Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Za 50-60 mozna kupić w pudełku jak się poszuka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo :) Nie sądziłem, że jest tyle wart :D I tak nie wiem gdzie sprzedać taki zegarek, ale coś się wymyśli :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zegarki są niewiele warte, około 20zł. Generalnie ruskie damki są mało warte.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo :) Nie sądziłem, że jest tyle wart :lol: I tak nie wiem gdzie sprzedać taki zegarek, ale coś się wymyśli :lol:

 

Pozdrawiam

no jak to gdzie na allegro ;-) weź sobie ustaw jakąś cenę minimalną i już

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam znalazłem dwa zegarku po Śp. Dziadku chciałbym się dowiedzieć z jakich lat one pochodzą i ile są warte :lol:

 

post-32093-0-97516100-1331591429.jpg/

 

post-32093-0-61024700-1331591432.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Pierwszy, to złocony MIR z lat 60-tych na werku 2209 na 18 kamieniach, z Czystopolskiej Fabryki Zegarków. Wartość w tym stanie: max 20zł.

Drugi, to KOMANDIRSKI w wersji młodzieżowej\kobiecej, z drugiej połowy lat 80-tych. Werk 2409 na 17 kamieniach. Ta sama fabryka. W tym stanie (czyli bardzo dobrym, tzw. NOS) wart ok 80zł. Gdybyś miał do niego pudełeczko i papiery, to nawet sporo powyżej stówy byś mógł za niego wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego drugiego mam wszystko papiery i pudełko a pierwszy to pamiątka więc nawet jak by był wart kilkaset złotych to bym go nie sprzedał pierwszy będzie szedł do czyszczenia i konserwacji

 

dziękuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

cześć! Zwracam się do Was z prośbą w identyfikacji tego Wostoka, kupionego dzisiaj na targu staroci. Z tego co wiem jest złocony 5 mikronów (napis na kopercie "Au5") i jego mechanizm jest na 18 kamieniach. Interesuje mnie jego wiek i wartość. oto zdjęcia (przepraszam za jakoś zdjęć, potem dam dokładniejsze):

http://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5510741271095036146

http://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5510741277614557570

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiek - lata '70, wartość 15-70zł zależnie od stanu. W środku jest werk 2209 18j.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-32193-0-08408200-1331592242.jpg

post-32193-0-71868800-1331592239.jpg

post-32193-0-10050600-1331592241.jpg

Edytowane przez Jeri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

To "Kirowski". Zegarek na pewno cenny kolekcjonersko i szczerze mówiąc zazdroszczę Ci go. Na pewno jest złoty, czy tylko pozłacany? Pozłacany ma wartość do 200zł (ale musi być stan idealny), a złoty, ok. 600-900zł. W złotych zegarkach dekiel jest również złoty. W pozłacanych - stalowy.

Edytowane przez yasiooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kopercie jest znaczek Au 20, Dekielek ze stali to pewno pozłacany. Po nakręceniu działa przez 24 godziny, pasek jest chyba oryginalny. Znalazłem go razem z kartką " w dowód wdzięczności" wydaje mi się że pradziadek dostał go od jakiegoś żyda. Dzięki yasiooo za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kopercie jest znaczek Au 20, Dekielek ze stali to pewno pozłacany. Po nakręceniu działa przez 24 godziny, pasek jest chyba oryginalny. Znalazłem go razem z kartką " w dowód wdzięczności" wydaje mi się że pradziadek dostał go od jakiegoś żyda. Dzięki yasiooo za sugestie

 

No to pozłacany, grubość powłoki 20 mikrometrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny Kirov :) Robi wrazenie ładnie zachowanego :) Z wyceną do 200 to jest jak najbardziej realne, ale warto podkreślić, że za stan idealny (tak jak kolega napisał), za ładnego, ale ze sladami eksploatacji 50-70, za solidnie znoszonego może być i 30zł. Tak dla uzupełnienia zegarek z lat '50, szkło plexi, zerowa wodoszczelnośc. Jeśli chodzi tylko 24h to albo ma pękniętą sprężynę naciągu, albo jest straszliwie zasyfiały. Biorąc pod uwagę, ze był pieczołowicie schowany to raczej kwestia zaschniętych smarów - warto go przeserwisować, bo zapewnie części mechanizmu są w ładnym stanie (mało pracował), ale jesli będzie chodził na zaschłym syfie w łożyskach to szybko go zajedziesz. Przyda mi się wizyta u dobrego zegarmistrza.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Przyda mi się wizyta u dobrego zegarmistrza.

