Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Piotr92

Polerowanie czopów

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Spotkałem na się na YT z taką metodą polerowania czopów:

.

 

Co o tym myślicie - dobry, czy zły pomysł? Gościu twierdzi, że potraktował w ten sposób także Wostoka i chodzi bez problemu...

Edytowane przez Piotr92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobliwa technika. Lśniące, czyste (trudno powiedzieć że polerowane w sensie zegarmistrzowskim) czopy przy pozostawieniu obsyfiałej reszty...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, abstrahując już od syfu. Ma to sens jak czop wymaga nie tyle wyrównania głębokich rys, co wygładzenia, czy w ogóle szkoda na to czasu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To tak jakby polerowalo się samowar szmatką...Czop powinien być obrabiany tak by zachować jego geometrię. Polerować trzeba w rolerze albo tokarce przy użyciu polerownika z odpowiednim jego podparciem. Chociaż z drugiej strony można na koniec delikatnie takim szuwaksem też czopa smyknac...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli poza aspektem nabłyszczającym w ogóle to nie ma sensu... Dzięki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu bo powstaną powierzchnie o kształcie beczki i kicha ,na pewno będą się błyszczeć ale będą czasami jak nagwintowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To lepiej faktycznie odpuścić, chociaż wiele opinii czytałem, że ludzie tak potraktowali swoje zegarki/zegary nadmieniając, że ta metoda nadaje się tylko do wygładzenia czopa, który ma równą powierzchnię i jeżeli tak nie jest najleży najpierw właśnie potraktować polerownikiem i wyrównać i ja właśnie mówię gdzie nosi ślady zużycia, ale stan jest akceptowalny i w grę weszła by taka prowizorka w ramach działania prewencyjnego żeby jego stan się nie pogorszył. Pytanie tylko, czy faktycznie weryfikowali po takiej partyzantce czy trzyma wymiar na całej długości suwmiarką, czy innym precyzyjnym przyrządem pomiarowym. Mnie też się tak wydawało, że to nie jest możliwe w ten sposób zrobić to dobrze czy w ten sposób, czy osadzeniu zębatki w tokarkę i przelecenie tarczami z węglika krzemu za pomocą Dremela, bo takie "porady" też spotkałem i również ponoć daje mega efekty.

Edytowane przez Piotr92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda czop koła pośredniego z mechanizmu zegara Kienzle i nie wyobrażam sobie innej pracy jak tokarka i polerownik A w konsekwencji dotoczenie nowego łożyska

post-31531-0-94523100-1527067550_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To wiadomo, że tu gadki nie ma bo z jednolitej, walcowatej powierzchni porobiły się rowki.Jak już podchodzić z taką prowizorką to myślałem o takich czopach jak X na foto poniżej, gdzie jak widać można dostrzeć drobne skazy, ślady zużycia, ale generalnie czop jeszcze nie jest zdeformowany jak u Ciebie na zdjęciu i to miałem na myśli pisząc profilaktycznie żeby stan się nie pogorszył. Jeszcze dokładniej rzecz ujmując jaki jest cel tego tematu, chodzi mi o to, że spotakłem taki film i zastanawiło mnie czy jak jest wytarte łożysko, więc i tak trzeba je zwężać, jest sens wykorzystać okazję i śmignąć czopa  w taki sposób  w momencie gdy stan jest akceptowalny, czyli taki jak na razu oznaczony jako X, ponieważ osobiście trafiły  mi się takie mechanizmy gdzie były wytarte łożyska, ale czopy były w dobrym jeszcze stanie, bo tak jak na moim zdjęciu były płszczące i miały minimalne skazy, bez takich głębokich rys, bruzd wręcz można rzecz jak na focie wyżej, więc odpuściłem zlecenie polerowania i po prostu zwęziłem same łożyska i tyle. Postąpiłem tak nie inaczej, ponieważ ja mam takie nastawienie, że jeżeli mam możliwość to wolę sobie zegar naprawić samemu, ponieważ sami wiecie, że jak już poza czyszczeniem w gre wchodzi kasowanie luzow, czy polerowanie czopów to już nie jest tania impreza i z paru stów wyskoczyć trzeba. Tak jako przykład mogę podać jedną moją Silesię GB. Okazalo się, że ma w przekładni chodu wytarte 3 łożyska.  Poszedłem do zegarmistrza, zawołał za naprawę 150 zł. Niespecjalnie uśmiachło mi się tyle dawać biorąc pod uwagę fakt iż  czopy były wytarte, ale akceptowalnie, więc biorac pod uwagę, że dojście do wiertarki mam, więc jestem w stanie to ogarnąć taniej po cenie samych tulejek.

post-82666-0-09477200-1527085623_thumb.jpg

Edytowane przez Piotr92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Szanowni Państwo mam taki problem. Wypolerowałem czop na gładziutko, ale niestety podczas polerowania czopa powierzchnia oporowa została porysowana i to bardzo. Czop polerowałem w tokarce.

Proszę o wskazówkę jak mogę wypolerować powierzchnię oporową nie uszkadzając czopa i jak mogę w przyszłości uniknąć uszkodzenia powierzchni oporowej podczas polerowania czopa.

 

Pozdrawiam.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noo, nie wiemy, czym polerowałeś - tj. jakich narzędzi i środków użyłeś. 

Myślę, że tu tkwi błąd, gdyż nie wyobrażam sobie, by wełną, filcem, pastą, itd. porobić rysy na innej powierzchni. Zwykle, to wszystko wokół jest wypolerowane. 

Jeśli wspomagałeś się pilnikiem, bądź czymś podobnym, by dociskać np. filc z naniesioną pastą.... no, to masz. 

Prosto mówiąc,... narzędzie dociskające, niepowinno być twarde i o ostrych, czy nierównych krawędziach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarmistrzostwie używa się polerownikow.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tu był/jest temat...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.