Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

13th

Diver - ciężki temat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od pewnego czasu baza moich zegarków nie była uaktualniana więc postanowiłem iść z duchem czasu i uzupełnić kolekcję o Divera. Na tą chwilę ze stajni Seiko posiadam model lotniczy Seiko SSC423P1. Zegarek solidnie wykonany, który w 100% spełnia moje oczekiwania.

Na początku brałem pod uwagę dwa modele oznaczone znakami: SNZF17K1 oraz SKX007K2. Z początku seria SKX bardzo mi się podobała natomiast idąc dalej w las wpadały mi w oko coraz to nowsze modele i ich zalety. Wyznacznikiem jaki obrałem to okrągłe indeksy oraz bransoleta. W obu tych przypadkach wybrałbym pewną nowość a mianowicie mechanizm automatyczny z którym nie miałem jeszcze styczności. Nie przeraża mnie to ponieważ zarówno obsługa jak i dbałość o zegarek to dla mnie podstawa.

No i oczywiście przeszukując internet trafiłem na stronę producenta na której prezentuje większą gamę czasomierzy. Moje typy zmieniły się na nowsze rozwiązania i wizualne aspekty. Na tą chwilę moją uwagę przyciągają dwa typy: SNE435P1 oraz SRPA83K1. Obydwa różne ale mają w sobie coś do czego jestem przekonany. W przypadku tego drugiego mój zapał studzi wielość i waga zegarka. Prezentuje się wyśmienicie natomiast mam obawy czy po jakimś czasie nie okaże się on za ciężki i mało wygodny. Moje subiektywne odczucia są oczywiście tworem jednej osoby natomiast jestem ciekawy co o nim sądzicie. Na tą chwilę na 90% mój wybór pada na SNE435P1. Nie posiada mechanizmu automatycznego co za tym idzie nie trzeba poświęcać mu już tyle uwagi co w przypadku zegarków serii 5 opisanych na samym początku. Im dalej w las zaczynam powoli się zapętlać i sam już nie wiem czego szukać. Może macie jakieś inne propozycje? Może za bardzo uczepiłem się firmy Seiko i w kwocie do 2500 zł znajdę coś solidnego i godnego polecenia? Będę wdzięczny za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

W kwocie do 2500 zł SEIKO to generalnie dobry pomysł. Aktulanie na naszym bazarku jest nowe SUMO za niecałe 1500 zł, co w mojej ocenie jest okazją. Zegarek na bardzo dobrym mechanizmie 6R15. 


http://zegarkiclub.pl/forum/topic/158647-1499-z%C5%82-nowe-seiko-sumo-sbdc031-pe%C5%82en-set-nowa-cena/?hl=sumo


Oczywiście w tej kwocie jest już całkiem spory wybór diverów. Np. Deep Blue, Steinhart, Davosa /raczej używana/, Chrostopher Ward Trident /też raczej używany/, czy też coś od microbrandów: np. Armida A1. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - prezentuje się świetnie. Dolałeś oliwy do ognia - powiększam listę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Zgadza się - prezentuje się świetnie. Dolałeś oliwy do ognia - powiększam listę :)

Chodzi o to SUMO? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - wygląda świetnie. Muszę wziąć go pod uwagę i dobrze to przemyśleć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Tak - wygląda świetnie. Muszę wziąć go pod uwagę i dobrze to przemyśleć :)

Dodatkowo, z założonego budżetu zostałaby jeszcze całkiem ładna sumka na ...kolejny zegarek  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo, z założonego budżetu zostałaby jeszcze całkiem ładna sumka na ...kolejny zegarek  ;)

 

Zgadza się natomiast myślę, czy jeżeli przeznaczę ją całą na jeden zegarek to może znajdę coś o półkę wyżej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o SEIKO, to np:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/159591-seiko-spb053j/?hl=seiko

Jeśli w ogóle rozważasz używkę, to na naszym bazarku znajdziesz także klasykę od Longinesa:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/153608-longines-hydroconquest-automatic-41mm-czarny-obni%C5%BCka/?hl=hydroconquest

