Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Qba.

Hi-Fi stereo

Rekomendowane odpowiedzi

To co piszesz to nonsens rodem z historii o bitperfect, zakłócenia wyjścia cyfrowego przez wyjścia analogowe. Nowe, nie znałem. Ale może warto sprzedać ten pomysł producentom high endu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
47 minut temu, tbn napisał(-a):

To co piszesz to nonsens rodem z historii o bitperfect, zakłócenia wyjścia cyfrowego przez wyjścia analogowe. Nowe, nie znałem. Ale może warto sprzedać ten pomysł producentom high endu. 

Trąba jesteś i tyle, postępując w myśl zsady nie znam się, ale i tak wypowiem sie. 😜

Wystarczy obejrzeć zdjęcia budowy CD, żeby zobaczyć że nie ma opcji, żeby sygnał dotarł do sekcji analogiwej bo najpierw musi go coś zdekodować skoro jest cyfrowy. Jeżeli coś jest wyłączane to tylko niektóre obwody w sekcji cyfrowej. Dla tego nawet napisałem tłustą trzcionką coś co oczywiście do Ciebie nie dotarlo.

Poza tym czytając recenzję zbierznego wcześniejszego modelu 600 dużo wskazuje na to, że instrukcje są źle napisane.

Tryb 1 Pure wyłącza coś na środkowej płytce i nie puszcza już sygnału cyfrowego na wyjścia cyfrowe.

Szczególnie, że napisałem dla ograniczenia takich wypowiedzi jak twoja, że: "Nie pytam czy to działa a już na pewno czy to słychać bo podobno nie słychać.'

Oczywiście musiałeś i tak zaistnieć właśnie w ten niepożądany sposób?

 

Tryb 2 Pure mimo, że źle opisany dział prawdopodobnie zgodnie z moimi przypuszczeniami i odcina sekcję analogową, sygnał idzie tylko do wyjścia optycznego.

To było przedmiotem pytania.

Źródło:

https://hi-fi.com.pl/testy/systemy-hi-fi/5236-denon-pma-600ne-dcd-600ne.html

 

Także dzięki za pomoc, w której w żadnym wypadku nie pomogłeś!

 

 

 

Denon-DCD-900NE-4-XXL.jpg

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@tbn Ty w ogóle wiesz co to bit-perfect ?

W każdym razie proponuję zwrócić uwagę co ten Denon robi. Źródło: audio.com.pl

"

Realizacja upsamplingu przebiega w doskonałych i nowoczesnych procesorach sygnałowych FPGA – algorytmy szykuje sam Denon i chwali się, że zastosowana odmiana Plus podnosi rozdzielczość do 32 bitów, a próbkowanie nawet do 768 kHz (w przypadku płyty CD byłoby to 705,6 kHz – szesnastokrotność bazowej częstotliwości 44,1 kHz). 

Jednak DCD-900 jest wyposażony w przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Technology ES9018K2M, który tak wyżyłowanych sygnałów (32/768) nie obsłuży, zatrzymując się na 32 bit/384 kHz. Ale to i tak imponujące dla niskobudżetowego odtwarzacza.

Zegar wzorcowy pomaga zminimalizować zniekształcenia jitter. Dla transportu przygotowano specjalną ramę montażową stabilizującą i tłumiącą drgania. Tani i rasowy cedek."

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chcesz wyłączania wyjść analogowych, żeby ci nie zniekształcały wyjścia cyfrowego, a potem mieszasz skądś do tego upsampling. Sekcja analogowa  to DAC a ten przy samym transporcie nie jest używany. To czy sygnał cyfrowy jest podbijany do więcej bitów to odrębna kwestia. Czy Pure direct to placebo, wystarczy przeczytać opis co ci z resztą pisałem. Poszukiwanie bitperfectu i “natywnego CD” ( co to w ogóle jest)? Znów dyskusja o złotych uszach, tym razem nie jak się elektrony odbijają w kablu głośnikowym ale błędy w bitach sygnału cyfrowego. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bity lecą kablami po dnie przez cały ocean bez błędów, ale od odtwarzacza do wzmacniacza się gubią xD.

