nie wierzę, że aż tyle.

Najlepiej jak sam zainteresowany poda rozmiar jeśli go u siebie ma, lub jakiś namiar na aukcję/sklep, gdzie go można kupić.

 

 

EDIT:

Już nie trzeba, znalazłem tę kopertę, podobno 47,6mm z koronką, czyli bez faktycznie może być ok. 42mm

No i podobno mechanizm to 2509 Jednak nie, błąd w opisie zegarka, na werku jak byk stoi. 2614

Edytowane przez Yakovlev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To duży zegarek i dobrze układa się na nadgarstku. Miałem takiego przez czas jakiś ( kupionego w Bytomiu od Ukraińców). Jedyne ale jakie do niego mam to jakość tarczy. Wygląda jakby była drukowana na papierze  :(. I pasek jakości chińskiego smoka. I w jednym z egzemplarzy który kupiłem tam sąsiadowi po miesiącu urwała się koronka. Pękł wałek. 


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Info dla CIESLUT`a

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

(...)

No i podobno mechanizm to 2509 Jednak nie, błąd w opisie zegarka, na werku jak byk stoi. 2614

 

 

Z tego co się zorientowałem jednak wynika, że przedmiotowy egzemplarz Lotnika posiada mechanizm 2509  H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta koperta ma 44mm bez koronki a pasek 22mm 

A mechanizmy są różne - ja mam np 2609H

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Z tego co się zorientowałem jednak wynika, że przedmiotowy egzemplarz Lotnika posiada mechanizm 2509  H.

Na fotce, którą wstawiłeś, na mostku z lewej strony masz wybity kaliber.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jacek Olszewski

Na fotce, którą wstawiłeś, na mostku z lewej strony masz wybity kaliber.

 

W zupełności masz rację, po ponownym sprawdzeniu okazało się, że faktycznie przedmiotowy egzemplarz Lotnika posiada mechanizm 2614.

Natomiast inny Aviator posiadał wcześniej wymieniony rodzaj mechanizmu, czyli - 17 jewels mechanical lever movement 2509 H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info dla CIESLUT`a

dzieki za informacje.

w srodku jest 2605 - sprawdzilem jeszcze raz


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim ??, czy to franken ??, czy też może jakaś edycja Poljota ?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

post-43196-0-02873700-1458735402_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Czy ktoś z was spotkał się z czymś takim ??, czy to franken ??, czy też może jakaś edycja Poljota ?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

To oryginał eksportowy tylko nie wiem na jaki kraj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu piszą, że De Luxy pod tą marką szły na Polskę. Nie wiem co o tym sądzić.

http://forum.watch.ru/showpost.php?p=1576071&postcount=1098

 

PS.

Aby oglądnąć cały temat o DeLuxach trzeba kliknąć w prawym górnym rogu na napis: Тема: POLJOT de luxe automatic 71 год  

Myslę że Alfa na pewno nie była robiona na rynek Polski. Gdyby tak było zachowałoby się więcej egzemplarzy i byłaby częściej widywana u nas. Ja nie spotkałem w żadnych katalogach bądz materiałach takiej informacji. To trochę jak wróżenie z fusów? Na Watch.ru też ktoś wspomniał że na rynek Polski była robiona Velma?

 

Jak popytać starych zegarmistrzów to nikt o takich markach jak Velma, Alfa nie słyszał. To gdzie te zegarki szły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam  

czy ktoś coś wie  na temat  tego  zegarka?

Wostok Komandirski na mechanizmie 2414. Brak bezela. Fotka z katalogu:

post-27093-0-40976600-1459106505_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wpadł mi w ręce zegarek kieszonkowy marki Edox. Z racji, że jest ze mnie zwykły Kowalski to zbytnio się na zegarkach nie znam. Wiadomo mi tylko to, że jest złocony (napis "PLAQUE G 10").

W internecie znalazłem coś podobnego (    http://www.ebay.com/itm/Rare-EDOX-Collection-mechanical-movement-The-Same-one-used-in-PANERAI-watches-/261538771129?hash=item3ce4ecf0b9:g:Zs8AAOSwd4tTvopG    ) Proszę o pomoc, jakieś informacje (cena, rok produkcji itd.) Zdjęcia :   http://pl.tinypic.com/usermedia.php?uo=uW4M4OjFxsYWxktFCi3%2BKYh4l5k2TGxc#.Vvg59yIXfBJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wpadł mi w ręce zegarek kieszonkowy marki Edox. Z racji, że jest ze mnie zwykły Kowalski to zbytnio się na zegarkach nie znam. Wiadomo mi tylko to, że jest złocony (napis "PLAQUE G 10").

W internecie znalazłem coś podobnego (    http://www.ebay.com/itm/Rare-EDOX-Collection-mechanical-movement-The-Same-one-used-in-PANERAI-watches-/261538771129?hash=item3ce4ecf0b9:g:Zs8AAOSwd4tTvopG    ) Proszę o pomoc, jakieś informacje (cena, rok produkcji itd.) Zdjęcia :   http://pl.tinypic.com/usermedia.php?uo=uW4M4OjFxsYWxktFCi3%2BKYh4l5k2TGxc#.Vvg59yIXfBJ

Po pierwsze Edox to nie radziecki ani rosyjski zegarek - więc skąd pytanie w tym dziale?

Po drugie ( i dotyczy to całego forum) nikt nie poda ci ceny bo zgodnie z regulaminem który zatwierdziłeś - na forum nie wyceniamy zegarków.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio dostałem parę starych nakręcanych zegarków, czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy wśród nich znajdzie sie jakiś wartościowy zegarek? Dzięki z góry.

post-90500-0-65262100-1459118297_thumb.jpg

post-90500-0-27063900-1459118298_thumb.jpg

post-90500-0-74608700-1459118298_thumb.jpg

post-90500-0-24203600-1459118299_thumb.jpg

post-90500-0-75807000-1459118299_thumb.jpg

Edytowane przez DominikK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.