Używek nie biorę pod uwagę. Każdy zegarek mam od nowości i lubię mieć go jako pierwszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Sugeruje dodatkowo przyjrzeć się ofercie Steinharta - oczywiście łatwo zauważyć, że to trochę wtórny design, ale np. model Vintage w linii Ocean 1 prezentuje się całkiem zacnie. Zawsze jest też Apollon i Triton  ;) Z nowych do wyrwania jest także Orient M-force. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz sumo, na żywo super - fajnie wykonany diver w tej cenie. Fotki Konrad zapożyczył ode mnie, zobacz sobie w moim profilu - swego czasu wrzucałem sporo innych równie ciekawych. Mam ten zegarek i niedługo wrzucę mu szafir z niebieskim AR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Kolega @denver47 słusznie prawi. W tej kwocie SUMO to bardzo dobry wybór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za rady. Przemyślę to oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o czym myśleć - kupuj Sumo bo to świetna cena, a sam mam na niego ochotę, a nie mogę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Nie ma o czym myśleć - kupuj Sumo bo to świetna cena, a sam mam na niego ochotę, a nie mogę

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A podobno chcieć, to ...móc  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie weryfikuje ludowe powiedzenia - niestety to bardziej skomplikowane, ale co się odwlecze...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Życie weryfikuje ludowe powiedzenia - niestety to bardziej skomplikowane, ale co się odwlecze...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ps. Akurat z tym modelem mam tak samo. Spodobał mi się, ale niestety, w tym momencie też nie dam rady  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem niedawno Certinę Action Diver. Za ok. 2800 można już znaleźć. Jest nam dobrze i mogę polecić. Zdjęcie z sieci.

post-102592-0-20358400-1519910645.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bierzesz pod uwagę kwarca, to zastanów się nad tym tutaj. Znacznie poniżej Twoje budżetowej poprzeczki. Są też inne warianty kolorystyczne. W razie czego, zapraszam na PW. :)

 

c60-43qda2-sorko-bo_fr.jpeg

c60-43qda2-sorko-bo_3d.jpeg

c60-43qda2-sorko-bo_macro1.jpeg

c60-43qda2-sorko-bo_macro4.jpeg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że prezentuje się zacnie. Marki nie kojarzę natomiast prześwietlę ten temat :D

A co do Certiny - chorowałem na podobną kilka lat i muszę też wziąć pod uwagę tę markę.

 

Spodziewałem się, że to będzie łatwiejsze a na tą chwilę moja lista już jest dłuższa niż rano :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Teident od Christophera Warda to świetnie wykonany diver! Uważam, że jest to jedna z lepszych opcji w cenie do 3000-3500 zł. W zadanym budżecie albo nowy kwarc albo używany automat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to budżet za wysoki ale warto wziąć pod uwagę - widziałem też tańsze opcje tego producenta.

Macie jakieś info odnośnie mechanizmu jaki się tam znajduje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Chodzi Ci o ten kwarcowy czy automatyczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest pies pogrzebany. Całe życie mam kwarce ze względu na to, że po pierwsze nie było okazji przetestować innego a po drugie wiem, że mechanizm automatyczny wymaga więcej uwagi ze strony użytkownika. Naczytałem się w internecie o odchyłach i pielęgnacji automatu. Trochę przerażają mnie odchyły i zastanawiam się ( wyolbrzymiam ) czy nie będzie trzeba poświęcać uwagi i ciągle sprawdzać jaki będzie odchył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Miałem Tridenta Pro 600 Vintage od Chrostophera Warda. Był na Sellicie SW 200-1. Był bardzo dobrze wyregulowany, bo robił +2 s na dobę, co uznaję za rewelacyjny wynik jak na zegarek, który w żaden sposób nie był przeze mnie dodatkowo regulowany. Oczywiście z jakimiś odchyłkami w tym budżecie trzeba się liczyć, ale czy to faktycznie problem? W mojej ocenie nie. A co do pielęgnacji, to co do zasady sprowadza się ona do serwisu raz na 4-5 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.