Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Te indeksy pomalowane są jakąś farbą fosforyzującą.

Wskazówki są pomalowane farbą fabrycznie.

Teraz mam problem bo nie wiem jak włożyć (zablokować)koronkę.

Niema tutaj żadnego przycisku, jak w innych.

Myślę że jest ona pod tarczą, ale mam nadzieje że się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak zwana pasówka. Zegarek naręczny zrobiony z kieszonkowego. W Twoim mechanizm pochodzi z sowieckiej Mołni z lat 50-tych. Tarcza to wyrób rzemieślniczy. Czyli jakiś zegarmistrz, albo inny majsterkowicz dopieścił ją napisem i swoją wizją indeksów.

http://allegro.pl/zegarek-molnia-i1302269683.html - przykładowo tak to powinno wyglądać. Mniej więcej bo ten z aukcji też trochę już nadgryziony zębem czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wielkie dzięki.

Tutaj tarcza jest inna reszta to samo.

A wie ktoś jak tutaj zamontować koronkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Teraz mam problem bo nie wiem jak włożyć (zablokować)koronkę.

Niema tutaj żadnego przycisku, jak w innych.

Myślę że jest ona pod tarczą, ale mam nadzieje że się mylę.

 

włożyć (zablokować) wałek.

 

No, mylisz się.

 

Nie we wszystkich jest przycisk. W tym jest mały wkręt (ten najbliżej koronki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jutro się wezmę i tak zrobię, bo dzisiaj już niema światła i w ogóle.

Próbowałem zrobić porządek z tą śrubką, ale nie wychodziło jeśli włożę wałek to śrubka się blokuję.

Muszę pomyśleć jak to zrobić.

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rany, a myślałem, ze więcej wersji już nie ma...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Jest całkiem sporo - są z pływakiem, biegaczem, motocyklistą, i różne okolicznościowe, ze spartakiady, jeszcze w wersji z czarną tarczą, białą, i inne wariacje. Czekałem, aż pojawi się wreszcie coś innego, niż ciągle ten sztampowy biegacz, ale widzę, że będę musiał poczekać jeszcze trochę. Wiadomo, Monte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam 2 zegarki rosyjskie.

Pierwszy to jakiś stary Poljot ze szkiełkiem powiększającym datownik.

Drugi to jakis olimpiada 80'.

Ile mogą być warte pojedynczo i co to za zegarki bardziej szczegółowo.

 

http://w33.wrzuta.pl/obraz/0XCg6Io3Alg/sdc12144 - poljot

http://w33.wrzuta.pl/obraz/2rJThcPkNeC/sdc12149 - olimpiada

http://w33.wrzuta.pl/obraz/1S47l5AFVJY/sdc12154 - olimpiada

 

Z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Ten Poljot ma na tarczy napis 16\17 czy 29 jewels? Jeśli opcja pierwsza, to jest to przyzwoity zegarek garniturowy z lat 60-tych, pozłacany pewnie warstwą 20 m.

Jeśli druga - to jest to "bardziej" przyzwoity zegarek (też z lat 60-tych) z automatycznym naciągiem, tzw. Poljot De Luxe. To najcieńszy radziecki automat. Model tym cenniejszy, że ze szkiełkiem powiększającym i w dobrym stanie - o ile dobrze widzę. W pierwszej opcji może kosztować do 80zł, w drugiej, nawet 300zł.

 

Drugi sikor, to Wostok z lat 80-tych, a przypuszczalnie z 1980 (Olimpiada w Moskwie). Warstwa złota, to pewnie - choć nie mam pewności - 10m. Ten model nie w wersji olimpijskiej wart jest do 50 zł, ale jak wszystkie zegarki "olimpijskie", jest cenniejszy, i mógłby osiągnąć cenę powiedzmy 80zł.

Oczywiście podane ceny, to moje wróżby, nie traktuj ich jako prawdy objawionej. Allegro zawsze potrafi zaskoczyć ;)

Edytowane przez yasiooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Mailowałem w jego sprawie ze sprzedawcą. Cena minimalna była ustawiona na 600zł :)

Nawet nie próbowałem się targować...

O szit, ale pojechał! To się nazywa żerowanie na kolekcjonerach. Ale myślę, że za taką cenę nie znajdzie nabywcy. Dwa razy niższa, to też by było przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O szit, ale pojechał! To się nazywa żerowanie na kolekcjonerach. Ale myślę, że za taką cenę nie znajdzie nabywcy. Dwa razy niższa, to też by było przegięcie.

 

 

Jedno trzeba przyznać - zegarki ma fajne i umie robić zdjęcia, ale aukcje chyba wystawia dla samego wystawiania, bo ceny (przynajmniej na rusy) są z kosmosu. Nie zauważyłem, żeby znajdowały nabywców.

Wygląda to tak, jak by brał średnią wartość rynkową i mnożył ją x3.

