Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

nicon

Użytkownik
 • Content Count

  4,540
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

nicon last won the day on July 12 2018

nicon had the most liked content!

Community Reputation

1,339 Guru zegarmistrzostwa

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ale masz za***iście silną psychikę, niczym Clint Eastwood w Gran Torino xD. Ta tabliczka też pasuje do Janusza-alfa. Wspaniałe że nie ma w Polsce powszechnego dostępu do broni i tylko wyjątkowo zdeterminowani pajace z kompleksami mają takie odpały, żeby straszyć sąsiada strzelaniem do ludzi na jego działce. Pewnie cię tam lubią w okolicy.
 2. Te 900 tys. to oszacowali ci sami funkcjonariusze, którzy 1 gram marihuany przeliczają na 1000 porcji dilerskich.
 3. Zapraszam do tematu Rolexa, okaże się że ten rok to nie taki straszny 😬
 4. Może nie Rolexa? A już kupowanie 2 razy tego samego modelu z inna bransoletą to jakaś chora fiksacja. To są dobre zegarki do roli ten jeden na codzień, bo nudne do bólu i przez to uniwersalne, solidny, prostacki mechanizm, WR etc. Ale kolekcjonowanie tych wołów roboczych przy mnogości ofert nie tylko bieżących nówek, ale też youngtimerow i vintage z innych brandów to jest zakątek tego hobby którego nie sposób zrozumieć 🙃.
 5. Spróbowanie i zapis nic aktualnie nie kosztuje, co to mu szkodzi?
 6. Rozumiem, nie wiedziałem że aż tak to się różni. Anyway, warto wypróbować te szczypce, bo to w sumie mały pieniądz, a jest to kopia 7825, które są sprawdzonym toolem do wymiany w Rolexie. Ja bym się zapisał i czekał, tylko dałbym im do zrozumienia że to na specjalną okazję i jest deadline. Jak się nie doczekasz to możesz w każdej chwili kupić Omegę.
 7. Ale masz na myśli spasowanie bransolety do koperty, czy szerokość rowków z teleskopami w bransolecie? Luzów "lewo-prawo" nie ma w ogóle, a końcówki są bardzo wąskie, wiem że z pewnością da się tego użyć z powodzeniem do przekładania bransy we współczesnym Explorerze, ale podejrzewam że w innych modelach są te wymiary podobne.
 8. Ale to narzędzie które podesłałem to właśnie dwustronne szczypce. Mój Sub z 2009 nie ma dziur w uszach, także nie ma lekko wykałaczki itp. jak w 14060m :). Te końcówki akurat idealnie pasują do Rolexowych teleskopów. Polecam sprawdzić jak ktoś chce przycebulić jak ja. Może ten bergeon robi różnicę, szczególnie w wytrzymałości jak się zmienia bransolety 5 razy dziennie zawodowo. Ale dla mnie te końcówki są wystarczająco twarde, a bergeony też pękają po czasie.
 9. Obczaj to: https://a.aliexpress.com/_mrPWQJp polecałem to jakiś czas temu w wątku i sporo ludków było zadowolonych. To jedyne narzędzie którym jestem w stanie zdjąć i założyć bransoletę bez rysowania koperty w Subie. Jak nie podpasuje to mała strata 🙂, ale będziesz też wiedział że szczypce bergeona tez nic nie pomogą :).
 10. Ja wszystko zrozumiałem, tylko mnie triggeruje „bynajmniej” użyte zamiast „przynajmniej” 🙃.
 11. Skoro rolex dj jest taki idealny jak piszesz, to dlaczego twoim zdaniem nie jest najbardziej uniwersalny?
 12. Eeeeee, co? Tych porównań zmiany bransy do zmiany tarczy i smarowania oliwą nie będę komentował bo to słaby troll 2/10. Można przeczytać artykuł, tam jest napisane że potwierdził Rolex representative. Na długo zanim Rolex stał się towarem spekulacyjnym, można było kupić u AD bransoletę czy wkładkę bezela bez oddawania starej. To zabrzmi szokująco, ale ludzie nadal zakładają customowe paski niewyprodukowane przez Rolexa, i to bez pomocy specjalisty w sklepie. To może być niezrozumiałe dla współczesnego miłośnika, bo porysowanie uch zmniejsza wartość zegarka, ale takie życie.
 13. Jest potwierdzone info że będzie można kupić sobie osobno drugą bransoletę do GMT https://www.ablogtowatch.com/rolex-returns-the-oyster-bracelet-to-stainless-steel-gmt-master-ii-watches/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.