Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

70soul

Użytkownik
 • Content Count

  300
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

617 Mistrz

Recent Profile Visitors

171 profile views
 1. Próbowałeś odkładać na noc go inaczej by znaleść sposób na 0s/d?
 2. W airpods mi działa, od momentu wprowadzenia tego (a nastąpiło to jak już troszkę one były na rynku) zauważyłem, że ładują się długo po tym jak powinny być naładowane słuchawki, gdy sięgam po nie w chwili gdy zazwyczaj nie korzystam. W telefonie nie widzę, musiał bym wstać godzinkę (?) wcześniej niż wstaje codziennie by sprawdzić poziom naładowania. Co zresztą przy ładowaniu o różnych godzinach wcale nie oznacza, że system musi podejmować działanie. Nie upieram się, że to niezawodne ale dajmy na to producent zaleca (kiedyś czytałem na oficjalnej stronie odnośnie iPoda) by urządzenie nie było spełni naładowane gdy odstawia się na długi okres (tygodni) lecz pozostawić ok 50% stanu baterii.
 3. Zgoda z ostatnim zdaniem. Jednak sam Apple wprowadził aktualizacje która dla optymalizacji baterii analizuje twoje użytkowanie w telefonie i nawet w airpods (na pewno w pro) nie ładuje od razu do 100% w godzinach w których zazwyczaj nie korzystasz z urządzenia. Więc coś w tym jest by nie ładować do setki.
 4. Baterie w telefonach najlepiej trzymać 40%-80% w wielu poradnikach to wyczytałem, częste podpinanie do ładowania i odłączenie im nie szkodzi. I żywotność beterii jest zależna od ilości (pełnych) cykli. Ale tak naprawdę czym się przejmować? Jak telefon od nowego planujemy używać kilka lat to trzeba przewidzieć, że raz się ją wymieni i będzie fruwać jak nowy. Dodatkowo co już kiedyś tutaj wspominałem warto dobrze ustawić telefon, na przykładzie emaila nie każdy z nas ma potrzebne by zawsze aplikacja się odświerzyła tylko można sprawdzić email wchodząc do aplikacji. Przykład na co zwrócić uwagę w Ios👇
 5. Jak płacę telefonem w sklepie to na sekundę zsunę „komin na szyje” i używam dalej FaceId, nie widzę problemu w tym. co do różnic względem 7 to.. ekran, kamera? I już wystarczy Możesz najechać palcem tak czy inaczej w dowolnym miejscu a brak 3D Touch jest zastąpiony haptic touch, działa praktycznie tak samo, z X przesiadłem się na 12 pro i nie widzę by był to problem.
 6. 70soul

  Teorie spiskowe

  Chcę was zachęcić jeszcze do obejżenia/odsłuchania poniższego materiału publicysty Łukasza Warzechy Dużo wątków pandemicznych, prawnych i gospodarczych.
 7. 70soul

  Teorie spiskowe

  Przecież właśnie o to chodzi by po roku zobaczyć jaka jest umieralność względem lat poprzednich i czy mamy jakąś nadzwyczajną umieralność ze względu na ten wirus.. jakie ma znaczenie czy jedni stracą więcej ludzi w lutym a inni w październiku (przykładowe miesiące) chodzi o ogólny bilans zgonów. Jeżeli nie ma więcej niż w poprzednich latach to znaczy, że reszta kosztów jest niepotrzebna bo nic nie zmieniła dla ratowania ludzi.
 8. 70soul

  Teorie spiskowe

  Pisałem już o tym również wyżej. Wyniki są podobne wzgledem ilości mieszkańców ale Szwecja nie ma dodatkowo lockdownowych długów i problemów gospodarczych. Natomiast nie ma drugiej Polski i nie można do takowej przyrównać i oponenci mówią, że Szwecja to nie Polska... edit Ciekawi mnie jeszcze jak wyjdzie z tego Białoruś, gdzie średnia życia jest krótsza niż w Polsce (więc statystyka wieku człowieka i umieralności na tegoż wirusa nie będzie wymierna) ale również obyło się bez lockdownu. Wszystko tam działa tak jak działało wcześniej. A gdy połączymy wątek Białoruś i temat teorie spiskowe, może dlatego miał odbyć się tam majdan? (Tu w polemikę nie będę wchodził)
 9. 70soul

  Teorie spiskowe

  Na pewno gospodarka musi działać (w reżimie sanitarnym) by społeczeństwo było zdrowsze. Argumentem dla pierwszego lockdownu było zapobieganie przed niewydolnością szpitali, jednak niewydolność (faktyczna? w tymczasowych szpitalach jak narodowy są pustki) szpitali a raczej brak personelu do zajmowania się pacjentami (przez to nie diagnozowanie i nie leczenie wielu innych chorób) wynika jak pisałem z wysyłania każdego na kwarantannę (w postępie geometrycznym) kto miał styczność z kimś kto ma wynik pozytywny. Wynik pozytywny nie oznacza, że ktoś jest chory. Iko, odporność zbiorowa jest nieunikniona do pozbycia się problemu, teraz jest tylko odwlekana. To może nastąpić przez między innym przechorowanie (należy izolować we własnym środowisku ludzi o podwyższonym ryzyku) ale i równocześnie przez szczepienie. Z tym ze jak pisałem wyżej odpowiednik ministra zdrowia w Anglii już mówił, że szczepić się będziemy co pół albo co rok modyfikując szczepionkę do odmiany wirusa. Czy ma racje zobaczymy nie twierdze, że to autorytet ale niszczenie życia społecznego i gospodarczego, poleganie tylko na jednym nie sprawdzonym jeszcze „remedium” może okazać się mylne. Rośnie liczba zaniedbanych ludzi na inne choroby, depresji, samobójstw itd.. te skutki będą przez następne lata jeżeli dalej tak będzie prowadzona walka. edit. Są również wątki polityczne jak uciszanie lekarzy którzy twierdzili iż mają pozytywne wyniki w leczeniu chorych Amantadyną na wczesnych etapach choroby i poseł Robert Winnicki właśnie się tym leczy pod opieka lekarską. Ale nikt nie podejmował nawet debaty gdy była konferencja prasowa doktora Włodzimierza Bodnara w sejmie. Nie pasowało to do strategii rzadu w tej walce. Poczytajcie prosze o tej sprawie amantadyny i jakie były problemy robione by moc to stosować dla pacjentów kowidowych, oficjalnie nie można było tym leczyć. Wszelka dyskusja opiera się w mediach na tym, że jak ktoś nie ufa szczepionce to musi być foliarz i płaskoziemca. https://www.portalprzemyski.pl/doktor-w-bodnar-na-konferencji-prasowej-w-sejmie-u-boku-posla-konfederacji/ —-kolejny edit. zastanówmy się chwilę nad tym poszerzaniem restrykcji, jeżeli zamyka się cmentarze informując ludzi dzień wcześniej to efekt mamy taki, że zamiast w te trzy dni święta lidzie zbierają się jednego dnia w tych samych miejscach. I przypomnijmy sobie teraz „strajk kobiet” duża grupa uczestników nie tyle była związana bezpośrednio z celem strajku jednak miała dość restrykcji, braku pracy, szkoły i poczynań władzy. Jeżeli będziemy kontynuować Lockdown oznacza to, że złe nastroje społeczne będą wzrastać i może to spowodować masowe manifestacje ponownie. Ciagle piszę iż nie można odbiegać od rzeczywistości i trzeba liczyć zyski i straty i również zwracać uwagę na nastroje społeczne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.