 

tak-bylo-jan-pawel-2-drugi-tvn-jp2.jpg


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
18 minut temu, nicon napisał(-a):

Bity lecą kablami po dnie przez cały ocean bez błędów, ale od odtwarzacza do wzmacniacza się gubią xD.

 

tak-bylo-jan-pawel-2-drugi-tvn-jp2.jpg

 

Cały Ty - żenujące. No i oczywiście nie znam się, ale wypowiem się. Czy to pierwszy wątek na tym forum gdzie zlatują się osoby, których temat nie interesuje, ale wypowiadają się dla samego wypowiadania bo jest ruch w interesie i pozycjonuje się na górze - pytanie retoryczne. 

  

To tak: Transmisje transkontynentalne używają wzmacniaczy bo muszą https://akademickaseriawwsi.wwsi.edu.pl/ksiazki/1/Rozdzial_5._Wzmacniacze_sygnalow_optycznych.pdf

Idąc twoim tokiem myślenie ludzkość ma dwukierunkową transmisję satelitarną, a twoje AirPodsy zrywają łączność jak przejdziesz z pokoju do pokoju.

 

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Może uda mi się wciąć w dyskusję. ;)

Muszę ogarnąć sobie zestaw stereo - amplituner/wzmacniacz stereo + kolumny.
Zaczynam od poszukiwań amplitunera, bo jest parę wymagań i ograniczeń. Może ktoś z Was śledzi i ogarnia dobrze aktualną ofertę, i co jest dobre.

 

Główne ograniczenie to rozmiar -  wysokość półki to 17 cm, a głębokość to 41 cm - w tej głębokości musi zmieścić się sam sprzęt i musi zostać miejsce na połączenie kabelków.

 

Wymagania:

- wspieranie Airplay 2,

- podłączenie PCta (odległość od docelowego miejsca amplitunera ~6 metrów), z którego słucham przez 99% czasu muzyki - kilka opcji:
    HDMI (ze wsparciem 4k 120Hz i musi działać VRR),
    USB Audio (te 6 metrów będą wymagać dobrej jakości aktywnego kabelka USB),
    klasyczne połączenie cyfrowe optyczne lub coaxial, ale tu musiałbym dokupić sensowne zewnętrzne pudełeczko pod USB z takim wyjściem.

- podłączenie TV - pierwotnie myślałem, że koniecznie przez HDMI ARC, ale powoli dochodzę do wniosku, że może prościej zwykły kabel cyfrowy i przeboleję też brak HDMI CEC.

 

Kolumny planuję dobierać w dalszym kroku, ale jak macie sprawdzone kombinacje, to byłoby miło. Mam przygotowane miejsce między szafkami 55 cm szerokości, ~40 cm głębokości, ale mogą nieco wystawać poza szafki.

Pomieszczenie ~30 m2, dość nieregularne kształty, za kolumnami cała niemal ściana pokryta cienką (2-5 cm) pianką Fluffo, ale nie zamierzam bawić się w wygłuszanie, adaptacje - nie mam tego poziomu zboczenia audio. ;)

Odnośnie preferencji dźwiękowych, to słucham niemal każdego gatunku od klasyki, jazzu, po elektroniki i rock, ale preferuję równe brzmienie (zdecydowanie nie lubię V-ki), ale jednocześnie rytmiczne (przez rozmemłanie i spokój Beyerdynamiców DT880 pro, musiałem te słuchawki sprzedać).

 

Wcześniej, jak robiłem risercz, to napaliłem się na Onkyo TX-8270, ale są 2 problemy:

- wsparcie producenta niepewne w związku z tymi bankructwami i przejęciami - pytanie, czy będzie komu robić update'y softu w razie czego,

- wspiera tylko 4k w 60Hz, co go dyskwalifikuje.

