Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Kiepsko szukałeś.

Z moich źródeł wynika że pochodzi z 1960s lat, z Pierwszej Moskiewskiej Fabryki, jest na werku 2612. Piękny budzik. POluje na takiego ostatnio. W DG na jarmarku miałem podobnego w rękach tylko w złocie. Niestety po wzięciu go do ręki odpadła koronka z wałkiem. Odłożyłem i podziękowałem :unsure:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że wskazówka budzika nieoryginalna,powinna być dłuższa i pofalowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że wskazówka budzika nieoryginalna,powinna być dłuższa i pofalowana.

 

Dokładnie tak jak mówi kolega Buran. Winna być taka ło:

DSC05091.jpg

Edytowane przez armian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie. Ta pofalowana, jak mogłem tego nie zauważyć. Tutaj nic nie ukryje się hehe. Świetna sztuka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości:

to coś to jakaś podróbka czy rzeczywiście Slawa no i czy warto sobie nią głowę zawracać. Sprzedający milczy.

Sława

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewas1 - Szczerze powiem ,że w rękach nie miałem aby obiektywnym być - jednak ani 1 pozytywne słowo pod adresem tych "Sliaw" nie słyszałem. Obawiam się również że 2 Moskiewska nie popełniła by czegoś podobnego nawet jeżeli jej pracownicy w ramach zbiorowego strajku zaczęli by ostro pić Stoliczną i zagryzać śledzim w pracy... Jak dla mnie ta wesoła produkcja to rasowe made in China.. Jakiś czas temu nawet "Turbilion" z tego brandu był na alle za parę stówek.. bez komentarza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości przypadków te chronografy nazywały się Buran. To jest produkt już rosyjski, firmy Volmax, która przejęła Poljota. Wyglądem nawiązujący do chronografu Tutima-Urofa, do którego części i maszyny Rosjanie przejęli od Glashütte jako raparacje wojenne.

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to Mołnia (Molnija- błyskawica) na mechanizmie 3602 ( 18 kamieni), datowanie na lata 60te.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć ile ten budzik ze "Sławy" jest wart:

 

post-41129-0-86687900-1331856481.jpg

post-41129-0-84606400-1331856483.jpg

 

Oczywiście dalej jest 'na chodzie' i jest w stanie wyrwać człowieka ze snu :rolleyes:

 

Z góry dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie wyceniamy na forum zegarków patrz regulamin,

Po drugie, proponuję sprawdzić na popularnym serwisie aukc.

Po trzecie budziki to dość specyficzny segment zegarkowy, i wydaje mi się ,że mało chodliwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przeszukując stare rzeczy dziadka natrafiłam na stary zegarek. Jest to Poljot, 17 jewels, prawdopodobnie pozłacany (przy klamrze jest wyryte 'Au').

Ma wyryte logo Igrzysk Olimpijskich, prawdopodobnie w Moskwie, 1980r.

Byłabym wdzięczna, gdyby ktoś był w stanie określi, czy zegarek ma jakąkolwiek wartość, poza sentymentalną.

( z góry uprzedzam, że nie znam się na zegarkach ;P)

Dorzucam zdjęcia.

 

dsc02401m.jpg

 

dsc02404u.jpg

 

dsc02407f.jpg

 

dsc02408u.jpg

 

dsc02410zv.jpg

 

dsc02411d.jpg

Edytowane przez Graisy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem dzisiaj w jakieś szufladzie zegarek.

Zegarek nie działa. Jest chyba złoty - próba 583.

Wygląda na rosyjski. Poniżej parę fotek.

Jak myślicie, jest coś wart?

89955775.th.jpg 78204436.th.jpg 62828541.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cybernetic- jest to Łucz z fabryki w Mińsku, werk 2209 - 23 kamienie, koperta złota - tak jak piszesz próba 583. Nie wyceniamy tutaj zegarków - a wart jest tyle ile waga koperty + kornki * cena złomu.

Graisy - jak wyżej - nie wyceniamy, jest to dość lubiany i nie tak bardzo popularny zegarek, jeżeli jest na chodzie i ktoś ma dostęp do nowego szkiełka do niego - zapewne może stać się ciekawą częścią kolekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z jakich lat w przybliżeniu pochodzą te zegarki? Wiem tylko, że ten z prawej był wyprodukowany w gdzieś w latach 1991-1994.