 

Wszyscy wymagamy terapii. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-26957-0-82171700-1331592263.jpg

 

Jak się szybko pisze to wychodzą głupoty :) Chociaż uzależnienie od zegarków..... cóż... jestem uzależniony w stopniu zaawansowanym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początek wspomnę, że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o zegarki, podobają mi się te rosyjskie głównie ze względu na wygląd i solidność, zawsze są przez znajomych chwalone. Postanowiłem kupić starszy, ładny zegarek i oto znajduję na allegro kilka fajnych raketek, jednak moje podejrzenia wzbudza ich stan (wydają się za idealne) i duży wysyp podobnych modeli.

np.

http://allegro.pl/zegarek-rakieta-24-godziny-24h-i1206711872.html

http://allegro.pl/mechaniczny-zegarek-rakieta-24h-24-godziny-i1209193788.html

http://allegro.pl/rakieta-zegarek-mechaniczny-24h-rozne-kolory-i1217421304.html

O co więc chce spytać? Czy mogę tym sprzedawcom ufać (to znaczy mówiąc kolokwialnie nie chce zostać wydymany)? czy waszym zdaniem są to zegarki wyprodukowane w ZSRR, czy może są to repliki? Jeśli tak, czy ich jakość będzie porównywalna. Słowem, czy warto kupować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rakiety pochodzą z obecnej produkcji, a napis wyprodukowano w zsrr to taki chwyt marketingowy, po to żeby zegarki lepiej się sprzedawały. Moim zdaniem nie warto ich kupować. Lepiej poszukać oryginalnych starych radzieckich rakiet zachowanych w stanie idealnym - trafiają się jeszcze takie.


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio taki na allegro poszedł za 2,25pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na początek wspomnę, że jestem totalnym laikiem jeśli chodzi o zegarki, podobają mi się te rosyjskie głównie ze względu na wygląd i solidność, zawsze są przez znajomych chwalone. Postanowiłem kupić starszy, ładny zegarek i oto znajduję na allegro kilka fajnych raketek, jednak moje podejrzenia wzbudza ich stan (wydają się za idealne) i duży wysyp podobnych modeli.

np.

http://allegro.pl/ze...1206711872.html

http://allegro.pl/me...1209193788.html

http://allegro.pl/ra...1217421304.html

O co więc chce spytać? Czy mogę tym sprzedawcom ufać (to znaczy mówiąc kolokwialnie nie chce zostać wydymany)? czy waszym zdaniem są to zegarki wyprodukowane w ZSRR, czy może są to repliki? Jeśli tak, czy ich jakość będzie porównywalna. Słowem, czy warto kupować?

 

Już kiedyś na tym forum pisałem o jakości tychże Rakiet. Otóż kiedyś kupiłem takie cudo - nie byłem wtedy jeszcze na tyle obeznany aby stwierdzić, że to współczesny wyrób. Po kilku tygodniach noszenia zegarek się zatrzymał. Postanowiłem naprawić go sam; po rozebraniu werku stało się jasne, że to przeróbka zwykłego mechanizmu 12-godzinnego. Przy okazji - nie chciałbym oczerniać sprzedających, być może oni są po prostu nieświadomi, że sprzedają coś w rodzaju składaków.Reasumując - zdecydowanie odradzam zakup tych Rakiet.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Oglądałem u zegarmistrza smętne pozostałości Sławy lodówki. Lodówka jaka jest, każdy widzi, tylko jedno mnie zaskoczyło. Tarcza była w metalicznym, opalizującym... zielonym kolorze. Widział ktoś zieloną lodówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.