Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość D@dik

Witam Państwa,

jako iż chciałbym sprzedać ten zegarek, prosiłbym o jakieś szczegóły dotyczące tej Rakietki. Zegarek znalazłem na strychu, wszystko pięknie chodzi.

Serdecznie pozdrawiam!

To rakietka z lat 70, na 19 rubinach na werku 2628.H (jak opisany). Rezerwa chodu ok. 35 godzin

Koperty to miało chromowane, dekiel stalowy i opisane jako pyłoszczelne. Balans z zabezpieczeniem przeciwwstrząsowym.

Co do ceny - wystaw od 1 pln, a rynek powie Ci ile jest warta.

Edytowane przez D@dik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Dziękuje za pomoc. Może ktoś byłby w stanie rozszyfrować ten znak na deklu?

Na deklu to masz tylko numer seryjny i sygnaturkę, że zegarek był wręczany w okazji 25 lat przepracowanych w przemyśle węglowym czyli górnikom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za zegarek z napisem "ARKTYKA" ?

 

http://russian-watches.info/ru/category/24-hour/

 

w ogóle co myślicie o tym sklepie, warto coś tam kupić?

 

Eeee tam :D. Jak szukasz 24h Rakietki, to poszukaj radzieckiej. Te poradzieckie są często marnymi gadżetami na chałupniczo przerabianych mechanizmach. Szkopuł w tym, że czesto mają tarcze radzieckie, żeby wprowadzić w błąd. Generalnie szkoda kasy na takie zabaweczki :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na deklu to masz tylko numer seryjny i sygnaturkę, że zegarek był wręczany w okazji 25 lat przepracowanych w przemyśle węglowym czyli górnikom

 

Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znalazłem dwa zegarki i mam pytanko zeby coś o nich powiedzieć jaka jest ich warość bo pewnie je sprzedam

post-35127-0-42720500-1309360680_thumb.jpg

post-35127-0-83612900-1309360688_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba Poljoty ; oba garniturowce ; oba w kopertach mosiężnych, pozłacanych ; dekle zaciskane z porządnej nierdzewki, szkła plexi, brak wodoszczelności.

Pierwszy jest prawdopodobnie z poczatku lat '70, na pierwszej generacji werku 2609, 17 kamieni.

Drugi to model de luxe, lata '60, mechanizm 2209 na 23 kamieniach.

 

Cena jest silnie zależna od stanu zachowania i stanu technicznego - pojedyńcze zdjęcia nie pozwalają na ocenę.

 

Ogólnie można napisać, że "de luxe" jest bardziej ceniony o osiąga ceny wyraźnie wyższe niż "17". Jakie są typowe ceny? Wpisz poljot w szukajkę allegro i szukaj podobnych i co ważne w podobnym stanie zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

Witam

Znalazłem dwa zegarki i mam pytanko zeby coś o nich powiedzieć jaka jest ich warość bo pewnie je sprzedam

To dwa pospolite rosyjskie zegarki, wszystko masz opisane na tarczy i "google-obrazy" powiedzą Ci wiele. Na zdjęciach wyglądają jakby nie chodziły więc od 1pln wystaw na popularnym serwisie - to "pewnie je sprzedasz". Ehhh ludzie... to jest forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków. To nie to samo, co Klub Transakcji Lombardowych. Na 5 usera postów wszystkie z prośbami o wycenę, bo mnie zegarki nie interesują!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć co to za zegarek

31681_009.4.004_PILOT_700_01.jpg

słyszałem że to nie jest prawdziwy POLJOT tylko Pilot i to nie rosyjski tylko podobno robiony w Niemczech, a tylko mechanizm jest Rosyjski, tak jak napisane na dole tarczy. Warto to kupić za 1000zł czy bardziej polecili byście mi coś takiego:

31681_04661146_Shturmovik_Moscow_Classic_700_04.jpg

bo ten drugi też mi się bardzo podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Szukam informacji na temat tego mechanizmu (czy to przerobiona Slava tranzystorowa?) i samego zegarka.

post-34995-0-67575300-1309456247_thumb.jpg

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy koniu:

Na tarczy pisze pilot nie poljot więc... :) Czy warto go kup[ic - to typowa cena za tańsze modele na rodzinie 3133 więc chyba nie ma problemu. Pilot pisany cyrylicą bo ma się upodobnic do poljota i logo podobne do aviatora - poljot produkuje i sprzedaje werki "oem" i bardzo wiele firm ich używa. Ten konkretny zegarek ma chyba cos wspólnego z Jurijem Levenbergiem (zegarkowy przedsiębiorca rosyjski w niemczech), ale w "noworuskich" to ja cienki jestem więc poczekaj na inne opinie.

 

Treevill - chyba nie - tamten werk był okrągły,a ta płytka nie weszłaby do koperty sław tranzystorów raczej - ale to tylko gdybanie - nie miałem do czynienia z "tranzystorem" Sławy i pozostaje tylko gmeranie w googlach za fotkami tego zegarka - może akurat coś.

yu jest kilka fotek sławy do analizy:

http://forums.watchu...stor-95001.html

 

http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=0622

http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=1285

http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=1302

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Szukam informacji na temat tego mechanizmu (czy to przerobiona Slava tranzystorowa?) i samego zegarka.