 

No i budżet, powiedzmy za amplituner i kolumny z kabelkami i innymi rzeczami chciałbym się zmieścić w 10k PLN (w uzasadnionych przypadkach może lekko ponad).

Pomożecie?

 

P.S.

I jeszcze takie pytani - czy amplitunery potrafią grać audio z wejścia HDMI bez włączonego TV (podłączenie HDMI PC->amplituner->TV), tzn. czy nie ma głupiego "usprawnienia", że audio, które idzie razem z obrazem po HDMI, będzie odtwarzane tylko wtedy, gdy TV jest włączony.

Edytowane przez machlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, machlo napisał(-a):

Może uda mi się wciąć w dyskusję. ;)

Muszę ogarnąć sobie zestaw stereo - amplituner/wzmacniacz stereo + kolumny.
Zaczynam od poszukiwań amplitunera, bo jest parę wymagań i ograniczeń. Może ktoś z Was śledzi i ogarnia dobrze aktualną ofertę, i co jest dobre.

 

Główne ograniczenie to rozmiar -  wysokość półki to 17 cm, a głębokość to 41 cm - w tej głębokości musi zmieścić się sam sprzęt i musi zostać miejsce na połączenie kabelków.

 

Wymagania:

- wspieranie Airplay 2,

- podłączenie PCta (odległość od docelowego miejsca amplitunera ~6 metrów), z którego słucham przez 99% czasu muzyki - kilka opcji:
    HDMI (ze wsparciem 4k 120Hz i musi działać VRR),
    USB Audio (te 6 metrów będą wymagać dobrej jakości aktywnego kabelka USB),
    klasyczne połączenie cyfrowe optyczne lub coaxial, ale tu musiałbym dokupić sensowne zewnętrzne pudełeczko pod USB z takim wyjściem.

- podłączenie TV - pierwotnie myślałem, że koniecznie przez HDMI ARC, ale powoli dochodzę do wniosku, że może prościej zwykły kabel cyfrowy i przeboleję też brak HDMI CEC.

 

Kolumny planuję dobierać w dalszym kroku, ale jak macie sprawdzone kombinacje, to byłoby miło. Mam przygotowane miejsce między szafkami 55 cm szerokości, ~40 cm głębokości, ale mogą nieco wystawać poza szafki.

Pomieszczenie ~30 m2, dość nieregularne kształty, za kolumnami cała niemal ściana pokryta cienką (2-5 cm) pianką Fluffo, ale nie zamierzam bawić się w wygłuszanie, adaptacje - nie mam tego poziomu zboczenia audio. ;)

Odnośnie preferencji dźwiękowych, to słucham niemal każdego gatunku od klasyki, jazzu, po elektroniki i rock, ale preferuję równe brzmienie (zdecydowanie nie lubię V-ki), ale jednocześnie rytmiczne (przez rozmemłanie i spokój Beyerdynamiców DT880 pro, musiałem te słuchawki sprzedać).

 

Wcześniej, jak robiłem risercz, to napaliłem się na Onkyo TX-8270, ale są 2 problemy:

- wsparcie producenta niepewne w związku z tymi bankructwami i przejęciami - pytanie, czy będzie komu robić update'y softu w razie czego,

- wspiera tylko 4k w 60Hz, co go dyskwalifikuje.

 

No i budżet, powiedzmy za amplituner i kolumny z kabelkami i innymi rzeczami chciałbym się zmieścić w 10k PLN (w uzasadnionych przypadkach może lekko ponad).

Pomożecie?

 

P.S.

I jeszcze takie pytani - czy amplitunery potrafią grać audio z wejścia HDMI bez włączonego TV (podłączenie HDMI PC->amplituner->TV), tzn. czy nie ma głupiego "usprawnienia", że audio, które idzie razem z obrazem po HDMI, będzie odtwarzane tylko wtedy, gdy TV jest włączony.