 

zsrz.th.jpg

 

http://imageshack.us/photo/my-images/706/zsrz.jpg/

 

mechanizmy.th.jpg

 

http://imageshack.us/photo/my-images/836/mechanizmy.jpg/

 

EDIT

Jak na imageshacku skopiować link do pełnowymiarowego zdjęcia?

Edytowane przez Mroovkoyad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To Moj pierwszy post ;) Pisze do Was bo znalazlem w jakis starych rupieciach dwa zegarki, a ze sie na tym kompletnie nie znam prosze napiszcie czy są jakies dobre, rzadkie czy czesto spotykane i choc czytalem ze nie prowadzicie wyceny powiedzcie prosze czy są cokolwiek warte. bardzo dziekuje ;)

91108265.jpg

39367966.jpg

75396729.jpg

90095942.jpg

15647589.jpg

20342122.jpg

41379708.jpg

22458477.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tribal - zegarki jak widać na zdjęciach w dość dobrej kondycji, jeżeli są na chodzie to jest wielki in plus,

wartość mają jak wszystko w życiu - standardowo wpisz nazwy w wyszuk. na portalu aukc. i już coś wiedzieć będziesz.

Co do szczegółowych info:

1.Cornavin - damka, na 17 kamieniach, koperta złocona 22mikronami.

2.Zaria - 21 kamienie (werk 2009b) , ozdobna dameczka w złoceniu, wykonana na eksport.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZiM, pozłacany AU 10, ręczny naciąg, mała sekunda, wciskany dekiel.

Będę wdzięczny za wszelkie informacje. Wart więcej niż 3 dychy?

 

 

 

 

 

schowek01zs.jpg

 

 

schowek012.jpg

schowek013.jpg


Lubię divery, nie lubię chronografów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tribal - zegarki jak widać na zdjęciach w dość dobrej kondycji, jeżeli są na chodzie to jest wielki in plus,

wartość mają jak wszystko w życiu - standardowo wpisz nazwy w wyszuk. na portalu aukc. i już coś wiedzieć będziesz.

Co do szczegółowych info:

1.Cornavin - damka, na 17 kamieniach, koperta złocona 22mikronami.

2.Zaria - 21 kamienie (werk 2009b) , ozdobna dameczka w złoceniu, wykonana na eksport.

 

 

 

Cornavin jest kryty 22 karatowym złotem, metodą PDV., więc śladową warstwą, praktycznie jest to jedynie zmiana koloru


Sex, drags & rock-n-roll !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Nabyłem wczoraj zegarek Łucz na 2209, którym pochwaliłem się już w temacie o nowych nabytkach. Tutaj chciałbym się Was zapytać o kopertę, tzn. o złoto. Oczywiście nie zamierzam tego zegarka sprzedawać, a już na pewno nie na złoty złom :unsure: Po prostu z ciekawości chciałbym się od Was dowiedzieć jaka to próba i ile go może być. a na ciekawość ponoć nie ma leku :)

 

IMGP4129.JPG

 

IMGP4134.JPG

 

Na kopercie jest wybity symbol AU 10+, kompletnie się nie znam dlatego pytam Was o jakiekolwiek informacje :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm

 

niestety ten zegarek jest tylko pokryty złotem, grubość 10mikronów

 

kilka takich kopert starcza na 1 gram złota, tak mówił mi zegarmistrz, chyba 3 koperty 20mikron dają 1 gram 14karatowego złota, jakoś tak

 

 

 

 

mam nadzieje, że nie kupiłeś go w "atrakcyjnej" cenie jako złoty?

aaa już widzę, że 70pln to bardzo dobra cena za taki stan

Edytowane przez spartasongo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem go właśnie ze względu na stan :unsure: Już trafił to zegarmistrza na przegląd i będzie noszony z dumą :) O złoto zapytałem z czystej ciekawości choć oczywiście handlarz zachwalał kopertę, nie pamiętam już czy mówił, że jest złota czy pozłacana, cenę dał jednak dobrą więc się zdecydowałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.