 

Zaryzykował bym stwierdzenie, że to mechanizm kamertonowy (tuning fork). W ZSSR była niewielka produkcja takich mechanizmów.

 

--

 

zastrzegam, że nic nie dam sobie uciąć jeśli się mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykował bym stwierdzenie, że to mechanizm kamertonowy (tuning fork). W ZSSR była niewielka produkcja takich mechanizmów.

zastrzegam, że nic nie dam sobie uciąć jeśli się mylę

wiem ze to kamerton ale w przypadku Slawy właśnie używa się "tranzystorowa" bo taki napis był na tarczy


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprawiłem wadliwe linki w poprzednim poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne dodatkowe fotki jakie znalazlem to te

post-34995-0-86903600-1309459091_thumb.jpg

post-34995-0-32135900-1309459098_thumb.jpg


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby to były wnetrzności z NII to miałbyś masakrycznie rzadkie znalzisko.....

tylko ten z fotek to kwarcak, a pierwszy był kamerton:

http://www.netgrafik...ace_watches.htm

 

dla wygody:

niichasprom.jpg

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie to ten sam bo wczesne kamertony miały koronkę na dekielku a napis kwarc pewnie jest prawidłowy ze względu na to ze ostatnie kamertony miały dodatkowo montowany kwarc


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysy koniu:

Na tarczy pisze pilot nie poljot więc... :) Czy warto go kup[ic - to typowa cena za tańsze modele na rodzinie 3133 więc chyba nie ma problemu. Pilot pisany cyrylicą bo ma się upodobnic do poljota i logo podobne do aviatora - poljot produkuje i sprzedaje werki "oem" i bardzo wiele firm ich używa. Ten konkretny zegarek ma chyba cos wspólnego z Jurijem Levenbergiem (zegarkowy przedsiębiorca rosyjski w niemczech), ale w "noworuskich" to ja cienki jestem więc poczekaj na inne opinie.

 

Dokładnie tak, jest to zegarek od Juriego Levenberga, z tym że niedawno zachorowałem na czysto Rosyjski zegarek, a z tego co czytam wychodzi że ten jedzie jakąś imitacją Poljotów, w końcu ma je naśladować :/

 

Możecie mi nakreślić które zegarki są w całości projektowane, produkowane i montowane w Rosji? I co z takimi które nie mają na tarczy napisu: zdziełano w rassiji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może pomysl o rosyjskim zegarku forumowym - chyba wciąż trwają zapisy. Co prawda projekt jest naszego forum, a wykonanie rosyjskie, ale to chyba jeszcze lepiej.

Robić go będzie Moscow Classic - ta sama firma, która wyprodukowała drugi pokazany przez Ciebie zegarek.

Edit: ten drugi to chyba też z oferty J. Levenberga, a MC robi taki

http://moscowclassicshop.com/eng/powieksz.php?rodzaj=5&zdjecie=31681-00961154.gif&nr_kata=3133/00961154

Edytowane przez Wintergreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poproszę o jakieś informacje na temat owego zegarka.

Z góry dziękuję.

post-39784-0-85388300-1309787758_thumb.jpg

post-39784-0-80896100-1309787769_thumb.jpg

post-39784-0-44063200-1309787778_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok Amfibia z końca lat '80 lub przełomu '80/'90, produkcja jeszcze zsrr, rzadka tarcza. Mechanizm automatyczny 2416b w odmianie 21 kamieniowej (naciag automatyczny z możliwością dokręcania ręcznego). Bransoleta fabryczna zintegrowana (choć mozne je było kupić także osobno). Koperta i bransoleta ze stali nierdzewnej, obrotowy pierścień mosiężnych chromowany. Szkło plexi (specjalne, o odpowienum profilu i grubości dla nurka, szlifowane i wprasowywane w kopertę - jeśli nie jest to absolutnie konieczne nie wymienia się go tylko lekko poleruje). Koronka zakręcana.

Jest to zegarek nurkowy - w nowym zegarku gwarantowana była wodoszczelność 200m, ale po tylu latach przed wycieczką na basen sugerowałbym go najpierw sprzawdzić u zegarmistrza na odpowiedniej sprawdzarce by nie było niemiłej niespodzianki. Fajny zegarek i tak jak napisałem wcześniej w rzadkiej wersji. Jeśli chcesz go nosić to po tylu latach nalezy mu się czyszczenie i smarowanie mechanizmu u solidnego zegarmistrza - stare smary są już zaschnięte.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem laikiem w tej dziedzine wiec bylabym wdzieczna gdzby ktos mogl zweryfikowac informajce na temat mojego zegarka.

Wiem tyle ze to radziecki czasomierz marki Slava. chcialabym sie rowniez dowiedziec co oznacza napis na blacie "17 jeweis"

Zegarek dziala, w stanie dobrym, a z tylu na blacie ma wzbity numer 694.

Pozdrawiam.dscf31130a8c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem laikiem w tej dziedzine wiec bylabym wdzieczna gdzby ktos mogl zweryfikowac informajce na temat mojego zegarka.

Wiem tyle ze to radziecki czasomierz marki Slava. chcialabym sie rowniez dowiedziec co oznacza napis na blacie "17 jeweis"

Zegarek dziala, w stanie dobrym, a z tylu na blacie ma wzbity numer 694.

Pozdrawiam.dscf31130a8c.jpg

 

17 jewels = 17 kamieni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.