Ja ci selektywnie podpowiem. Nie wiem czy kolejnosc HDMI PC->amplituner->TV jest prawidłowa (?) TV na koncu mialby grac cos co komputer przepuszcza przez wzmacniacz?? Nie mam pewnosci, ze dobrze cie zrozumialem. Jesli miales na mysli, ze cos leci z TV np apka tidala (przez to byłoby imho dziwne - mozesz prosto do wzmaka np. z kompa, AirPlay) to TV musi działać. Przynajmniej mój model tak miał/ma (Sony OLED). Ale jest opcja wyłaczenia ekranu i działania elektroniki.

 

Amplituner to chodzi ci o faktyczny tuner radiowy? Czy wzmacniacz zintegrowany? Mam kolege, ktory mial mnie wiecej takie kryteria jak ty i wybrał cos z Lyngdorfa (dodatkowo jak na dobrej klasy sprzet wyjatkowo płytki), jest mega zadowolony, chociaz to moze byc budzet wyzszy.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, machlo napisał(-a):

Może uda mi się wciąć w dyskusję. ;)

Muszę ogarnąć sobie zestaw stereo - amplituner/wzmacniacz stereo + kolumny.
Zaczynam od poszukiwań amplitunera, bo jest parę wymagań i ograniczeń. Może ktoś z Was śledzi i ogarnia dobrze aktualną ofertę, i co jest dobre.

 

Główne ograniczenie to rozmiar -  wysokość półki to 17 cm, a głębokość to 41 cm - w tej głębokości musi zmieścić się sam sprzęt i musi zostać miejsce na połączenie kabelków.

 

Wymagania:

- wspieranie Airplay 2,

- podłączenie PCta (odległość od docelowego miejsca amplitunera ~6 metrów), z którego słucham przez 99% czasu muzyki - kilka opcji:
    HDMI (ze wsparciem 4k 120Hz i musi działać VRR),
    USB Audio (te 6 metrów będą wymagać dobrej jakości aktywnego kabelka USB),
    klasyczne połączenie cyfrowe optyczne lub coaxial, ale tu musiałbym dokupić sensowne zewnętrzne pudełeczko pod USB z takim wyjściem.

- podłączenie TV - pierwotnie myślałem, że koniecznie przez HDMI ARC, ale powoli dochodzę do wniosku, że może prościej zwykły kabel cyfrowy i przeboleję też brak HDMI CEC.


Pomożecie?

 

P.S.

I jeszcze takie pytani - czy amplitunery potrafią grać audio z wejścia HDMI bez włączonego TV (podłączenie HDMI PC->amplituner->TV), tzn. czy nie ma głupiego "usprawnienia", że audio, które idzie razem z obrazem po HDMI, będzie odtwarzane tylko wtedy, gdy TV jest włączony.

 

Wymagania techniczne to właściwie spełnia każdy nowy model na rynku obecnie. Ten jest kompaktowy: https://www.q21.pl/marantz-cinema-70s-srebrno-zloty.html

 

Co do pytania o dzwięk przez HMDI to będzie działać. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.01.2024 o 11:16, Adi napisał(-a):

Ja wybiorę jednak te ładniejsze bo estetyka niewiele mniej jest ważna jest od brzmienia by słuchało się przyjemnie ;)  

 

hahahahahahaha padłem...jak to jest serio to nie mam pytań 

 

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Valygaar napisał(-a):

Ja ci selektywnie podpowiem. Nie wiem czy kolejnosc HDMI PC->amplituner->TV jest prawidłowa (?) TV na koncu mialby grac cos co komputer przepuszcza przez wzmacniacz?? Nie mam pewnosci, ze dobrze cie zrozumialem. Jesli miales na mysli, ze cos leci z TV np apka tidala (przez to byłoby imho dziwne - mozesz prosto do wzmaka np. z kompa, AirPlay) to TV musi działać. Przynajmniej mój model tak miał/ma (Sony OLED). Ale jest opcja wyłaczenia ekranu i działania elektroniki.