 

150zł za zwykłego Komandira w (moim zdaniem) najbrzydszej kopercie, czy tyleż samo za Slavę automata w jednym z gorszych wydań...

Taka sama Slava była ostatnio wystawiona za 35zł (po raz już któryś) i nie znalazła nabywcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Jedno trzeba przyznać - zegarki ma fajne i umie robić zdjęcia, ale aukcje chyba wystawia dla samego wystawiania, bo ceny (przynajmniej na rusy) są z kosmosu. Nie zauważyłem, żeby znajdowały nabywców.

Wygląda to tak, jak by brał średnią wartość rynkową i mnożył ją x3.

 

150zł za zwykłego Komandira w (moim zdaniem) najbrzydszej kopercie, czy tyleż samo za Slavę automata w jednym z gorszych wydań...

Taka sama Slava była ostatnio wystawiona za 35zł (po raz już któryś) i nie znalazła nabywcy.

 

No właśnie mnie też dziwi taka polityka. A przecież każde nowe wystawienie jednego przedmiotu kosztuje. Wydaje mi się, że po paru przypadkach nieudanej sprzedaży w "kup teraz", przeszedł na licytację, z nieco niższa ceną i wtedy zegarki schodziły. A może jednak ma nabywców, w końcu chyba wie co robi... W każdym razie ja u niego nie kupuję, za bardzo szanuje swoje pieniądze <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mnie też dziwi taka polityka

Skoro robi tak od lat (a sledzę jego aukcje) to po prostu musi mu sie to opłacać <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem tu nowy. Posiadam oto takiego Poljota. Niestety nie wiem nic na jego temat i proszę o pomoc.

Ile lat może mieć ten sprzęt? czy jest wartościowy?

Pozdrawiam Tomek

post-33580-0-74710300-1290951975_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge powiedzieć tyle, że masz bardzo ładnego, radzieckiego Poljota ze stoperem. Jest tu na forum paru speców od Poljotów chrono, wiec cierpliwie poczekaj na dokładniejsze dane :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem tu nowy. Posiadam oto takiego Poljota. Niestety nie wiem nic na jego temat i proszę o pomoc.

Ile lat może mieć ten sprzęt? czy jest wartościowy?

Pozdrawiam Tomek

Zegarek pochodzi z końca lat '70 lub '80. Wartość... 20-50zł zaleznie od stanu zachowania, twój wygląda nienajgorzej.

 

 

Witam. Kompletnie nie znam się na rosyjskich zegarkach, czy możecie mi cos powiedzieć więcej o tym Poljocie ??

....

Poljot chrono na werku 3133 koperta albo stalowa albo mosiężna chromowana (były dwie wersje). Zegarek z lat '80, być może przełomu 80/90 - fajna maszyna i warta kilka setek jesli jest sprawna (stan wizualny wydaje się być dobry). Stoper do 30min + obrotowy pierścień pozwalający zrobić z niego "stoper 12 godzinny dla ubogich" lub zaznaczyć sobie ważna godzinę. Teoretycznie nie jest wodoszczelny, ale niektóre wersjie mają cos koło 30m. Zegarków takich uzywano w polskim lotnictwie wojskowym (przydziałówki). Rosjanie uzywają do dziś. Zegarki te były tez dostępne dla cywili więc nie można okreslic rodowodu.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie co to za zegarek. Należał do mojego pradziadka. Na kopercie ma wybitą próbę 583. Proszę o informacje z jakich lat pochodzi i cenę kolekcjonerską. pozdrawiam

post-33663-0-42836700-1291308290_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i mam pytanie co to za zegarek. Należał do mojego pradziadka. Na kopercie ma wybitą próbę 583. Proszę o informacje z jakich lat pochodzi i cenę kolekcjonerską. pozdrawiam

 

Wartość kolekcjonerska to prawdopodobnie tylko wartość złota.

 

Dla Ciebie powinien być bezcenny, gdyż należał do Twojego pradziadka.

 

 

PS - ponieważ młodzież nie czyta tych dziwnych literek zwanych grażdanką więc zegarek nazywa się Poljot, mechanizm na 17 kamieniach, wykonany w ZSSR w 1-ej moskiewskiej fabryce zegarków im. Kirowa.

Edytowane przez whb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z początku lat '60 prawdopodobnie na werku (poljota) 2414 czyli kirowskiego z datownikiem. Dośc trudny do kupienia, wartośc wyższa niz złoty złom ;) Wyższa o jakieś 50 zeta, może więcej - widze jedną fotke a to za mało na oceny i wyceny, ale jak masz sprzedać to sprzedaj jako całość - chętny kolekcjoner się znajdzie a szkoda go zniszczyć w jubilerskich łapskach który weźmie go na przetop.

Ten model koperty to chyba wydmuszki były (w sensie puste w środku) i złota na nim mało - kilkaset złotych jest wart.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki oczywiście nie mam zamiaru go sprzedawać po prostu byłem ciekaw co to za zegarek a cyrylicy w szkole już się nie uczyłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.