Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
bobwoj

Wyjazd na weekend z rodziną do Londynu

Recommended Posts

Panowie, tak jak w temacie. Chcę na ferie wyskoczyć z rodziną na 2-3 dni do Londynu. Jaki hotel wybrać? Lepiej lecieć, czy jechać własnym autem?

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Najlepiej lecieć, Londyńskie metro jest genialne. Byłem w Londku w styczniu i korzystaliśmy z Bookingu. W tym roku dwa noclegi (w Camden) wyszły 2100 PLN, w ubiegłym (Canary Wharf) 450 zł/dobę. W obydwu przypadkach mieszkania dwa pokoje+salon z aneksem. Standard dosyć wysoki. Jak pojedziesz autem to się nastoisz w korkach i tyle.

Wysłane z mojego S60 przy użyciu Tapatalka

Piotr

Guest vitriol

Auto moim zdaniem jest bez sensu. Na miejscu przysporzy Ci więcej bólu głowy niż radości z wygody jego posiadania. W tygodniu wjazd do centralnej części miasta jest płatny, no i nie wiem może masz już jakieś pozytywne doświadczenia z ich organizacją ruchu, dla mnie była to po prostu jazda ze spiętymi pośladami.

Do Londynu dużo ludzi dojeżdża do pracy, nie tylko z obrzeży, ale też z miasteczek satelitarnych. Zostawiają auta na obrzeżach i przesiadają się na transport publiczny, a i tak są korki. Metro jest najszybsze a masz jeszcze kolejkę (DLR) i busy do uzupełnienia. 2-3 lotniska są naprawdę blisko miasta, kolejne 3-4 masz w obrębie 30-50 dojazdu pociągiem. Przy kilkudniowym wyjeździe zapomnij o aucie.

Edited by vitriol

A jak byś znał skróty albo korzystał z telefonu to czasami jeszcze szybciej niż metrem rowerem dojdziesz w wiele miejsc, a jest tu rozwinięta sieć rowerów gdzie możesz bezpłatnie jeździć do 30minut i jeżeli do tego czasu zmienisz rower w punkcie których jest od groma w całym mieście to nie płacisz nic dalej i masz kolejne 30 minut i tak do zmęczenia.

Możesz również wynająć przewodnika za 60 funtów który prowadzi kanał na YT: Urban w londynie. Podpasuje Wam miejsca pod to co mu powiecie, nie koniecznie tylko punkty z widokówek.

By dobrze Londyn zwiedzić to potrzebujecie jednak sporo dni...

Tylko samolotem, taniej i wygodniej i bez niespodzianek, komunikacja tutaj jest faktycznie dobrze rozwinięta, w dzień i w nocy.

Edited by 70soul

Panowie, tak jak w temacie. Chcę na ferie wyskoczyć z rodziną na 2-3 dni do Londynu. Jaki hotel wybrać? Lepiej lecieć, czy jechać własnym autem?

poleciec. 

Autobus badz pociag z lotniska - od 2funtow wzwyz. Z Stansted kupuje sie na stronie stanstedexpress, sa zawsze jakies oferty. Z Luton na thetrainline. Autobus najtaniej jest przez easybus.

Hotel- centrum od 100 wzwyz, ale Hackney to lepiej unikac :D Najspokojniej jest w okolicy centrum finansowego, od stacji Temple do Monument. 

A jak byś znał skróty albo korzystał z telefonu to czasami jeszcze szybciej niż metrem rowerem dojdziesz w wiele miejsc, a jest tu rozwinięta sieć rowerów gdzie możesz bezpłatnie jeździć do 30minut i jeżeli do tego czasu zmienisz rower w punkcie których jest od groma w całym mieście to nie płacisz nic dalej i masz kolejne 30 minut i tak do zmęczenia.

rowery nie sa za darmo. Placisz access fee na 24 godziny, chyba 2 funty teraz jest.

Edited by stateless

Marcin

My byliśmy na cztery dni w Londynie, w te wakacje. Mega polecam, dzieciaki 6 i 11 lat zachwycone. Wybraliśmy hotel Premier Inn London Bridge i to był super wybór, lokalizacja idealna, blisko metra, a do Westminster 30 minut na pieszo. Lecieliśmy samolotem, tanio i szybko. Poza standardem polecamy muzeum Harrego Pottera. Jedynie przygotuj się na spory wydatek, funt się ceni ☺

Sprób znaleźć mieszkanie na airbnb. Co prawda, jeszcze nie korzystałem z tej strony, jednak wiem, że przy najbliższym wyjeździe na pewno skorzystam. No i leć samolotem.

Dziękuję Wszystkim za cenne rady. Jeżeli mógłbym jeszcze prosić o miejsca, które polecacie zwiedzić z dziećmi to będę wdzięczny :-)

"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Nie ma takiego miasta... Londyn... B) 

Przepraszam, musiałem  :P