 

Amplituner to chodzi ci o faktyczny tuner radiowy? Czy wzmacniacz zintegrowany? Mam kolege, ktory mial mnie wiecej takie kryteria jak ty i wybrał cos z Lyngdorfa (dodatkowo jak na dobrej klasy sprzet wyjatkowo płytki), jest mega zadowolony, chociaz to moze byc budzet wyzszy.

 

 

 

 

Chodziło mi o to, że jak sygnał audio/video leci z PC przez amplituner do TV, to czy dźwięk będzie grał nawet, jeśli TV będzie wyłączony.
Przypadek, kiedy TV jest źródłem audio/video, to wiem, że powinno działać poprzez HDMI ARC.

Godzinę temu, tbn napisał(-a):

 

Wymagania techniczne to właściwie spełnia każdy nowy model na rynku obecnie. Ten jest kompaktowy: https://www.q21.pl/marantz-cinema-70s-srebrno-zloty.html

 

Co do pytania o dzwięk przez HMDI to będzie działać. 

 

 

384 mm głębokości -> zostsaje 16 mm na kabelki, czyli trochę mało.

No i celowo nie chcę nic więcej niż stereo - nie potrzebuję i nie chcę mieć zbędnej elektroniki do większej liczby kanałów. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kable bezpostednio zakręcone w wejscia lub z wtykami widelkowymi Y wejdą i nie zwiększa rozmiaru amplitunera. Dźwięk z hdmi powinien być jeżeli amplituner włączony. Niektóre odtwarzacze blu-ray mają osobne wyjście hdmi tylko dla dźwięku właśnie w tym celu, żeby ominąć telewizor, który wtedy musiałby by być włączony, ale to inna pętla niż Ty pytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kable bezpostednio zakręcone w wejscia lub z wtykami widelkowymi Y wejdą i nie zwiększa rozmiaru amplitunera. Dźwięk z hdmi powinien być jeżeli amplituner włączony. Niektóre odtwarzacze blu-ray mają osobne wyjście hdmi tylko dla dźwięku właśnie w tym celu, żeby ominąć telewizor, który wtedy musiałby by być włączony, ale to inna pętla niż Ty pytasz.

Niestety inne kabelki jak chinch czy hdmi to jednak parę cm potrzebuje. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
28 minut temu, machlo napisał(-a):


Niestety inne kabelki jak chinch czy hdmi to jednak parę cm potrzebuje. 😕

Mocowanie o ktorym pisze @Burns idzie jakby pod srubka/zaciskiem wiec nie zwieksza glebokosci (nie wtykasz a dokrecasz) ;)

 

49 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Chodziło mi o to, że jak sygnał audio/video leci z PC przez amplituner do TV, to czy dźwięk będzie grał nawet, jeśli TV będzie wyłączony.
Przypadek, kiedy TV jest źródłem audio/video, to wiem, że powinno działać poprzez HDMI ARC.

 

Na moim TV akurat nie działa "przepuszczanie" kiedy jest calkiem wylaczony. Nadal nie wiem jednak czy TV ma znaczenie, bo dzwiek z PC przez wzmacniacz pojdzie na kolumny. Chyba ze chodzi ci o granie glosnikow samych w TV? 🤔😁 Wtedy u mnie to by nie zadziałało.

 

Tu masz wersje stereo:

https://www.salonydenon.pl/amplitunery-stereo/marantz-stereo-70s-amplituner-stereo.html

 

Edytowane przez Valygaar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Valygaar napisał(-a):

Mocowanie o ktorym pisze @Burns idzie jakby pod srubka/zaciskiem wiec nie zwieksza glebokosci (nie wtykasz a dokrecasz) ;)

 

Na moim TV akurat nie działa "przepuszczanie" kiedy jest calkiem wylaczony. Nadal nie wiem jednak czy TV ma znaczenie, bo dzwiek z PC przez wzmacniacz pojdzie na kolumny. Chyba ze chodzi ci o granie glosnikow samych w TV? 🤔😁 Wtedy u mnie to by nie zadziałało.

 

Tu masz wersje stereo:

https://www.salonydenon.pl/amplitunery-stereo/marantz-stereo-70s-amplituner-stereo.html

 

 

Właśnie chodzi mi o to, żeby grał amplituner bez konieczności włączania TV. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
13 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Właśnie chodzi mi o to, żeby grał amplituner bez konieczności włączania TV. :)

Będzie, amplituner ma zazwyczaj kilka wejść i jedno wyjście, ale przy zakupie i tak proponuję sprawdzić to z laptopem bo producenci różne czary odstawiają (potrafi być tylko przelotką omijającą procesor cyfrowy), samo HDMI ma kilka specyfikacji, ale skoro kupisz obecny amplituner to nie powinno być w jakimś starym standardzie.

Kable HDMI są kątowe, największą długość będzie miał właśnie chinch, ale i tak musisz jeszcze uwzględnić kąt załamania kabla. Powiedzmy kątowy hdmi jest skierowany w dół a otwory  będą na innej wysokości. Trzeba też uwzględnić czy jeden kabel nie zablokuje innych wejść, które mogą być np.pod hdmi...

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, machlo napisał(-a):

 

Właśnie chodzi mi o to, żeby grał amplituner bez konieczności włączania TV. :)

OK.

 

A właściwie po co ci to wejscie hdmi 4K 120Hz? DO czego w praktyce to chcesz wykorzystywać? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
28 minut temu, Valygaar napisał(-a):

OK.

 

A właściwie po co ci to wejscie hdmi 4K 120Hz? DO czego w praktyce to chcesz wykorzystywać? :)

 

 Mam TV z VRR i w 4k chodzi na 120Hz, więc chcę mieć możliwość podpięcia PC z takimi parametrami - czasem odpalam filmy bezpośrednio z PC, więc dobrze byłoby, żeby obraz był ok. VRR i 120Hz daje całkiem płynny obraz bez wyraźnego klatkowania i stuttera. No i w ostateczności do grania, ale gram bardzo rzadko.

33 minuty temu, Burns napisał(-a):

Będzie, amplituner ma zazwyczaj kilka wejść i jedno wyjście, ale przy zakupie i tak proponuję sprawdzić to z laptopem bo producenci różne czary odstawiają (potrafi być tylko przelotką omijającą procesor cyfrowy), samo HDMI ma kilka specyfikacji, ale skoro kupisz obecny amplituner to nie powinno być w jakimś starym standardzie.

Kable HDMI są kątowe, największą długość będzie miał właśnie chinch, ale i tak musisz jeszcze uwzględnić kąt załamania kabla. Powiedzmy kątowy hdmi jest skierowany w dół a otwory  będą na innej wysokości. Trzeba też uwzględnić czy jeden kabel nie zablokuje innych wejść, które mogą być np.pod hdmi...

image.thumb.png.6571c61d7f20ebc8d45967f9c94fbd1c.png

Marantz Stereo 70s
Zostaje 7,5 cm na kabelki, może ciupkę więcej jak front będzię lekko wystawał z półki szafki, byleby nóżki całe stały na półce. To może się uda nawet na prostych wtykach HDMI podłączyć i nie połamać kabli. 🤔
A tak w ogóle to ten sprzęt jako tako ma prawo zagrać?

Chyba, że nie skąpić i pójść na bogato w Yamahę R-N1000A? 🤔
R-N1000A main body dimensions

Niby 39,5 cm głębokości, ale jak podsunie się na krawędź szafki, to też zostanie z 7 cm.

Edytowane przez machlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mozesz PC bezposrednio do TV podpiac?

Z tego co ja sie orientowałem, to wzmacniacz niby home cinema a niby stereo to zawsze jakies kompromisy. Jesli nie bedziesz szukal skomplikowanego dzwieku przestrzennego i mial stereo to moze lepiej kupic dobry wzmacniacz stereo, ktory ci obsłuzy kolumny i TV po optycznym na przykład?

 

Ja tego Marantza nie słuchałem, ale słuchałem 40n (klasa A/B i niestety droższy...) i grał pięknie, bez porównania lepiej dla moich uszu niż cyfrowe wynalazki Naima za 2,5x wiecej. 

Moze sie wybierz do jakiegos salonu i posluchaj roznych opcji, nie wybieraj sprzed ekranu. To jest/była najlepsza rada jaka dostałem zastanawiajac sie co kupic 🙈

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Valygaar napisał(-a):

A nie mozesz PC bezposrednio do TV podpiac?

Z tego co ja sie orientowałem, to wzmacniacz niby home cinema a niby stereo to zawsze jakies kompromisy. Jesli nie bedziesz szukal skomplikowanego dzwieku przestrzennego i mial stereo to moze lepiej kupic dobry wzmacniacz stereo, ktory ci obsłuzy kolumny i TV po optycznym na przykład?

 

Ja tego Marantza nie słuchałem, ale słuchałem 40n (klasa A/B i niestety droższy...) i grał pięknie, bez porównania lepiej dla moich uszu niż cyfrowe wynalazki Naima za 2,5x wiecej. 

Moze sie wybierz do jakiegos salonu i posluchaj roznych opcji, nie wybieraj sprzed ekranu. To jest/była najlepsza rada jaka dostałem zastanawiajac sie co kupic 🙈

 

To jest jedna z opcji, żeby HDMI bezpośrednio do TV, a potem optykiem do wzmacniacza.

Jedyne wynalazki, które mogłyby być przydatne z tych amplitunerów, to widzę, że chyba w tym marantz jest jakiś "inteligentny" downmix chyba wspiera te różne DTSy, więc może odrobinę lepszy byłby dźwięk w filmach. Z tego, co widzę to jednak większość wspiera jedynie PCM 2-kanałowe bez udziwnionych kodeków.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, machlo napisał(-a):

 

 Mam TV z VRR i w 4k chodzi na 120Hz, więc chcę mieć możliwość podpięcia PC z takimi parametrami - czasem odpalam filmy bezpośrednio z PC, więc dobrze byłoby, żeby obraz był ok. VRR i 120Hz daje całkiem płynny obraz bez wyraźnego klatkowania i stuttera. No i w ostateczności do grania, ale gram bardzo rzadko.

image.thumb.png.6571c61d7f20ebc8d45967f9c94fbd1c.png

Marantz Stereo 70s
Zostaje 7,5 cm na kabelki, może ciupkę więcej jak front będzię lekko wystawał z półki szafki, byleby nóżki całe stały na półce. To może się uda nawet na prostych wtykach HDMI podłączyć i nie połamać kabli. 🤔
A tak w ogóle to ten sprzęt jako tako ma prawo zagrać?

Chyba, że nie skąpić i pójść na bogato w Yamahę R-N1000A? 🤔
R-N1000A main body dimensions

Niby 39,5 cm głębokości, ale jak podsunie się na krawędź szafki, to też zostanie z 7 cm.

Sprawdź sobie lepiej jaką to przestrzeń potrzebuje do "oddychania" żebyś tego nie ugotował w zabudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Burns napisał(-a):

Sprawdź sobie lepiej jaką to przestrzeń potrzebuje do "oddychania" żebyś tego nie ugotował w zabudowie.

 

Od frontu mam otwartą półkę, a i rzadko będzie to grało jakoś wybitnie głośno, więc wątpię, żeby to mogło się przegrzać. Nawet w przypadku klasy A/B. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A to tak nie do końca, jak gra cicho i moc nie jest oddawana to i tak się grzeje. Zawrotnej temperatury pewnie nie osiągnie, czy cicho czy głośno, obstawiam średnio 40 stopni, to dyski i procesory pracują w wiekszym strsie. Nie zmienia to faktu, że tam gdzie są otwory powinien być dostęp do jakiegoś świeżego powietrza i cyrkulacja. Czyli jak producent każe 10-15cm a nagniesz to nawet do połowy to tragedii nie bedzie a jak zabudjesz szczelnie na 1cm prześwitu to trochę słabo. To będzie się tam kotłowało.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.